1.12.2021 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

EVROPA: Německé Jein!

Německý ústavní soud po dlouhém letním přemítaní potvrdil, opět post factum, smlouvu a legalitu německé účasti v druhém eurovalu (ESM), ovšem za podmínek, které budou opět až příště (!) kompatibilní s nadřazenou rolí Bundestagu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brodský 17.9.2012 23:04

Máte pravdu autore, ale paní Kanioková

tu pravdu dokáže formulovat lépe a radostněji.

J. Kanioková 17.9.2012 14:49

Máte naprostou pravdu, autore,

Němci byli celá poválečná léta masírováni proEU propagandou zdůrazňováním jejich "dědičného hříchu". S čímž se německý národ ztotožnil, a o to více, jak jim stále více sjednocující EU pravidla a jednotná měna hospodářsky pomáhala. Je sice pravda, že podíl všemožných plateb do EU měli a mají největší, ale na druhé straně jednotná měna + jednotné podmínky, nastavené na jejich hospodářskou úroveň, jim obrovsky pomáhají.

Vzhledem k jejich vysoce rozvinuté a rozmanité průmyslové infrastruktuře, a také k levnějším subdodávkám z dalších zemí, jejich firmy maximálně prosperují a tudíž německý export je čím dál větší. Tohle vše bylo důvodem, že byli Němci největšími euronadšenci, protože si nikdy nepřipustili, že by evropská myšlenka pro ostatní země nebyla stejně výhodná.

Teprve krize a její důsledky i Německu přináší probuzení a střízlivější hodnocení. Realitu.

Na americké diskuzi napsal jeden Němec - výňatek - "Němci tak moc milují představu EU, protože to rozvíjí jejich iracionální naději, jak uniknout ze stigmatizováného bytí jako Němci a stát se místo toho Evropany. To je hodně řízeno německou self-nenávist. To je důvod, proč Němci, politici i lidé podobně, nechápou, že jiné evropské národy mají mnohem méně enthusiasmu, aby se vzdali své národní a měnové souverenity".

Mladí Němci už přestávají být tak smířliví s nevýhodami, které se krizí začínají ukazovat i tam. Prostě ústavní soud svým rozsudkem rozvířil racionálnější diskuzi a zahájil tak rozpad "budoucích" Spojených států Evropských... KONEČNĚ !

P. Lenc 17.9.2012 14:57

Re: Máte naprostou pravdu, autore,

Nejen že má naprostou pravdu, ale všimla jste si toho ticha kolem článku?

J. Kanioková 17.9.2012 16:43

Fakt :)))

nevěřila jsem vlastnímu oku a znovu aktualizovala stránku... pšt..

J. Boleslav 17.9.2012 20:30

Re: Fakt :)))

Obávám se ovšem, že takové opakované Ja, aber nemá valného významu. Daleko lepší a účinnější by určitě bylo konečně jednou Nein.  Jak dlouhou cestu ke krachu EU bude ještě nutné dojít, než takové NEIN silněji zazní? A nejen z Německa.

P. Brodský 17.9.2012 23:02

Tak tak, jste tu zcela sami

Ale zato jste zcela jednotni. Potřebovali byste ještě Dartagnana a mohli byste se prohlásit za nové Tři(čtyři) mušketýry, kteří bez bázně a hany čelí celé Evropě.