19.4.2021 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

EVROPA: Otázky rozšíření

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
mel 7.12.2006 13:07

naivita

Naivní pohled . Vzhledem k tomu, že náš sociální systém dokáží zneužívat nejen naši cikáni ale i jejich slovenští příbuzní, a k neschopnosti politiků dohodnout se na spravedlivém sociálním systému, tak si nedělám iluze, kdo k nám po otevření hranic přitáhne.

Ze informací  vím, že slušní a vzdělaní cizinci, kteří by u nás rádi zůstali a pracovali jsou naší imigrační policií doslova šikanování, (musí  se často hlásit a vyplňovat kupu zbytečných formulářů  a nikdo jim nepomůže najít práci) tak i nedělám iluze jako pan Vlasák, že jich tu hodně zůstane.  Naopak  sockám stačí přijet v tlupě a začít řvát něco o diskriminaci a mají o dávky vystaráno.  Dopadneme podobně jako Itálie, Španělsko apod..

Slávek 7.12.2006 12:01

A co pro to udělají poslanci EU

To se to radí za naše peníze . Dělá se taky něco , než radí za naše peníze?

JH 7.12.2006 10:47

Bylo by na čase, aby se

sociální a další podobné dávky globalizovaly, alespoň v rámci EU. Pak by se eliminovala sociální (i)migrace.

jirka.s. 7.12.2006 10:29

Nevážený bývalý pane primátore Hradce Králové.

Z toho Bruselu se vám to krásně radí a kecá. Mohl byste nám například připomenout jaké přístupové podmínky musela splnit ČR a jaké teď stačí těmto dvěma republikám? Mohl byste se nám například zaručit, že české úřady budou tak bdělé nad nelegálními pracovními silami jako jsou například v Německu nebo v Rakousku? Domníváte se opravdu,  že ten vámi avízovaný rozšířený trh pro naše exportéry bude tak lukrativní? Myslíte si, že v nynějším Rumunsku a Bulharsku je taková kupní síla, že si budou moci dovolit nakupovat naše pro ně již drahé výrobky?

Mohu vám posloužit též vlastním příběhem. Pracoval jsem zde, v ČR, u rakouské firmy. Měla smlouvu s naší firmou na dobu 5 let (což by mi v podstatě vydrželo přesně do důchodu) na pronájem výrobní haly a skladů. Po třech a půl letech smlouvu vypověděla, zaplatila 1M euro penále za její nedodržení a celou výrobu za nemalých nákladů raději přestěhovala do Rumunska. Rozdíl v nákladech na 1 pracovní sílu činil cca 900 euro měsíčně. U nás po nich zůstalo asi 350 nezaměstnaných, spousta nákladů na výplaty podpor v nezaměstnanosti. To všechno se dělo za nečlenství těchto zemí v EU. Jak myslíte, že to bude vypadat až zmiňované země v Unii budou? Nejenže enormně vzroste příliv nelegálních pracovníků, ale vzroste zároveň i odliv zahraničních firem, které, zatím, produkují u nás. Konec konců, jsou to stejné starosti jako mají staré členské země s námi. Otázka zní: Má EU  vůbec při těch příšerných nákladech včetně vašeho platu nějaký ekonomický přínos či dokonce smysl?

Petr Brodský 8.12.2006 14:36

Re: Nevážený bývalý pane primátore Hradce Králové.

z Vačí argumentace vyplývá, že EU má smysl pro občany Bulharska a Rumunska, ale nemá pro občany ČR. Bylo by tedy logické, namísto zpochybňování členství Bulharska a Rumunska, zpochobňovat naše přístupové rozhovory organizované bývalou vládou ODS, a propagovat naše vystoupení. EU by to rozhodně prospělo, zbavila by se Klause.

Arccos 7.12.2006 9:25

Referát

Já si nemůžu pomoct. Článek mi svým rozsahem, slohem a informační hodnotou připomíná referát ze střední školy...

ssoj 7.12.2006 9:47

Re: Referát

Kdyby aspoň autor věděl o čem mluví - jen Rumunů je cca 20 miliónů. Poměr cena/kvalita některých europoslanců je zcela horentní,

Ladislav 7.12.2006 11:38

Re: Re: Referát

Rumunu je 22,3 milionu, Bulharu 7,7 milionu. A ten clanek je opravdu nic moc, spis nic nez moc. Je to slepenina ze dvou textu na jeho webu: http://www.vlasak.eu/novinky_detail.php?id=485 a http://www.vlasak.eu/media_detail.php?id=676.

