1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


Diskuse k článku

EVROPA: Následky nemoudrosti II

Atmosféra kolem islamismu v Evropě houstne. Nejen Německem dnes pochodují stovky a tisíce lidí kolem hnutí Pegida. Už i v Česku vidíme transparenty s nápisem Islám v ČR nechceme.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krásenský 30.1.2015 14:42

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

3. Nedotknutelnost majetku? Je vykupována pravidelným "výpalným" čím dál vyšších daní. Nedotknutelnost majetku byla v minulém roce popřena rozhodnutím ČNB o devalvaci koruny.  Nedotknutelnost majetku je popřena pravomocemi úředníků, ekologů, občanské společnosti a exekutorů. O nedotknutelnosti majetku by mohli vyprávět majitelé účtů ve Švýcarsku nebo na Kypru - i když z opačných důvodů.

J. Krásenský 30.1.2015 14:43

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

4. Rovné postavení mužů a žen? Kvo kvo kvo kvóty

J. Krásenský 30.1.2015 14:50

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

5. Svobodné vyznání? Ale jděte. Co je to za svobodu, pokud jsou věřící vystavení neustálému zesměšňování a podezřívání. Ano, ještě nás nezavíráte, ale .... například falšujete historii, přepisujete knihy, odpíráte nám naši svobodu svědomí, odpíráte nám právo na výchovu dětí podle našeho svědomí a naší víry.

V. Plocek 30.1.2015 1:04

Následky nemoudrosti II

Autor v článku řekl jednu velikou pravdu. Pokud přijdeš do jiného státu, společnosti, tak pokud tě to neponižuje nebo nezraňuje respektuj jejich pravidla hry. A naznačil i druhou věc. Arabové si umí své "právo" tvrdě prosazovat doma ale i za hranicemi. Zatím co Evropa diskutuje a diskutuje. A v tom je kámen úrazu.  Pokud chceš v Česku žít  trvale, tak zaprvé musíš během krátké doby ovládnout alespoň základně jeho jazyk (jako u nás Vietnamci, kteří obsluhují kamenné krámy a často neumí ani slovo česky. Kdo jim dal povolení k obchodu?).  U nás totiž obdobu arabských požadavků nikdo tvrdě neprosazuje. A tak si např. Rusové, Vietnamci a další národnosti dělají co chtějí. A je to jich vina?  Jejich.  Ne, naše. Čili závěrem, nechce to žvanit, ale rázně jednat. Jinak nás potěš pán bůh, pardon Alah.

P. Sulc 30.1.2015 1:39

Re: Následky nemoudrosti II

Mate pravdu, vina je na strane te sice souhlasici, ale mlcici vetsiny ceskeho apatickeho naroda. Radeji sedet u piva a tam si stezovat, nez se aktivne snazit, toho by si nekdo vsiml a treba by i potom bylo zle. tal radeji to pivo.

J. Krásenský 30.1.2015 5:40

Re: Následky nemoudrosti II

Když už kydáte hnůj na Český národ a na mlčící většinu, prozraďte nám, proč je to v Německu, Francii, Belgii, Nizozemí, Velké Británii, Norsku, Švédsku  horší než u nás.  Povězte, jak je možné, že v tom svobodném světě, už od roku 1968 určuje nehodnoty extrémní trockistická levice, rozhodně nesvobodymilovná a proč u nás se po pádu leninského a stalinistického zločinného neřádu zvítězila právě trockistická frakce Charty 77. Proč ji i její nehodnoty prosazoval světoznámý dramatik a spisovatel a prezident Václav Havel? Proč trockista Petr Uhl měl takový zájem obsadit ministerstvo informací, padron ČTK a proč extrémní trockistka Šabatová žádá stále větší pravomoci svého nekontrolovatelného úřadu ombudsmanky? Proč zločinný tlak z východu na "uspořádání našich vnitřních poměrů" vystřídal stejně zločinný tlak ze západu? Proč jsou tak zdeformovaná práva a svobody, jako třeba práva dítěte umožňují, bez ohledu na city a přání dětí, jejich státní krádež a prodej pěstounům? Z té "svobodné" části světa k nám přišel trockistický socializmus, který se projevuje podobnou mírou nesvobody a hrůznou zločinností, jako ten východní.

P. Sulc 30.1.2015 7:17

Re: Následky nemoudrosti II

To je vzdycky ''dobry ''argument, prenest problem uplne nekam jinam , do zcela jine roviny. Neco jako ''proc neni maslo ?"  Soudruhu, ty chces maslo a Americane ve Vietnamu zabijeji male deti. Jste stejny hlupak, jak ti politruci

J. Krásenský 30.1.2015 14:31

Re: Následky nemoudrosti II

Děkuji za hezkou ukázku kultury odpovědi. Ujišťuji Vás, že jsem nikdy američany nevinil ze zabíjení malých dětí ve Vietnamu. Vyčítám vlně de-bilního extremistického trockizmu, že donutil vlády USA nevyhrát válku proti zločinnému komunizmu ve Vietnamu. Inu rozčilujete se vlastními myšlenkami, které nemají se skutečností mnoho společného. Přeji hezký víkend.

P. Sulc 30.1.2015 21:31

Re: Následky nemoudrosti II

Taktez preji prima weekend, beze snehu.

