19.10.2019 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

EVROPA: Nenechme si ukrást brexit

První osoba množného čísla v nadpisu není překlepem. Mluvíme skutečně o nás, o těch z nás, kteří hluboce nesouhlasíme se současnou formou evropské integrace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Svoboda 6.4.2019 18:20

Re: To Boris Johnson utrpěl vyjednávací debakl.

Máte nějaké logické vysvětlení na zakládání Brexit Party na dobu po brexitu?

Pěkný den.

J. Pospíšil 7.4.2019 6:11

Re: To Boris Johnson utrpěl vyjednávací debakl.

Brexit party Farage zakládá protože vidí, že Tereza Mayová dělá vše, aby Brexit zmařila, ona Brexit nikdy nechtěla a nechce ho nadále. Ač verbálně říká, že ho organizuje. Ví, že ač referendum bylo pro Brexit, tak prosadit ho nebude za této situace ani snadné, ani jisté. Proto je zapotřebí strana, která bude vůli lidu, vyjádřenou referendem prosazovat.

J. Svoboda 7.4.2019 16:06

Re: To Boris Johnson utrpěl vyjednávací debakl.

Tomu sám nevěříte ... Mayová drtí poslance neustálým hlasováním o tom, že je šmitec a vy klidně píšete, jak brání brexitu :o) Pamatujete na ten klacek o opakovaném referendu? Co říkáte na snahu 4x hlasovat o stejné věci ... o tom, že je brexit.

Pěkný den.

K. Salajka 6.4.2019 7:51

Re: To Boris Johnson utrpěl vyjednávací debakl.

Nigel Farage v prosinci 2018 vystoupil z vlastní strany UKIP na protest proti tomu, že podpořila Tommy Robinsona, který do strany vstoupil. O Robinsonovi se včera dosti psalo v souvislosti se zrušením pátečního semináře o rodině v českém senátu.

Boris Johnson nemohl vést jednání o brexitu, protože podlehl ve vnitrostranickém souboji u konzervativců.

Klíčové bylo ale rozhodnutí Mayové o vyvolání předčasných voleb. Ty sice konzervativci vyhráli, ale Labour Party posílila, a tak v rozhodujícím hlasování konzervativcům chyběly hlasy.

J. Svoboda 6.4.2019 8:44

Re: To Boris Johnson utrpěl vyjednávací debakl.

Boris vedl jednání s EU v oficiální funkci a z oficiálního pověření tak nekompetentně, že skončil.

S tímhle u ostatních zástupců zemí EU místo argumentu holt neuspěl: https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2F1gr.cz%2Ffotky%2Flidovky%2F12%2F081%2Flngal%2FGLU44ea7b_71CLH110_OLY_BORIS_ZIPWIRE_DAY5_080.JPG&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.lidovky.cz%2Flide%2Fstarosta-pobavil-cely-londyn-zustal-viset-na-lane.A120802_103716_lide_glu&docid=pv2NS7iq0alDtM&tbnid=44jTdKgfKCWxxM%3A&vet=10ahUKEwjYnM687rrhAhUYQRUIHTbODAEQMwhAKAEwAQ..i&w=460&h=344&client=firefox-b-d&bih=731&biw=1536&q=johnson%20visel&ved=0ahUKEwjYnM687rrhAhUYQRUIHTbODAEQMwhAKAEwAQ&iact=mrc&uact=8#h=344&imgdii=WT_8wNCPTbE5wM:&vet=10ahUKEwjYnM687rrhAhUYQRUIHTbODAEQMwhAKAEwAQ..i&w=460

Z. Lapil 6.4.2019 9:35

Re: To Boris Johnson utrpěl vyjednávací debakl.

Zřejmě se mylně domníval, že jedná s gentlemany.

O. Musil 6.4.2019 6:03

Opravdu byly příčiny brexitu tak ušlechtilé? Nezvítězil spíše díky mnohdy vylhaným heslům a všeobecné nechuti části Britů k pracovníkům z východní Evropy? Pokud bychom i my hlasovali pro czechxit, kde máme alespoň sebemenší jistotu, že naše nové ryze české zákony budou lepší než unijní. Když pak člověk čte výroky VK, že uzavření hranic nijak neohrozí obchod, nechce se mi popravdě takového krysaře následovat.

J. Schwarz 6.4.2019 7:44

Re:

Jsem si jist, že nebýt Unie tak mnohý ze současných zákonů ČT by nikdo nikdy ani nenavrhl...třeba i ty délky stavebního řízení - když u nás spapleme dohromady nějaké domácí prvky s "moderními a progresivními" západoevropskými a výsledek je děsný. Totéž platí pro zadávání zakázek, "EIA" atp. Taky "antidiskriminační zákon", naprosto zbytečný úřad ombudsmana, to všechno jsou úžasné inovace inspirované EU. Není daleko doba, kdy tu bude přeprávníkováno jako v USA a budeme se taky soudit kvůli chybějícím instrukcím jak zacházet s horkou kávou...

J. Schwarz 6.4.2019 7:44

Re:

Oprava : Zákonů ČR..

K. Salajka 6.4.2019 8:05

Souhlas

s jednou výhradou. Úřad ombudsmana je skvělá instituce v dobrých rukou kvalifikovaného právníka se smyslem pro fair hru. Je třeba si říct, že řada lidí nemá prostředky na hájení svých zájmů a lichá je představa, že se jich zastanou poslanci.

Z. Lapil 6.4.2019 9:10

Re:

A co takhle:

Opravdu byly příčiny vstupu ČR do EU tak ušlechtilé? Nezvítězil spíše díky mnohdy vylhaným heslům a všeobecné nechuti části Čechů k Čechům? Kde máte vy, kteří jste hlasovali pro, alespoň sebemenší jistotu, že nové EU-zákony jsou lepší než by byly ty české? Když pak člověk čte výroky, že Češi propásli příležitost mlčet, nechce se mi popravdě takové krysaře následovat. Konec analogie.

Totiž: mně na EU prvotně vadí právě její prolhanost. Vstupuji-li do spolku, jehož nařízení (a směrnice) jsem POVINEN vtělit do zákonů, je to možná dobrá věc, ale NENÍ to suverenita. Když nadnárodní spolek vyhrožuje sankcemi (proti Rakousku skrze Haidera je snad i realizoval), byť ve formě NEdotování, skrze výsledky národních voleb, je to možná dobrá věc, ale NENÍ to svoboda voleb. Když se někdo snaží, abyste četl jen schválené texty (non fake news) je to možná dobrá věc, ale NENÍ to svoboda slova. Kvóty na cukr a dotace na řepku NEJSOU svobodný trh.

Jistě by se našlo mnoho dalšího, včetně absurdních tvrzení o katastrofickém vývoji VB po brexitu. Jasně, žádná velká změna není procházka růžovým sadem, ale VB byla před EU a jistě bude i po ní.

Upřímně nechápu, proč - když už se VB v EU nelíbí natolik, že chce odejít - se EU politici pokoušejí o jugoslávský scénář rozpadu, když musejí vědět, že existuje i ten československý.

O. Musil 6.4.2019 10:47

Re:

No, pokud jsme členem nějaké mezinárodní organizace, asi vždycky bude naše suverenita nějak omezena. Jde o to, jak hodně to bude, jestli bude EU směrovat spíše k Zemanovské federaci nebo naopak k velmi volnému sdružení pro bezcelní obchod. Co týká jednání europolitiků a brexitu, nezdá se mi, že by jednali nějakým extrémním způsobem. Vzhledem k tomu, že VB teď vůbec sama neví, co chce, nemohou dost dobře dělat něco jiného. Jediným problém jsou teď volby, protože VB nemůže zůstat v EU a přitom nevolit.

Z. Lapil 6.4.2019 11:35

Re:

Takhle souhlas. Mně jenom vadí - a HLAVNĚ PROTO jsem v referendu volil proti vstupu - že jsem manipulován (a tehdy to tak bylo) tvrzením, že omezení suverenity je jejím rozšířením. Jsem často nemile překvapen, v jakém rozsahu se to pořád děje.

Kromě toho - jistě znáte Nechoď, Vašku, s pány na led... Když ptáčka lapají.

Jen pro informaci: czexit by se mi líbil, ale v situaci, kdy bychom po něm byli obklopeni státy sdruženými v nepřátelském spolku (brexit musí Brity bolet; a VB je hodně jiná váhová kategorie, než ČR) ho nepovažuju za přijatelné řešení.

Z. Rychlý 6.4.2019 5:45

Stoprocentní souhlas.

Jediné, co mě na tomto textu štve, je fakt, že ho napsal politik za zenitem. To se opravdu nenajde v republice politik, který umí vyhmátnout jádro pudla a napsat to podobně, jako opotřebovaný Václav Klaus? Pak se nedivme, že prohráváme. Že vyhrávají tmáři zneužívající přirozenou lidskou náklonnost ke vznešeným myšlenkám o rovnosti, svobodě a bratrství.

F. Žůrek 6.4.2019 1:34

Brexit je opravdu o tom, co s Evropskou unií?

Ale kdo to má vědět?

Z. Lapil 6.4.2019 9:14

Re: Brexit je opravdu o tom, co s Evropskou unií?

Především politici EU.

Když je reakcí na odchod člena spolku "My jsme bez chyby a těm heizlům to osladíme", je to přinejmenším důvod k zamyšlení, proč s takovými - dámy prominou - arogantními sviněmi zůstávat.