4.3.2021 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

EVROPA: Naše demokracie a islámská migrace

Ve svých předcházejících úvahách jsem uvedl, že člověk, jako skupinový živočich, vytváří nejrůznější formy komunit. Jedním typem (charakteristickým pro euro-americký civilizační okruh) je demokratická obec, která je založená na vzájemném respektu příslušníků obce (občanů), kteří pravidla fungování obce současně tvoří a také dobrovolně respektují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Dvořák 6.2.2016 8:49

Re: Velmi hodnotný článek!

Přitlačte na pilu. Je to bod 2 až 4.

Navíc musíte vzít v úvahu, že není možné se řídit zákonem, který je sice formálně správný, ale ve své podstatě je destruktivní. Typicky: je sice přijat nějaký zákon, který i ukládá (což už samo o sobě nepochopím) starat se o cizí, ale není možno se jím řídit, když mě samotného uvede do bídy, způsobí moje ponížení nebo vznikne nebezpečí zdraví či života.

A právní předpisy o přijímání imigsrantů nejsou o ničem jiném.

P. Sulc 6.2.2016 1:16

Nejzajimavejsi je, kolik

bylo popsano ''papiru'' clanky o teroristech, muslimech, tech zlych i mene zlych, immigrantech a vselijake podobne zouzely, ale v podstate se stale nic nedeje, lide sedi u TV, piji pivo a ladujou se drzkovou polevkou ci parky s krenem, ale nikde neprojevuji massove svuj nazor zi odpor, ktery jedine muze politiky alespon trochu popostrcit spravnym smerem. Vzyt ty clanky uz davno ztratily svuj smysl. Piste radeji jak udelat dobre ovocne knedliky, gulasek, ci prima livance, neco jako ''kazdy autor Ladou Hruskou''. To bude alespon par lidi nasledovat, clanky o vselijake pakazi nepohnou ani jednim clovekem,

B. Rybák 6.2.2016 13:12

Re: Nejzajimavejsi je, kolik

Multikulturní (promuslimská), "zelená" (experty řízená), neomarxistická (politicko-korektní) ideologie ovládla na současném "západu" téměř všechno (masmédia i instituce)! Vytvářet a šířit argumenty o její neslučitelnosti s existencí většiny národních států a s demokracií je to jediné co teď má smysl!

B. Rybák 6.2.2016 13:47

Re: Nejzajimavejsi je, kolik

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/z-vitezneho-namesti-vyrazili-ucastnici-pochodu-proti-islamu-a-eu/1311811?utm_source=rss&utm_medium=feed

P. Dvořák 6.2.2016 0:55

Domácí rakovině ve formě vítačů nevysvětlíte,

že pokud to neuděláme dnes, budeme zítra s absolutní jistotou válčit na vlastním území. Ti jsou, doufám, jenom neskutečně blbí.

A potom jsou profesilonální vítači, VIZ článek vpravo: "Zvláštní zástupce OSN pro mezinárodní migraci Peter Sutherland v pátek označil německou kancléřku Angelu Merkelovou za její zásadový postoj k uprchlíkům za hrdinku." Nebo „Důkazy jsou nezvratné. Migranti v každé zemi více do finančního systému přispívají než z něj těží. Mají nižší úroveň nezaměstnanosti a obecně kladou větší zájem na vzdělání,“ řekl Sutherland.

Ten je také neskutečně blbý, ale na rozdíl od těch našich, za to mají balík peněz.

J. Sinnreich 6.2.2016 1:10

Re: Domácí rakovině ve formě vítačů nevysvětlíte,

Peter Denis Suhterland, mezinarodni buisinessman z Irska je zastancem masove imigrace do Evropske unie. Sam nikdy nemusel cestovat vlakem ci metrem v Berline, nebo Stockholmu. Nikdy nevidel na vlastni oci samopalem rozstrilenou 15 letou divku na parizskem koncertu, nebo urtrzene nohy a ruce po bombovem atentatu.Jezdi totiz v opancerovane limuzine s ochrankou.

