Sobota 6. června 2026, svátek má Norbert
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Nihil

1. 6. 2008 20:22
Jak daleko od Evropy?

Sami k sobě

Nejprve mě dvoustrana věnovaná incestu jednoho starce v sousedním Rakousku, šokovala. Proč vlastně černá kronika ovládla české sdělovací prostředky? Janečkova ČT zprávou z Rakouska otevřela večerní Události. Incest se stal našemu novináři denním chlebem. Až pak mi to začalo docházet.  Neuchopil český novinář krvesmilstvo (tam) jako podobenství naší "věci veřejné"

Cestou incestu - cestou kritické reflexe zvrhlosti v Čechách? Radnímu Richterovi, takto ministrovi pražské kultury, se začaly plést v hlavě prostory scénické s chlévem. Jeho žižkovský kolega Hurda si dokáže zajistit  "distribuci", veřejných prostředků  sám sobvě (vlastnímui divadlu Akropole.  Tamější radnice jde vůbec "s dobou": v místech žižkovského modernistického nákladového nádraží nechá zbudovat rezidenční areál s koeficientem hustoty - obyvatelnosti, který dosahuje dvojnásobku sousedních Vinohrad....

Očistění Prahy od úřednického živlu - toť Topolánkův zvrácený obraz prodeje ministerských paláců  s cílem profitu díky zbudování vládního městečka  kdesi na periferii. Očištění metropole od života studetnského - neboli "přesun" mladé inteligence z (prodaných) stranovských kolejí do Ruzyně, toť šílený sen primátora Béma.

Jsme v Čechách, a tak drama kulminuje až úplně na vrcholku  - prezident Klaus, který se tyčí na samotné špičce všeho úspěšného tlení dole v kotlině. Natolik osaměl, že mu nezbývá než obcovat leda s duchem mrtvého mafiána. Jsme svědky dramatu takřka Shakespearovské ražby. Prezident ctí hradní etiketu, a tak samotný akt jeho jménem vykonají dvořan Weigel s druhem (Mrázka) Šloufem.  Jak dlouho obcovali faraóni se svými sestrami?Cestou incestu údajně ve Španělsku zdegenerovaly celé vesnice. My tady v údolí jsme asi imunní. A užíváme si svobody. Konečně v Evropě sami. Svobodni i osvobozeni - od živlu Slováků, Němců,  nakonec i  Židů či Rusínů. Češi mezi svými.

0 0
možnosti

O´Hafra

1. 6. 2008 8:27
Gramatiku má slušnou

A proto si myslím, že problém je jednoduchý: pan poslanec je ziskuchtivý vzdělaný blb.

0 0
možnosti

ubu

1. 6. 2008 20:42
Re: Gramatiku má slušnou

ti nerozumím

0 0
možnosti

chouan

31. 5. 2008 12:37
Právě proto ovládá Francie Evropskou Unii !

Aby z jejích peněz: subvencovala své zemědělce, šířila neprodejné francouzské filmy, resp francouzštinu jako takovou, monotovala Airbusy u Toulouse, budovala centra jaderného výzkumu na svém teritoriu a nyní budovala infrastrukturu svých kolonií.

Česko je moc slabé, aby Francouzům tohle zhatilo. Kdyby se však odvážilo Německo s Británií, budou Francouzi první, kdo pošlou celou EU ke dnu. Už aby to bylo! !!

0 0
možnosti

janabok

31. 5. 2008 9:38
už nadpis článku je alarmující!

o obsahu nemluvě; autor neskrývaně  vyjadřuje podporu bruselského intervencionismu, regulace a státního řízení (byť to nazývá "pomocí)...

napsat to socialista, hořce se pousměji; z pera člena ODS to nahání husí kůži...

0 0
možnosti

www racek

1. 6. 2008 22:29
Re: už nadpis článku je alarmující!

hmm, a co by jiného mělo vzniknout z péra poslance ods ?

0 0
možnosti

www racek

31. 5. 2008 2:29
hmm, dá se říci, že příspěvku

p. europoslance vůbec, ale vůbec nerozumím.

no, chce se mi věřit, že jeho vystoupení vzbudilo světový ohlas, tedy alespoň u něj doma.

0 0
možnosti

Honza42

31. 5. 2008 7:38
Re: hmm, dá se říci, že příspěvku

Četl jsem od tohoto pána poslance povícero příspěvků a jsou si jako vejce vejci. Nikdy mně z nich nebylo jasné o čem a proč vlastně píše. Ale možná to je žádoucí vlastnost u europoslance. Mluvit a nic neříci.

0 0
možnosti

Jenda

31. 5. 2008 1:31
Daly by "nejvzdalenejsi regiony" aspon slusny okresni mesto?

Ale jako namet na dlouhe a ohnive patlamentni debaty je to idealni. Je to dost daleko, volicu par, ...

0 0
možnosti

Milan

31. 5. 2008 0:23
Co je nám do francouzských kolonií?

Nic.

Leda bychom jim mohli pomáhat k vyhnání kolonialistů, budou-li chtít. Ale podílet se finančně na tom, aby si koloniální mocnosti nadále zbytky svých kolonií udržovaly, to je šílené a pro náš národ naprosto nevhodné.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz