21.1.2021 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

EVROPA: Nemyslí to dobře a dělají to ještě hůř

Roman Švidrnoch ve svém sloupku v magazínu MfD Auto Dnes popsal nové plány se zavedením bezpečnostních prvků do aut v EU slovy „myslí to dobře, dělají to blbě“. Já „bruselu“ upírám i to první - dobře to ani nemyslí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 13.4.2019 12:23

„Neoliberální monstrum“:

Němci vyzývají EU, aby se zbavila svého špatného obrazu - https://www.euractiv.com/section/economy-jobs/news/europe-should-become-more-social/

K. Janyška 12.4.2019 18:18

Socialisté mysleli vždy všechno dobře. Už od Lenina

a Hitlera. V tom je však problém. Všichni víme, že dobrými úmysly jsou dlážděny cesty do pekla.

Lidský svět ve skutečnosti vyrostl na zákazech špatných jednání, ne na příkazech k dobrým. Ta jsou každého osobní věcí a pokud nepřekračují zákazy je všechno v pořádku..

P. Selinger 12.4.2019 17:06

U voleb do Evropského parlamentu

je třeba používat rozum. Nevolit Eurohujery, dát hlas eurorealistům nebo euroskeptikům. Můj hlas bude mít ODS.

M. Mikulec 12.4.2019 17:16

Re: U voleb do Evropského parlamentu

:-)))))) Jistě. Jako vejce vejci podobná s Top09 a Stanem.

J. Kombercová 12.4.2019 20:46

Re: U voleb do Evropského parlamentu

Není.

J. Vlček 12.4.2019 17:28

Re: U voleb do Evropského parlamentu

Pane Selingere, ještě že používáte ten rozum. Opravdu realistická volba. ODS jsou ti "praví". Jenom teď není jasné, jestli oni tak trochu nenačíchli levičáctvím.

V. Liptovský 12.4.2019 14:45

Kolonizácia ako zámienka na kapituláciu?

História priniesla množstvo krívd, isteže k nim v istom slova zmysle patrí aj kolonizácia zo strany časti západoeurópskych krajín - ale čo má s tým dnešná generácia? Môjho prapradeda zabili maďarské košútovské vojská v meruôsmom, keď pľundrovali horné Slovensko. Vari mám žiadať Orbána o odškodnenie, alebo v slotovskom duchu mám si kúpiť tank a vydať sa na Budapešť? Napriek tomu mám dosť kamarátov Maďarov, ktorí naozaj za to nemôžu...

V. Kříž 12.4.2019 14:33

hlasovali pro ???

ti lumpové, kterým jdejen o to, aby na svém mandátu vydrtili co nejvíc peněz, nepochybně ani nevěděli, kvůli čemu zvedají ruku. Dočte se občan, kdo, jak a při jaké příležitosti v EP hlasoval? Kdyby ano, myslím, že by se tam po volbách už nikdo z nich nepodíval.

J. Hajský 12.4.2019 13:24

Návrh

Po sametovém převratu byla během několika dní zrušena vedoucí úloha KSČ. Ani nebylo nutno KSČ zakázat. KSČ(M) sama postupně odumírá.

A tak si myslím, že není třeba rušit EU, ale zrušit vedoucí úlohu nikým nevolených bruselských byrokratů. EU ve stavu jakém je nyní sama odumře.

Ale KSČ se ztrátě své vedoucí úlohy prakticky nebránila. Problém je, že od bruselských byrokratů by byl slyšet jinačí kvikot.

J. Kanioková 12.4.2019 14:08

Bohužel, KSČ(M) sama postupně NEodumírá.

P. Zinga 12.4.2019 12:52

Opakem dobra je

"dobře míněno".

J. Kanioková 12.4.2019 12:51

Hmm .. EU,

"Železná lady" Margareth Thacherová píše ve své knize Umění vládnout: "Sjednocená Evropa je klasickým utopickým projektem, pomníkem marnivosti intelektuálů, programem, jehož nevyhnutelným údělem je krach." ...

J. Vlček 12.4.2019 17:40

Re: Hmm .. EU,

Paní Kanioková, díky za připomenutí takové osobnosti, jakou byla Margareth Thatcherová. Ta kdyby dnes vládla ve Velké Británii, byl by Brexit již dávno vyřešen. Moudrá to byla žena, takových by bylo potřeba, a ne rozevlátých Mayových.

V. Petr 12.4.2019 12:34

Ještě by mě mohl někdo poučit o "přínosu černosškého lidu"

Já vím o přínosu Evropanů, Číňanů, Japonců, Indů a jiných Asijců, Indiánů (v oblasti domestikace tamních plodin je obrovský) ale o přínosu černochů se ke mě opravdu, ale opravdu nic nedoneslo!

V. Kain 12.4.2019 13:52

Re: Ještě by mě mohl někdo poučit o "přínosu černosškého lidu"

Nechci se dožít doby,kdy se vyhnu arabovi a vrazím do negra.

V. Petr 12.4.2019 12:17

Zločiny kolonialismu jsou sluníčkářská fantasmagorie!

Evropané např. více méně UKONČILI otrokářství, které v Africe panovalo před jejich příchodem. Mohli tak ovšem učinit až tehdy, když se sami dostali na patřičnou úroveň.

Předtím NAKUPOVALI černé otroky na tamních otrokářských trzích od místních náčelníků. Jestliže byl tedy někdo postižen, pak to byli TI OTROCI, jejichž potomci žijí dnes v severní a jižní Americe a V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NE ČERNOŠI V AFRICE!

Ti černoši v Americe by NAOPAK mohli žádat po afrických černoších náhradu za to, že jejich předky PRODALI do otroctví!

Mimochodem, toto naznačil bývalý americký ministr zahaničí C. Powell, když "drbani v Durhamu" začali žvanit o náhradách!

M. Hoblík 12.4.2019 11:36

A navíc africké děti

A navíc - africké děti se vidí v zrcadle černě.

Z. Lapil 12.4.2019 11:10

Co je špatně? Použijeme českou tradici

Aneb Švejk - náš vzor.

"...připomněly si historii lidí afrického původu v Evropě – včetně ... otroctví a transatlantické obchodování s otroky."

Není přece nic snazšího, než sepsat elaborát, kterak lidé afrického původu přepadali evropské lodě i pobřeží a prodávali je jako otroky. Pravda, Středozemní moře není Atlantik, ale to už by se nějak okecalo.

Celkem přehledné by bylo i téma, kterak lidé afrického původu skrze terorismus a snahu zavádět právo šaría utlačují Evropany.

Třeba by nás z EU rovnou vyloučili a nemuseli bychom se hádat na téma czexit.

Z. Lapil 12.4.2019 11:15

Re: Co je špatně? Použijeme českou tradici

To jsem tomu dal. Jako otroky prodávali zajatce, nikoliv lodě a pobřeží.

V. Petr 12.4.2019 12:23

Těch křesťanských otroků, které MUSLIMOVÉ odvlekli

ve Středozemním moři a z jeho pobřeží, ale i z Atlantiku a jeho pobřeží do otroctví bylo 1,25 milionu. Křesťanů které odvlekli ve stejné době muslimové z východní Evropy byly 3 miliony a z Balkánu 2 miliony (a z Česka v 17 století několik desítek tisíc). Dohromady je to 6 milionů, kteří ovšem nebyli nakoupeni ale přímo zotročeni!

P. Zinga 12.4.2019 12:57

Re: Těch křesťanských otroků, které MUSLIMOVÉ odvlekli

Krymští Tataři prováděli na Ukrajině tzv. žně: chytání místních a jejich prodej dále. Konec tomu učinila Kateřina Veliká (Němka na ruském trůnu), když Krym obsadila.

Severoafrickým pirátům, jdoucím hlavně po bílých otrocích, udělala konec až USA flotila někdy kolem 1810.

V. Petr 12.4.2019 13:49

Dokonce ani ta americká flotila (1815) ne.

Problém byl v tom, že severoafričtí vládci byli na obchodu s otroky nejen zainterováni, ale skoro přímo závislí. Pirátské útoky proto po krátké přestávce pokračovaly. A tak po Američanech následovali r. 1816 Britové ale i jejich úspěch byl jen dočasný. Definitivní konec přineslo až obsazení Alžíru Francouzi r. 1830.

