29.3.2024 | Svátek má Taťána


Diskuse k článku

EVROPA: O řecké krizi trochu jinak

Jedna věc je osud řeckého premiéra Jorgose Papandrea a jeho vlády, druhá je právo občanů vyjádřit se k záležitostem, které se jich bytostně týkají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 7.11.2011 17:10

Ta eudiktatura už tu je, zatím v "mírné formě",

ale ekonomický protektorát začíná vystrkovat růžky..

Zatím stavějí extraligu - 29 bank, které se musí chránit.. na čí účet? Na summitu nedostali ani příslib, že jim MMF pomůže..

Ovšem je to všechno řešení dluhů dalšími dluhy..   DLUHOVÁ  UNIE

J. Kanioková 7.11.2011 17:02

Chtějí, aby dluhy, které se zemi nahromadili, zaplatili ti, kteří je způsobili.

Chápu, ale to je nejspíš nereálné. Dohledat za roky veškerá data, kdo bral zbytečné příplatky, kdo platil 40 učitelů na 20 žáků, kdo zavinil, že státní služba se prakticky dědila a podobné zhůvěřilosti, to by bylo nejspíš na roky. A ještě by se spousta lidí z toho vymluvilo. Pak soudní procesy, atd. atd. atd. promlčení. I vlastně poslanci, kteří takové zákony schvalovali.. Prostě nesplnitelný sen..

Nejméně špatné řešení JE okamžitý bankrot, vlastní měna a začít znovu od nuly. Obě varianty budou bolet, ale s vlastní měnou skončí dřív !!!

S. Ševeček 7.11.2011 13:33

"Pokud jde o Řeky samotné, je to jasné. Chtějí, aby dluhy, které se zemi nahromadili, zaplatili ti, kteří je způsobili."

A kde toho viníka najdou?

- že by na konci svého ramene jedenkaždý? Že jsou korumpovaní "z veřejných peněz" státní zaměstnanci, důchodci a jiní voliči, nic neznamená. Ti státní zaměstnanci a další závislí svoje korupční peníze utrácejí v "podnikatelské sféře", v reálné ekonomice, kde ty reálné peníze slouží jako olej, promazávající ozubená kolečka spontánního řádu lidské interakce. Proto jsou vinni všicni. Archa úmluvy se tomu dá říci.

J. Schwarz 7.11.2011 12:12

Taky by se mi líbil

systém, ve kterém by politik, který nadělá na cizí triko dluhy šel o žebrácké holi. Aby přišel o veškerý majetek, který by se prodal v exekuci a výnos propadl státu - na zapravení oněch dluhů. A taky aby měl každý občan právo vybrat si ze dvou variant - zabezpečení státem, kdy by si na ony "výdobytky" i platil a ručil za případné dluhy, a bez nároku na služby "sociálního státu", kdy by ale odváděl poplatky jen na udržení základních funkcí státu.

T. Kočí 7.11.2011 9:48

O řecké

Z  a prvé by bylo dobré si říci,co je správně.Politici nebo politikové.

Tvrzení,co obyčejní lidé nezavinili už mně se..U nás máme dluhů požehnaně.Vznikly v dobách růstu a skládají se z nákupů pastelek,pronájmů gripenů,privatizace MUS atd.Zejména nákupu hlasů za státní peníze.Kdo v té době vládl?Napovím Vám.Je to strana,která pokračuje v destruktivní činnosti,spolčuje se s komoušema a má největší preference.A lid za to nemůže?

E. Heusinger 7.11.2011 9:55

Mě skutečně, ale opravdu skutečně

těší, že za pětileté vlády pravice dluh již neroste, ale je nejlepším ministrem financí umazaván. Dokonce se už smazal dluh za Klausův "bankovní socialismus" a Klausovu privatizaci bez zákonů. A od včerejška, po schválení reforem nás čeká už jen sqělá budoucnost a životní jistoty.

Nebo je to jinak?

V. Novák 7.11.2011 10:07

Re: Mě skutečně, ale opravdu skutečně

A zejména to skvělé plnění rozpočtů, kdy mu vůbec, ale vůbec nikdy neujela příjmová stránka...

A jak plní sliby o nezvyšování daní!

Frajer!

J. Schwarz 7.11.2011 12:17

Re: Mě skutečně, ale opravdu skutečně

Za vlády "pravice" zůstávají deficity, které nastavila pomocí zákonů levice. Kdyby pravice začala vyplácet jen to, co vybere, byla by tu hned revoluce. Základní problém je v tom, že jedni  mohou pomocí "demokratického hlasování" okrást a zadlužit  druhé. Sociální stát je největší zločin dvacátého století a taky jednou skončí větší katastrofou než komunismus a nacismus.

Z. Bílý 7.11.2011 13:24

Re: Mě skutečně, ale opravdu skutečně

"Sociální stát je největší zločin dvacátého století a taky jednou skončí větší katastrofou než komunismus a nacismus."

Doufám, že nemáte pravdu.

Myslím, že máte pravdu

V. Novák 7.11.2011 9:34

Tak to nebylo.

"Brusel" prostě podotkl, že není-li do referenda jasné, zda Řekové půjčku přijmou, žádné peníze se půjčovat nebudou. Až jak se Řekové rozhodnou. To je snad logické rozhodnutí...

Papandreuův požadavek - osobně si myslím, že referendem jen strašil - přinutil všechny vyložit karty. Pravicová opozice, která se tváří lidově a protestuje proti škrtům, musela přiznat, že nic jiného nepřichází v úvahu. Ta pravicová opozice, která zatla sekeru spolu se socialisty rukou společnou a nerozdílnou.

Bruselští politici museli přiznat, že pomoc Řecku je spíše pomocí jejich bankám a jak moc o ni oni sami stojí.

A protestující Řekové se na plnou hubu dověděli, že nepřijmout balíček pomoci včetně všeho tvrdého kolem znamená vypadnout z EURozóny - a to se jim zatraceně nechce. I bez referenda je jasno.

J. Kadeřábek 7.11.2011 14:23

Re: Tak to nebylo.

Neboli Papandreu se zalekl masivních protestů proti utahování opasků a alibisticky řekl nechť se lid rohodne jestli chce přímou kuratelu EU nebo bankrot a nepřímý vliv přes kurz drachmy. Řekové si totiž důsledky bankrotu nechtějí a někteří ani neumí domyslet. Není nad to nechat za sebe rozhodnout druhé.

V. Novák 7.11.2011 15:08

Nechat rozhodnout ty

kteří ponesou důsledky, mi připadá rozumné.

Nebo možná ne tak rozumné, ale férové.

J. Hejna 7.11.2011 9:15

Ano, ale

Ale dá se nastolit jiný režim vlády a rozhodování, takový, ... diktatura?