3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

EVROPA: Nucené kvóty a Lisabon

„Kdo s čím zachází, s tím taky schází.“ Těžko bychom našli výstižnější hodnocení současné situace kolem přerozdělování uprchlíků ve spojení s povinnostmi, které členským státům EU ukládá Lisabonská smlouva.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Moravcová 3.6.2015 14:06

Ale Evropská komise

přece celou Evropu zkorumpovala dotacemi, tak teď se nikdo neodváží říct ne, protože korupční peníze by přestaly chodit. U nás v malém za koblihu, v Evropě za dotace. Vdžyť vedení našeho státu už o ničem jiném než o čerpání nemluví.

K. Luboš 3.6.2015 12:21

Všechno jde, jen když se chce...

Nasadil bych na to systém Rath – se vším je možno vyčůrat. Takže my samozřejmě Lisabonskou smlouvu dodržíme a uprchlíky přijmeme. Teď je ovšem ještě přijmout nemůžeme, protože jsme jim ještě nestačili připravit ty nejlepší podmínky. No říká snad Lisabonská smlouva dokdy od rozhodnutí EK musíme toto rozhodnutí realizovat?

P. Selinger 3.6.2015 13:00

Re: Všechno jde, jen když se chce...

Ano, příjmeme, křesťany kteří umí číst a psát česky....

J. Jurax 3.6.2015 20:12

Re: Všechno jde, jen když se chce...

Přijmeme dobrovolně a rádi strojní a elektro inženýry, lékaře, IT specialisty, renomované vědce technických a přírodovědných oborů a takové podobné. Kteří ovládají aspoň angličtinu, čeština výhodou :-)

J. Hejna 3.6.2015 11:47

Je nutné

urychleně opustit ten obskurní spolek, který si říká EU, ať to stojí, co to stojí. Určitě to bude lacinější, než tam zůstat.

V. Novák 3.6.2015 11:31

Je také povinné vyplácet uprchlíkům tučné dávky?

Ne? Pak je řešení snadné - uprchlík se může půl roku v nějaké zařízení integrovat. Učit se česky, české reálie, bude mu zdůrazňováno, jaké jsou rozdíly mezi islámským (obecně "jeho") právem a právem v EU. Po půlroce mu bude umožněno získat zaměstnání nebo založit podnikání a vydělávat si. A přijde o dávky.

Kdo nebude pracovat, o dávky přijde též. Že bude mít problém? Že bude krást, aby se uživil? No tak basa - a na to bude upozorněn předem. I na to, že tamhle nedaleko je nějaké Německo, kde se pracovat nejen nemusí, ale dost dlouho ani nesmí - a že vnitřní schengenská hranice je mnohem prostupnější, než ty, které zná.

Že by to bylo k Německu nesolidární? A kdo nám ty povinné pseudoazylanty nutí, zatímco si do posledního dne vybral celou sedmiletou lhůtu pro možnost odmítnout Čechy v Německu zaměstnat?

P. Vaňura 3.6.2015 10:31

Žádné ekonomické uprchlíky NECHCEME

a také je nepřijmeme, ani kdybychom kvůli tomu museli dostat k moci nějakého nového Hitlera, jako "menší zlo"!

Ať to EU laskavě vezme na vědomí.

A. Alda 3.6.2015 9:23

Z EU je třeba vystoupit.

EU se nedá napravit, reforma je nemožná. Přitom nás EU každý dnem ohrožuje více a více. Proto je nezbytné EU co nejrychleji opustit.

J. Kanioková 3.6.2015 9:56

Ano, a pokud se neprovede pořádná akce proti migrantům

Ozbrojená síla na uprchlíky zabere. Profesor Bednář promluvil o imigraci a vzal to skutečně od podlahy - http://jdem.cz/bsdbv5

Rusko: boj EU proti uprchlíkům by měla být vojenská akce - http://jdem.cz/bsc8a5

Migranti v Calais rvačky s noži a železnými tyčemi ... nad právem na pašování lidí do Velké Británie - http://jdem.cz/bsc9j8

Řecké ostrovy zaplavili migranti. Je to tu nechutné, stěžují si turisté - http://jdem.cz/bsdb42

Naštvaný muslim požaduje 5.000 liber kompenzaci - protože našel v jídle vepřové - http://jdem.cz/bsdbz2

J. Kučera 3.6.2015 9:22

V hospodářském styku

platí zásada, že pokud jedna ze smluvních stran nedodrží podmínky smlouvy, přestává být smlouva závazná i pro druhou stranu. Jak je to s mezinárodními smlouvami nevím, ale není inspirativní, že EK i EP shodili pod stůl podmínku Václava Klause při ratifikaci LS?

K. Janyška 3.6.2015 8:52

Kriitika Lisabonské smlouvy je slabý výraz. Je tak měkké,

jako jen kritika Lenina, Stalina, Hitlera, Pol Pota a takových zrůd, včetně Gottwalda.  Lisabonsklá smlouva je totiž návodem ke stejnému chování. To, že to nevíte, je sice smutné, ale to každému houby pomůže. Ten kdo není schopen rozeznat tentýž samoutahovací šroub v LS jako ústavách totalitních států je prostě minimálně nevzdělanec... Dzp.

