19.10.2019 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

EVROPA: Nenechme si ukrást brexit

První osoba množného čísla v nadpisu není překlepem. Mluvíme skutečně o nás, o těch z nás, kteří hluboce nesouhlasíme se současnou formou evropské integrace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Rajman 7.4.2019 9:55

Re: Tak tenhle pán býval premiér a prezident?

Ale jděte, byla a je to Unie prakticky stejná, jen ještě integrovanější. To jen některé státy, o kterých si lidé jako je pan Klaus, že jsou svou civilizační úrovní za námi nebo že se bez nás neobejdou ukázali, že jeko mentora nás v Unii vůbec nepotřebují a občas nám i uštědří z demokracie zaslouženou lekci. Tak o jaké nenávisti to hovoříte. To je radost, když je učedník nad mistra. Jen to ten mistr pokud není jen "mistr" v nasírání druhých a nechce být za zhrzeného ješitu musí umět uznat. To je celé.

J. Kanioková 7.4.2019 15:27

"Tak o jaké nenávisti to hovoříte" ?

O vaší Klausofobii

P. Hlosta 7.4.2019 9:47

Re: Tak tenhle pán býval premiér a prezident?

Píšete sám sobě o sobě. S Klausem to má jediné, že ho berete do huby. Kdo sledoval roky děj Česka a EU, musí nutně chápat. Pokud tedy chce chápat. Tak si dál hoňte triko "kritikou" Klause a nesnažte se zbytečně to triko napasovat na ostatní. Je to marné.

P. Rajman 7.4.2019 9:59

Re: Tak tenhle pán býval premiér a prezident?

"Berete do huby"..."musí nutně chápat"...To jste mě moc nepřesvědčil o tom, že stoupenci pana Klause jsou nějací demokraté spíš naopak.

M. Prokop 7.4.2019 15:03

Re: Tak tenhle pán býval premiér a prezident?

On je to takový kadet Biegler. Snaživý, to ano, ale ...

D. Stirský 7.4.2019 8:00

A brexit? Nu, uvědomme si, že mnozí lidé v GB

stále žijí v Britském impériu. To určovalo pravidla jiným a nebylo jedním z mnoha. Možná v tom může být zakopaný pes. Třeba jsou tam teď ze všeho bezradní, zmatení a rádi by vše zvrátili zpět. To referendum nedopadlo, co já vím, 80 : 20, ale byla to zase plichta. A to je vždy potíž.

D. Stirský 7.4.2019 7:49

Národní státy začaly vznikat v první půli

19. století, když si lidé začali svoji národnost a jazyk uvědomovat. Metternich byl hodně proti, neb věděl, že to je začátek konce Rakouska. "Jaký bude konec této nádherné středoevropské monarchie? Přirozený běh věcí předpokládá její rozpad." Bylo by velkou škodou, kdyby se EU rozpadla. Globalizace tu je, s tím nic nenaděláme. To bychom museli rozbít všechny i-phony, mobily a notebooky a zakázat internet a sociální sítě. Dnes mají budoucnost jen větší státní celky a my jako nevelký stát ekonomicky nijak silný v nějakém spolku být musíme, nejsme Švýcarsko. A ten evropský je zatím nejméně špatný. Zamyslete se nad tím, v čem konkrétně vám osobně EU škodí. Mně vlastně v ničem! Jen profese, kde se pohybuji, je hodně přeregulovaná, ale to by byla i bez EU. A když z vás něco vypadne (kdosi řekl: vysoké a složité daně), zamyslete se nad tím, zda bez EU by to bylo jiné (např. daňová zátěž se vstupem do EU nezvýšila, spíš postupně, byť velmi nevýrazně, poklesla - před EU byla základní sazba DPH 23 % a příjmová daň pro podniky byla daleko vyšší, než 19 % dnes).

