Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EVROPA: Nový signál

Lakonicky by se dalo říci, že tento signál zní: Co nezakopete, to ukradneme. Nebo také: Střádej, barde, střádej, my si pro to pak přijdeme, tak ať to máme na jedné hromadě. Na Kypru už to vědí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JJ

J. Jurax

22. 3. 2013 23:48
Zlatá slova

Ani vlády jednotlivých zemí eurozóny nedokáží ochránit svoji zemi před vlivem Bruselu. Nedokáží, protože jsou angažovány tak, aby zaprodaly svoji zemi i občany, drobné střadatele, armády obyčejných pracujících, drobných podnikatelů a živnostníků, těch, co nepatří do ekonomicko-politicko-lobbistických klik, a tedy se tlaku neubrání. To, co nedokázal válečnými zbraněmi Hitler – podmanit si celou Evropu -, to dokázala Merkelová ekonomicko-politickým tlakem. V podstatě by stačilo jen moudře vládnout.

Moudře vládnout? Z brusele? S tou skvadrou co tam je? Absurdní ...

A na hradě máme eurohujera ... :-(

0 0
možnosti
BR

B. Rybák

24. 3. 2013 11:20
Re: Zlatá slova

Ano. Tyto věty by se mohly "tesat". Zkopíroval jste je i za mne.

0 0
možnosti

J. Šimonová

22. 3. 2013 23:44
děkuji všem za diskuzní příspěvky

všechny jsou pro mne zajímavé a cenné, k problému se časem vrátím

0 0
možnosti
VK

V. Kolman

22. 3. 2013 20:06
KDY UŽ V BRUSELI POCHOPÍ......

.....že perpetuum mobile OPRAVDU, ale OPRAVDU!!! nemůže fungovat - aneb, vezmi chlup na dlani, když tam není.

0 0
možnosti
JB

J. Barto

22. 3. 2013 20:10
Re: KDY UŽ V BRUSELI POCHOPÍ......

Ono je to teď "in" viďte.Ale to nic nemění na tom, že Váš příspěvek je přiblblej!!

0 0
možnosti
PU

P. Urban

22. 3. 2013 16:53
Ono je těžké odolávat vlivu Bruselu

pokud zároveň chcete, aby ten Brusel platil Vaše dluhy. Protože když je nezaplatí, tak celé kyperské finance půjdou k čertu. Pak ovšem půjdou k čertu i všechny záruky, ať se to komu hodí nebo nehodí. Kde v kase nic není, ani vládnoucí garnitura nebere. Ano, je to chaos, ale úředníci Evropy ho nevyvolali.

V takovýchto případech je také obtížně moudře vládnout, pokud tato moudrost musí být z něčeho financována. O paní Merkelové si můžeme myslet cokoli, ale ona Kypru nevládne. Ani moudře ani nemoudře.

0 0
možnosti
DN

D. Nowodny

22. 3. 2013 17:20
Re: Ono je těžké odolávat vlivu Bruselu

Jsem, že se vám libí bruselska RVHP ! Kupředu hurá a nebude vás strašit žádná můra !!

0 0
možnosti
PS

P. Skřivan

22. 3. 2013 12:51
Vykládat problém Kypru,

jako věc vyvolanou EU, je poněkud zcestné.

Je jasné, že v krajní situaci jsou hledána krajní řešení. Tím zdanění vkladů v bankách nepochybně je.

Na druhou stranu: Kalousek nám od nového roku sebral také jedno procento našich vkladů a nejen to, i budoucích příjmů. ... že by za to mohla EU ?! :-)))

0 0
možnosti
JB

J. Boleslav

22. 3. 2013 13:05
Re: Vykládat problém Kypru,

Jak se to jen tomu zloduchovi povedlo?

0 0
možnosti
LU

L. Urban

22. 3. 2013 11:35
Signál z Evropy anebo z Kremlu?

Nemůžu si pomoc, autorka blogu kalí vodu, k žádnému zdanění nedošlo.

Situace na Kypru je jen další variaci té hnusárny, kdy se z peněz daňových poplatníků řeší problémy soukromých firem, zde tedy bank.

Věřitel má právo stanovit si podmínky, za jakých peníze půjčí, dlužník to může odmítnout. ještě před pár dny jsem si myslel, že to celé je akce, jak se má Rusko dostat k základně ve Středomoří, teď se zdá, že Gazprom má v Kremlu větší vliv než ty placaté čepice.

