16.4.2021 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

EVROPA: Náměsíčníci 2.0

Před několika lety vyšla kniha Christophera Clarka „Náměsíčníci“. Kniha představuje nový pohled na evropské události roku 1914. Velmi detailně a z nového pohledu popisuje příčiny vzniku první světove valky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nový 19.1.2021 9:03

" Já sám jsem si to představoval poněkud jinak, konec zločinného režimu se přešel, jako by se bývalo nestalo vůbec nic. Proto jsou v české politice takové postavy, jaké tam jsou."

.

Trefa do černého a souhlas. Bohužel tenkrát si to tak dohodli bolševici s Havlem a lidé byli opilí a slepí novou nadějí, takže Havlovo "nejsme jako oni" s nadšením přebírali a připadali si jak svatí.

A jelikož to byla havlovina, dosud je"špatné" toto kritizovat.

Z bolševiků se stali ctihodní podnikatelé, stejně tak i z StBáků, o kterých už jsme pak téměř neslyšeli. Takže vytáhneme alespoň údajného spolupracovníka StB a koho by ti bývalí StBáci, kteří mučili a deptali množství lidí zajímali?

Kde jsou prohlášení těch politckých (nejen), kteří to odnesli a jistě znali jména svých mučitelů. proč toho nejsou plné noviny? Možná i proto máme GDPR

J. Novotny 19.1.2021 11:41

Ano, je to presne tak, presto jsou lide opili i na tzv. zapade, mozna jeste vice, my z koministickou zkusenosti umime cist "mezi radky", na zapade ne, jsou zdegenerovani...bohuzel...

P. Pepax 19.1.2021 8:56

Jediným cílem těchto samozvaných elit je zůstat u moci. Tato věta myslím vystihuje úplně vše.

R. Tichý 19.1.2021 8:55

Myslim, ze u Babise nevnimate nuance. Mozna pouziva(l) nepravnicky mozek. Ale v kazdem pripade je absolutne zavisly na dotacich a tudiz mu mohou byt zcela ukradeny "zavadne" nazory obyvatel ČR. V tuto chvili ho voli uz jen starsi obcane a ty kupodivu stale staci uplacet.

J. Nový 19.1.2021 9:04

A myslíte, že Babiš škodí občanům ČR více, než Merkelová občanům Německa?

J. Ganaur 19.1.2021 9:08

Závody ve "škození"?Jeden za vosumnáct, druhej bez dvou za dvacet.:-(

R. Tichý 19.1.2021 9:17

To ne. Akorat skodi kazdy jinym zpusobem. Ovsem takovy zebricek lumpu nemuze byt pro obcana uspokojivy.

F. Kusák 19.1.2021 10:17

Další lež. Už jste se někdy podíval do konsolidované uzávěrky firmy Agrofert, tedy pokud jste schopen tomu porozumět. Asi ne, jinak byste nemohl hlásat takové nesmysly. A to je problém doby, každý plácá nesmysly v domnění, že to nikdo neověřuje, což je bohužel často pravda.

M. Valenta 19.1.2021 8:39

Komický článek. Polsku a Maďarsku i babišovskému Česku nejde o nic jiného než o evropské dotace. Žádné vyšší cíle, kromě setrvání u moci, jejich současné garnitury nemají.

R. Toman 19.1.2021 8:49

Správný přístup, kráva se musí dojit.

M. Valenta 19.1.2021 8:54

Fajn, že to došlo i Vám.

R. Toman 19.1.2021 8:59

A ta kráva eura dáva, Babiš je počítá v komoře, opozice hýká na dvoře.

M. Valenta 19.1.2021 9:29

.. a k tomu jste i všestranně talentovaný.

R. Tichý 19.1.2021 8:57

:-D

Zatimco napr. PIGS se dotaci vzdaly a altruisticky buduji svetle zitrky s EU na vecne casy a nikdy jinak.

A planovany mamuti EU dluh neslouzi zejmena k zachrane krachujicich PIGS :-)

F. Kusák 19.1.2021 10:31

Pane Valento, jakých úspěchů jste v podnikání dosáhl vy, tedy při vší úctě. Mně nejde o osobnost A. Babiše, ten se může jmenovat jakkoliv, ale o jednu z největších firem ve střední Evropě, která má komplexní výrobní program, zaměstnává desítky tisíc lidí a platí zde daně. Kolik si myslíte, že takových firem zde je. Znám desítky tzv. podnikatelů, kteří zprivatizovali rozsáhlé firmy a po vyvedení aktiv, přivedli získaný majetek do konkurzu. Vy jste nikdy neslyšel o konsolidační agentuře, která sanovala ze státních peněz mnoho rozkradených firem a stejně to nepomohlo. Jednalo se tehdy o stovky miliard korun. A ty mohly být třeba v investičním fondu republiky. O všem by se dalo napsat romány.

P. Milan 19.1.2021 11:37

Takových firem bylo ...

V Chorvatsku třeba Agrokor.

Pokud majitel musí jít podvádět do politiky, aby firmu udržel, je něco špatně.

P. Milan 19.1.2021 11:35

Z čehož je názorně vidět, jaké korupční zlo dotace jsou.

F. Kusák 19.1.2021 8:18

Mám jen takovou poznámku k naší elitě. Já jsem přesvědčen, že dnešní mocní nejsou už žádnými starými totalitními strukturami a bývalými agenty StB. Těm je už dávno přes šedesát. Dnešní mocipáni jsou zlatou komunistickou mládeží, které se říká "Husákovy děti". Ta měla přeci jen lepší vzdělání a řada z nich dokonce absolvovala, ještě za komunistů v osmdesátých letech, stáže v kapitalistické cizině, ovšem za státní peníze. Jejich rodiče patřili mezi pragmatickou socialistickou smetánku, byli to elitní pracovníci ministerstev, ředitelé a náměstci v podnicích, řada z nich pracovala v zahraničním obchodě a diplomatických službách. Své potomky vychovávali s nadhledem a "nesocilisticky". Husákovy děti jsou čistí, neměly čas si zadat s režimem, a řada z nich se dokonce staví pomalu do pozice pomalu disidentů nebo hybatelů změn koncem osmdesátých let. Dnes jim je kolem padesátky a naleznete je všude.

J. Novotny 19.1.2021 17:59

Touche Monsieur, je to presne tak, ta hlavni infitrace se konala na lekarskych fakultach, komousi meli strach o svuj zivot...a lekari se tedy mohli trochu "vzeprit" na rozdil od jinych povolani...pak poslali svoje synacky na tyto fakulty...ja studoval prirodni vedy v Praze a tato fakulta byla i v roce 1990 "nejmene" infiltrovana. Vedci preci jenom byli posteni na zapad atd. takze tak Autor Jindrich Novotny

K. Salajka 19.1.2021 8:13

Němcům a Francouzům jde a šlo o ovládnutí trhů, ostatní jsou jen řeči. Na práci do montoven si dovezou roboše odkudkoli. Je jedno, jakou kvalifikaci získají ti, kdo je budou poslouchat. Může se jim říkat právníci, ale pokud nový právní řád buduje Jourová se svým tříměsíčním právním minimem, skončí to jen poroučením větru dešti. "Nejlepší" fakulty se věnují genderové diskriminaci a jejímu aktivnímu zavádění do praxe. Trochu to připomíná kolonizaci v dávných dobách. Španělé zavedli také 25 kast podle barvy pleti a stupně smíšených ras. To se teď jenom otočí.

F. Navrátil 19.1.2021 8:11

Na počátku minulého století mělo Německo teoreticky dvě možnost své expanze. Tou první bylo pomalu a systematicky obsazovat pozice prostřednictvím ekonomické a technické síly. Druhou bylo rázné řešení prostřednictvím válečného tažení. Ve skutečnosti bylo možné jen druhé řešení, do kterého hnala zemi i vládu hustá síť nacionálních a zmilitarizovaných spolků (čti neziskovek), o které se opírala armáda i expandující zbrojní průmysl.

J. Novotny 19.1.2021 18:02

Prectete si "Namesicniky" od Clarka budete prekvapen jak je to podobne dnesni dobe. Autor

J. Pankovic 19.1.2021 4:55

Sluśnÿ človek de do politiky nikdy mïchat nebude, takźe tam zûstanou pouze śîlenci :-):-):-)

Pak to ovśem zàkonitee musî dopadnout śpatne !

Demokracie to projede pràve proto, źe nemûźete volit "normàlnî" politiky, protoźe NEJSOU!!

K. Salajka 19.1.2021 8:15

Skvělý závěr R^

J. Nový 19.1.2021 9:11

A proč nejsou? Lidé požadují pokrytce, kteří budou opakovat ověřené fráze, bez ohledu na to, co si skutečně myslí.

Kdybych já měl teď kandidovat na prezidenta nebo jinou vysokou funkci a chtěl získat přízeň nejvíce voličů, tak samozřejmě nejdu do žádných kontrovetzních témat, ale budu stále meldovat osvědčené:

bojovat za světový mír, proti hladu ve státech třetího světa, za práva všech menšin, bojovat proti jakémiuoliv druhu diskriminace (přitom bych se bál případného zvídavého dotazu, zda i proti té pozitivní), bojovat proti znečišťování moří a ovzduší, bojovat za čisté zdroje energie a hlavně, to zdůrazňuji! Bojovat proti lži a nenávisti

No řekněte, mohl by mě poté někdo nevolit? ;-D;-D;-D

M. Sedláček 19.1.2021 16:41

Já bych vás s takovým programem nevolil ;-D;-D

V. Petr 19.1.2021 21:07

Já bych Vás s tímto programem nevolil ani náhodou. Možná by k nevolitelnosti stačil jediný bod z Vašeho seznamu!

J. Ganaur 19.1.2021 9:13

A divíte se?Když jste pro smích i svým přátelům.:-(

J. Jurax 19.1.2021 16:22

Hlavně slušný člověk v politice, zejména vrcholové, nevydrží. Není na to mentálně uzpůsoben. Do té vrcholové vlastně ani nemá šanci se dostat.

J. Novotny 19.1.2021 18:04

Ano, nema sanci se dostat pres regionalni "selekci" atd., "Covidova situace" nicmene dava sanci i timto smerem, nove tvare, lide kteri pracovali se mozna dostanou k rozhodovani atd. Autor JN