9.5.2021 | Svátek má Ctibor


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jirka původní 23.2.2007 7:01

jsem velice rozhořčen

technologie výroby je mi dostatečně známá a vím, že slušný vinař jestě nedosalzuje......a také pokud se cítíte  jako člen pravicové části politického spektra, bych od Vás očekával naprosto zásadní protidotační postoj. Jak jistě víte, vinice, sady, pole louky......a vše co se týká zemědělství je ostře kvotováno a pak na dorovnání ztrát ( kvůli kvotám )  v hospodářství se přidělují dotace. Protože jsem farmář tak bych si přál pěstovat a chovat bez omezení a také bez dotací, které mne omezují. Je škoda, že si holt ODS nedala za cíl, jejich postupné zrušení a liberalizaci v této části ekonomiky...........proto jsou dobré  potraviny drahé  a proto těch ( třeba těch bio) není dost. Ikdyž na druhou stranu, asu jich nikdy dost nebude a jistě ne pro každého Ještě jednou zdůrazňuji, že vím o čem mluvím, protože jsem farmář .

honzak 23.2.2007 6:58

obávám se, že pan poslanec

poněkud přehnal konzumaci nekvalitního stolního vína a svůj článek napsal hned poté, co se zbavil produktů jeho štěpení ve svém trávícím traktu. A evidentně se mu přitom zdálo o RVHP.

janabok 23.2.2007 0:43

2 autor - obrovské zklamání!

od člena ODS bych očekávala nikoliv bláboly o podpoře trhu s vínem (či čehokoliv), ale důrazné odmítnutí podpor, dotací, regulací, cel a dalších nesmyslů...

je-li toto názor autora, budiž; je-li toto program ODS, pak říkám: je mi líto, soudruzi - beze mne! ...

Dawn 23.2.2007 0:35

Reforma trhu?

A toto je představa poslance evropského parlamentu nebo ODS?

jan 23.2.2007 12:11

Re: Reforma trhu?

toto je predstava majitele vinic zalozenych smahem pred vstupem do EU. Jelikoz jde o trzni strategickou problematiku investicni cinnosti, tedy ODS. A k "investicnimu segmentu" bych chtel podotknout, ze nivelizace dobre kvality levneho vina je  jiz globalne - svetove uskutecnena  nivelizaci technologickou EUsem -Eutam.  Kupovat spatne vino zacina byt kumstem. Tim zustava i nadale - pro eliterne orientovane - schopnost najit levne sverazne vino, ktere je vic nez dobry napoj.