28.11.2021 | Svátek má René


Diskuse k článku

EVROPA: Na suverenitu nesmíme rezignovat

Rozhodnutí Evropské komise spustit proti České republice a dalším středoevropským zemím řízení za to, že odmítáme plnění migračních kvót, je zásadním předělem v naší dosavadní účasti na projektu evropské integrace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Zima 8.7.2017 14:02

Re: Jen si z EU vystupte, holoubci,

Argumentovat procentem vývozu zbraní v situaci, když ty zbraně potřeboval především vlastní stát je demagogie na druhou.

Za druhé průměrná čísla HDP o úrovni ČSR jsou zkreslující, neboť tu byly zaostalé Slovensko a Podkarpatská Rus a už vůbec nevypovídají o úrovni průmyslu. Asi to s ním nebylo tak špatné, když víc jak čtvrtina tanků útočících na Francii byla čs. původu.

T. Krystlík 8.7.2017 14:21

Re: Jen si z EU vystupte, holoubci,

Ne pouze zbraní, to jste mylně pochopil. Ale zbraně patřily do strojírenských výrobků. Potřeba zbraní pro vlastní stát: ČSR vyvezla v krizových letech (od 1933) všechny vyrobené protiletadlové kanony a to i do Německa, takže ve výzbroji cs-armády chyběly.

Co měli Němci s kořistními tanky po 16. 03. 1939 dělat? Tak je zužitkovali alespoň takto.

J. Zima 8.7.2017 17:41

Re: Jen si z EU vystupte, holoubci,

A že neudělali totéž z polskými tanky. Něco si o tom přečtěte. V září 1938 měli němečtí generálové obavy z útoku na ČSR. Ne snad, že by nevyhráli, na to byla přesila příliš velká, ale z těžkých ztrát. Jmenovitě viděli slabinu v tancích, protože PzKpfw I a II se ani tanky nedaly nazvat a PzKpfw III a IV nebyla ani stovka oproti 300 tanků čs. armády. Dále se obávali nedostatečné palebné síly pěchoty, protože v počtech kulometů byla téměř parita, přičemž kvality čs. kulometu vz. 26 byly všeobecně známy.

To všechno svědčí o vyspělosti průmyslu, který určitě nepotřeboval německou "modernizaci" spočívající v zavedení výroby subdodávek pro jejich zbrojovky. Něco podobného se ostatně děje vlastně i dnes, ovšem po 40 bolševismu nám celkem nic jiného nezbývalo.

T. Krystlík 8.7.2017 18:03

České žvásty, panr Zimo!

Němci 3200 středních a lehkých tanků, Československo jen 418, těžké tanky tehdy ještě neexistovaly. Přibližně 4000 německých letadel stálo proti 1300 československým. Leteckých bomb mělo Německo 5000 tun a ČSR 200 tun. Československé armádě se v kritickém okamžiku nedostávalo protiletadlových děl a ručních protitankových zbraní; protiletadlová děla předtím české zbrojovky s povolením vlády vyvezly do ciziny, samozřejmě také do Německa, a ruční protitankové zbraně se nestačily zavést do výzbroje.

Kulomet vzor 26 byla zmršenina, hlaveň po vystřílení dvou až tří pásů s náboji byla na vyhození a výměnu.

J. Zima 9.7.2017 16:16

Re: České žvásty, panr Zimo!

Vy máte chybná čísla. Račte se poučit zde. http://www.fronta.cz/dotaz/vyzbroj-csa-a-wehrmachtu-v-zari-1938

Německo mělo 2420 tanků, jenže to byly až na těch zhruba 100 PzKpfw III a IV samé PzKpfw I a II, které byly spíše obrněná auta. PzKpfw I neměl ani kanon, jen 2 kulomety.

A ten kulomet vz. 26 byl taková zmršenina, že Britové koupili licenci a po malých úpravách z něj udělali světoznámý BREN.

Vy si prostě vymýšlíte jak se vám to hodí, bez jakýchkoli podkladů.

A diskuse nebyla o tom, co chybělo čs. armádě. Chybělo toho mnoho a zvláště letectvo bylo mnohem slabší než německé. Diskuse byla o úrovni čs. průmyslu a jestli potřeboval německou modernizaci.. Proti tomu jste neuvedl žádný argument.

T. Krystlík 9.7.2017 16:46

Pane Zimo, nedokážete rozlišovat pravdu od lží

Odkdy je ona website solidním zdrojem informací? V jejich článcích jsou i záměrné lži. Průmysl v cz-zemích modernizaci přísně vzato nepotřeboval, ale tím by v míru neustále pokulhával za německým, nicméně je faktem, že nové technologie se kvůli dosahu spojeneckých bombardérů umisťovaly do protektorátu, protože Češi pracují stejně výkonně jako Němci, za stáleho dozoru často ještě lépe. To se nedalo říci o Polácích. Indicií pro modernizaci bylo též zavedení státních norem do protektorátní výroby v roce 1940. Do té doby existovaly v cz-zemích normy podnikové.

Když máte takový hloupý přístup k faktům, které Vašemu nacionalistickému cítění nejdou pod nos: Doufám, že Vám též není známo, že náklady na anglo-americké bombardování Německa mnohonásobně převyšovaly způsobené škody. A že Německo se za celou dobu války nedostalo do surovinové nouze (námořní gb-blokáda nebyla účinná), jen zásobování benzínem jen jednou jedinkrát za dobu války vázlo asi po 10 dnů v roce 1944 vlivem bombardování rafinérií.

Vzor 26 převzal i Wehrmacht, jenže Němci museli překonstruovat chlazení hlavně. Komicky působí v řopících kamenné žlaby, ve kterých se měly hlavně kulometů chladit v přinesené vodě. A také vstupní dveře do bunkrů, které byly většinou jen z překližky.

J. Zima 9.7.2017 23:13

Re: Pane Zimo, nedokážete rozlišovat pravdu od lží

Nové technologie se umisťovaly do Protektorátu je vaše ničím nepodložené tvrzení snad kromě té zoufalé výroby umělého benzínu, která je ovšem v době míru k ničemu. Což mimochodem vyvrací vaše tvrzení o dostatku surovin ve válčícím Německu.

Víte já už dost pamatuju a moji rodiče zažili válku v dospělém věku, takže taky dobře vím o válečných sbírkách kovů, o roztavených kostelních zvonech apod. To je projev zoufalého nedostatku. Ale o tom ani účinnosti bombardování nebyla řeč, to vy jen stále zamlžujete původní téma.

S vámi se jinak nemá cenu dále bavit, protože prameny, co se vám nehodí, prohlásíte za lži, aniž uvedete nějaké jiné. Vy se cítíte být Übermenschem a zjevně vás též stále oslovují vůdcovy myšlenky.

J. Václavíková 8.7.2017 19:07

Re: Jen si z EU vystupte, holoubci,

Tolik žvástů v jednom příspěvku, to je umění!

My nebudujeme sami, asi 500 mld nám už nasypala ta nenáviděná EU a němečtí chrti navrch, nad náš příspěvek.

Jen hlupáci pořád opakují, že kvóty omezují výrobu. Nikoliv, stanoví pouze množství, na něž výrobce obdrží z EU dotace. Ale vyrábět si může, co hrdlo ráčí.

Jen pro upřesnění. Z toho, co tu ještě po Listopadu zbylo, nechal valnou většinu vytunelovat Váš oblíbený guru Klaus své kámoše. Jen pár fabrik se mu podařilo na poslední chvíli vytrhnout ze chřtánu. Na jedné z nich stojí naše ekonomika.

J. Zima 8.7.2017 11:27

Re: Jen si z EU vystupte, holoubci,

Montovny ať klidně odtáhnou, protože odtáhnou časem tak jako tak, až se přestanou vyplácet, protože se zvýší mzdy a hlavně skončí daňové prázdniny.

Že potraviny dovážíme z EU je právě zásluha EU, která nařídila zničení potravinové soběstačnosti, aby se uvolnil prostor dotovanému dovozu. Byla to jedna z podmínek vstupu do EU. Ostatně právě ty dotace jsou důvod, proč jsou potraviny z D, F nebo DK levnější.

K volnému obchodu ostatně stačí být členem ESVO, které má s EU příslušné smlouvy. To je jediné o co jde. Dotace ať si Brusel strčí někam, stejně se většinou vyhazují na zelené nesmysly a musí se spolufinancovat a nesmysly za vlastní peníze udržovat.

V letech 1990-2003 jsme v EU nebyli. Nějak si nevzpomínám, že bychom tu umírali hlady.