P. Čech 30.1.2015 7:43

Re: Následky nemoudrosti II

Proč? Inu proto, že Vámi vyjmenované státy nejsou státy demokratickými Je nutno si uvědomit, že pojem "demokracie" nerovná se pojmu "svoboda". Demokracie bez svobody být nemůže, ale svoboda bez demokracie ano. Jsou to státy svobodné, nikoliv však demokratické. Ve skutečně demokratickém státě musí mít jeho občané ve svých rukou možnost přímo prosazovat svou většinovou vůli, nikoliv jen podobně, ale stejně jako ji ve svých rukou mají občané Švýcarska a Lichtenštejnska, jediných dvou, skutečně to demokratických zemí na světě. Je několik států, které se oné demokracii blíží, ale ani to nejsou všechny ty, které jste vyjmenoval. Francie, Německo,Belgie Švédsko to nejsou určitě Proč pan Uhl či paní Šabatová všelicos požadují? Protože jim to je povoleno. Jejich požadavky, ale i oni sami jsou tím roubem anarchie na socialistických principech, jimiž se náš stát řídí.

P. Čech 30.1.2015 7:30

Re: Následky nemoudrosti II

Je to naše vina? Kdo je to oni " m y "? Jsem to snad i já či Vy? Mám za to, že ne. My (občané) totiž nemáme v rukou naprosto žádný nástroj, pomocí něhož bychom mohli prosadit svou většinovou vůli. Není to tedy naše vina. Je to vina našich představitelů tedy politických stran a jejich politiků. Ti a ty ovšem ze zákona nenesou vůči občanům žádnou odpovědnost (pojem politická odpovědnost je terminologický nesmysl, užívaný snad jen v ČR). Vzniká tedy  chaotický stát, stát řídící se zásadami chytré horákyně. Stát, kde platí socialistické principy "obohacené" zásadami anarchie. Stát, kde nemůže téměř nic fungovat, byť by si to i většina lidí přála. My za to nemůžeme, není to naše vina.  Je to vina samozvané elity naprosto konkrétních politiků, kteří v rozporu se svým poslaneckým slibem, hájí zájmy svých politických stran v rozporu s většinovou vůlí občanů.Potěš nás pán Bůh, pardon, Alláh

Z. Žíkovecký 30.1.2015 13:27

Re: Následky nemoudrosti II

To, že máme takové politiky, je vina všech, kdo se nesnaží o to, abychom měli lepší. Nestačí jen jednou za 4 roky jít k volbám, je třeba průběžně se angažovat v nějaké politické straně: buď se pokusit nějakou dát do pořádku, nebo založit novou.

P. Čech 30.1.2015 18:02

Re: Následky nemoudrosti II

Toto již lidé dělají více než 200 let.Bez jakéhokoliv výsledku. Výjimkou jsou pouze Švýcaři. Pokud nebude do základu rozvrácen systém moci politických stran a pokud nebude tento nahražen skutečnou zastupitelskou demokracií, nestane se nic. Nemá totiž valného smyslu se snažit o změny politických stran či zakládání jiných (dnes jich máme jen u nás cca 150). Jediné, co může pomoci je zásadní změna politického a společenského systému na systém skutečně demokratický, kdy si občané vládnou sami a nepotřebují k tomu žádné prostředníky typu politických stran. Příklad země, kde to takto a navíc velice efektivně funguje existuje. Jsou jím dvě země. Švýcarsko a Lichtenštejnsko Tyto země, když začaly budovat svůj skutečně demokratický systém (zastupitelskou demokracii) před více než 200 lety, začínaly od nuly a neměly se od koho učit. My jsme na tom neskutečně lépe. Učit se však musíme tam, kde to opravdu funguje a ne tam, kde jsou jen samé problémy.

Z. Žíkovecký 30.1.2015 19:18

Re: Následky nemoudrosti II

Takže většinový systém? Pak se ovšem nedivte, až to dopadne jako v Litoměřicích: tam měli na výběr mezi KSČM a muslimem za ČSSD.

V. Plocek 30.1.2015 23:36

Re: Následky nemoudrosti II

Pane Čech, přesto si myslím, že je to naše chyba, nás občanů, kteří trpně jako ovce sneseme cokoliv. Tudíž i neschopné politiky, pracovníky státních úřadů, institucí. Mohl bych vulgarizovat: co jsme si zvolili, to máme. Ale nechci. Ale, když se nám něco nelíbí, tak nezalézat, ale protestovat a bojovat za nápravu. Ale chápu, že to v Česku nejde. Zažil jsem několik situací, kdy se něco nelíbilo. Nespokojencům jsem nabídl, že dojdu za odpovědnou osobou a pozvu ho na setkání s nespokojenci, abychom si o problému pohovořili. Nespokojenci prohlásili, že je to těžké a vytratili se.  A v tom je ten problém.

30.1.2015 0:30

to se zase autor spustil

prý "oficiální média". toto otlemené zabečení má navodit dojem médií řízených státem, případně nějakým všemocným (asi židovským) spřísaháním. Není jistě náhodou, že autor adoruje jak kremelského vůdce, tak i adolfa hitlera (viz minulý díl)

Další, stejně otlemené zabečení se týká práva šaría. Ve velké většině muslimských zemí šaría není nadřazená občanskému právu. Její zavedení v kotlince kromě možná arbitráže rodinných muslimských sporů je pravděpodobností na úrovni příletu mimozemšťanů. tedy subjekt o kterém se dá donekonečna zběsile stranicky bečet, vymezovat tu nejpřísnější velmi ráznou a tvrdou stranickou linii, a vydělávat na tom ohromná kvanta imbecilních stranických bodů. Úspěch

J. Bureš 30.1.2015 10:14

Re: to se zase autor spustil

Vaše věta "Není jistě náhodou, že autor adoruje jak kremelského vůdce, tak i adolfa hitlera (viz minulý díl)" svědčí o tom, že buď nevíte co znamená slovo adorovat a jste blb, že ho používáte nebo víte co znamená a jste blb, že takovou hovadinu můžete napsat.