5.8.2021 | Svátek má Kristián


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 15.6.2021 19:28

Měl jsem krásný sen: v druhém kole budoucí prezidentské volby proti sobě stojí pan Václav Cílek a pan Marian Kechlibar... Ale pak jsem se probudil do naší smutné kálijugy, plné všemožných Fischerů a dalších podobných Hilšerů... Existuje šedá zóna mezi snem a realitou, ve kterém nás napadají kreativní nápady a kdy býváme jasnozřiví. A... vše kolem mi v tom okamžiku procitnutí připadalo jako jakási obludná globální dezinformace :-);-(

Marian Kechlibar for president!

P. Milan 15.6.2021 20:39

Tak blbej ani uvědomělej není. Cílek spíš.

V. Klepetko 15.6.2021 22:03

Naneštěstí nehrozí ani jedno z toho.

Obávám se, že přijde někdo nejen blbej a uvědomělej, ale ještě ke všemu bude i "probuzenej" :-)

P. Milan 15.6.2021 23:00

Takový tady nemá moc šanci. I když, občas to bylo dost těsný.

S. Sidlichovsky 15.6.2021 22:32

Ale kdyby - nějakou náhodou - můj hlas by měl.

P. Černý 15.6.2021 15:38

Na jistém dezinformačním serveru píše Petr Žantovský o spiknutí osob, které bývají souhrnně označovány československým ekvivalentem slova falus.

No, ať se pak ten dezinformační server nediví, že ho chce komisařka Jourová nechat v zájmu demokracie ekonomicky vyhladovět.

Z. Lapil 15.6.2021 17:40

Přesně o tom ten článek je: nemůžete určovat, komu svobodu ponecháte, a komu ne, a už vůbec ne podle toho, co se vám hodí.

A už vůbec nemůže stát taková rozhodnutí delegovat na občany či firmy.

R. Langer 16.6.2021 5:36

No, to já bych zase nechal v zájmu demokracie vyhladovět všechny ty bruseloušské lidové komisary. Jak ekonomicky, tak fyzicky, oboje by jim evidentně jenom prospělo. :-P

F. Navrátil 15.6.2021 14:56

EU komise boje proti dezinformacím se od Úřadu pro tisk a informace liší v tom, že ÚTI se svojí činností nechvástal a neprezentoval ji veřejně jako obranu svobody slova.

J. Jurax 15.6.2021 16:52

R^R^;-D

A. Renjascu 15.6.2021 21:40

Obrana svobody slova cenzurou je super nápad. To ani ty komunisty nenapadlo to tak prezentovat:-). Jj vývoj nezastavíš, dnešní rudý koule jsou mnohem důmyslnější než ty starý a Jourovka ta má pionýrský šátek nejen kolem krku, ale kolem všeho.

P. Černý 15.6.2021 14:51

Strašně obávám, ze sna mě to budí, že v dnešní postfaktické době, je už pro vládnoucí "systém" nebezpečné cokoli, co se zabývá fakty, reáliemi a skutečnými problémy. Homogenní kakofonie oficiálně šířených nesmyslů nesmí být nijak narušována. V opačném případě hrozí, že duševní pustota, odtrženosti od reality a argumentační vyprázdněnost lidí, jako je komisařka Jourová, bude dříve nebo později zřejmá i panu Jirkovskemu.

M. Sedláček 15.6.2021 14:42

EU věrchuška se nebojí dezinformací, ale vlastních občanů, kteří ten novodobý socialismus odmítají.

R. Langer 16.6.2021 5:38

Ano, vnitřní nepřítel je pro komouše nejnebezpečnější, to soudruzi dobře ví.

D. Bowman 15.6.2021 13:12

Střet civilizací je kosmetická záležitost proti té socialistické (fašistické) resp. Neo-Feudální invazi, kterou prožívá Západ a jejíž je Jourová součástí. Jde o MOC.

Multipolární svět tj. ústup USA, měl Obama dokonce v zahraničně-politické agendě. Ti noví feudálové, tažení koňmi progrsivistů, mají Globální ambice. Požadavky a stesky lokálních, národních poddaných je nezajímají, ba jsou k nim přímo nepřátelští. Viz migrace, cenzura, lockdowns atd.

Jejich největší nepřítel není Čína nebo Rusko ale tzv. Deplorables, což dali jasně najevo - Xi a Antifa,BLM ve zlatém kočáře, Trumpisti na no flight seznamech. Boj s ruskou propagandou je jen zástěrka, jak umlčet suverénní opozici tomu Globalistickému projektu.

Levice je opět v roli užitečných idi-tů. Zatímco si pár jedinců mastí kapsy na globálním obchodu a poddaní snášejí důsledky (kriminalita, vysoké daně a inflace na World Policing, bailouty apod. a stlačené mzdy).

P. Černý 15.6.2021 15:02

Největšími nepřáteli Západu by Čína ani Rusko být skutečně nemusely. Jenže ono je asi snazší a pro někoho efektivnější kalit vodu, vytvářet konflikty a chaos tam, kde se měla spíše uplatnit schopnost čelit konkurenci a ochota hledat a nacházet řešení problémů. Ať už mezinárodních nebo globálních.

