12.6.2021 | Svátek má Antonie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
PRASI DENT 3.3.2007 13:53

Re: a co je na to prosim divneho?

 PŘITROUBLÉ přízvisko EUROHUJER, posdobně jako SOCKOMOUŠ,mohou užívat, jen fanatičtí a demagogičtí Klausomanové, kteří brodíce se v modrém trusu, nevědí kudy kam...Je třeba být EUROREALISTY, KTEŘÍ SI UVĚDOMUJÍ NEDOSTATKY I KLADY ÚČASTI V TOMTO USKUPENÍ.....Zatím z této strany zazněly především BULŠITY, jako je návrh na urychlené rozšíření o Moldávii, Kazachstán a pod....Nalezli do poslaneckých seslí EU parlamentu se svojí POVĚSTNOU nulovou tolerancí a i v tom směru mají ke komoušům velmi blízko.....Kritika by měla předkládat návrhy na zlepšení a ne parazitovat a mrchožroutsky se těšit na ZDECHLINU......

M. a m i Z 3.3.2007 13:44

Pozoruji zajímavý pokrok,

s vděčností jsem zaznamenal, že si už nemyslíte, že byste to té Evropě ukázali, jenom kdybyste chtěli (ale zatím nechcete), ale pouze se v kLausově stylu rozporuplně zesměšňujete.

Ostatně, proč jste se pokusil o odpověď pouze na jednu otázku, nemáte na víc?

A.S. Pergill 3.3.2007 13:44

Re: Re: Re: Re: stručně:

Měli jsme u řady potravin (as surovin) v normě požadavek na nulový nález. V rámci harmonizací jsme museli připustit nízké, ale nenulové počty v řadě komodit. Výsledek: Hůř se to stanovuje (na tu nulu stačí jednoduchá pomnožovací půda a koncovka na prachobyč. krevním agaru, miska do 50 Kč), je to dražší (a mnou si ruce výrobci super extra agarů - miska za pár stovek), tj. se stejným ánsámblem a za srovnatelné peníze se toho zkontroluje méně (a hyg. služba v rámci harmonizací s EU spíš zhubla). Navíc bylo nutno prodloužit dobu uchovatelnosti potravin ve skladech (listérie se množí i při chladničkových teplotách) a byl tlak na tolerování skladování při +8 místo +4 stupních (tlak velkých obchodních řetězců vtělený do EU norem). Prostě: za socíku se děly různé prasečiny, ale tohle konkrétně by se stát nemohlo.

Ladislav N. 3.3.2007 13:18

Re: Re: Re: stručně řečeno, mluvíš mi z duše. Nevím, proč pan Klaus podepsal Špidlovi naše

Můžete popsat, jaká to byla norma EU, která podle vás vedla "mimo jiné k loňské epidemii listeriózy s oběťmi na životech"? 8-o

PRASI DENT 3.3.2007 12:03

Re: Re: ASI TAKTO

 Je třeba si uvědomit, že namísto plánovaného Tygra, máme Klausova MACKA, KTERÝ KRYSY NELOVÍ.....Je třeba si vzít příklad ze Slovinska a ne se pořád porovnávat se Slovenskem a východněji......Startovací čáru jsme měli, krom Dederonů po sjednocení, nejlepší ze všech satelitních středoevropských vazalů SSSR.....

Kubeš 3.3.2007 11:50

Re: Re: pamatuji RVHP

Plně souhlasím s honzakem i s LV

David A. 3.3.2007 11:42

Re: Re: Jesteze je vikend, jinak by te eurohujeri z ouradu sezrali.

Oni si si nenosí domů, oni si ji vozí domů letecky... :-)

David A. 3.3.2007 11:39

Re: Pane Šlechta,

Trapné agrumenty, nic víc se k tomu nedá dodat. Ale mám odpověď na jednu vaši otázku: Kde by bylo Česko bez Evropské unie (která díky svému socializující tendenci opravdu velmi špatná je!). Česko by bylo uproštřed geografické Evropy, někde mezi Německem, Polskem, Slovenskem a rakouskem. Stačí? :-)

Jura Jurax 3.3.2007 11:24

Re: Nezabudnite !!!!

Jojo, on Hitler byl nakonec taky socialista, že, pravda národní, kdežto ti socialisti v Bruselu jsou už holt evropští ... koncept das Neue Europa se dá oprášit a Brusel nakonec taky začíná na B (jako Berlín) :-/

Jura Jurax 3.3.2007 11:20

Re: Re: Re: stručně řečeno, mluvíš mi z duše. Nevím, proč pan Klaus podepsal Špidlovi naše

No, aby to nebyla kytka akorát z asparágusu - dnešní Evropa je tak razdvatři, že by ji bez problémů dobyli Džingischánovi jezdci se zakřivenými šavlemi na drobných konících, zatímco v Bruselu by meditovali, zda obranou se neporuší lidská práva těch jezdců, jestli nemají nakonec na tu Evropu spravedlivý historický nárok, jestli není nehumánní se bránit (mírají přitom lidé) a tak podobně - a když by si ti nájezdníci dost nakradli a měli tudíž čím platit, evropské státy by jim s radostí dodávaly protitankové střely 4. generace, bojová vozidla pěchoty, bitevní vrtulníky, jakož i tanky Leclerc či Leopard a útočné pušky AUG nebo Famas.

Thomas 3.3.2007 11:11

Re: Re: ASI TAKTO

"ožebračený stát" bylo možno ožebračit.Za zmínku stojí stav státního dluhu po "cinkání " klíči. V dalším období pak stav např. zemědělství. Je třeba pokračovat ?

PRASI DENT 3.3.2007 11:03

Re: Re: ASI TAKTO

 Člověče - asi nevíte, že pro Frantíky byl EU smlouva příliš PRAVICOVÁ a naopak pro Nizozemce příliš levicová....O jaké komunistické nenávisti to hovoříte vy TROUBO.....Tu mají toho času bohužel ve svém repertuáru, především Klausomanové......

jasan 3.3.2007 11:01

a co je na to prosim divneho?

pred vstupem nas EUrohujeri presvedcovali, ze vstoupit musime, abychom mohli "spolurozhodovat".....  nekteri jim k memu prekvapeni verili....

Dnes je videt, ze to "spolurozhodovani" znamena v jejich predstavach "drzet hubu a krok"...     a nekterym to porad nedochazi....

Starý J. 3.3.2007 10:58

Re: ASI TAKTO

To "ožebračení státu", tak to bych si nechal podrobně vysvětlit. Bylo možné ožebračit stát, který po rozpadu RVHP nebyl schopen nikde nic nabídnout, nikde nic prodat? Který "zaměstnával" miliony lidí v podnicích, jejichž výrobky mohly být expedovány jen do zemí s úrovní států RVHP? Který nebyl schopen a ani nemohl být, změnit strukturu hospodářství ze dne na den? Sedmnáct let po revoluci, i po vládě "excelentních ekonomů" Paroubka a Sobotky vůbec nevyčníváme nad ostatní postkomunistické státy a máme neskonale daleko ke státům, které nikdy nepotkala skvělá zkušenost s budováním reálného socialismu. Bylo možné takový stát vůbec ožebračit víc, než byl? Co pokládáte za "ožebračování"? Těsně před revolucí se na severu Moravy za miliardy korun pořídila válcovací linka oceli. Jakou prosím tato obrovská investice měla hodnotu, když ty její výrobky nebylo kde uplatnit a prodat, když je nebylo možné vyvážet jako výměnný obchod do SSSR? Povídejte! To je jeden příklad ze statisíců!

LV 3.3.2007 10:55

Re: Re: stručně řečeno, mluvíš mi z duše. Nevím, proč pan Klaus podepsal Špidlovi naše

o metru a dalším sjednocování bych se šířeji nezmiňoval: v aeru mám budíky ve feetech (jsou v celé EU). Neměly být po roce 2000 všechny míry metrické?? Ale to socialisty netrápí: ono to funguje a přitlačit je potřeba tam kdy jde o věci podstatné - třeba v potravinářství a pod. Na zdraví Europivem v kterékoli zemi stejným!!

janoryna 3.3.2007 10:54

Re: Re: Re: stručně řečeno, mluvíš mi z duše. taky doufám, že eu

tak daleko ve své integraci nepostoupí a nebo bez nás. a jsem rád,že chrochtáte blahem při své práci. pozor, aby eu vás o to štěstí nepřipravila. a ta norma s listérií byla zmírněna proto, aby se nebrzdilo podnikání. takže důkaz liberalizace v eu.

Starý J. 3.3.2007 10:48

Re: Bludy hlásat povoleno.

Dříve, nebo později se to rozpadne. Paradoxně mnohem rychleji, když bude na papíře Evropa Evropou federací!

Brmboš 3.3.2007 10:36

Bludy hlásat povoleno.

Mám k EU plno výhrad, ale to co vyvádí ODS a jejich novinářští poskoci je hloupé a zbytečné. Samozřejmě mnoho na výběr není a sami jsme si v referendu vybrali vstup do EU i když ten počet pro z toho mála co přišlo ani mě netěší. Já sám jsem byl proti z toho důvodu, že nemohu být v EU s platem na úrovni státu Togo a máme času dost pár roků užít si nepatření nikam. On by se svět nezbořil. Spěchalo se, ale už od dob vlády ODS a pdepsala se i velmi špatná asociační dohoda také za vlády ODS, která nás velmi znevýhodňovala. Teď  jsme členy. Diskutujme a hledejme směřování EU, ale uvědomme si, pokud na konci nebude Evropa fedarací pak vůbec nic nemá smysl a dříve či později se to rozpadne.

honzak 3.3.2007 10:32

Re: Re: stručně řečeno, mluvíš mi z duše. Nevím, proč pan Klaus podepsal Špidlovi naše

velmi vtipné:-D:-D:-D:-D:-D. Až budou stejné dopravní značky a sjednocené zásuvky/vidlice a tím i ochrana před nebezpečným dotykem neživých částí dejte mi vědět. Taky se těším na desítky let prosazovaný a stále neexistující metrický systém. Kdo občas dělá něco rukama, tak jistě chrochtá blahem nad palcovými závity a gola ořechy.

Budu patrně již v rodinném urnovém hrobu na Olšanech (číslo si z hlavy nepamatuji), ale mohu najít a dodat. Zprávu bych prosil s kyticí, za každý nemuslimský stát EU jeden květ.

honzak 3.3.2007 10:25

Re: Euro histerie

histerie moc nevadí, zato hysterie je velký problém....

honzak 3.3.2007 10:24

Re: pamatuji RVHP

moje řeč! Každý, kdo pamatuje jednotnou řadu elektronických počítačů, nebo direktivní určení objemů motorů vyráběných aut nám dá za pravdu.

Připomenu ještě poslední výdobytku německých soudruhů a soudružek v ministerských funkcích - zákaz wolframových žárovek a jednotné učebnice dějepisu. To jsou klasické ukázky totálního zblbnutí ze socialistických pouček.

A.S. Pergill 3.3.2007 10:14

Re: Re: stručně řečeno, mluvíš mi z duše. Nevím, proč pan Klaus podepsal Špidlovi naše

Průšvih je, že se nesjednocují ty zásuvky nebo dopravní značky, ale sjednocují se nesmysly. Ten volný pohyb osob pořád ještě nemáme a přitom už je nám vyhožováno řadou buzeračních opatření na "boj proti terorismu a zločinnosti" odůvodňovanými tím, že ten volný pohyb je (či brzo bude). Neexistuje jediný důvod, proč by měla být stejná rychlost na "vlásenkových" silničkách ve skandinávských horách jako na rovných a širokých dálnicích třeba v Německu. Když se zavádělo idiotské "jednotné svícení vedne", tak se argumentovalo situací za polárním kruhem ve Finsku a Norsku (už v našich zeměpisných podmínkách nemá význam, vydělá na tom jen stát zvýšením spotřeby paliva o cca 5%).

Metr (a dokonce i normy pro šrouby a matičky) máme už více než sto let společné se spoustou států, z nichž většina v EU není dodnes a nejspíš ani nikdy v budoucnu nebude. A nikomu to nevadí, protže sjednocení technických norem je obecně užitečné. Čas se poočítá na hodiny od doby staré Babylónie (pokud ne od Sumerů), asi ne zásluhou EU. Indie (jeden stát) má na svém území desítky kalendařů a nikomu to nevadí (pouze si chrochtají blahem jejich výrobci). Naopak násilné zavádění EUronorem do potravinářství (tedy tam, kde "společné normy" jsou z mnoha důvodů spíše škodlivou věcí) vedlo mimo jiné k loňské epidemii listeriózy s oběťmi na životech.

LV 3.3.2007 10:01

pamatuji RVHP

a tzv Evropa je totéž, jen někdy lépe maskováno. Zaplať Pánbůh za Leineny a podobné, kterým občas pravda jaksi "ujede". Tihle aktivisté (to slovo beru jako nadávku)se nám arogantne pokoušejí nacpat oknem to, co už jsme d¨veřmi vyhodili - socialismus!!!

V lecčem s Klausem nesouhlasím, jeho názory ohledně EU bych radostně podepsal. Jsem pro Evropu spolupracující, Evropu suverénních států, konkurujících (nízkými) daněmi a (úspornou) sociální politikou, Evropu s volným pohybem služeb a zboží ... a víc už NIC!!

honzaku 3.3.2007 9:52

Re: stručně řečeno, mluvíš mi z duše. Nevím, proč pan Klaus podepsal Špidlovi naše

přistoupení k EU. To, že je to vlastně RVHP věděl už dávno. a omezuje to naši suverenitu. tzv. volný pohyb pracovních sil je totiž potlačení naší suverenity nad naším územím. kdekdo si k nám tak může přijet aniž my víme co tu chce a kolik přivezl peněz. rovněž tak snaha po sjednocení legislativy a normativních předpisech. Představte si, že všude budou stejné dopravní značky, stejné formuláře na daňové přiznání, nikde nebudeme hledat velvyslanectví české republiky ale jen jakési EU, stejná povolená rychlost, stejné elektrické zásuvky a zástrčky. jako by už nestačilo, že všude se měří metrem vnucenými nám francouzi(a ne pražským loktem jako ještě za marie terezie), čas počítá na hodiny a je zaveden dokonce katolický kalendář už z doby inkvizice.

Bobo 3.3.2007 9:32

Re: Pane Šlechta,

a špínavými penězi. Prostě kLaus chytil zelený zákal.

Bobo 3.3.2007 9:25

Euro histerie

Leinen i Klaus jedno jest, protože oba dva jsou histerici. Když člověk Evropu vnímá z nadhledu, tak zjistí, že vznikla teprve v pátek večer a dnes máme sobotu dopoledne a co je to týden, měsíc, rok pro Evropu. Kde jsou ty časy, kdy evropské národy chřestěly klacky, kterými se navzájem mlatily po hlavách.

M. a m i Z 3.3.2007 9:02

Pane Šlechta,

když se při Vaší kritice EU držíte kLause, (který bohužel je srovnatelný s popírači holocaustu) musíte skončit opět konfúzními smyšlenkami.

Ten Profesor totiž na jednu stranu poukazuje na ohromné chyby EU, srovnává ji s RvHP, kritisuje byrokracii, atd, na druhou stranu ale popírá, že by EU byla v krizi a chce pokračovat, jako doposud, tupě blokuje reformu. Při takovém rozporu je těžko se divit, že je považován za blbce.

Mě by při tom všem českém teoretisování zajímalo, proč se nezeptáte, kde by bylo Česko bez té špatné EU? A to s tím guru kLausem, vydávajícím se za odborníka na všechno možné, který ale neprohlédne ani jednoduché souvislosti např. mezi pracovním trhem a daněmi.

Bambino 3.3.2007 8:10

Re: Re: ASI TAKTO

Má pravdu, přededo. Má pravdu!

honzak 3.3.2007 7:37

stručně řečeno,

EU není nic jiného než RVHP na vyšší technologické úrovni, avšak s typově stejnými strejci, kteří druhdy zasedali v Moskvě. Je to jen obrovská banda blafalů a příživníků, jejichž existence v úřadech EU je kontraproduktivní. Čím déle si budeme nalhávat, že tomu tak není, tím větší to nakonec bude průs*r. Ono totiž SJEDNOTIT znamená mimo jiné SROVNAT DO LATĚ! A kdo poté vyčnívá, je eliminován. Pokusy soudruhů Hitlera, Lenina, Stalina, Maa, Polpota a Fidela dávají velmi odstrašující příklad.

DS 3.3.2007 7:30

Re: ASI TAKTO

To je ale ubohost.To je přesně komunistická nenávist ke každému kdo má jiný názor než já.Lidem,kteří nás s pomocí Moskvy ovládali 40 let ,je to co se snaží nám vnutit z EU velmi blízké.Asi soudruzi doufají že z nás zase udělají jen poslušné loutky,které budou smět dělat jen to co jim dovolí.Doufám,že se probudí u lidí dostatečný pud sebezáchovy a nedopustí to.Francouzi to již předvedli