7.6.2023 | Svátek má Iveta, Slavoj


Diskuse k článku

EVROPA: Naděje na reformu EU vyhasly

Poselství o stavu Unie, které přednesl 13. září předseda Komise Jean-Claude Juncker, respektive v něm nastíněná vize budoucnosti evropské integrace, představuje symbolickou tečku za nadějemi na pozitivní reformu EU.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 18.9.2017 22:11

Podpis za Česko vstupující do EU podepsal Václav Klaus

Neztrácejte zde čas diskuzí, zeptejte se, prosím, signatáře za Česko, významného českého prognostika, který viděl hluboko do budoucnosti.

P. Klíma 18.9.2017 18:09

Souhlas!

Souhlas souhlas souhlas!

A. Alda 18.9.2017 16:06

Naděje na reformu EU jsem nikdy neměl.

Proto také jsem hlasoval proti vstupu do ní.

Š. Hašek 18.9.2017 20:19

Re: Naděje na reformu EU jsem nikdy neměl.

Já hlasoval pro. Omlouvám se.

Už v případě Lisabonské smlouvy jsem si ale začal myslet, že pánovi z Orlíka, soudci Rychetskému, poslankyni Roithové hráblo ............... . Myslím si to dodnes.

P. Lenc 18.9.2017 13:52

Reformovat

EU socialismus, to se spíš vinaři naučí proměňovat vodu ve víno.

Š. Hašek 18.9.2017 14:12

Re: Reformovat

Přestávám používat pojem EU. Co to je? Zásadně bruselebyro.

Evropa kdys byla od Skotska po Ural, od Londýna po Petrohrad. Od Viktorie k Alexandrovi (přes "našeho" Franze Josefa z malého městečka Vídně. Štrejchnuto Norskem a Kyprem, trošku tak nějak Turky z té západní strany toho průlivu. Co dnes? Anděla Šílená a před rokem kříženec Obama. Salámy o stejném složení (v televizi říkají stejná kvalita, myslí ovšem stejná cena/přídělpro důtojné stáří) dámské pisoáry a tažení na ruského cara Putina.

Dneska je světadíl v televizi od složení polívek k vysavačům, bruseltaliáni vítají obohacovače, co v životě neslyšeli slovo Bůh nebo tlačenka/Würstchen/bacon/Venezia/Paris/Ermitáž. Tleská Halík. Zkráceno. Zjednodušeno.

Marný, marný, marný.

L. Kubeš 18.9.2017 13:43

Brusel zachvátilo něco jako nemoc šílených krav

Izolovat a zlikvidovat !!

Š. Hašek 18.9.2017 13:34

bruseleprostor

pod úřady typu "vysavače", "svíčky" (Jourová, dva pracovní/mzdové roky) kontrola vyjadřování, gender, rozbíjení svazku muže a ženy, prdění kraviček na loukách, láska s rozbíjením policejních aut, čmoud z Afriky si bude "trhat ovoce z mého stromu", ......... .

Ani náhodou!

Ten hejhula z brusele neví, že my jsme chodili do školy, kde se říkalo/vyučovalo, že EVROPA končí u URALU!! Daleko za Ermitáží a v Rusku asi nebyl rok výjimečný stav a taky Lidice. No je to šašek, který zapomněl na dějiny Německa!!!!!

"Děkuji" tímto za husákismus, mému otci za vyprávění, knihám, ............. . bruselekomisariát mě nezajímá, nemá na nic, jen na semináře, kde se zoufalci poklepávají po ramenou a ještě budou hrozit kolik kakaa si dám já, nebo Polák k snídani. To může baštit je otrok televizní Moravec, nebo trapný zaměstnanec Nora168.

Vlezte mi na záda! Z.

Š. Hašek 18.9.2017 13:48

Re: bruseleprostor

Poznámka pro některé - ukrajinské Lidice byly za Stalina, typově vlastně bruselbolševika, tedy za CCCP. Za Putina to jede, byl jsem tam v srpnu, doporučuji. Car neměl/nemá mnoho společného s vedoucím tajemníkem nějaké komunistické partaje z okolí brusele.

Takový hejhula drzý - Telička by v Rusku nepřežil ani den, takové odrodilce tam nakládají do louhu a vhodí do Volhy. Sudy a letování vynechají, protože zinek je nějak v embargu, kterým se Němec pokouší dostat Rus na kolena. Kdys nějakej lakýrník Adolf.

Nebrat jako obecnou touhu vyměnit okolí Rakouska vídeňskopražského za Petrohrad. Stejně Netzerová nepochopí. Jen je třeba se dostat do reality, realita se dnes nenosí, dnes se nosí "zážitky z obrazovek".

M. Krátký 18.9.2017 12:20

Pevná hráz míru a socialismu se nám nějak hroutí

a my máme být jejich rukojmí - tůdle jsou 2 nudle - si pamatuji z mého dětství. A taky můj první tchán říkával " dite mi do prdele s těma vašima kravinama" - a druhý zase jinak : "jedno s druhým a tak dále, rozumíš tomu ?" Jo, možná, že z nás Čechů už vyprchal ten správný patriotismus, ale musíme si připomínat dvě důležité skutečnosti - máme jednak po předcích zakódováno v našich genech, že 1. České království bylo jedním z mála ( 3-4 max ) pevných bodů vývoje Evropy po dlouhá staletí. 2. naše osobní zkušenost od roku cca 1938 nám říká, že nemůžeme nikdy věřit kravinám, které nám předkládají naši drazí spoluobčané - z ( Berlína, Moskvy i našeho Parlamentu potažmo z Brusele ) Hezký den

L. David 18.9.2017 12:11

Jen klid !

Nejde o nic jiného než o poslední křeče chcípající kobyly:

Už abychom to měli za sebou !

Š. Hašek 18.9.2017 13:57

Re: Jen klid !

Mě jen "baví", že za almužnu cca pár kaček za den od brusele (dotace), politici typu Kalous/Sobotka prodají i svoji babičku.

To jako bez brusele se zastaví Evropa????????

Ti hajzlíci nemají nic!! Ani jednoho vojáka!! Jen budou kecat a utírat si kalhotky - po obohacení nějakým multiafričanem! Oni blbnou lid český/polský/rumunský, že jako bez nich ráno nebude tráva pro králíky (no, skoro se jim to povedlo - televize pláče, že nemá máslo, skutečně budovatelské úspěchy, bez dotace se ani kráva na venkově neotelí!!).

Až zítra vstanu, zavolám Teličkovi, jaké potraviny mám koupit, zkusím i dotace, nebo bio, nebo nějakou "schváleno komisí a vyrobeno v okolí". Fakt jsem za Husáka netušil, že se dožiji takového komiksu jako dnes. A Moravec/OVM je z toho úplně nadšený. Z.

M. Hoblík 18.9.2017 10:34

Juncker se statečně postavil

za nespravnou věc. Z EU se stala dojná kráva. A my jsme ty krávy. Nebo volové?

M. Prokop 18.9.2017 11:08

Re: Juncker se statečně postavil

Dojná kráva nepřikazuje 3,14čoviny. Co jste, to uvažte sám, proti návrhům žádné námitky nemám.

V. Kain 18.9.2017 11:54

Re: Juncker se statečně postavil

Reformovat EU s takovými jako je Merkel,Juncker,Macron a další je stejná patologická krávovina jako integrovat muslimy do křesťanské Evropy.

Š. Hašek 18.9.2017 14:26

Re: Juncker se statečně postavil

Zde souhlas s panem Hoblíkem.

Před nastávajícími volbami se chová moje (asi nikoliv říšské/bruselské občanky Frau Netzer) republika (ČR, mám nějaké ČR doklady v šupleti) - ústy našeho premiéra, nikoliv presidenta (!!!!!!) - jako nesvépravná, bojácná, nedospělá, vyjukaná, nemohoucná, ........... , prosebnice, fňukalka, žáček druhé cé, ....... . No .......... jako voli/volové. Na porážku.

Vždyť Sobotka s Teličkou/Schw. si už myslí, že bez brusele ani nebudou podzimní krásné mrazíky/mlhy po ránu a v lesích nebudou klouzci. I klouzci rostou jen když dostanou nasypáno dotacema! Říkal nějakej ministr za bruselezemedelství vod lidovců!!!!!!!!!! Jest prej nedostatečně zalito, vod bruseleklimatu. Tak tam dáme pár miliard.

Marný, marný, marný.

M. Prokop 18.9.2017 8:56

Klasické heslo,

nejde-li něco silou, musí to jít větší silou.

Co jiného od soudruha z Brusele čekat?

Š. Hašek 18.9.2017 14:33

Re: Klasické heslo,

Pane Prokope, s dovolením.

Brusel jest/bylo kouzelné město Evropy.

brusele jest nějaká, bláznivá mírně komunistickobudovatelská sešlost pod kuratelou Anděly Šílené ve spolku s vyznavači rovnosti od Seiny - ti ovšem už mají výjimečný furtstav a vojáci už prodávají i rohlíky pod tou jejich rozhlednou v Paříži. No, láskademogracie podle brusele.

Jest třeba rozlišovat. Z. Z..

M. Prokop 18.9.2017 15:35

Re: Klasické heslo,

Proto jsem napsal z Brusele.

Pokud bych psal o kouzelném městě, bylo by to z Bruselu.

Š. Hašek 18.9.2017 20:17

Re: Klasické heslo,

Rozumím, já už ani to velké písmeno nehodlám psát. Velké písmeno jest vyhrazeno!

P. Maleček 18.9.2017 8:19

Jak s nemocí šílených krav.

Nezbývá než to bruselské stádo a jeho národní poskoky, zasažené nemocí neo-socilalismu vybít. Dřív než choroba neo-socialismu vstoupí do zákonitého finále v podobě krvavé války.

Jak už nám socilaisté v podobě fašismu, nacismu a komoušství předvedli. A ti "neo", maskující se za liberálně-lidskoprávní prý demokraty, ke všemu okořenění islámem, jsou v tomhle úplně stejní, ne-li horší.

M. Valenta 18.9.2017 10:55

Re: Jak s nemocí šílených krav.

Babiš, Zeman, Klaus, Pitomio a bolševici všeho druhu už se stejně jako Vy nemohou dočkat.

M. Prokop 18.9.2017 11:09

Re: Jak s nemocí šílených krav.

Bolševíci jsou v Bruseli. Rudozelení.

M. Valenta 18.9.2017 15:07

Re: Jak s nemocí šílených krav.

To je Vaše utkvělá představa pane Prokop. Ale trochu pravdy máte. Oni tam opravdu jsou a nejvíc, tedy těch opravdových, je od nás.

V. Kotas 18.9.2017 16:10

Re: Jak s nemocí šílených krav.

Rudozelená novodobá šlechta.

Š. Hašek 18.9.2017 14:39

Re: Jak s nemocí šílených krav.

Mícháte rybíz s česnekem.

Poslyšte Valento/kolego na NP. Koho teda budete volit? Marťany?????

Vy si fakt nevážíte toho, že Klaus (starej president, ve vší/mojí plné úctě) a bolševici (nějakej Bursík a Dienst.) nejni ausgerechnet to samý?????????

Vzpomínáte na Husáka?????? Na to "všeho druhu"??

K. Novák 18.9.2017 7:54

Smysl uspořádání EU

Smysl uspořádání EU je v umožnění vrstvičce nejbohatších, kterým vlastně EU patří (a kteří často nejsou Evropany) dělat si co jim vyhovuje, tzn. co jim přináší nejvyšší finanční zisky. Proto chtějí "integrovat" nejen EU, ale celý euroatlantický vyspělý svět (smlouvy jako je TTIP nebo CETA). "Integrovat" celý svět nelze, v některých částech jsou vlády, které se prostě "integrovat" nenechají, jinde se to ani vojensky nepodařilo a místo "integrace" byl nastolen pouze chaos. Juncker jen téhle vrstvičce slouží. Formulace jako "Junckerova 'jednotnější, silnější a demokratičtější Unie'" nebo "Juncker nastínil svou představu budoucnosti EU" nemají smysl. Juncker (Merkelová, Macron) jen téhle vrstvičce slouží, vlastní představy o budoucnosti Unie nemají a ani je nepotřebují, podobně jako vzpomínaní Bilak nebo Indra nepotřebovali mít představy o budoucnosti tehdejší ČSSR.

M. Prokop 18.9.2017 8:56

Re: Smysl uspořádání EU

Jo, tomu se říká socialismus.

V. Kotas 18.9.2017 9:14

Re: Smysl uspořádání EU

Kam se na něj hrabe ten z RVHP.

Š. Hašek 18.9.2017 14:41

Re: Smysl uspořádání EU

Asi tak. Já to vidím přibližně stejný.

Jen blbec ale opakovaně šahá na horkou plotnu!