D. Bowman 15.6.2021 15:23

Žádní nepřátelé nejsou. Jejich Oligarchie je v jednom holportu s tou Západní. Čínská šlechta poskytuje levnou pracovní sílu, Západní šlechta poskytuje konw-how, kapitál a odbytiště.

Všechno to platí střední třída, která má vysoké daně (včetně inflace), nizké platy (díky outsourcingu) a nulové úspory (suverenitu).

Vydělává na tom jen úzká finanční (bankovní) a byrokratická elita (ta nijak závratně ale lepší než makat)

Trump do toho zkusil hodit vidle a byl oheň na střeše. Sillicon Valley a Wallstreet mu zakroutily krkem.

P. Černý 15.6.2021 15:43

Pořád je dobře. Horší situace nastane, až bude čínská šlechta poskytovat know-how, kapitál a odbytiště, zatímco západní pracovní síla se stane nepoužitelnou s zbytečnou.

D. Bowman 15.6.2021 15:56

Pořád je dobře, řekla si žába v hrnci.

Na co si myslíte, že nás připravuje Davos a jejich Great Reset? Nebudete nic vlastnit a budete žrát brouky.

Údajně pro záchranu planety. Ne, vlastnit bude všechno pár rodin a vy to budete trpět nebo vám zablokujou kreditku.

Neo-Feudalismus.

Takže dobře už moc dlouho nebude.

P. Černý 15.6.2021 16:06

To je jedno z možných vysvětlení v podstatě nesmyslné animozity vůči Rusku. RF má v čele jednoho z mála zbývajících konzervativních politiků, který kromě toho, že je sám schopný a kompetentní, dává občas celkem nepokrytě najevo, že akcim západních politiků, zejména po roce 2011, nerozumi ani sami západní politici.

PS. Furt je šance, že se toho nedožijeme.

D. Bowman 15.6.2021 16:25

Oligarchie vládnoucí RF se chrání před konkurencí Oligrachie Západní. Dělá to velmi neobratně, protože děsí potencionální spojence, které vhání do náručí té Globohomo.

Západním politiků rozumí velmi dobře. Dělají to samé co on s tím rozdílem, že oni chtějí vše, zatímco jemu stačí půlka...zatím. Svoje poddané okrádají stejně. On je okolnostmi donucen svým poddaným výměnou poskytnout ochranu před ještě větší zlodějinou globální.

(jen) O nás nejde. Co naši potomci? Prodáme je do otroctví nových Faraonů?

P. Černý 15.6.2021 16:48

Stačí mu půlka. Ale víte co, to je někdy velký rozdíl. Nejdokonalejší demokratická diktatura funguje tak, že vlastně nikoho v podstatě nezajímá, co kdo říká. V tom je komisařka Jourová poněkud kontraproduktivní, když chce proti tomu nějak zasahovat. V Rusku (aspoň věřím, že tomu tak je) vám za kritiku režimu hrozí káznice. U nás jste každému ukradenej.

PS To víte, že se o ně bojím. Jsou ale věci, které neovlivnime. Nakonec, všechno, co se stane, se stane se stejnou jistotou, jako to, co se už stalo. Kdo ví, jak to je. Čas je možná něco zcela jiného, než jak se nám jeví.. A my jsme poutníci krajinou iluzi.

D. Bowman 15.6.2021 17:21

To záleží jak moc efektivní jste. Nevím jak u nás ale na Západě vás celkem spolehlivě zlikvidují ekonomicky a sociálně a někdy i kriminálně (ono se vždycky něco najde).

A rok od roku se to zhoršuje. Špičky Demokratů v USA a činovníci bezpečnostních složek celkem běžně označují opozici za teroristy a holdají implementovat podobná opatření jako proti Al Kajdě apod.

V UK je několik případů, kdy si lidé šli sednout za tzv. hate speech.

Už za Obamy se IRS zaměřilo na opoziční skupiny. A i za Trumpa lze označit stíhání Gen. Flynna atd. za politicky motivované.

P.S.: Pokud vám to dodává vnitřního klidu, tak budiž. Já jsem taky dlouhodobý optimista. Ale tak jako vocaď pocaď. Žít ve lži je nezdravé a smutné. Pro duši i naše temporální tělo.

P. Černý 15.6.2021 17:45

Máte nepochybně pravdu. I ten establishment jsou jenom lidi. Ti obvykle nepostupují optimálně. Úřady zbytečne zasahují a poskytují legitimitu protestům a kritikám, které by jinak bez problémů vyšuměly. Což je dobře. Aspoň víme, že to tu zatím neřídí nějaká AI.

Co se mě týče, v klidu většinou bývám, ale jen dokud mě nenaštve něčí ubohost, arogance a pokrytectví. S tím, že lidé lžou, je nutno počítat. Horší je ta atmosféra všeobecné absurdity a odcizení. Mimochodem, i před tím varoval Marx.

D. Bowman 15.6.2021 17:58

Marx byl absurdita sama. V tom společenském konfliktu se úplně vyžíval. A většina jeho premis a predikcí byla úplně mimo.

