9.3.2021 | Svátek má Františka


Diskuse k článku

EVROPA: Neomarxisté útočí

Evropský neomarxismus a soudobá levice se vskutku činí. Slyšeli jste už o kampani s názvem Europe4All (tedy Evropa pro všechny)? Pokud ne, o hodně přicházíte. Nechtěl bych svým článkem dělat této průkopnické kampani reklamu, což mi mohou mnozí vytýkat, na druhou stranu však stojí za to upozornit na snahy, které evropská levice vyvíjí ve svém boji za lepší zítřky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 16.11.2012 15:00

Re: Problém vidím jinde!

Sdělte mi prosím, kde jsou ti pravicoví hlasatelé. Strašně je sháním.

B. Rybák 16.11.2012 14:46

Re: Kdo chce, najde prostor k diskusi

Bolševismus, nacismus a fašismus jsou příklady těch skvělých (levicových) pseudoideí, jejichž jediným cílem bylo zničit tu jedinou nadčasovou ideu, ideu svobody. Cíle levice jsou stéle stejné (diktatura trvalé moci). Jejich současnými pokračovateli je např. ekologisté (ekofašisté). Prostředky (informační technologie, dokonalé vymývání mozků) jsou dnes jiné. Díky jim, ale může např. (zelená) EU-totalita vzniknout dřív než to většina obyvatel zpozoruje.

K. Vážný 14.11.2012 21:30

Kdo chce, najde prostor k diskusi

Když si ten text najdete a přečtete a nejste sám na pozici stejně tak zaslepené idologie neoliberalismu (z toho už jsem vyrostl, v čistý trh fakt nevěřím jako v prvek budující hromadné štěstí a kompaktní společnost - cítím se na středolevu - cca KDU - ČSL), tak zjistíte, že jsou to prostě radikálové, ale že se v řadě hodnot s nimi dá potkat, minimálně v definici problémů a o řadě věcí se dá diskutovat atd.

Aspoň mají nějakou touhu, nějakou ideu, byť tu a tam zvrhlou. Plná peněženka jedněch idea není.

Ostatně první republika také vyrostla z rudo-zelené koalice (ČSSD, ČSNS, agrárníci) které přicmrdávali lidovci a nár.-dem.

A ostatně jsem pro plnou integraci evropy, kde bude muset vzniknout jeden politický národ, ať už mluví italsky, německy, nebo polsky.

J. Jurax 14.11.2012 19:55

Re: Zase jedna diskuze,

Ano, hezky mlátíte ...

J. Jurax 14.11.2012 19:53

Re: Co svět světem stojí, vždy na něm existovali pomatenci.

Když dnes ti pomatenci mají lidská práva, i když nemají funkční lidský mozek ...

J. Jurax 14.11.2012 19:52

No, uř jen to logo ve tvaru pěticípé hvězdy se srpem a kladivem hned nahože

ukazuje, co je to za pakáž.

Mně by stačila Evropa pro Evropany. Ale bez EU.

J. Potměšil 14.11.2012 16:55

Fake

Ten srp a kladivo je fake. Zajímavé, jak snadno tomu někteří uvěří, neboť věřit chtějí.

J. Anděl 14.11.2012 16:18

Re: :)))))) Nezapomněli, pane Langere

Je to podstata socialismu a souvisejícího materialismu.

J. Anděl 14.11.2012 16:14

To je strašlivě hustý.

Tohle není fór, ta hvězda je skutečná, včetně toho sloganu?

No páni.

Je to paradox, jak to v té angličtině zní tak Západně a imperialisticky :-)))

R. Langer 14.11.2012 16:09

Re: :)))))) Nezapomněli, pane Langere

Obávám se, že máte pravdu...

L. David 14.11.2012 14:13

Co svět světem stojí, vždy na něm existovali pomatenci.

Předchozí genetrace byly rozumnější. Zavírali pomatence do blázinců a nedovolili jim škodit.

Kdy totéž začneme dělat s těmi současnými?

V. Ondys 14.11.2012 14:06

:))))) Interview bylo vedeno Freemanem z blogu Alles Schall und Rauch

Celente : Je to selhání. Neexistuje ani jediná věc, kterou někdo z těchto lidí (pozn.: politici ) někdy udělal správně. Ani jedna jediná v celé jejich kariéře. Nikdy nic úspěšně neudělali. Dostali se nahoru jen díky své nekompetentnosti nebo lezením do prdeeeeeele. Tak to běží ve veřejné správě. Jen abych Vám dodal nějaké informace o mém pozadí. Začal jsem svou kariéru ve veřejné správě ve městě Yonkers, New York, po vystudování vysoké školy v roce 1971. Bylo to poměrně velké město s 300.000 obyvateli, pak mě poslali do hlavního města státu New York, do Albany, kde jsem působil jako asistent sekretáře senátu státu New York. Vyznám se proto ve vládním aparátu. Pracoval jsem i pro Reagana a s jinými lidmi ve vysokých pozicích. Občané žijí v iluzi, že tito lidé jsou chytřejší než všichni ostatní. Ve skutečnosti je to tak, že když člověk pracuje pro stát, je většinou hloupější než všichni ostatní. Druhá realita, kterou jsem viděl během mé práce v Alabamy je, že politici se plazili po zemi, aby se dostali na vyšší pozice. Podlézali vlivnějším. Myslet si proto, že tito politici by byli schopni řešit problém, je sebeklam. Kromě toho jsou všechny politické organizace ve skutečnosti zločinecké organizace, a to nemluvím jen tak lehkovážně.

J. Poláček 14.11.2012 12:50

Re: A co má být ?

No vsak o tom zadna, jenom mam pocit ze v tom vyfatazirovanem spolku by si dost vehementne narokovali monopol na vami uvedene heslo. Vodu s olejem nesmichas, ovsem zalezi na teplote smesy , ze ?

D. Polanský 14.11.2012 12:16

Problém vidím jinde!

Vždy největší hlasatelé levé či pravé ideologie si žijí v blahobytu za státní peníze. Pravičáků hlasatelů pochopitelně je dnes o něco více. To se pak vykřikuje! Ovšem pro prostého občana makačenka je to nepřesvědčivé. A je mu jedno jakou to má barvu.

 

J. Brunner 14.11.2012 11:36

Re: Nemusíme se

Zaorálek? Goebels sociálnich demokratů, při absenci Ratha mu ještě více narostl hřebínek.

M. Hoblík 14.11.2012 11:23

Zase jedna diskuze,

která má úroveň mlácení prázdné slámy!

E. Tocháček 14.11.2012 10:52

Re: Na levicové politice je malá chybička, totiž že se realizuje za cizí peníze.

Kromě této chybičky, má levicová politika ještě samozřejmě další. Například, že předpokládá, že až budou u moci, seženou dostatek nezištných a spravedlivých přerozdělovačů. Nebo, že si bez problému poradí s těmi ( předpokládám několika málo ) vyčuránky, kteří budou chtít jejich systém podpor zneužívat. K dispozici na přerozdělovače i do davu pobíračů podpor mají ale holt zas jenom toho " obyčejného člověka ". A tomu bude vždy bližší košile než kabát.

Taky se mi vůbec nechce znovu spadnout do toho srabu, ze kterého jsme se už jednou dostali. Škoda.

F. Pavlis 14.11.2012 10:41

Takové

Parlamentní listy, Novinky a jiné vám ale ukáží svět z druhé stránky. Diskuze tam má opravdu sílu....

V. Ondys 14.11.2012 10:34

:)))))) Nezapomněli, pane Langere

i když většina zavírá oči a ucpává si uši před dokumenty z dob běsnění nacistů a komunistů, socialismus totiž zaručeně vždy probudí nejpokleslejší chamtivost u každého, kdo věří, že pečení holubi poletují vzduchem na povel nejmazanějších kejklířů.

V. Venc 14.11.2012 10:18

Přece je obecně známá skutečnost

Přece je obecně známá skutečnost, že EU spočívá na ideologii Socialistické internacionály. Z tohoto principu nemůže vyprodukovat nic dlouhodobě životaschopného.

Zato velmi zdatně manipuluje s "prostým" lidem (při aktivním zapojení mnohých intelektuálů)! Nabízí silný, spravedlivý, sociální stát, bez Boha, kde nebude prostor pro korupci a nepřiměřený zisk.

Že se to zatím nikde nepodařilo? Nevadí, jak ukázaly i nedávné volby! Kultura pohodlnosti, lenosti a závisti je všudepřítomná, stejně tak marxismus a socialismus.