A co se tyce toho na kolik nas pan poslanec prijde: prestavba pivovaru v Hradci na nove uredni sidlo bratru za *2 miliardy*, samozrejme ze firmou Skanska se da jen tezko prekonat. Pan Vlasak byl jednim z tech kteri tenhle prima kseft protlacili.

Honza Urban 7.12.2006 9:10

Výhody sociálního systému?

Myslíte to, že budou zaměstnáváni na černo (a tudíž žádné daně nebudou platit), ale v případě úrazu a nemoci budou ošetřeni a náklady za ně nikdo nezaplatí?

Skepticus Maximus 7.12.2006 7:47

Nic proti Bulharům a Rumunům,

beztak u nás tato místa již vyplnili Slováci, Ukrajinci a Poláci. Jenže, co s těmi etnicky nestandardními asociály v množství "větším než malém"? :-/

jirka.s. 7.12.2006 10:07

Re: Nic proti Bulharům a Rumunům,

Že se na to ptáš právě ty, maximální septik. Přece totéž, co bys ty provedl se židy! Nebo jsi snad již pokročil ve svém třetihorním vývoji natolik, že bys našel řešení jiné?

Skepticus Maximus 7.12.2006 10:12

Zalezte do boudy ulhaný primitive a nesnažte se chápat, co je nad Vaše síly

(Y)

jirka.s. 7.12.2006 10:40

Re: Zalezte do boudy ulhaný primitive a nesnažte se chápat, co je nad Vaše síly

Dalších pět minut pro mne. Raději toho nech, nebo tady budu do stovky.

geograf 7.12.2006 7:11

30 miliónů

Pane poslanče,

součet počtů obyvatel Rumunska a Bulharska se blíží 30 miliónům. Račte si, prosím, opravit údaje.

S úctou Geograf

Charlie 7.12.2006 0:22

Cožpak Rumuni

ale co s cikány ?

conqueror 7.12.2006 0:41

Re: Cožpak Rumuni

Není to skoro totéž?

Jarda 7.12.2006 1:53

Re: Re: Cožpak Rumuni

Neni v osmasedesatem byli pri nas, jedini clenove Varsavskeho paktu meli rict NE Adolfu Breznevovi.

jeník 7.12.2006 6:39

Re: Re: Cožpak Rumuni

tak nějak si dovedu představit reakci průměrného německého občana na náš vstup do EU.

mel 7.12.2006 13:11

Re: Re: Re: Cožpak Rumuni

jeníku, to je docela možné. Jenže naši lidé jezdí  většinou jezdí do Německa pracovat (nepočítám zloděje, ti jsou všude) ale cikáni z Rumunska jsem přijedou pro sociální podporu.  

jeník 7.12.2006 13:25

Re: Re: Re: Re: Cožpak Rumuni

 A dostanou ji ? Dostanou naši cikáni podporu v Německu ?  Zloději a  lumpi tady už stejně jsou, stejně jako naši v Německu.

Neverici 8.12.2006 7:31

Re: Re: Re: Re: Re: Cožpak Rumuni

Nevim, jestli dostanou "cesti" cikani podporu v Nemecku, ale v Kanade ji kdysi dostavali. Nez tedy kanadanum doslo, ze cikani neprijeli do Kanady pracovat.  Pak "diky" cikanum zavedla Kanada visa pro vsechny Cechy.;-(

Ladislav 7.12.2006 11:44

Re: Re: Cožpak Rumuni

Neni to totez. Etnicti Rumuni a Bulhari jsou kulturou dost podobni ostatnim Evropanum, maji jen to nestesti silne koncentrovane neprizpusobive mensiny.

U nas bychom Cikany nejradeji videli v Britanii, Kanade nebo kdekoliv jinde a Rumuni i Bulhari si nepreji nic jineho. Proto by mela byt prijata opatreni aby se CR nestala pro toto etnikum zemi zaslibenou.

Petr Brodský 8.12.2006 14:41

Re: Cožpak Rumuni

Je třeba cikány zaškolit, aby se naučili živit se pečenými sociálními darvinisty. Tím se všechny problémy vyřeší, neboť sociálních darvinistů je u nás neomezený počet, jak je zřejmé z diskuzí na neviditelném psu.