0 0
možnosti
PJ

P. Jansky

22. 3. 2013 10:57
ondrej jonas to rakl jasne

penize pod matraci

0 0
možnosti

Z. Švrček

22. 3. 2013 9:31
Vskutku nejde o chaos

Ale o velmi sofistikovaný postup, jak postupnými, velmi drobnými, avšak stálými a mnohými jednotlivými kroky, z nichž každý jeden ne nejeví být přílišným nebezpečným, okleštit a v konečném důsledku totálně zlikvidovat prostor pro svobodné rozhodování jednotlivce a jeho přirozeného společného jmenovatele, jímž je národní stát se všemi atributy. Tohoto cíle je již nyní, zvláště poté, co se podařilo Lisabonskou smlouvou dostat z jednotlivých suverénních států další významnou část kompetencí, skoro dosaženo, nebo ještě přesněji - miska vah se již naklonila na stranu evropského pečovatelského a nedemokratického hybridu s možným označením "superstát". 

Toho jsme dnes svědky a toto neskončí dobře. Je to totiž jen další z třetích cest, vedoucích do nesvobody. My v Česku a na Slovensku jsme to společně již zažili a já žasnu, že jsme se nepoučili a že popřáváme tolik prostoru socialistům všeho druhu, kteří nás tam znova cpou. Žádné elegantní, poklidně sametové a na rozumném konsensu zainteresovaných založené řešení již bohužel nevidím.

0 0
možnosti

S. Ševeček

22. 3. 2013 10:21
Re: Vskutku nejde o chaos

Navíc, jak se prolátlo v mrdiích, větší "spořitelé" v kyperských bankách svoje vklady nedávno potichu přesunuli jinam.

Typický insider trading.

Jinak - peníze jsou dneska k disposici vlastně zadarmo - 2T reposazba ČNB je 0,05%. Přesto cedulové banky neustále tisknou nové a nové prachy. A to v situaci, kdy je (dle viki) na Světě 10x víc peněz, než odpovídá celkovému současnému bohatství, vytvořenému Člověkem. A všichni dluží.

Kam jde ten kouř?

0 0
možnosti
JB

J. Bruner

22. 3. 2013 8:08
nejde o chaos

ale o presne definovany a mnohokrat pouzity postup. Banky pujci vice ney maji svych peney a kdyz je nedostanou ypatky tak chteji pomoc od statu. Proc nebo proc jen banky?

Danovy raj je na Kypru a jinde jen pro dane ye ydroju na uyemi Kypru. Firma se sidlem na Kypru plati v CR stejne dane jako kazdy jiny. To jen novinarsti neynalkove nam chteji vsugerovat, ye se na Kzpru a jinde dane neplati.

0 0
možnosti

S. Ševeček

22. 3. 2013 10:28
Re: nejde o chaos

Velmi cenná poznámka, pane Brunere. Ano, daně zůstávají doma, tam kde byl vytvořen zisk. Transferují se jenom "poctivé" peníze, které zbyly po zaplacení daní.

Za daleko větší problém považuji (pro nás, Česko) to, že na našem "dočasném území" - vzhledem k tomu, že polovina hospodářství patří cizincům - zůstávají jenom berně a poplatky "z krve mé a mého potu", profit z ekonomiky se vyveze a pak pracuje a pomáhá za hranicemi "všedních dnů".

0 0
možnosti
JU

J. Urban

22. 3. 2013 7:38
Mám dojem,

že na tom Kypru to proběhlo trochu jinak. EU slíbila prachy pod podmínkou, že se budou podílet tamní (i státní) banky. A banky na Kypru osedlaly SVÉ komunistické politiky, aby uzákonili to okradení střadatelů. Je ale módní veškerý švajneraj hodit na Brusel - i u nás.

0 0
možnosti
PG

P. Götze

22. 3. 2013 8:27
Re: Mám dojem,

Asi jste nepostrehl, ze ti vasi Kyperstvi zkorumpovani politici to neodhlasovali, pro ten navrh nebyl vubec nikdo. Ten vymysl skutecne prisel z Bruselu. Jinak by to prece problehlo jinak, to musite vedet sam. Staci se divat relaisticky na to, co se opravdu odehralo.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz