Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EVROPA: Nesmiřme se s barbarskou budoucností

Paříž, sobota, 24. března 2018. Otvírám raník Le Figaro a titulek na úvodní stránce stačí, abych pochopil, že islamisté zase zabíjeli. Uvnitř článku se dozvídám, že terorista byl (snad) jen jeden, zato oběti jsou tři, další dva lidé bojují se smrtí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JZ

J. Zaoralek

28. 3. 2018 10:04

Přesně vystizeno v předposledním odstavci. Nemůžeme říkat, ze se nás to netýká. Přesně tento postoj má za následek zvyšování preferencí lidí, kteří představují veřejnosti svůj krajní náhled, ale pro lidi je nejdůležitější to, že neříkají, ze se nas to netýká a nejak to řeší. I když extrémně.

0 0
možnosti
JS

28. 3. 2018 9:53
Ano. Snědý

pán s plnovousem může opravdu sednout na letadlo a za hodinu být v Praze. Pokud ale nezešílíme po západoevropském či americkém vzoru, může "snědý pán s plnovousem" - pokud si v Praze zkusí to samé, co mu projde v Paříži - skončit na pár let v kriminále. A vo tam to je. Nemusíme tolerovat jejich zvyky, schengen-neschengen. Můžeme zakázat modlení na ulici, zakázat muslimské "plavky", nemusíme "politicky korektně" tolerovat urážky a osahávání žen.

0 0
možnosti
JV

28. 3. 2018 9:58
Re: Ano. Snědý

Jestli jste si nevšiml, že tyhle pány s plnovousem neodradí nějaké vězení. Neodradí je ani to, že při tom zemřou. Zavřít nebo zastřelit je půjde, až něco provedou a někoho zabijí. Takže jsme na tom úplně stejně jako jiné evropské země. Jen jsme jim ZATÍM zřejmě nestáli za to.

0 0
možnosti
MR
Evropu ničí Islám a korektnost

Radikální islám v kombinaci s politicky korektnímy neomarxistickými elitami možná zničí Evropu? Kdy se začnou evropané bránit? Dyť muslimové otevřeně říkají že to tady chtějí dobýt. Jako krok 1 k obraně je ale potřeba zbavit se neomarxistických elit a dostat k moci někoho jiného.

http://www.epshark.cz/clanek/129/dve-nova-totalitni-hnuti-radikalni-islam-a-politicka-korektnost

0 0
možnosti
JV

28. 3. 2018 9:26
Zanedlouho bude v EP schvalována novela azylového zákona

takzvaný DUBLIN 4 a nepochybně bude schválena. V ní bude zakotvena povinnost každé členské země přijímat "uprchlíky", kteří v jiných zemích "přebývají". Znamená to až desetitisíce ročně. Z této povinnosti se bude možno vykoupit částkou 250 tisíc Euro (cca 6,25 milionu Kč) za kus. Kromě toho budou nepochybně "sjednoceny dávky", aby migranti neutíkali zpátky do bohatších zemí. Mluví se o částce cca 20 tisíc Kč měsíčně na osobu. K tomu pochopitelně zdarma ubytování a strava, aby se u nás cítili dobře. K tomu všemu bude povinnost přijmout i rodinné příslušníky - manžela, mazelku (manželky), děti, rodiče a SOUROZENCE!!!. Ti všichni budou mít samozřejmě také nárok na sjednocení se svými příbuznými, takže za jediným migrantem také může zcela legálně přicestovat celá vesnice (kterou budeme povinni ubytovat, živit a polatit jim zmíněné "kapesné"). Neví se ještě jaké sankce si Brusel vymyslí, aby donutil jednotlivé země se tomuto nařízení podřídit, ale určitě vymyslí něco, co bude na politiky jednotlivých zemí fungovat. Takže asi je marné doufat, že se naši politici vzepřou a ukážou těm Bruselským zrůdám vztyčený prostředníček. V Praze už údajně vyšly inzeráty, které dělají nábor na zaměstnance zvláštního terminálu na pražském letišti, kde se budou příjmat přidělení "uprchlíci". Takže za pár let budeme mít stejné problémy, jako mají záapadoevropské země. A bude to horší a horší.

0 0
možnosti
JK

J. Kavalír

28. 3. 2018 11:10
Re: Zanedlouho bude v EP schvalována novela azylového zákona

A proto je třeba mít v zákoně možnost vyhlášení referenda o vystoupení z EU pro případ, že by sami politici neměli dost rozumu. A je jedno, jaké by byly podmínky pro jeho vypsání. Věřím, že by se vždy našel dostatek podpisů i hlasujících.

P.S. Dnes bych petici za jeho vyhlášení nepodepsal (zatím).

0 0
možnosti
KJ

28. 3. 2018 9:22
Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

Tam, odkud pocházejí, je k tomu nenutila 4 roční období a příprava na zimu. Zamrzli ve středověku.

Křesťané se pobybují dlouhodobě jinde a jsou civilizování. Jinak by byli schopni téhož... Dzp.

0 0
možnosti
JV

28. 3. 2018 9:53
Re: Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

To se pletete. Země Středního východu, které jsou dnes kompletně muslimské, byly dříve kompletně křesťanské. Křesťanství z nich bylo vytlačeno islámem za použíti násilí. Tvrdit, že křesťané by dělali totéž co muslimové, svědčí o hluboke neznalosti a ignorování faktů. Pokud chcete srovnat Islám a křesťanství, stačí si srovnat, jak křesťanská tradice líčí život Ježíše Krista a jak islámská tradice líčí život Mohameda.