F. Pavlis 3.6.2015 10:21

Re: Kriitika Lisabonské smlouvy je slabý výraz. Je tak měkké,

Pane Janyško, je to trochu jakobínské uvažování. Oni to ti levicoví politici věděli stejně jako věděli dělničtí vůdcové a soudruzi co to je za šroub v SSSR.  Ale kdo by tam nevlezl pod zárukou, že bude vždy nad hladinou a mimo populus? A tohle je problém socEU a našich  socDEM a jiných solidárně vlevo a nesolidárně nahoře . Vemte jim popularitu postavenou minimálně na polopravdách a piáristech , nebo zrušte nevolené EU komise ,a obraz bude evidentně jiný. Ale...že jsou mnozí jako býci bez kulí, to nezměníte.

V. Vlach 3.6.2015 7:49

Prostě je nepřijmem!

Co může Evropská komise udělat? pošle na nás vojsko? Zavede sankce? Dá pokutu? Nedá nám ani euro?

V tom případě vystupme. Vystoupí i jiní. A rádi. Neposílejme do evropských struktur ani korunu! A peníze využijme na místo dotací. Na skutečně potřebné. A ne na diskutabilní projekty, které jsou v konečném efektu ostudné, ba hanebné.

L. Šarina 3.6.2015 9:00

Re: Prostě je nepřijmem!

A co nás drží v EU??? No za 1. Dotace které převyšují náš odvod do EU. (Bydlím v Aši kde do infrastruktury a opravy budov se už dala 1. miliarda z dotací a jsou další. )Za 2.peníze z EU na které Češi obzvlášť slyší( za 30Kč klidně vymění ve volbách vládu) Za 3. peníze, bez kterých bychom byli tam kde před 1989. A o tom to je :-))))))

J. Kučera 3.6.2015 9:31

Re: Prostě je nepřijmem!

Mýlíte se, již řadu let nepřevyšují dotace z EU naše platby. Nevím, o jakých penězích z EU mluvíte. EU má jen to, co od států dostane. Od nás dostává více než dává. Peníze EU nám nic nepřinášejí. Investice do průmyslu a obchodu jsou investice privátních firem, které na nich také profitují. Neobolševici straší tím, že většina průmyslu patří cizincům. Stejně i obchod a banky. Jenže všechny větší podniky a banky na světě jsou vlastnictvím tak mezinárodním, že by se jen těžko zjišťovalo, který národ má většinu. Příklad: banka má sídlo v Německu, významnou část akcií vlastní americká banka, jejíž kapitál je do značné míry jihoamerického původu a ten pak patří Číně. Hledejte, kdo má většinu.

J. Kučera 3.6.2015 9:41

Re: Prostě je nepřijmem!

Existuje jednoduchá možnost: Imigranti zahazují své pasy, aby nemohli být legálně vráceni do vlastní země. Neví se (úředně), která to je. To otevírá nadějnou cestu. Budou internováni, dokud se neprokáže jejich státní příslušnost. Jsme národ humánní a tak budou živeni, jak kdysi nařídil císař Karel IV pro vězně v království českém - půl bochníku chleba a džbánek vody na den. O topení,mytí a světle se v lex caroli nemluví. A bude se zjišťovat. Tereticky to lze zjistit, prakticky to v rovníkové Africe asi bude beznadějné. A tak budou hnít v retenčním ústavu, dokud se nerozhodnou dobrovolně vrátit. Pak přijde pár "úředních formalit", aby to nebylo tak jednoduché a hup domů.

R. Langer 3.6.2015 9:37

Re: Prostě je nepřijmem!

No, o tom to opravdu není.

P. Vaňura 3.6.2015 10:49

Re: Prostě je nepřijmem!

VŠECHNO ŠPATNĚ! Ačkoliv dotace EU ZATÍM převyšují, to, co jim platíme, existuje hned několik momentů, které tento rozdíl nejen smazávají, ale vedou do záporu. 1) EU nás nutí pořizovat za dotace něco, co by NIKDY nebylo naší prioritou, např. cyklostezky k hownu. Přitom mnohé z toho musíme spolufinancovat.

2) EU nás hutí vyhazovat ročně miliardy na "boj proti globálnímu oteplovíní," k čemu je, viz výše.

3) EU nás nutí do naprosto šíleného byrokratického procesu schvalování investic, který je neúměrně prodražuje.

4) Z peněz EU se MUSÍ financovat a námi spolufinancovat "neziskovky," které jsou v nejlepším případě k ničemu a jinak škodí.

5) Kvůli eurodotacím musíme financovat regimenty úředníků a stejně si tam EU pořád něco najde, proč to či ono nakonec nezaplatí, ačkoliv be vidiny peněz z EU by se to vůbec nedělalo! Dalo by se toho napsat více.

P. Kmoníček 3.6.2015 14:50

Re: Prostě je nepřijmem!

Vlachu,Vy jste ale státník.A s programem.

J. Kyselková 3.6.2015 7:14

Václav Klaus

bojoval proti podpisu LS do poslední chvíle jako lev. Přesila na něj útočila ze všech stran. Nebylo úniku. Po podpisu se VK snažil vyjednat alespoň vyjímku v nebezpečné Lisabonské smlouvě. Marně. Ta vyjímka by se týkala i problému přistěhovalců, kteří se na nás valí.

P. Lenc 3.6.2015 7:56

Re: Václav Klaus

Jo, ale říkejte to Klausobijcům.

M. Moravcová 3.6.2015 14:10

Re: Václav Klaus

ano, dokonce chtěli za nepodepsání LS Klause obžalovat z vlastizrady, Ústavní soud mu podpis prakticky nařídil.

D. Šimáček 3.6.2015 1:52

tenhle vývoj

by měl znamenat sebereflexi všech politických jelit, která bojovala za přijetí LS, a následně by měli chodit dům od domu a každému se omlouvat za svoji hloupost, vrátit veškeré požitky které získali za svou vlastizrádnou činnost a hlavní viníci by měli veřejně spáchat sebevraždu nikoliv jen politickou!

P. Sulc 3.6.2015 4:10

Re: tenhle vývoj

A co takhle sebereflexe toho znameniteho naroda, ktery kopal do Klause tak dlouho,, az ten Lisabonsky paskvil podepsal. A jak se potom ten bajecny, obdivovany narod radoval: "Ted teprve jsme Evropane".  Potom, co neprosla v referendech Ustava, bylo preci jasne i zahradnim trpajzlikum, ze ta Smlouva je podvod, tim spise, kdyz Unie ''demokraticky'' dokopala ke schvaleni Irsko. A ta demokraticnost Unie byla videt velice dobre uz pred tim pri ostrakisaci Rakouska kvuli naprosto legalne zvolenemu min, predsedovy. Takze i zahradnim trpajzlikum, i houpacim konum se rosvitilo v hlavach, jen tam Cechum to nejak neslo.

H. Lukešová 3.6.2015 1:01

Tak je nutné se vzepřít. Říci NE.

Petice proti přijímání uprchlíků do ČR má již více než 10,000 podpisů a počet narůstá. Deset tisíc podpisů na papírové petici (internetová petice nemá žádnou právní váhu) je minimem, aby se ji naši poslanci vůbec začali zabývat.

Musíme odmítnout, postavit se proti, NIKDY se nepodřídit, co nám mohou eu-levicoví potentáti udělat? Možná nás vyloučit, bylo by to jistě velmi nepříjemné, ale rozhodně lepší, než naši republiku zaplavit teroristy, vrahy, darebáky, lupiči, zloději a línými nemakačenky.

P. Dvořák 3.6.2015 1:17

Re: Není nutné

naši republiku zaplavit teroristy, vrahy, darebáky, lupiči, zloději a línými nemakačenky. Třeba budou všichni úúúplně hodní.

V tom případ docela postačí, jenom když ji zaplavíme africkými nemakačenky. Jako bychom měli málo vlastních.

P. Sulc 3.6.2015 4:14

Re: Tak je nutné se vzepřít. Říci NE.

Cesi se vzpirat prece nebudou, vzdyt se nikdy nevzpirali, jen srazeli ''kufry'' aa v poslusnem predklonu uctive zdimali cepice v ruce. A Unie by zarazila dotace a pak by nejspise zdrahlo pivo, a to take nejde. Ci ze by Unie poslala ''bratrskou pomoc"? Zase by se predelavali cedule u silnic?

B. Rybák 4.6.2015 0:46

Re: Tak je nutné se vzepřít. Říci NE.

Když to půjde takhle dál, tak si dokonce nakonec snad i Češi zvolí prezidentem bojovníka za pozitivně diskriminovanou rovnost, který pro svou politicko-korektní partaj vytvoří tolik agresivních sociálně-parazitických voličů, že bude ve volbách prakticky neporazitelná, dotáhne ten svůj boj až k úplné legalizaci všech ilegáních imigrantů a prosadí jejich neomezený příliv tak, jako v USA B.H. Obama! "Americké století" bohužel neodvratně končí a spolu s ním i americká demokracie a celý americký sen!

Zdokonalujte své potomky v češtině, bude se jim to nejspíš hodit (Češi se totiž díky svým historickým zkušenostem nenechají tak snadno oblbnout, hlavy si o zeď nerozbíjejí, díky svému humoru v pohodě přežívají, tisícileté říše jím rozleptávají a nakonec je dorazí)!

http://aeronet.cz/news/obama-dal-tichy-souhlas-k-nekontrolovane-ilegalni-imigraci/

J. Kučera 3.6.2015 9:45

Re: Tak je nutné se vzepřít. Říci NE.

K té petici mám jen dotaz na informované: ten arabský student, který napadl v Olomouci stánek petiční akce studuje za své a nebo má stipendium od české vlády? Pokud studuje na české stipendium je jistě už na cestě domů.

H. Lukešová 3.6.2015 12:10

Re: Tak je nutné se vzepřít. Říci NE.

Samozřejmě že za své nestuduje, živíme ho my všichni.