13.11.2019 | Svátek má TiborDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: „Posílení ochrany hranic“Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 29, poslední: 27.12.2015 20:13, přehled diskusí

Kecy nemají cenu,:
Autor: L. Šarina Datum: 27.12.2015 11:34

než se to vše da do reálu tak tady bude 3-5-10 milonu lidí z celé AFRIKY. Projev Merkelové se přehrává po celé Africe nejen v té subsaharské a na blízkém východě , OSN odhaduje, 20 milionu lidí se dalo na pochod , kam a pro co?? No pro sociální dávky západoevropských bohatých zemí a žádná ochrana hranic je nezastaví ,to do nich budou střílet? nasadí tanky ,bombardéry, minová pole?? Stačí aby novináři vybrali (oni to umí) pár roztrhaných matek s dětmi a všichni muslimové se v EU rozzuří výsledek- občanské války, kde NATO je na prd!!

Muslimové se nerozzuří, pokud alternativou bude:
Autor: P. Vaňura Datum: 27.12.2015 17:28

jejich vyhnání z Evropy. Ti co jsou v Německu se mohou zeptat pamětníků aby se přesvědčili, že odsun 10 milionů lidí je proveditelný! Střílet do ilegálů, pokud mírnější prostředky selhaly, je nutnost!

Re: Kecy nemají cenu,:
Autor: J. Vintr Datum: 27.12.2015 18:13

Oni jsou velmi mazaní. Když připlují po moři na chatrných plavidlech, nejde jim zabránit ve vystoupení na břeh, protože by se skoro jistě utopili. Pokud sebou vezou navíc pár žen a dětí, tak si to prostě nikdo nevezme na svědomí. A odvézt je zpátky a vyložit někde v Africe nebo v Turecku by se tam setkalo samozřejmě s odporem. Tahle situace se prostě bez násilí vůči těm vetřelcům a proti státům, odkud k nám lezou, řešit nedá. A násilí si Evropa už dávno odvykla.

Heller v románu HlavaXXII:
Autor: J. Vintr Datum: 27.12.2015 11:04

popsal scénu, kdy podnikavý zásobovací důstojník letectva Spojených států uzavřel s Němci výhodný kšeft, když za patřičnou úhradu nechal americkými bombardéry vybombardovat americké letiště v Itálii. Mám nedobytný pocit, že jsme teď účastníky podobné absurdity.

Frontex:
Autor: J. David Datum: 27.12.2015 10:47

Žádná ochrana hranic "Schengenu", ale cestovní kancelář pro imigranty. Místo systému, vystřelit, potopit a zapomenout (piráti se nezachraňují, pokud ano, hup s nimi na ráhno), ještě je nakládají v teritoriálních vodách výchozích států a "all inclusive" je převážejí do EU, místo, aby přinejmenším je vyklopili tam, odkud vypluli, pokud se jim ekluje ta střelba. Kdo se pohybuje bez plavební licence a je tak ilegálním nájezdníkem v plavbě, může být označen i za piráta (má fabulace je ze zkušenosti kolegy jachtaře na Mare Mediteraneum). Přehnaná "humanita" je opakem "pudu sebezáchovy". Víte, kolik mají řekové a taloši plavidel válečného námořnictva, které chrápe, nebo dělá za bakšiš? Korupce a mafie, Brusel jen žvaní.

Rusofil zdaleka nejsem, ale na RTV jsem si poslechl "brífing" Putina (jako stařík opovrhovanou ruštinou krapánek vládnu). V ČT ani muk. Nějak jsem pochopil jeho myšlenku monetární. Proč za stejné prachy někde na Sibiři jalově a hypoteticky cvičit armádu a letectvo, když si to můžeme nacvičit na pokusu zničení IS, za stejné prachy. Pragmatické a zatím účinné. Asi mne budete kamenovat, ale domnívám se, že "jádro pudla" ("Pudels kern", Faustovo rčení) se má řešit činny, nikolvěk údivem a jalovým tlacháním, že se nám může pudl přeměnit v ďáblíka, jak to dělá EU. Salam alejkum "السلام عليكم", učte se sluníčkáři a nastavte si příslušnou "Code Page", aby se to zobrazilo, jinak hlava "šmik" za otazníky.