J. Vintr 7.4.2019 8:46

Re: Národní státy začaly vznikat v první půli

Ano, EU vlastně (skoro) nikomu osobně (moc) neškodí. Takže nikdo nevnímá, jak jsou odbourávání jakékoliv demokratické procesy a že vlastně žijeme pod diktátem hrstky byrokratů. Ta klec, do které nás zavřeli je zatím dřevěná, takže nás v ní nemůžou držet násilím a dělají to zatím předhazováním pamlsků. Ovšem pracuje se zřejmě na tom, aby ty mříže nahradila ocel. Třeba vybudováním "společné armády" a nejspíš v tom mají sehrát roli migranti. V Německu se už otevřeně mluví o jejich přijímání do armády a k policii už je berou. Tihle lidé nebudou mít žádné zábrany...

D. Stirský 7.4.2019 9:13

Re: Národní státy začaly vznikat v první půli

Nevím, mám německého švagra a nic takového neříkal.

J. Vintr 7.4.2019 11:31

Re: Národní státy začaly vznikat v první půli

O tom, že školí migranty na policajty, se psalo v našich novinách. A zmínka o tom, že se uvažuje o "zaměstnávání" nezaměstnatelných migrantů v Bundeswehru se také objevila v našem tisku. Němcům to asi neříkají, aby se předčasně nevyděsili.

J. Jurax 7.4.2019 14:03

A taky i v našich novinách psali, že udělat z primitivních mosleminů policisty západního střihu je takměř nemožné.

J. Vintr 7.4.2019 14:42

Re:

Oni z nich policajty západního střihu udělat nepotřebují. Oni potřebují někoho, kdo bude bez zábran mlátit Němce.

J. Jurax 7.4.2019 15:30

"Zamyslete se nad tím, v čem konkrétně vám osobně EU škodí. Mně vlastně v ničem!"

Hm ... tak třeba mně (a určitě i Vám) škodí EU každý měsíc, když platím fakturu za elektřinu. Protože i pronikavá blbost našich volených zastupičů mockrát osvědčená by se bez direktivy z EU v tomto punktu neměla šanci uplatnit.

Další příklady si bez velkého zamyšlení jistě doplníte sám - od prkotin až po věci závažné s velkým dopadem. Namátkou dotace, klimatická politika, imigrační politika ... o šílených nápadech do budoucna z EU prýštících ani nemluvě ...

V. Urbánek 7.4.2019 0:04

CO NA SRDCI, TO NA JAZYKU

Je velmi nespravedlivé obviňovat pana (ex)prezidenta Václava Klause z jakéhosi "plurál maiestaticus". V. Klaus totiž plurálem v té větě mluvnicky pouze vyjadřuje skutečnost, že názory tytéž nebo velmi podobné názoru jeho na téma brexitu má určitě nemalý počet spoluobčanů v ČR. Včetně mne. V. Klaus prostě v několika svých odstavcích pravdivě popsal skutečnost. Pan Petr(?) Robejšek politice také rozumí a již před časem se vyjádřil, pokud se nepletu, že Evropská unie je vlastně (stran své perspektivy) již mrtvá - protože je nereformovatelná. Osobně pociťuji velký smutek, protože i já jsem projekt zvaný EU idealisticky podporoval a dokonce pro vstup ČR hlasoval. Pro vystoupení z EU je nám, nynějším jejím kritikům, referendum naopak zakazováno, není to prosím poměrně ubohé pokrytectví eurohujerů? Inu, pokud Evropská unie ve své dnešní německo-francouzské podobě podporuje, ba dost možná ve skrytu již uskutečňuje Kalergiho plán, pak je to společenství věru podivné ... Za své názory horšočlověka se v žádném případě nestydím.

M. Mařák 7.4.2019 7:32

Oproti EU je zatím politicky

mrtvý pouze ten pan Poprejšek, nebo jak se jmenuje. Kdo to vlastně je, nevíte náhodou někdo?

S. Sidlichovsky 7.4.2019 8:27

Re: Oproti EU je zatím politicky

Ještě více ubohé, než jsme čekali.

M. Vondráček 7.4.2019 11:07

Re: Oproti EU je zatím politicky

Pokud považujete infantilní komolení jmen za vtipné, dost to o Vás vypovídá.

PS.: Máte žlutou vestu :-)

J. Jurax 7.4.2019 14:06

Poprejšek nevím, píše tu o něm akorát nějaký Svařák nebo jak se jmenuje; kdo to vlastně je, nevíte náhodou někdo? ... :-)

P. Kučera 6.4.2019 22:27

Hlas ze záhrobí

Václav Klaus už od svých prezidentských časů při svých psaných i mluvených projevech užívá důsledně pouze plurál maiestaticus. Proč zdůrazňuji právě tuto "maličkost"? Protože je pro tohoto expolitika, jak se říká, signifikantní. Chtěl by vrátit z jakéhosi svého pomyslného panovnického trůnu Evropu do 19. století národních bojů (krvavých proher a ano, i vítězství). Vůbec nerozlišuje mezi kritikou EU (té hodna samozřejmě je a nastupující generace její fungování jistě promění, je to úkol pro nás všechny) a jejími velkými reálnými potencionálními možnostmi. To co provozují oba VK, je dnes pouze role užitečného idiota Moskvy.

M. Prokop 6.4.2019 22:43

Re: Hlas ze záhrobí

Píše to za instituci IVK, proto plurál.

Národní státy jsou stále realitou, naopak fikcí je národ EUnijní, jak je vidět z mnoha věcí, například neexistence celoEUnijních stran. Fakticky EU vládne reprezentace národního státu Německo ve spolupráci s národním státem Francií.

Na tu proměnu EU jsem dost zvědav, bohužel pochybuji, že by byla k lepšímu. Z dosavadního uspořádání už žije příliš mnoho lidí. Leda snad po nějakém velkém průseru ...

M. Mařák 6.4.2019 22:57

Re: Hlas ze záhrobí

Nikdo jiný z IVK, kteří také píší za IVK, ovšem majestátní plurál nepoužívá, jak jste si zajisté všiml. Asi oproti jeho jasnosti nepíší za stejnou instituci, nebo tak něco, ehm...

J. Vintr 6.4.2019 23:19

Re: Hlas ze záhrobí

Reálnou potenciální možností EU je zavést v Evropě totalitu, proti které byla ta bolševická jen selankou. Postupuje k tomu salámovou metodou a zatím jediný odpor, na který ti šmejdi, kteří tohle ze zákulisí organizují (jen pitomec může věřit, že EK, která má už teď prakticky neomezené pravomoci, je skutečně vedená ožralou Junckerem a že ta banda extra vybraných hlupáků, která tu komisi tvoří, rozhoduje sama za sebe) narazili, byl právě brexit. A jak to vypadá, tak i tohle dokážou zahrát do autu.

J. Václavíková 6.4.2019 23:24

Re: Hlas ze záhrobí

Léčíte se s tím někde?

J. Václavíková 6.4.2019 23:23

Re: Hlas ze záhrobí

Ano, bohužel.

J. Jurax 7.4.2019 15:34

Re: Hlas ze záhrobí

Stručně - napsal jste békovinu ... :-)

M. Pivoda 6.4.2019 21:30

Mně může být Brexit ukradený. Ale poučení z něj ne!

Odhaduji, že poučení z aféry zvaná Brexit (ať už pro Britanii dopadne tvrdě nebo měkce) bude v několika směrech mimořádně poučné pro budoucnost jakéhokoliv budoucího organizačního uspořádání.

Britové právě provádí pionýrský čin.

M. Mařák 6.4.2019 21:49

Za tři roky konečně dospěli

k prvnímu velkému vítězství, mají nové pasy.

Hurá!

E. Derat 7.4.2019 0:29

Re: Za tři roky konečně dospěli

Tak to jsou nějáké provizorní pasy, protože mají tu odpudivou unijní červenou barvu. Je plánován návrat ke staré dobré tmavěmodré respektive černé barvě, kterou byl britský pas proslulý desítky let.

R. Langer 7.4.2019 6:31

Re: Za tři roky konečně dospěli

Passy? Pussy?

J. Vintr 6.4.2019 21:20

Problém Británie

a i celé Evropy je to, že do pol politiky lezou výhradně vyžírci, kterým jde jen o to, užívat si prebebd a postavení, ale nemají koule udělat jakékoliv konkrétní rozhodnutí, za které by mohli nést zodpovědnost. Proto se ti sráči jen dohadují a dohadují a nedojdou k žádnému konkrétnímu závěru.