7.12.2023 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

EVROPA: Nesmiřme se s barbarskou budoucností

Paříž, sobota, 24. března 2018. Otvírám raník Le Figaro a titulek na úvodní stránce stačí, abych pochopil, že islamisté zase zabíjeli. Uvnitř článku se dozvídám, že terorista byl (snad) jen jeden, zato oběti jsou tři, další dva lidé bojují se smrtí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pesat 28.3.2018 10:47

islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

" Křesťanství z nich bylo vytlačeno islámem za použíti násilí. Tvrdit, že křesťané by dělali totéž co muslimové, svědčí o hluboke neznalosti a ignorování faktů. Pokud chcete srovnat Islám a křesťanství, stačí si srovnat, jak křesťanská tradice líčí život Ježíše Krista a jak islámská tradice líčí život Mohameda."

islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce/Ustavy. Islam patri do skupiny tzv. monotheistickych nabozenstvi/judaismus,krestanstvi,islam/, je nejmladsi a v zasade kopiruje historii krestnastvi, vcetne te tzv. krizacke/vojenske/vrazedne/loupezne. Takze pod zaminkou sireni Pravdy a Lasky se krestansky kradlo/znasilnovalo/vrazdilo. Az francouzska revoluce/Ustava odstavila cirkev od svetske moci/zruseni tzv. stavu/. Coz se u Islamu dosud nestalo a Islam a zvykove/cirkevni pravo Saria je soucasti/pilirem kazdeho muslimskeho statu. Jenom jako perlicka, jeste v roce 1977 probihal v Britanii soudni proces za tzv. rouhacstvi/blasphemy, coz je v muslimskych zemich dodnes bezne a hrozi za to trest smrti.

Cest :-)

https://www.historytoday.com/david-nash/blasphemy-trial

J. Vintr 28.3.2018 11:34

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Tohle jsou hloupé kecy. Islám není žádné náboženství. Mohamed jen převzal některé prvky z judaismu a křesťanství, aby podpořil svůj záměr vytvořit poslušnou hordu na dobývání a drancování cizího majetku. Jeho následovníci tuto ideologii ještě zdokonalili a podařilo se jim ovládnout obrovské území. Pak dojeli na to, že Islám si cíleně vytváří jen nemyslící vojáky, kteří slepě poslouchají. Křesťanství se podařilo sjednotit Evropu a rozum ve vývoji válečnictví poskytl křesťanské Evropě výhodu před tupým fanatismem muslimů. Byli vytlačeni z Evropy a na dlouhou dobu se Islám stal relativně neškodným. Právě ta vámi zmiňovaná francouzská revoluce odstartovala v Evropě katastrofický vývoj, který vedl k dnešnímu socialismu a sekularismu, kteé činí Evropu bezbrannou vůči islámskému fanatismu. Už nám není k ničemu naše materiální převaha. Islám nás převálcuje a my mu v tom ještě ze všech sil pomáháme.

R. Langer 28.3.2018 11:52

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Hm, a co si poslechnout názory muslimů na křesťanství? Copak by nám o tom dokonalém náboženství asi sdělili? Jinak historický význam křesťanství nepopírám, konečně "víra hory přenáší", ale dnes už je holt doba jiná.

J. Vintr 28.3.2018 11:58

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Názory muslimů na křesťanství jsou dány jednak Koránem, jednak mají muslimové historickou paměť a ví, kdo je vytlačil z dobytých území. Také nemohou nevidět propastný rozdíl, mezi tím, kam se dohrabali (nebo spíš nrdohrabali) oni s Isláme, který jim tvrdí, že jsou nadřazení všem lidem a kde je dnes (původně) křesťanský svět. Z toho může být jen mindrák a z mindráku je nenávist.

M. Pesat 28.3.2018 12:34

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Ja obecne nabozenstvi nemam rad ale nabozenstvi je soucastni naseho sveta, takze mam zname a dokonce kamarady co jsou verici, dva z toho knezi, katolicky a pravoslavny. A take znam dost muslimu/arabu/albancu/malaycu/afgancu/kurda, nekteri jsou verici, jini vlazne verici ci vubec neverici.Obavam se, ze Vy jste muslima/araba videl tak jedine v televizi, ja zrovna pred chvili, jmenuje se Ahmed a rikal ze skocime na pivo/pokecat. Pokud neberu fanatiky, coz obecne plati pro vsechny lidi, tak bezny muslim je +/- stejny jako bezny krestan/zid.

Cest :-)

R. Langer 28.3.2018 12:42

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Je. A právě proto si o křesťanech myslí to samé co křesťan o muslimech. Prostě Víra na ho*no. A už to jede. Ale nejhorší jsou stejně ti nevěřící ďauři, v tom se s křesťany shodnou raz dva. ;-)

J. Vintr 28.3.2018 14:04

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Vy, podobně jako dnes už většina naší populace, víte o křesťanství kulové. Proto můžete idiotsky házet křesťanství do jednoho pytle s islámem. Pokud nejste dost starý, tak se o tom rozdílu nejspis přesvědčíte na vlastní kůži.

M. Pesat 28.3.2018 14:10

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

tady si, soudruhu Vintre, muzte pocist o krestanstvi/pokud umite polsky/, a to o krestnastvi z nejvysiho patra/soudruh papez. Cest :-)

"W styczniu 897 r. papież Stefan VI kazał wydobyć z grobu ciało swego poprzednika, nieżyjącego od dziewięciu miesięcy Formozusa; ubrać go w szaty papieskie, posadzić na tronie i poddać sądowi. Sam – jak wspomina kronikarz – osadził się w roli oskarżyciela i sędziego.

Zarzucił mu krzywoprzysięstwo i liczne zbrodnie przeciw ludziom i Kościołowi. Przez trzy dni przed całym zgromadzeniem biskupów trup Formozusa był przesłuchiwany i poniżany. Miał nawet adwokata, ale ten bał się odezwać. Po wyroku skazującym zwłokom Formozusa odcięto trzy palce (którymi błogosławił), a następnie wrzucono je do Tybru. Wydarzenie przeszło do historii Kościoła jako „trupi synod" i stało się symbolem obsesyjnej nienawiści i profanacji.http://www.rp.pl/Komentarze/180329307-Chrabota-o-degradacjach-Trupi-synod-i-generalowie.html

J. Vintr 28.3.2018 19:35

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Polsky neumím, ale pokud mluvíte o současném papeži, tak to je škůdce, dosazený levičáky a jeho posláním je rozvrátit katolickou církev

R. Langer 28.3.2018 15:56

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Veškerou víru v pohádkové bytosti hážu do jednoho pytle, protože si nic jiného nezaslouží. Je 21. století.

V. Novák 28.3.2018 17:12

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Křesťanství do stejného pytle s islámem patří - a my máme tu kliku, že jsme křesťanství vyhnali ze společenského života, takže nám už faráři nediktují jak se máme chovat a co si smíme myslet.

Snad naložíme s islámem stejně, jako naši předkové s křesťanstvím.

J. Vintr 28.3.2018 19:09

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Právě díky této idiotské představě, že Islám je v podstatě totéž co křesťanství, nejsou blbci schopni vidět, jaké nebezpečí pro nás Islám představuje. Farář nikomu nediktuje, co má dělat. To budou dělat muslimové.

J. Vintr 28.3.2018 13:25

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Ve třicátých letech nebyli ani zdaleka všichni Němci nacisté. Byli to jen Němci. I ten váš Ahmed je jen muslim. Na čí stranu myslíte, že se postavá, až tady převezmou muslimové?

M. Pesat 28.3.2018 14:19

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Vite, soudruhu Vintre, me je vcelku jedno na ci/jakou stranu se Ahmed postavi. Co ale vim na 100%, ze v zemi kde jsem se narodil si musim udelat poradek sam. Na rozdil od vas nebudu brecet na internetu jako ustrasena ovce, vemu flintu a vypraskam muslimy ze sve zeme. Ja obecne Cehuny moc nemusim , prave proto ze postradam hlasy ktere si nenechaji diktovat. Ona pohostinnost je pekna vec ale ne ze se nekdo bude roztahovat v mem obyvaku a rikat mi co mam/nemam/smim/nesmim.

Cest :-)

J. Fridrich 28.3.2018 16:50

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Jen hlupák nepozná pravdu...

J. Vintr 28.3.2018 19:42

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Nikoho nevypráskáte. To by se muselo vzbouřit hodně lidí najednou a ani tak by to vůbec nebylo jednoduché, protože budou nalezlí všude mezi námi. Než většině lidí dojde, jak vážná je situace, bude pozdě. Oni se množí rychle a stále jim přicházejí posily. A státní moc je zatím na jejich straně. Proto se vám budou v nejbližší době snažit vzít i tu flintu.

J. Zaorálek 28.3.2018 10:04

Přesně vystizeno v předposledním odstavci. Nemůžeme říkat, ze se nás to netýká. Přesně tento postoj má za následek zvyšování preferencí lidí, kteří představují veřejnosti svůj krajní náhled, ale pro lidi je nejdůležitější to, že neříkají, ze se nas to netýká a nejak to řeší. I když extrémně.

J. Schwarz 28.3.2018 9:53

Ano. Snědý

pán s plnovousem může opravdu sednout na letadlo a za hodinu být v Praze. Pokud ale nezešílíme po západoevropském či americkém vzoru, může "snědý pán s plnovousem" - pokud si v Praze zkusí to samé, co mu projde v Paříži - skončit na pár let v kriminále. A vo tam to je. Nemusíme tolerovat jejich zvyky, schengen-neschengen. Můžeme zakázat modlení na ulici, zakázat muslimské "plavky", nemusíme "politicky korektně" tolerovat urážky a osahávání žen.

J. Vintr 28.3.2018 9:58

Re: Ano. Snědý

Jestli jste si nevšiml, že tyhle pány s plnovousem neodradí nějaké vězení. Neodradí je ani to, že při tom zemřou. Zavřít nebo zastřelit je půjde, až něco provedou a někoho zabijí. Takže jsme na tom úplně stejně jako jiné evropské země. Jen jsme jim ZATÍM zřejmě nestáli za to.

J. Schwarz 28.3.2018 10:07

Re: Ano. Snědý

Nemusíme být. Na západě mají jednak zázemí, druhak politická korektnost nedovoluje příslušné profilování. Těžko sem přiletět letadlem se samopalem a balíčkem dynamitu v kufříku. Pokud tu nebudou mešity a spřízněné duše, navíc obyvatelstvo se na ně bude tvářit nevrle tak sem nepolezou. Mnohem snazší totiž bude vraždit ve Švédsku nebo Německu.

R. Langer 28.3.2018 10:13

Re: Ano. Snědý

Jo, protože tam se jim za to ještě budou omlouvat, že je něčím urazili. Já bych jim urazil hlavu.

S. Donát 28.3.2018 10:13

Re: Ano. Snědý

Jednak tu nemají zázemí, druhak ještě pořád nejsme odzbrojeni, jako ve Francii, Německu, nebo Švédsku. I když snahy tu jsou převeliké.

J. Svoboda 28.3.2018 10:18

Re: Ano. Snědý

Jsme před soudem za odmítnutí kvót, odmítli jsme implementovat zákon o regulaci zbraní. Oficiálně, vláda i parlament. Takže převelice máte leda vykulené oči :o)

J. Vintr 28.3.2018 10:23

Re: Ano. Snědý

Jedny kvóty jsme odmítli, další už jsou na cestě (viz to, co jsem napsal níže). A kde jste přišel na to, že jsme odmítli implementovat zákon o regulaci zbraní?

S. Donát 28.3.2018 11:03

Re: Ano. Snědý

Lžete. Nevím, jestli schválně, nebo z neznalosti, ale implementace toho zprasku o zbraních je v běhu.

J. Vintr 28.3.2018 10:14

Re: Ano. Snědý

Na vraždění nepotřebujete samopal nebo semtex ani žádné zázemí. Stačí si například půjčit nebo ukrast auto, To můžou udělat hned jak vyjdou z letištní budovy ..

J. Svoboda 28.3.2018 10:21

Re: Ano. Snědý

Zeman pouští na svobodu usvědčeného nájemného vraha a vy máte strach, že by se mohlo něco semlet u letiště :o)

J. Vintr 28.3.2018 10:29

Re: Ano. Snědý

"Naši" vrazi (Kájínek s největší pravděpodobností vrah není) vraždí jen když k tomu mají nějaký důvod. Muslimové vraždí jen tak a je jim jedno koho a kde. Proti tomu se nedá nijak bránit a může to postihnout kohokoliv. Třeba vás, když poletíte s rodinou na dovolenou, může srazit před letištěm auto, řízené nějakým snědým fousatým pánem ...

J. Kavalír 28.3.2018 11:02

Re: Ano. Snědý

Ani muslim nevraždí "jen tak", ale za odměnu 72 panen v ráji. A právě tu je mu třeba odepřít a uzákonit, že každý mrtvý muslimský terorista dostane "vepřový futrál", což by mu mělo, ve smyslu jeho víry, zabránit ve vstupu do ráje. Není třeba brát jakékoli ohledy na něčí víru, která ho nutí k vraždění. To by měli pochopit i jeho souvěrci.

J. Vintr 28.3.2018 11:12

Re: Ano. Snědý

Jenže tohle je utopie. To by v naší korektní a humánní společnosti nikdy neprošlo.