R. Langer 14.11.2012 10:13

Re: A co má být ?

Učení Mohamedovo do toho naopak zapadá jako pr*el na hrnec - základem je přece "drž hubu a krok"! ;-)

R. Langer 14.11.2012 10:11

Re: Na levicové politice je malá chybička, totiž že se realizuje za cizí peníze.

Přesně tak! Ale lidi to už zapomněli... :-(

R. Langer 14.11.2012 10:10

Jo, povstane nový, Evropský Člověk!

Nebylo to tady už někdy? Dokonce víckrát?

V. Ondys 14.11.2012 9:54

:)))))))))))))) A jejich pojetí diktatury proletariátu znamenalo

že kdo z pracujících se nepodrobil nejtupějším a furt vožralým papalášům, okamžitě šel udřít se do pracovního lágru, :)))) pokud se dřív nestihl střelit do zátylku.

L. Vaněk 14.11.2012 9:35

Re: Na levicové politice je malá chybička, totiž že se realizuje za cizí peníze.

Tak to je úplně špatně, pane Chaloupko.

    Komunisti sice znárodnili a ukradli všechno, co šlo .... Ale žádným chudým nic nerozdávali ! Ale, za to nakradené si kupovali svědomí svých vytipovaných kádrů. Dostávali pouze a jen lidi, kteří se tvrdě angažovali v třídním boji pro KSČ.

J. Chaloupka 14.11.2012 9:16

Na levicové politice je malá chybička, totiž že se realizuje za cizí peníze.

A to asi bude v Evropě kámen úrazu. Tyhle sny - páchat dobro za cizí peníze - jsou jako droga. Proto je to zřejmě nezlikvidovatelné. Budeme muse všichni padnout na ústa a v chudobě, až se znovu lidstvo vzpamatuje a nechá podnikat ty, kteří to umějí.

Bohužel cestou těchto hlasatelů krásných zítřků jsme již prošli - v r. 1948 jsme vzali všem bohatým a rozdali chudým. Na konci tohoto experimentu -v r. 1989 - jsme byli chudí všichni. Bohužel mnozí již zapoměli, jaká ta chudoba byla a znovu doufají, že si pomohou tím, že vezmou schopným a pracovitým - neplést se všehoschopnými, kterých je v naší zemí bohužel dost a ti způsobují tu základní nedůvěru. Bohužel západní Evropa si touto zkušeností neprošla, nás považuje za primitivy, které zachránila civilizací a nevidím, že se řítí do stejné propasti. Ovšem my tam spadneme s nimi.

V. Ondys 14.11.2012 9:14

:)))))))) Asi jste na to kápl

Levičáci pletou mladým hlavy tvrzením, že cesta k lepšímu osudu vede jenom a pouze přes papír z nějaké školy, poněvadž jsou asi vyděšeni především faktem, že fyzická práce často velmi bolí a huntuje tělo mnohem nepříjemněji, než je velký pupek. Paradoxní je, jak nestydatě ignorují fakt, že se to za nejistou práci v kultivované společnosti kompenzovalo slušnou odměnou, která časem umožnila nejschopnějším s kuráží se i osamostatnit, a berou si fakticky příklad z největších vydřiduchů, aby mohli uplácet spoustu zbytečných zaměstnanců neopodstatněnými platy vycucanými z prstu jenom za to, že je drží u moci opíjet všechny rohlíkem.

I. Lyčka 14.11.2012 8:37

Demokracie, nedemokracie,

asi by nebylo od věci obnovit pracovní tábory, ve kterých by hlasatelé lepších zítřků tohoto typu pracovali. Nemyslím likvidační tábory, ale prostě zařízení, kde by tito jedinci byli nuceni vzít do ruky kladivo, pilu, šroubovák a aspoň rok pracovat, ne řečnit po kavárnách a sjezdech, placených z daní. Pak by je to možná přešlo.

P. Lenc 14.11.2012 8:35

Nemusíme se

dívat na tuto "organizaci".Stačí se zaposlouchat do projevů socialistů Sobotky nebo psychopata Zaorálka a máte to stejné v oranžové barvě.

J. Mrázek 14.11.2012 8:09

Stále aktuální článek zde :

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-robejsek.php?itemid=11715