8.12.2023 | Svátek má Květoslava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kvetla 7.1.2009 21:57

JE SMUTNÉ,že tohle se na CT ani Radiožurnálu nedozvíte...

...zato každohodinová mediální masáž o nebohých palestinských obětech trvá už léta...Zjedná tam někdo někdy pořádek ?

Milan 7.1.2009 21:55

ceska diplomacie?

...leží tam ve vedlejší vsi nějaký oddělení strojních pušek nějakejch honvédů, a my jsme náhodou všichni zašli do jedný hospody, kde voni tančili ten svůj čardáš jako pominutý a roztahovali si držku na celý kolo se svým ,Uram, uram, biró uram` nebo ,Láňok, láňok, láňok a faluba.` My si sedneme naproti nim, jen jsme si überšvunky položili před sebe na stůl, a povídáme si: ,Vy pacholci, my vám dáme láňok,` a nějakej Mejstřík, kerej měl ploutev jako Bílá hora, se hned nabíd, že si půjde zatančit a že nějakýmu syčákovi vezme holku z kola.

Vinnej nevinnej, berte to po řadě!` a už to šlo jako na másle. Začli vyskakovat oknem, my je chytali ve voknech za nohy a zas stahovali do sálu. Kdo nebyl náš, ten dostal. Zaplet se tam do toho jejich starosta s četníkem, a už dostali na chrám páně. Hostinskej byl taky bit, poněvadž začal německy nadávat, že prej kazíme zábavu. Ještě jsme potom chytali po vesnici ty, kteří se chtěli před námi schovat.

Kvetla 7.1.2009 21:21

Tak sleduji přenos z Národního,jak šly Václavákem dějiny....

Podle mne je velká škoda,že nezařadili také šot s i narvanm Václavákem,když nám tam americký president symbolicky předával Zvon Svobody.Nebo,že by i tohle už bylo nehodící se - škrtněte...???

Zlomocny 7.1.2009 20:51

má cenu to číst?

Má cenu ten článek číst, nebo je v něm jako v každém podobném článku na Psu napsáno, že jsme všichni kkti akorát autor je genius?

68 7.1.2009 22:38

Re: má cenu to číst?

Ani to nečtěte, píše se tam jen vo jednom kktovi. Jenže zaobaleně, v tom byste nikoho nepoznal.

Hledajíci 7.1.2009 19:28

Zdravý rozum?

S diskusí o Israeli a právu židů na stát jsem seznal, že se jedná o směs intepretace různých zpráv z různých medií, intepretace dělané na základě zlomků křesťanské víry, a tak je nesprávné nazvat tento článek "EVROPA : Nerezignujme v EU na zdravý rozum". Co myslí autor tím zdravým rozumem? Tuto směs?

Evita 7.1.2009 19:05

100 % souhlasím

R^R^R^>-

Sumo 7.1.2009 18:15

Blízko Jeruzaléma...

Blízko Jeruzaléma je takové táhlé údolí s podivným názvem Armagedon. Má tam podle Zjevení Jana proběhnout  poslední válka lidstva. Ono je to konflikt náboženský, to znamená až do úplného zničení jednoho nebo druhého. Zlo požírá zlo. Židé stále čekají Mesiáše jak projede východní branou, i když tam Kristus projel na oslátku již před 2000 lety a Palestinci Krista berou trochu jako proroka.Ovšem Allahovi nesahá ani po kotníky. Tvrdí, že se Židům jeho ukřižování jenom zdálo. Nějaká projekce z vesmíru. Pomoci může jenom to, když obě strany přijmou Krista.8-o

Hledajíci 7.1.2009 18:39

Re: Blízko Jeruzaléma...

Ten Kristus je Synem Božím pouze pro křesťany, a to si ho ještě různé skupiny křesťanů různě vykládají. Pro židy to byl prorok falešny a proto byl na základě rozhodnutí rady nejvyššich židovských kněži ukřižován. Římský prokurátor ten rozsudek pouze potvdil. Pro muslímy je Ježíš jedním z nespočetné řady proroků, stejně jako Muahammad. Na Golanských Výšinách žijí Druidove, kteři tvrdí že Ježíš nikdy vlastně ukřižován nebyl, byla to pouze hra pro blbé masy. Ježíš byl ve správné době sundán z křiže, to je živý, a s vědomím představitelů moci, oženil se s Maří Magdalenou, měl s ní spoustu dětí, jejichž potomky ti Druidove jsou. Jak to vím? Byl jsem u nich na návštěvě, a snažili se mě o rom vehementně přesvědčit na základě výroků v jejich svatých knih. Nádhera, že ano?

