Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EVROPA: Odmítnout Erdoğanovo vydírání

Turecký islamistický autokrat, prezident Recep Tayyip Erdoğan, již několikrát Evropě vyhrožoval, že „jí pošle miliony uprchlíků“. Turecko by se chtělo dočkat pokroku v rozhovorech o přijetí za řádného člena Evropské unie.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VC

Už se o tom moce nepíše. Kdysi kolem puče v Turecku v roce 2017 jsem ale někde četl, že Rusové pravděpodobně nějak Ergodana varovali. Pravda je, že se od tehdy stali velcí kamarádi. Asi ho má Putin nějak zavázaného. Pro obyčejné Turky je spolupráce s Ruskem podivná a nepřirozená.

Jinak si ale Ergodan podřezává větev. Turecko je pořád dost demokratické aby lidem nevadilo, že jim vozí vojáky v rakvi kvůli problému, který se jich netýká. Zaplést se přímo do války se Sýrií může jen blázen. I Rusové se soustřeďují jen na letectvo a ti to mají lépe spočítané.

0 0
možnosti
VN

Pro obyčejné Turky je spolupráce s Ruskem přínosná, jak zjistili, když sestřelili ten ruský Suchoj a Rusové začali bojkotovat turecké turistické destinace.

Plyn taky Turkům Amerika ani EU nedodá, ani jadernou elektrárnu - Rusko ano.

0 0
možnosti
JK

Migranti z Turecka - Afgánci Bangladéšané, Pakistánci atd, atd. Nejméně početní jsou Syřané.. !

Svědectví z řecké hranice: Válka propagandy. Po střetech ukazují děti, rozdávají se nůžky -

https://video.info.cz/strunc/svedectvi-z-recke-hranice-valka-propagandy-po-stretech-ukazuji-deti-rozdavaji-se-nuzky-44529.html

0 0
možnosti
ŠH

To nemá cenu, paní Kanioková.

Širší vrstvy štrasbruselské populace jsou přesvědčeny, že tady bude druhá Afrika.

Samozřejmě, že nikoliv v bytě/na chalupě/přímo vedle, u nich.

Budou volby, nebo bude válka.

0 0
možnosti
VP

Podstatná otázka je, co s 4 miliony migrantů v Turecku? Měli by jít domů. Syřany by měli vykvartýrovat za hranice a ostatní také posílat domů. Pokud bych Turecku dával nějaké peníze, tak jen na tuto expedici. Ostatní řeči jsou nesmysly. K ničemu nevedou.

0 0
možnosti
VN

Základem by měla být pomoc s obnovou Sýrie, hlavně s její infrastrukturou - domy si obnoví Syřané sami.

Jenže to by musela EU přestat poslouchat americký zákaz obnovovat území pod legální vládou a zrušit svoje sankce proti Sýrii.

Že by USA vyklidily dobrovolně syrská ropná pole a přestali krást tamní ropu - s tím se počítat nedá.

0 0
možnosti
MH

A je to zase tady! Turci nás potestají kvůli Rusům! Na Putina si vždycky něco najdeme! Kdy se konečně pojmenuje skutečný důvod, proč se ti mladí lenoši cpou do Evropy?

0 0
možnosti
FN

Autor neustále bláznivě opakuje, že do Evropy míří z Turecka syrští uprchlíci. Podle Goebelsovy definice, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Situace je však podstatně odlišná. Syřané netvoří podle dostupných údajů ani deset procent islámských nelegálů, kteří se snaží dostat k evropským sociálním dávkám. Přesun imigrantů z Idlibu padá výhradně na hlavu Turecka, protože se jedná o jimi podporované islámské teroristy a radikály s rodinami. Z území, které kontroluje syrská vláda už téměř žádní imigranti do zahraničí neodcházejí.

0 0
možnosti
Foto

Opakuje to, co Turci tvrdí. Protože s tím polemizuje.

Mimo to, píše "Desítky tisíc těchto migrantů (a to nejen Syřanů)...", takže si je stavu věcí vědom.

A že by v Idlibu byli JENOM teroristé a radikálové, to zase tvrdí jen Asad, možná i Rusáci.

0 0
možnosti
JK

Migrační krizi zapříčinila vítací politika EU, zejména paní Merkelové. Jestli tento stav vyhovuje Rusku není podstatné a už vůbec to není nejhorší. Nejhorší je, že do Evropy pouštějí dlouhou dobu lidi, kteří se nikdy zdejší tradici nebudou akceptovat a nikdy se jich Evropa nezbaví.

Vyděračům se neustupuje. Ustoupíte jednou a budou mít čím dál větší požadavky. Jestliže turecká vláda toleruje to, že jsou na hranice přiváženi migranti, jedná se o pokus destabilizovat okolní státy a ty se musí bránit za každou cenu.

Stále platí, že nejlepší pro bezproblémové soužití sousedů, jsou pevné a vysoké ploty.

0 0
možnosti
Foto

Toleruje? Spíš organizuje.

0 0
možnosti
MV

Nejhorší na tom je, že tahle hloupá a podrazácká Erdoganova politika perfektně vyhovuje putinovskému Rusku.

0 0
možnosti
JK

Rusko nemá na migrační politiku žádný vliv. To, že stávající stav Rusku vyhovuje jsou spekulace a odvádění pozornosti od neschopnosti politiků EU řešit podstatné problémy, které v budoucnosti nebudou řešitelné.

0 0
možnosti
VN

Je snad povinností Turecka střežit vnější hranici Řecka, EU nebo Schengenského prostoru? Ne - je to povinnost členů SchP.

To, že Turecko dosud plnilo své závazky z dohody, kterou EU neplní, neznamená, že by to muselo dělat napořád.

0 0
možnosti
PL

P50e71t81r 70L80e57n28c

11. 3. 2020 9:14

A on někdo nutil Erdogana otevřít hranice pro syrské uprchlíky?Náhle jeho dobře zaplacený "soucit" končí?Naše povinnost je jediná.Žádné uprchlíky.

0 0
možnosti
Foto

Nejen Řecko, ale i Bulharsko má hranici s Tureckem. Proč se netlačí migranti tam?

0 0
možnosti
VN

1) Bulharsko není v Schengenském prostoru

2) Hranici s Bulharskem i nadále Turci hlídají, přes Bulharsko, přechod Kapitan Andreevo, vede hlavní spojnice Turecka s EU.

0 0
možnosti
JS

Hm, dost dobře nechápu nač EU ještě čeká? Na to až migroši s Turkama hraniční plot silou provalí, aby mohli roztáhnout ruce a říce, že se nic nedalo dělat? Tak jako váhali izolovat Čínu s koronavirem a je ho teď celý svět plný?

Proč se zbytek NATO, anebo alespoň jejich evropská část mimo Turecka nedomluví na ochraně vnější hranice EU a není oporou Řecku?

Proč EU neuvalí na Turky ekonomické sankce, např. neomezí obchodování s Turky, alespoň na jeden či sva měsíce, nebo nezakáže vstup Turků na půdu EU a nezakáže turistiku do Turecka?

Erdogan rozumí jen hrubé síle, to je vidět na tom jak mu sklaplo ve vztahu s Rusáky.

0 0
možnosti
MM

Proč? Protože cílem EU a jejich skrytých řídících důstojníků není ochrana před migrací, ale naopak promísení s obyvatelstvem Afriky a

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz