4.12.2020 | Svátek má Barbora


EVROPA: Obléhání Izraele ze Ženevy, Bruselu a Haagu

4.9.2020

V Ženevě byl Stát Izrael obžalován Radou OSN pro lidská práva. Ta dne 12.2.2020 vydala „černou listinu“ více než 100 společností, o nichž uvedla, že „jsou spoluviníky porušování lidských práv v Palestině působením v izraelských osadách na okupovaném Západním břehu“. Jedná se o pokus OSN bojkotovat a uškrtit ekonomiku demokratické země.

Mezitím v jiném evropském městě, Haagu, hlavní předsedkyně Mezinárodního trestního soudu (ICC) Fatou Bensouda zahájila v prosinci 2019 vyšetřování údajných „izraelských válečných zločinů na územích kontrolovaných Palestinskou samosprávou (PA)“. Opět se jedná o snahu tohoto veskrze neúspěšného soudu legálně zahanbit, znevážit a obvinit Izrael kvůli jeho přítomnosti v biblické pravlasti. Další tribunál sídlící v Haagu, Mezinárodní soudní dvůr (ICJ), odsoudil izraelský bezpečnostní plot jako „nezákonný“. Ovšem pravdou je, že plot zastavil proud palestinských sebevražedných atentátníků, kteří by jinak usmrtili tisíce Židů v Izraeli.

Během listopadu 2019 v dalším evropském městě, v Bruselu, rozhodl Soudní dvůr Evropské unie, že produkty vyrobené v židovských komunitách v Judeji a Samaří musí mít speciální označení a nesmějí nést obecnou obecnou značku „Made in Israel“ („Vyrobeno v Izraeli“).

Evropská unie se stala epicentrem politické a právní bitvy proti Izraeli, protože místo toho, aby Izrael považovala za svého přirozeného spojence a uznávala Jeruzalém jako jeho hlavní město, všude proti němu bojuje - od evropských náměstí až po mezinárodní instituce - a v neposlední řadě také financuje „nevládní organizace“, které vyzývají k bojkotu Izraele.

Vrahy Izraelců nenazývají evropská média teroristy, ale označují je pouze za „ozbrojence“. V ulicích evropských měst od od Paříže po Berlín, od Malmö po Amsterdam jsou Židé denně zastrašováni a napadáni muslimy a ultralevičáky, ve Velké Británii krajně levicový politik a bývalý předseda Labouristické strany Jeremy Corbyn zpochybnil právo Izraele na existenci, nazval představitele Hamasu a Hizballáhu svými „přáteli“, položil květinové věnce na hroby palestinských teroristů zodpovědných za masakr izraelských olympioniků v Mnichově. Útoky na synagogy jsou ospravedlňovány coby „nesouhlas s izraelskou politikou“. Muslimové v Evropě denně vyzývají eurounijní politiky, aby ve jménu lidských práv prosazovali tvrdý antisemitismus maskující se do hávu antisionismu, EU nevynechá jedinou příležitost projevit tím nejzákeřnějším a nejpodlejším způsobem své nepřátelství k Izraeli na mezinárodní scéně. Evropská unie následuje bok po boku islamistickou Ummu a Írán.Dvě mámy, tři děti: Testujeme kosmetiku sebamed pro citlivou pokožku
Dvě mámy, tři děti: Testujeme kosmetiku sebamed pro citlivou pokožku

Vyzkoušeli jsme kosmetickou značku sebamed na naše citlivé a suché pokožky. Naše Hanka otestovala řadu BABY s malou Emičkou, do testování se však...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.