Zlý jazykové tvrdí, že ta absurdita a pokrytectví je zcela záměrné. Je to taneček na hrobě, za účelem ponížení poraženého soupeře. Oni vás nezlomí, dokud vás nedonutí myslet si, že 2 plus 2 je 5. Viz 1984 - Orwell je měl přečtený.

Prostě stavějí na odiv, co jim všechno projde. Jako nějaký masový vrah, sociopat.

Jak to psal Solženicin: My víme, že lžou. Oni vědí, že my to víme. My víme, že oni vědí, že my to víme. A stejně pořád lžou. (Nebo tak nějak):-P

Já to tak černě nevidím. Kloním se k tomu, že ten Clown World je produkt kumulace toho žití ve lži. (V diverzitě je naše síla, všichni lidi jsou si rovni atd.)

P. Černý 15.6.2021 18:45

OK. V konfliktech se vyžíval už Hérakleitos (o Lao -c nemluvě). Jenže syndrom odcizení už není společenský konflikt. To je popření společnosti a individuální role v ni jako takové. I když nemusi být až ta zcela pasivní. Může přerůst dokonce i v revoluci.

Odcizení je prázdnota. Nafouknuté nic. Možná právě proto si na tématu existencialismu založila řada filozofů celou kariéru.

Smysl dnešní postfaktické éry jste popsal trefně.

D. Bowman 15.6.2021 19:41

Paradoxně to odcizení způsobuje velmi intenzivně ten sociální kolektivismus Marxem tak propagovaný.

Když se lidé přetahují o příděl z té společné káďě, tak to na harmonii moc nepřidá. Rovněž ten naordinovaný altruismus je doslova patologie, kde se na jedince pohlíží jako na obětního beránka . každý je pak odtažitý a nevrlý, aby nemusel makat za druhé.

A nakonec ten zarputilý materialismus a autismus, samozřejmě končí tím naším známým konsumerismem. Kde za džíny dáte ledvinu....nejlépe cizí. Taky proč ne, když hedónismus je jedinou odpovědí na tu duchovní prázdnotu.

Prostě nálož naprosto zhoubných myšlenek. Nijak nás pak nepřekvapí, že Marx koketoval se Satanismem.

P. Černý 15.6.2021 22:18

Nemyslím si, že Marx byl povahou kolektivista.. Spíše byl poněkud rozmazlený intelektuál. Kolektivismus navrhl jako taktiku boje proletariátu. Jen zapomněl podrobněji naznačit, jak bude vypadat a fungovat společnost po vítězství proletariátu, jehož vůdcové se v důsledku tohoto vítězství změnili na novodobou šlechtu.

Domnívám se, že lidé kolektivismus chtějí, pokud ovšem není vynucován. V takovém případě není důvod, aby byl zdrojem sociálního a ekonomickeho odcizení, jaké dnes prosazuje v řadě ohledů například byrokracie Evropské unie. Vždyť i například étos První republiky byl kolektivistický. Jen má, ten kolektivismus, jako všechno, nejméně dvě tváře. Jednou tváří je prostá radost lidí, že mají vlast, kde lidé táhnou v podstatných otázkách souvisejících s existencí a prosperitou státu za jeden provaz. Druhou tváři mohou být například dopisy pracujících kolektivů žádající psi smrt pro doktorku Horákovou.

D. Bowman 16.6.2021 0:55

Socialismus je kolektivismus. A vynucovován musí být, protože je nepřirozenej. Lidi se nebudou dobrovolně obětovat pro kolektiv. Nejsou hmyz.

Až na infaltiní případy jako Asteroid mířící k Zemi versus posádka raketoplánu, to ani není efektivní chování. Protože prostě nevíte, co je v nejlepším zájmu celku. Horko těžko to víte u sebe.

Já pán, ty pán , je daleko lepší model pro společnost. I tam se dí dobrovolně sdružovat na projektech apod.

A je to daleko efektivnější uspořádání. Nakonec i ten hmyz vyžaduje královnu a bezduché drony/klony zařazené v kastách.

Kolektivismus na úrovni státu by se měl omezit na kolektivní obranu. Tj. kolektivně udržovat bezpečnost, právo a pořádek (a tomu se nedobrovolně podřizovat). Jakékoliv jiní cíle jsou obvykle podvod nebo velká chyba.

P. Černý 16.6.2021 8:32

Zapomínáte, že jsme společenští tvorové. Že zcela přirozeně žijeme ve smečkách, které se s růstem počtu mění na stáda. A v rodinách.

Vaše kritérium dobrovolnosti je mylné, pokud je používáno jako jediné. Je život v rodině dobrovolný nebo vynucený? Domnívám se, že obojí je v podstatě pravda. A že to lze vztáhnout i na společnost.

Je i není to pravda. Už jsem vám citoval Hérakleita: Do stejných vod vstupujeme i nevstupujeme. Jsme i nejsme.

A kde více než ve společenství plati Hérakleitovo: Boj je otcem i pánem všeho. Z jedněch činí bohy a z jiných otroky. ( Nebo tak nějak.)

A na druhé straně, žít ve společnosti není altruismus. Ale zcela bez něj nefunguje žádná společnost.