68 7.1.2009 19:00

Re: Blízko Jeruzaléma...

Takže to hledání přece jen nakonec přineslo ovoce. Good. Které ty Druidovic jste na výšině vyhledal a navštívil? A co jste si dali?

Sumo 7.1.2009 19:02

Re: Blízko Jeruzaléma...

Pane Hledající a čím je Ježíš Kristus pro Vás ? Přál bych Vám, abyste přestal být hledajícím a  byl ta nalezená ztracená ovce. 8-o

´Hledajíci 7.1.2009 19:21

Re: Blízko Jeruzaléma...

Pro mè je Ježíš Kristus pouze jedním z mnoha proroků. Doufám že na tento názor mám právo, a nebudu fanatickými stoupenci Kristova kultu aspoň v duchu ukřižován. Ježíš sám nezanechal po sobě žádnou informaci v písemné formě. V Úvodu do Nového Zákona, Bible, Písmo Svaté Starého a Nového Zákony, vydané Českou Biblickou Společností v roce 2004 je napsáno "Jedntolivé knihy Nového Zákona, napsané v průběhu druhé poloviny 1. století, byli brzy soustředěny ve sbírku.....". Tyto knihy, stejně jako knihy Starého Zákona, byly stvářeny po staletí, a většinou pouze a pouze z vyprávění. Záleží na stupni víry každého věřicího co si z nich vybere, záleží na každém věřícím jak bude to co si vybral intepretova pro každodenní život. A na to mám také právo, anebo vy mi budete předepisovat co mám a co nemám věřit?  

Ivan 7.1.2009 19:58

Re: Blízko Jeruzaléma...

Fakt je tam napsáno "byli .. soustředěny"? To tam mají klucí hrubku, že?8-o

Hledajíci 7.1.2009 20:47

Re: Blízko Jeruzaléma...

Dejte pokoj s hrubkami! Důležite je že knihy Nového Zákona byly napsány až mnoho let po údajné Jžišově smrti. A na informaci v nich je založeno křesťanství. Je to věc víry co si z nich každý vybere a to vybrané dle subjektivních kriterií intepretuje.

Nemo 7.1.2009 20:08

Re: Blízko Jeruzaléma...

Podle židovského soudnictví (halachy) se proces s Ježíšem, tak jak je popsaný v evangeliích, vůbec nemohl odehrát.

Nástin je třeba zde:

http://www.olam.cz/diskuse/klamani.html

hardy 7.1.2009 23:26

Re: Blízko Jeruzaléma...

Nesoudil náhodou Krista římský soudce Pilatus Pontus?

Olin 8.1.2009 1:13

Re: Blízko Jeruzaléma...

:-))

To je bezva argument. Podle komunistického soudnictví tak jak je popsáno v tehdejších zákonech se nemohlo odehrát spousta procesů. Někteří extrémisti dokonce tvrdí, že židi v žádných pecích taky shořet nemohli.

Sumo 7.1.2009 21:41

Re: Blízko Jeruzaléma...

Pane Hledající neupírám Vám právo skočit třeba rovnýma nohama do pekla.Ovšem každý kdo se řídí  desaterem  / proto jsou Židé tak bohatí / a  věří v Krista, to znamená řídí se tím,co hlásal ,by Vám potvrdil, že by se žádným pohanem neměnil.  Mně se také nelíbí církevní dogmata a celibát, myslím, že to jsou hrubé přehmaty, ale z církve vzešlo  vzdělání, umění, mravnost, rodina atd

V dnešní době je Pravda dostupná celá. Kdo opravdu hledá, tak se splní, co je zaslíbeno, že nalezne.8-o

 

ddm 8.1.2009 0:01

Re: Blízko Jeruzaléma...

Prosím Vás, nemelte hlouposti. Ježíš Nazaretský byl postaven před židovský soud naprosto v souladu s náboženským právem. Je sporné, zda to byl Sanhedrin či soud nižší instance, jedno je však jisté: vzhledem k tomu co a jak hlásal, zcela jistě naplňoval minimálně "skutkovou podstatu" trestného činu rebelujícího učence, za který byl soud oprávněn vynést rozsudek smrti. Ve skutečnosti byl Ježíš Nazaretský tímto soudem osvobozen a předán v souladu s římským právem římským úřadům k šetření, zda neporušil platné civilní římské právo.

