18.4.2021 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

EVROPA: Naše demokracie a islámská migrace

Ve svých předcházejících úvahách jsem uvedl, že člověk, jako skupinový živočich, vytváří nejrůznější formy komunit. Jedním typem (charakteristickým pro euro-americký civilizační okruh) je demokratická obec, která je založená na vzájemném respektu příslušníků obce (občanů), kteří pravidla fungování obce současně tvoří a také dobrovolně respektují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Dvořák 6.2.2016 8:42

Re: Domácí rakovině ve formě vítačů nevysvětlíte,

Referenda se téměř vždy (nebo úplně vždy?) pořádají k otázkám, které jsou nejisté, tedy je zde i možnost, že jedna z odpovědí by mohla přinést něco pozitivního.

Kdežto je-li úplně jisté, že výsledek rozhodnutí bude pouze negativní a nic dobrého nemůže přinést, rozhodnou politici sami. Žijí v sebestředném přesvědčení, že jejich rozhodnutí přinese pouze všeobecné blaho.

Samozřejmě se skryjí za kecy o demokracii a svobodných volbách, což v praxi znamená pouze to, že jednou za čtyři roky jde občan na minutu za plentu a potom už může jenom koukat s otevřenou hubou na to, co nechtě způsobil.

P. Klouda 6.2.2016 8:31

Re: Velmi hodnotný článek!

Vpravdě věcný doplněk!

P. Klouda 6.2.2016 8:31

Díky, ...

... pane Poláku.

J. Schwarz 6.2.2016 7:45

Re: Velmi hodnotný článek!

A co bod 2 deklarace - právo na odpor proti útlaku? Sluníčkářské elity se zjevně dopouštějí svévole a potlačování práv občanů, je tedy odpor vůči nim zákonný a správný.

J. Fridrich 6.2.2016 6:35

Re: Domácí rakovině ve formě vítačů nevysvětlíte,

Ano, souhlas pane Dvořák. Tem ubožák přiletěl na naši planetu ne z Marsu - to je příliš blízko, ale z nějaké hodně vzdálené Galaxie......... Reagoval jsem na něho na Novinkách takto :

Ještě jedna důležitá - faktická poznámka. Ve většině Západních zemí se organizují všelidová referenda k důležitým společenským otázkám - mnohdy ale i k nepodstatným hloupostem.

Není pozvání a příchod necivilizovaných a ve velké části nepřátelských lidí ze zcela jiného kulturního a vývojového prostředí KARDINÁLNÍM důvodem zeptat se svých občanů v celonárodním referendu, zda s tímto v podstatě nezvratným krokem SOUHLASÍ ??? Vždyt' se to dotkne nás všech a hlavně našich potomků..... Aby nemuseli oni utíkat ze svých zemí a z celé Evropy - ale kam ?

P. Hlosta 6.2.2016 6:23

Velmi hodnotný článek!

Jen je potíž v tom, že tento článek nedojde k sluchu odpovědných. Ti mají především starost o svou sféru zájmů. Porušují tím minimálně jeden z článků ustanovení Lidských práv. Takže jednoznačně začíná období, kdy opuštění občané se musí starat o svou bezpečnost především sami. Musí se smířit s tím, že budou dehonestováni příznivci vládnoucí ideologie za nacisty, fašisty, pravicovými extremisty ap. Proti propagandě oficiální moci není žádné veřejné obrany. Dokonce u nás je to tak daleko, že i řádně zvolený prezident v přímé volbě, je dehonestován jako příznivce nacistů o vulgaritách ani nemluvě. Neustálé napadání prezidenta má za cíl označit názorově opoziční za nejsprostší verbež, která je zmanipulovaná z centra a nemají jedinci v ní vlastní názor, jen vlastní hloupostí že jsou ovlivnitelní prezidentskou jakousi klikou s temným pozadím někde v Kremlu.

V takové pozici veřejnoprávní ideologické propagandy se nemůže jedinec nadít jiného, než že mu budou postupně odnímána práva a svobody. Mimo to, musí občan počítat s tím, že mu moc dosadí do jeho domoviny nepřátelské cizince a on jim bude postupně nucen nejen uhýbat, ale posléze i sloužit, až zbude jen otroctví se smrtelným nebezpečím při jeho odporu. Pod pláštíkem humanitární pomoci se k nám v nepřehledném množství postupně dosadí velmi tvrdí nepřátelé. Původní občan našeho státu má přijmout svůj nevyhnutelný osud. Takže bude na každém, jak se bude ochoten tomu poddat. Na stát se už dnes dle všech znaků spolehnout nemůže!

P. Dvořák 6.2.2016 2:28

Zelená politika - jakou barvu mozku má on?

Jakožto téměř osmdesátiletý stařec by u některých společenství seděl v radě starších. A s šamanem by říkal lovcům, kde je hojně kořisti.

Ovšem i v primitivní společenství velice dobře věděli, že soulož mezi příbuznými není zakázaná pro to, aby milující bratr nemohl šukat svoji oblíbenou sestru, ale proto, že to má velice často nežádoucí genetické účinky.

Jinak řečeno, jestliže někdo má takový názor jako Ströbele, nebylo by marné a zbytečné pátrat po tom, zda jeho rodiče nebyli sourozenci.

J. Kanioková 6.2.2016 1:53

Těch všelijakých idiotů je všude dost, bohužel !

Třeba Německo -

Vzdělávání- Expert naléhá na arabštinu jako jazyk školní docházky pro německé děti - povinně - http://www.focus.de/politik/deutschland/bis-zum-abitur-verpflichtend-bildungsexperte-fordert-arabisch-als-schulsprache-fuer-deutsche-kinder_id_5259248.html

Tohle sice není k migraci a je to starší, ovšem... pecka..

Zelená politika - Ströbele chce umožnit incest - http://www.focus.de/politik/deutschland/er-muss-weg-gruenen-politiker-stroebele-will-inzest-paragrafen-abschaffen_aid_736743.html

P. Sulc 6.2.2016 1:16

Nejzajimavejsi je, kolik

bylo popsano ''papiru'' clanky o teroristech, muslimech, tech zlych i mene zlych, immigrantech a vselijake podobne zouzely, ale v podstate se stale nic nedeje, lide sedi u TV, piji pivo a ladujou se drzkovou polevkou ci parky s krenem, ale nikde neprojevuji massove svuj nazor zi odpor, ktery jedine muze politiky alespon trochu popostrcit spravnym smerem. Vzyt ty clanky uz davno ztratily svuj smysl. Piste radeji jak udelat dobre ovocne knedliky, gulasek, ci prima livance, neco jako ''kazdy autor Ladou Hruskou''. To bude alespon par lidi nasledovat, clanky o vselijake pakazi nepohnou ani jednim clovekem,

P. Dvořák 6.2.2016 1:15

Re: Domácí rakovině ve formě vítačů nevysvětlíte,

Určitě dělá dobře. Protože jako Ir ví, jak občas dopadnou ti, kteří přijdou (přijedou) někam, kam je nikdo z domácích nezval.

J. Sinnreich 6.2.2016 1:10

Re: Domácí rakovině ve formě vítačů nevysvětlíte,

Peter Denis Suhterland, mezinarodni buisinessman z Irska je zastancem masove imigrace do Evropske unie. Sam nikdy nemusel cestovat vlakem ci metrem v Berline, nebo Stockholmu. Nikdy nevidel na vlastni oci samopalem rozstrilenou 15 letou divku na parizskem koncertu, nebo urtrzene nohy a ruce po bombovem atentatu.Jezdi totiz v opancerovane limuzine s ochrankou.

P. Dvořák 6.2.2016 0:55

Domácí rakovině ve formě vítačů nevysvětlíte,

že pokud to neuděláme dnes, budeme zítra s absolutní jistotou válčit na vlastním území. Ti jsou, doufám, jenom neskutečně blbí.

A potom jsou profesilonální vítači, VIZ článek vpravo: "Zvláštní zástupce OSN pro mezinárodní migraci Peter Sutherland v pátek označil německou kancléřku Angelu Merkelovou za její zásadový postoj k uprchlíkům za hrdinku." Nebo „Důkazy jsou nezvratné. Migranti v každé zemi více do finančního systému přispívají než z něj těží. Mají nižší úroveň nezaměstnanosti a obecně kladou větší zájem na vzdělání,“ řekl Sutherland.

Ten je také neskutečně blbý, ale na rozdíl od těch našich, za to mají balík peněz.