J. Vrzal 12.4.2019 8:28

Sustainable finance

https://ec.europa.eu/info/business-economy-euro/banking-and-finance/sustainable-finance_en

aneb zelena revoluce v ekonomice.

Návrh bankovní regulace, která má ohýbat kritéria bankovního

financování ve prospěch zelených projektů, počítá s angažovaností občanů při rozhodování o financování zelených projektů a podporou občanské angažovanosti. Bude nutné podporovat všechny šlechetné zelené finanční instituce.

J. Lukavsky 12.4.2019 7:36

když stejně - tak stejně!

Nějak jsem nepostřehl, že by se kupř. muslimové omluvili (natož odškodnili) ty tisíce evropských dívek a hochů (staré nebrat!), které odvlekli kdysi do svých zemí. Dívky sloužily jako sexuální otrokyně, hoši byli vykleštěni a sloužili jako eunochové v harémech. Nu ale i naši Přemyslovci zbohatli na obchodu s otroky a Praha byla centrem. Hrabat se ve strých křivdách je nekonečný kruh a čas zatím běží. PS: všiml jsem si, že v závodech v běhu vítězí převážně afričané. Mají dlouhé nohy, jsou zvyklí běhat od malička.... s tím by se mělo něco dělat a spravedlivě střídat první cenu mezi toho afričana a obézního evropánka s bříškem - má stejný nárok na vítězství! To je poznámka k těm známkám ve škole.

J.L.

end

J. Pokoutný 12.4.2019 8:47

Re: když stejně - tak stejně!

No, možná bychom mohli v Haagu podat k soudu žádost, aby se obyvatelé z území bývalých států na území dnešního Maroka-Egypta, a dále Ghany, Mali, případně islámského světa vůbec, omluvili za nákup bílých otroků ze Střední a Východní Evropy. A pak už jen ponouknout Black Lives Matter aby si u OSN vydobyli právo na reparace od obyvatelstva těch států. které je přes Atlantik, resp. do islámského světa prodaly. Neboť zatímco černé otroky ti zlí evropští otrokáři nakupovali na pobřežích, ti hodní muslimští, o nichž psal naposled nejspíš Emil Holub, si je nejen kupovali, ale i naháněli po pralesech a savanách. Ale v době idiotského sebemrskačství se tohle nikde v tisku neobjeví.

https://www.youtube.com/watch?v=_ednt48rcwo

https://www.youtube.com/watch?v=4NLiVR24188

https://www.youtube.com/watch?v=dyjL-yC4mFk

V. Petr 12.4.2019 16:14

Chtít náhradu po obyvatelích zemí, kterým byli se

svolením Boleslava I a Boleslava II prodáni zajatci do otroctví by bylo opravdu absurdní. Je zajímavé, že v případě, kdy totéž přímo prováděli černoši to sluníčkářům absurdní nepřipadá...

F. De Winter 12.4.2019 6:55

Proto jsem pro přímou demokracii...

Ta zastupitelská jak je vidět nefunguje. Naši volení zástupci nás totiž bez mrknutí oka prodají. Proto volím SPD.

M. Mikulec 12.4.2019 9:12

Re: Proto jsem pro přímou demokracii...

Správně. Zastupitelská demokracie se stává bičem na obyvatelstvo. Navíc mnohastupnová - Praha-Brusel- nemůže fungovat. Je sladké vládnout stovky mil od voličů.

M. Valenta 12.4.2019 9:43

Re: Proto jsem pro přímou demokracii...

Jasně chlapci, už vidím jak budete přímou demokracií řešit bezpečnostní prvky v autě, platby ve zdravotnictví a třeba dostavbu elektrárny a tisíce dalších prkotin. Chce to jíst více ryb, pít kefír a hlavně pohyb a míň piva - podporuje to myšlení.

Z. Lapil 12.4.2019 11:12

Re: Proto jsem pro přímou demokracii...

Je to MOJE auto, co s tím má co dělat demokracie, ať přímá nebo nepřímá?