Celý postup byl lege artis: Ježíš se dopouštěl prohřešku proti náboženskému právu a podle Říma byl v těchto věcech příslušný místní soud úplně stejně, jako jinde v říši. Římané prostě ctili náboženskou různost. Nicméně soud postupoval opět podle římského práva, když předal Ježíše římské civilní správě k prošetření, zda neporušil římské zákony. Jelikož římané dospěli k vynesení rozsudku smrti, musel být tento, opět v souladu s římským právem,  potvrzen nejvyšším v místě odpovědným římským úředníkem, kterým byl v tomto případě prefekt provincie Judea, tolik vyhlášený Pontius Pileatus. Ježíš Nazaretský byl podroben trestu smrti ukřižováním, což byl standartní římský způsob popravy demonstrativní povahy a popraveni jím byly tisíce Židů. Pokud by jej chtěl Řím umlčet potichu, měl k tomu jiné metody. Způsob popravy naznačuje, že prefekt cítil potřebu umlčet ulici, což nijak nepřekvapuje, vzhledem k tomu co a jakým způsobem Ježíš hlásal. Byl prostě buřič a jestli o něco Římané nestáli, tak to byla nějaká vzpoura.

Novozákonní kanonické texty musíte nahlížet prizmatem doby, ve které vznikaly, t.j. zhruba obdobím prvního židovského povstání a těsně poté a měly zejména za úkol oddělit v očích Římanů křesťany od Židů. Kdybych chtěl být jízlivý, tak napíšu, že ne Židé prodali Krista, ale křesťané prodali Židy, aby si tím zachránili kožich. Nebylo jim to však nic platné, Římané při svém tažení proti Židům prostě nebyli schopni tak jemného rozlišování.

mokiemori 7.1.2009 17:19

1) Ukaž mi kde píšu, jak ty tvrdíš, že "Madari nebyli zarazovani". 2

Proc bych mel ukazovat neco, na co jsem neodpovidal?

Moje odpoved byla, proc by nezarazovali, kdyz byli spojenci? Kolik muzu postavili je uplne bezpredmetne. Dokud se nenaucis debatovat k veci, a pokud budu ja po ruce a budu mit cas a zajem,  prokazi ti opet laskavost a opravim tvoje tvrzeni.

68 7.1.2009 19:03

Re: 1) Ukaž mi kde píšu, jak ty tvrdíš, že "Madari nebyli zarazovani". 2

Jste člověk příliš laskavý a obětavý, Moki.

Gonzales 8.1.2009 13:07

Re: 1) Ukaž mi kde píšu, jak ty tvrdíš, že "Madari nebyli zarazovani". 2

Milý moki, spor vedený s někým jiným (na který mimoidně reagovala tvoje maličkost) jsme bohužel ke tvé škodě neúspěšně probrali, ale pro osvěžení si zopakujeme logiku (j.s. MYŠLENKOVÝ POSTUP) tvého příspěvku. Nick Hledající vytapetoval jakousi soupisku s počtem vojáků SS zbraní ve WW2 z Evropy. Upozornil jsem jej, že se jedná pouze o tuctový, sumarizačně-propagandistický blábol, navíc to celé v domnělé víře obhajoby a srovnání muslimské aktivní účasti po boku Němců na zabíjení a ničení za války. Já abych mu dokázal, že jeho konglomerát je minimálně u jedné z položek početně a z netu doložitelně nadhodnoceným nesmyslem, jsem zmínil Maďarsko a počet mužů se zařazením, navíc i s odkazovaným linkem. Za této situace se do problému "obuješ" ty, se svým hodnocením, kde jsi trapnější než dřív a jednoduše řečeno (tak aby to pochopila i tvoje hlava) jsi off-topic.

Nakonec ty fantasto dodáš k pobavení něco ve smyslu, že prečíst si znovu to, co nedává smysl, je naprosto zbytečné a blábol o tvém zájmu a času je již jen chabým rádobybonusem z Dobřan.

Zkrátka jsem rád, že jsi tak velice inteligentní a odhalil jsi něco, o čem nebylo sporu.... a jenom malinko ses vykadil mimo mísu.

Fišta 8.1.2009 16:24

Re: 1) Ukaž mi kde píšu, jak ty tvrdíš, že "Madari nebyli zarazovani". 2

Šmarjá! Tamagoči je i tady?

Francek 7.1.2009 17:19

At´ je to jakkoli,

nemohu strávit že život 2 či 3 Izraelců má či musí vyvážit život 600 Palestinců. Ta Vaše objektivita dost kulhá na obě nohy , pane Bílku!

Elvíra 7.1.2009 17:25

Re: At´ je to jakkoli,

Tu cenu stanovili palestinci...viz dvě mrtvá těla unesených vojáků za několik set propuštěných palestinců, včetně brutálních vrahů

Viktor 7.1.2009 19:42

Re: At´ je to jakkoli,

Ale tohle není nějaký výměnný obchod s mrtvolami. Izraelci se snaží zabránit "Palestincům" ve vraždění. Dobré slovo neplatí, ekonomický tlak neplatí tak nastoupila síla. Kdy bude konec nezáleží zas až tak moc na Izraelcích. Teoreticky je limit dán pouze celkovým počtem obyvatel Gazy - pokud tam tedy bydlí jen samí idioti kteří nechápou že útočit na někoho je špatný nápad.

Y K 7.1.2009 21:46

Mate pravdu. 49% Gazanu volilo fanatiky z Hamasu........

...to ze Hamas ziskal velkou cast volicstva neznamena, ze se mu musi vse tolerovat. Hitler byl v nemecku tez ohromne popularni a nakonec skoncil.  Doufam ze i Hamas jednoho dne dopadne spatne, cim drive, tim lepe i pro Gazany.

40% cechu volilo komance a vsichni za to platili 40 let. V Gaze to bude jeste horsi - velka cast obyvatelstva jsou zabedneni fanatici, neschopni si priznat, ze arabove prhrali jiz 6 regulernich valek, a neschopnu jakekoliv empatie s jimymi etniky. Toto je obecne prioblem muslimskeho sveta -  muslimove mohou to co ostatni nesmi - jejich bombardovani Siderotu je OK - obrana proti nemu je "nacismus".

Vetsi cast palestincu, ktere znam, jsou bohuzel tohoto "typu". Pokud nejaky muslim rekne svym soyuvercum pravdu, je okamzite "zradce" - viz Aboutaleb, novy starosta Rotterdamu - rika muslimum, at zacnou makat a integruji se, nebo at si zitra koupi letenku do Maroka. Dalsi vzacny positivni priklad - byvaly tunisky diktator Burgiba rekl na vojenske prehlidce palestuincu, at prestanou blabolit o znioceni israele a radeji se uci makat jako zidi. Toto jest svata pravda.   

Stredni vychod na sveho Burgibu a Aboutaleba stale ceka - zatim se nikdo z muslimu neodvazil rict pravdu na plnou hubu......    

Olin 8.1.2009 1:32

Re: Mate pravdu. 49% Gazanu volilo fanatiky z Hamasu........

Já jsem četl, že ti co se odvážili jsou všichni mrtví. Éterem chodí podezřelé, neověřitelné zprávy o tom, že Hamás sice nebojuje proti izraelskýmu vojsku, ale zato vraždí pod rouškou bojů soukmenovce podezřelé z členství ve Fatahu. Nevím jestli je to pravda, ale je jim to podobný. Arabové obvykle bojovat neumí. Líp jim jdou vraždy. Války "vyhrávají" tím způsobem, že šéfové počkají, až Izrael dokončí ofenzívu a stáhne se, a pak budou tvrdit, jaký drtivý úder židům zasadili a vyhnali ho z Gazy. A jejich přívrženci tomu věří. A pořídí si nové rakety...

Hledajíci 7.1.2009 16:44

Judaism – Židovství

dle http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Judaism/jewnation.html je současně naboženství, národnost a kultura.  Judaism jako náboženství  je centrálním elementem, který spojuje věříci v národ. Je to judaism jako náboženství, co určuje co je a co není kosher, a tím ovládá každodenní život občanů Israele.  Judaism ale není rasa, v průběhu dějin mnoho národů konvertovalo na Judaism, a mnoho zase od Judaism odstoupilo.

Snowy White 7.1.2009 17:41

Re: Judaism – Židovství

Na und?