0 0
možnosti
VS

V. Student

28. 3. 2018 9:21
Já celkem souhlasím, ale

...ale jak to myslíte, že bychom mohli mít jiného prezidenta, kdyby nepřevládl strach z migrance? To jako pana Drahoše? Ten se vám zdal být solidnější hrází proti migrantům než Zeman? Ehm..ehm...

0 0
možnosti
MP

28. 3. 2018 9:56
Re: Já celkem souhlasím, ale

A je Zeman vůbec nějakou hrází? Co kde zahradil?

0 0
možnosti
VP

V. Pokorný

28. 3. 2018 9:20
Pakliže

si u nás jeden každý z těch vítačů a kolaborantů vezme sám a dobrovolně nějakého kozojeba a migranta, pak může mentorovat ostatní. Ale protože jsou to křiváci a vypatlanci,tak se tak nestane. Franckům to přeju, budovali si to tam a budují pořád. Jsem pro, aby se ani jedna žádost o azyl ze strany těch muslimů vůbec neřešila a hned je expedovat tam, kam patří i nepatří.

0 0
možnosti
JS

28. 3. 2018 10:03
Re: Pakliže

Kolaboranti a vypatlanci navíc hájí jen vlastní zájem. Sami se setkávají - pokud vůbec - jen s civilizovanější, lépe vychovanou částí muslimské komunity, s profesory, umělci či vysoce postavenými osobami. Během rautu či diplomatických rokování se docela shodnou. Po "běžných lidech" pak chtějí, aby se stejně shodli s průměrným muslimem. Stejně tak si politik požvaní u kávy se sachrem s představitelem "romské komunity" a pak to vydává za příklad tolerance a žádá po obyvatelích sídliště aby stejně tolerovali životní styl běžných cikánů. Jde o vysokou školu pokrytectví, neb politik dobře ví že na Barrandově nebo na Hanspaulce se vila, ve které bydlí 50 cikánů na dávkách a kde se střídají další příbuzní ze Slovenska jako na nádraží a řvou ve dne v noci, za trochu normálních okolností nevyskytne.

0 0
možnosti
MV

28. 3. 2018 9:00
Přírodní katastrofa roli má a podstatnou.

Islámský terorizmu by pravděpodobně nikdy v této síle nevznikl, nebýt přírodní katastrofy v podobě přelidnění v pásu od Maroka až po Pákistán.

0 0
možnosti
PL

28. 3. 2018 9:13
Re: Přírodní katastrofa roli má a podstatnou.

Valenta...

0 0
možnosti
RT

28. 3. 2018 6:54

No, zda se, ze by ČR mela otevrit dvere puvodnim obyvatelum zapadni Evropy. Vyhodne by bylo prijmout francouzske zidy, kteri prijdou vzdelani a zaopatreni. A vzhledem k tomu, ze nas venkov se vylidnuje, lze s radosti pozvat i zapadoevropske zemedelce a jine drobne podnikatele.

0 0
možnosti
PD

P. Dvořák

28. 3. 2018 7:51
Re: Hm.

Španělský zemědělec u nás bez dotací pěstující pomeranče nebo papriky, dobrý nápad! Také vinaři z oblastí Champagne by byli přínosem. "Jiné drobné podnikatele" myslíte třeba ty stovky majitelů pařížských kavárniček nebo italské rybáře, kteří ve velkém "zachraňují" uprchlíky?

Kolik jich pozvat? Milion, pět, deset?

0 0
možnosti
VK

V. Kolacik

28. 3. 2018 5:36
korektnost, rasismus a sexismus

Vážený PT Kozelko, zdravím z podhradí MU; a díky za přípisek. Dovolím si zlehka polemizovat s vyjádřením "v hodnotové škále provinění proti politické korektnosti je rasismus sexismu nadřazený". Z nedávné doby dvě anekdoty z TV obrazovek. Která z nich 'prošla' a která způsobila vyhazov z práce?

"Víte, co se řekne ženě, která už má pod každým okem modřinu? — Už se jí neříká nic, právě se jí to vysvětlilo dvakrát."

"Co mají společného židé a tenisky? — Najdete jich víc v 39 než v 45."

Je mi jasné, že takto bez kontextu není zvažování úplně snadné. Já třeba vidím v té první spíš anti islámský kontext. A i ta druhá je podle mě košer, neboť nepopírá šoa, leč dělá si z něj srandu. Nicméně se neubráním pocitu, že v tomto případě byl muž (Tex @ C8) posuzován přísněji než žena (Laura Laune @ France 2), neboť z mého pohledu jsou obě stejně drsné. Bonne journée.

0 0
možnosti
DH

D. Habina

28. 3. 2018 6:55
Re: korektnost, rasismus a sexismus

Vymyslel jsem jednu drsnou a krátkou anekdotu. Je naprosto neslučitelná s mým přístupem k ženám, ale v nadsázce odráží skutečnost, že někteří muži berou své ženy jako majetek a prostředek k ukojení chtíče.

"Domácí násilí neexistuje, jde pouze o sport. Nedáš, dostaneš."

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz