31.7.2021 | Svátek má Ignác


Diskuse k článku

EVROPA: O nenávisti...

Jan Moláček, komentátor Deníku N, napsal před pár dny text „Pseudoobhájci svobody slova ji utloukají dvojím metrem. Nenávist je ale nenávistí vždy“, který v závěru zcela explicitně naráží na SOSP, a to i odkazem na její stránky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hodorka 26.5.2021 16:56

Autor clanku se plete. Asi ma malo zkusenosti a historii moc neovlada. Veskere zlo zacina hulakanim a nabadanim k necemu zlemu. Je treba to likvidovat v zarodku a tvrde. Ihned.

D. Vlk 26.5.2021 17:27

Zato Vy asi moc neovládáte psychologii a rozlišování faktů Vám taky moc nejde: pokud nabudete po něčím hulákání dojmu, že je třeba zabít hentoho nebo támhletoho, tak zodpovědnost není na křiklounovi, ale na Vás, pokud to zrealizujete. Čili - jinými slovy - za rozpoutání 2. světové války se sice odpovědnost připisuje Hitlerovi, ale ten by byl jen směšnou figurkou, nebýt desítek milionů jeho obdivovatelů. Jenže zcela jinak vyzní teorie "měl ho někdo krouhnout v začátcích a bylo by" a jinak vyzní teorie "devět z deseti Němců měli zavčasu pověsit a bylo by", protože už jen ta představa by byla politicky nevyslovitelná, co teprv pak realizace... Rv

V. Hodorka 26.5.2021 17:55

Prave kvuli takovym jako jste vy a jejich "psychologii" se nedari nicit zlo hned v zarodku. Porad ustupovat a nastavovat druhou tvar. Bezte s tim nekam. Treba do izraele a kazte jim tam vasi teorii az na vas budou padat bomby teroristu. Uvidite co vam izraelci reknou.

R. Brzák 26.5.2021 17:57

když zlému člověku zakážete mluvit (či hulákat), jeho názory nezměníte - jen z jeho názorů uděláte zakázané ovoce... Je to jen a pouze svoboda slova, co umožňuje společnosti se svými patologiemi seznamovat a v diskuzi je podrobovat kritickému myšlení - a řešit.

Veškeré zlo lidské pochází ze strachu - byť ne vše, co je ze strachu, je zlem. Ale zakazovat (pod vlivem strachu) svobodu slova je zlem zcela jistě.

V. Církva 26.5.2021 18:15

Jo to máte pravdu. Musíte mu zakázat jednat, ne mluvit. Když ho frustrujete zákazem mluvit, neznamená to, že nebude frustrovaný a jednat.

J. Jurax 26.5.2021 22:12

No, jeho názory nezměníte, ale omezíte mu možnost získávat následovníky a pomahače. Nákaza se bude šířit pomaleji nebo i ustupovat.

Problém je, že na to, co je vlastně ta nákaza, se názory mohou různit. Ono i dnešní odsudek Hitlera je jednoznačný až dnes ve světle toho, že víme, co jim iniciovaný německý nacismus spáchal; to v roce řekněme 1930 bylo ještě skryto v budoucnosti, takže v té době by jistě mnohý správný demokrat a liberál hájil svobodu slova i pro něj, byť by s jeho názory i nesouhlasil.

V. Církva 26.5.2021 18:06

Ano to je pravda. Proto se toho dnes Západ tak strašně bojí.

Jenže řešení je prostě ty Araby v Británii nemít. A je zase pravda, že i ten boj nebyl někdy jen zlem ale hnusnou formou očisty když to nešlo jinak (španělská reconquistta).

Proto já píšu, nad agresivitu je důslednost. Prostě požádáte Araby aby šli domů. Pak je hned důsledně, ale nenásilně domů pošlete.

Bohužel lidé jsou nedůslední hloupí a uhádaní tak se porvou mezi sebou, pak to ti Arabi nepochopí, tak zabijou pár těch Arabů a teprve pak oni pochopí, že jste to mysleli s odchodem vážně.

J. Jurax 26.5.2021 22:17

Prostě požádáte Araby aby šli domů. Pak je hned důsledně, ale nenásilně domů pošlete, pravíte.

Nuže, jak? Jak to poslání domů důsledně, avšak nenásilně prakticky realizujete? Povídejte, přehánějte ...

K. Křivan 26.5.2021 22:17

1) zbavit občanství všechny muslimy.

2) dát muslimům jeden měsíc na odlet do islámské země.

3) kdo neodejde sám dobrovolně, ztrácí ochranu státní mocí a je "Vogelfrei". Tak jak ve středověku byli lupiči a podobná banda. Jejich smrt se nevyšetřuje. To platí i pro pátou kolonu nepřítele.

4) Při protestech islámských zemí propadá jejich evropský majetek. Například akcie Mercedes-Benz (50%), Kuka a další.

J. Nový 26.5.2021 18:37

A co je zlé, pane Hodorko?

1. Ničení státního symbolu - prezidentské zástavy

2. Trhání Ústavy ČR

3. Obsazení cizí nemovitosti.

4. Podpora a schvalování nelegální migrace-

5. Odsuzování a nadávky celým národům, či zemím (Rusko, Bělorusko, Čína...)

J. Jurax 26.5.2021 22:26

Ano.

Veskere zlo zacina hulakanim a nabadanim k necemu zlemu, jak pravíte. Teď se jenom shodnout, co je to to něco zlé. Nejlépe demokraticky. Ono to v mnoha případech může být docela problém, a většinová shoda je pak obtížná až nemožná.