P. Dvořák 6.2.2016 1:15

Re: Domácí rakovině ve formě vítačů nevysvětlíte,

Určitě dělá dobře. Protože jako Ir ví, jak občas dopadnou ti, kteří přijdou (přijedou) někam, kam je nikdo z domácích nezval.

J. Kanioková 6.2.2016 1:53

Těch všelijakých idiotů je všude dost, bohužel !

Třeba Německo -

Vzdělávání- Expert naléhá na arabštinu jako jazyk školní docházky pro německé děti - povinně - http://www.focus.de/politik/deutschland/bis-zum-abitur-verpflichtend-bildungsexperte-fordert-arabisch-als-schulsprache-fuer-deutsche-kinder_id_5259248.html

Tohle sice není k migraci a je to starší, ovšem... pecka..

Zelená politika - Ströbele chce umožnit incest - http://www.focus.de/politik/deutschland/er-muss-weg-gruenen-politiker-stroebele-will-inzest-paragrafen-abschaffen_aid_736743.html

P. Dvořák 6.2.2016 2:28

Zelená politika - jakou barvu mozku má on?

Jakožto téměř osmdesátiletý stařec by u některých společenství seděl v radě starších. A s šamanem by říkal lovcům, kde je hojně kořisti.

Ovšem i v primitivní společenství velice dobře věděli, že soulož mezi příbuznými není zakázaná pro to, aby milující bratr nemohl šukat svoji oblíbenou sestru, ale proto, že to má velice často nežádoucí genetické účinky.

Jinak řečeno, jestliže někdo má takový názor jako Ströbele, nebylo by marné a zbytečné pátrat po tom, zda jeho rodiče nebyli sourozenci.

J. Fridrich 6.2.2016 6:35

Re: Domácí rakovině ve formě vítačů nevysvětlíte,

Ano, souhlas pane Dvořák. Tem ubožák přiletěl na naši planetu ne z Marsu - to je příliš blízko, ale z nějaké hodně vzdálené Galaxie......... Reagoval jsem na něho na Novinkách takto :

Ještě jedna důležitá - faktická poznámka. Ve většině Západních zemí se organizují všelidová referenda k důležitým společenským otázkám - mnohdy ale i k nepodstatným hloupostem.

Není pozvání a příchod necivilizovaných a ve velké části nepřátelských lidí ze zcela jiného kulturního a vývojového prostředí KARDINÁLNÍM důvodem zeptat se svých občanů v celonárodním referendu, zda s tímto v podstatě nezvratným krokem SOUHLASÍ ??? Vždyt' se to dotkne nás všech a hlavně našich potomků..... Aby nemuseli oni utíkat ze svých zemí a z celé Evropy - ale kam ?

P. Dvořák 6.2.2016 8:42

Re: Domácí rakovině ve formě vítačů nevysvětlíte,

Referenda se téměř vždy (nebo úplně vždy?) pořádají k otázkám, které jsou nejisté, tedy je zde i možnost, že jedna z odpovědí by mohla přinést něco pozitivního.

Kdežto je-li úplně jisté, že výsledek rozhodnutí bude pouze negativní a nic dobrého nemůže přinést, rozhodnou politici sami. Žijí v sebestředném přesvědčení, že jejich rozhodnutí přinese pouze všeobecné blaho.

Samozřejmě se skryjí za kecy o demokracii a svobodných volbách, což v praxi znamená pouze to, že jednou za čtyři roky jde občan na minutu za plentu a potom už může jenom koukat s otevřenou hubou na to, co nechtě způsobil.

P. Vaňura 6.2.2016 21:45

Sutherland je snaživým žákem Adolfa Hitlera, ten také

věděl, že nejúčinnější propagandou je polopravda. Jeho tvrzení o užitečnosti migrantů funguje, pokud tam započítá třeba Poláky!