Re: Frontex:
Autor: M. Prokop Datum: 27.12.2015 11:52

Z Putina a Rusů obecně nekouká nic dobrého. Ani s tím Islámským státem moc nebojují, bojují hlavně za svého vazala Asada.

Už v Justiniánově sepsání je krédo, které stanoví jednou :
Autor: K. Janyška Datum: 27.12.2015 10:10

provždy, že dobré ploty dělají dobré sousedy a z nich přátele. EU je přesným opakem této odpzorované danosti.... Dzp.

Souhlas:
Autor: J. Jurax Datum: 27.12.2015 0:36

Od EU - přinejmenším EU v současné podobě a s nynějším pošahaným rudozeleným vedením - nelze čekat nic dobrého ani rozumného. Dlouhodobě selhává na všech frontách.

A když navíc blbne i Německo - přinejmenším jeho elity s mutti Merkel v čele - je budoucnost Evropy chmurná.

Mám to pochopit tak,:
Autor: Š. Hašek Datum: 26.12.2015 22:11

že (bacha, jsem fob, fil, ale hetero), že italská pobřežní stráž bude na Modravě hlídat hranici. A ministr Dienstbier bude výběrově u Šatova nabízet sladký čaj? Skoro asi zítra půjdu za lékařem, ať mě pošle k odborníku psychologovi .........

Takovou "odbornost", jakou vykazuje president EU a ministryně zahraničí toho spolku (atd.), jsem nezažil ani za Biľaka. Pro ty mladší - to si ani neumíte představit, tedy tehdá, zapomeňte na akční střílečky z Ameriky/co Vám říká Putna. Byl blbosti vesmír, dneska ale čtyři vesmíry.

Svátkově odlehčeno.

Re: Mám to pochopit tak,:
Autor: P. Dvořák Datum: 27.12.2015 3:46

Zase až tak odlehčovat nemusíte.

Ale jestli vás to do nedělního večera neopustí, ráno si k tomu odborníkovi určitě zajděte.

Problémem Frontexu není ani tak nedostatek peněz,:
Autor: P. Vaňura Datum: 26.12.2015 18:19

jako jeho neochota ilegály postřílet a jejich lodě potopit!

Re: Problémem Frontexu není ani tak nedostatek peněz,:
Autor: J. Vintr Datum: 26.12.2015 20:54

Frontex nechrání hranice. Oni ty ilegály sbírají na moři a vozí je do Evropy.

Re: Problémem Frontexu není ani tak nedostatek peněz,:
Autor: J. Jurax Datum: 27.12.2015 0:38

Takže na to dostanou víc peněz ... typické EU řešení na dvě věci.

Re: Problémem Frontexu není ani tak nedostatek peněz,:
Autor: J. Sinnreich Datum: 27.12.2015 2:30

Uz stavi pontonovy most z Afriky do Evropy. Cena asi 200 miliard Euro. Chteji dopravit takto bezpecne cca 60 milionu uprchliku. Pozor! Toto neni vymysl ani vtip. http://www.middleeasteye.net/in-depth/features/austria-proposes-bridge-africa-and-europe-save-refugee-lives-56915821

Re: Problémem Frontexu není ani tak nedostatek peněz,:
Autor: J. Jurax Datum: 27.12.2015 20:13

No, řekl bych, že je to nějaká fantasmagorie. Podle článku prý jakéhosi koordinátora zřejmě praštěného - pokud to vůbec není hoax.

V Tuniském průlivu je dle letmého zagůglení hloubka většinou do sta metrů, maximální 316 m. Je tam intenzivní lodní doprava - takže nejen z tohoto důvodu pontonový most je v těchto místech kravinioidní blbost. A 230 km dlouhý kamenný (!) most tamtéž - střízlivý to nevymyslí, ledaže by byl nějaký europapaláš utrpěvší nanejvýš humanitní vzdělání, pokud vůbec jaké - nebo přímo magor (u europapaláše s takovými nápady bych to nevylučoval)

Ta fotka k článku je úsměvný výtvor počítačového grafika srandisty - znalec přes mosty by možná poznal, jaký most tam zamontoval.

Dost přesné shrnutí.:
Autor: M. Prokop Datum: 26.12.2015 17:20

.

Vůbec by mi nevadily dráty na hranicích,:
Autor: F. Rákos Datum: 26.12.2015 11:21

ozbrojení ochránci hranic a vízová povinnost pro cizince. Kdo che ven, ať si klidně jde ale dovnitř pouze se souhlasem.

Re: Vůbec by mi nevadily dráty na hranicích,:
Autor: M. Prokop Datum: 26.12.2015 17:21

Má to háček, příliš to nesvědčí ekonomice. Ledaže byste myslel hranice schengenského prostoru.

Jistěže, hranice Schengenského prostoru by naprosto:
Autor: P. Vaňura Datum: 26.12.2015 18:22

stačila, pokud by byla směrem dovnitř nepropustná. Nepropustnost státních hranic uvnitř EU sice není ideální, ale je třeba k ní sáhnout, pokud ochrana vnějších hranic SELŽE!

Re: Jistěže, hranice Schengenského prostoru by naprosto:
Autor: M. Prokop Datum: 26.12.2015 20:56

Souhlasím, ovšem s tím, že by to bylo dost drahé.

Pane Sulíku, musíte také k teorii rostého spontánního :
Autor: K. Janyška Datum: 26.12.2015 10:10

řádu Evropy. Jinak budete jen jeden z hádajích se. To nestačí. Musíte přinést důkazy a argumenty... Dzp.

Autor zapomněl napsat:
Autor: J. Vintr Datum: 26.12.2015 9:35

že "ochrana vnějších hranic" neznamená to, co by si pod tím obyčejný hloupý člověk představoval - to jest, že se zastaví příval "uprchlíků". To ani náhodou, oni jen budou předstírat, že je všechny evidují.

Re: Autor zapomněl napsat:
Autor: M. slavík Datum: 26.12.2015 12:40

Však taky Erdogan, ten "ochránce hranic EU" dostane za služby miliardy Eur. Ovšem jaké služby? Jen maskovat příliv vetřelců!!!

Toto říká Erdogan věřejně, v Německu:"Od turků nemůže nikdo očekávat že se asimilují. Že se asimilaci podrobí. Asimilace je podle něho zločin proti lidskosti". A v Německu nikdo neprotestuje. Naopak vítají všechny vetřelce. Ať si je tedy nechají.

Erdogan chválí Turky za to, že se nepřizpůsobili, usiluje o zachování turecké menšiny v Německu. Hmm, to je ten správný nacionalismus.

Re: Autor zapomněl napsat:
Autor: J. Jurax Datum: 27.12.2015 0:41

Jistě - každý jiný nacionalismus než evropský, resp. jednotlivých evropských států je politicky korektně správný.

Tak mám dojem, že Germánům by v punktu přistěhovalců trochu víc toho německého nacionalismu docela prospělo.

Dobře napsáno !!!:
Autor: J. Vobr Datum: 26.12.2015 1:38

!!!

Pane Suliku,:
Autor: P. Stepanek Datum: 26.12.2015 1:36

Vypadate jako celkem inteligentni clovek, mohl byste nam vysvetlit, co dela v Bruselu komisar pro migraci, kolik ma lidi, kde se pohybuji a jak pracuji, fakt by mne to zajimalo vcetne toho jesli dostane za rok 15 premie... Diky

Re: Pane Suliku,:
Autor: V. Halašta Datum: 26.12.2015 9:05

Ano, premie komisaře pro migraci závisí na počtu imigrantů, takže budou proti loňsku čtyřikrát vyšší.

Re: Pane Suliku,:
Autor: J. Jurax Datum: 27.12.2015 0:44

Co dělá v bruseli komisař pro migraci? No, to co i ostatní komisaři - vymýšlí krávoviny na houno jsoucí ...

Re: Pane Suliku,:
Autor: J. Matuška Datum: 27.12.2015 11:37

Migrační šéf vůdcům EU: Ignorujte politické náklady migrace, my přeci ze znovuzvolení strach nemáme http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6679-migracni-sef-vudcum-eu-ignorujte-politicke-naklady-migrace-my-preci-ze-znovuzvoleni-strach-nemame