T. Krystlík 8.7.2017 12:08

Re: Jen si z EU vystupte, holoubci,

Nesmysl, pane Zimo, uvažujete jako britský plebs, který hlasoval pro brexit. Být členem ESVO znamená sice mít bezcelní pohyb zboží, který je ale podmíněn dvěma věcmi: volným pohybem osob a - o čemž, jak vidno, vůbec nic nevíte - příspěvkem do pokladny EU v poloviční výši jako kdyby země byla plnoprávným členem EU. A dotyčná země - tedy ČR - nebude z Bruselu dostávat strukturální dotace. Už je Vám jasné, co tvrdíte za pitomost?

J. Zima 8.7.2017 12:31

Re: Jen si z EU vystupte, holoubci,

Žádnou pitomost nevidím. Naopak, tím, co jste napsal, mi dáváte jen za pravdu.

Vy nějak nechápete rozdíl, že ten volný pohyb osob se vztahuje pouze na občany zemí EU/ESVO, nikoli na volný pohyb nelegálních migrantů, to především. Za druhé jak už jsem napsal, dotace jsou zlo, které se ve svém důsledku nevyplatí, kvůli spolufinancování, údržbě a šílené byrokracii. Tvrdím, že se bez dotací klidně obejdeme a ještě vyděláme, protože nebudeme muset "implementovat" hory nesmyslných zejména zelených nařízení. Jen dotace do tzv. alternativních zdrojů energie nařízené z Bruselu činí ročně přes 50 mld. korun. Celkové náklady na nejrůznější bruselské pitomosti a nařízení jsou skoro 100 mld. Dále bychom získali volnost v rozhodování zejména o energetické, zemědělské a imigrační politice i větší kontrolu nad evropskými firmami, které různými triky od nás vyvádějí peníze.

To za těch pár miliard, které bychom snad zaplatili navíc, jistě stojí. Kromě toho cena svobody a suverenity žít ve vlastní zemi tak jak chceme bez nasazených muslimských primitivů a politické korektnosti má je víc než nějaké dotace.

T. Krystlík 8.7.2017 12:45

Proč píšete takové hlouposti, pane Zimo?

Bez strukturálních dotací EU by si Češi dodnes za.rávali ve velkém spodní vody, protože by obce nebyly za evropské peníze vybaveny čističkami odpadních vod. Je iluzorní si myslet, že prostředky na takovou velkou akci by se našly v cz-státním rozpočtu. Příkladů je více.

Vyvádění peněz z republiky. Máte přece možnost, pane Zimo, vyrábět výrobky v ryze českých firmách, které by svou kvalitou přetrumfly západní - třeba produkty VW. Proč tak nečiníte?

J. Zima 8.7.2017 13:37

Re: Proč píšete takové hlouposti, pane Zimo?

Zase jen žvaníte bez konkrétních podkladů. Stavba nové čistírny odpadních vod v Praze (což je zdaleka nejnákladnější čistička v ČR) stojí asi 5 mld. korun. Srovnáme-li s tím náklady na bruselské zelené nesmysly je to pakatel.

Jo kvalitě podvodných výrobků VW něco víme. Jen to svědčí o tom, že blbě žvaníte. Mnoho českých výrobků navzdory čtyřicetileté komunistické devastaci dnes kvalitou přetrumfnou západní. Je ale těžké pronikat na zavedené trhy, zvláště když bruselská legislativa nahrává hlavně Německu a Francii.

T. Krystlík 8.7.2017 14:14

Re: Proč píšete takové hlouposti, pane Zimo?

Šlo o čističky v obcích, kde nebyly. To neokecáte.

Brusel nenahrává F a D. To jsou cz-žvásty. Za bolševika mohla ČSR dobýt světové trhy traktory Zetor. Skončilo to na "maličkosti" - Češi nebyli s to vybudovat servisní sítě v cílových zemích.

J. Kanioková 8.7.2017 13:51

Běžte do pihele s dotacemi !

To je komunistický nesmysl ! a ničení normálního tržního hospodářství !

T. Krystlík 8.7.2017 14:17

Re: Běžte do pihele s dotacemi !

Není. Jeden stát EU nemá na něco peníze - např. na čističky odpadních vod - státy EU se na to de facto složí. Co je na tom špatného? Kdyby nebyly eu-dotace, byli by Češi ještě více za opicemi než jsou dnes.

J. Václavíková 8.7.2017 18:50

Re: Běžte do pihele s dotacemi !

Aspoň někdo, komu ještě stojí za to argumentovat v tomhle hnízdě zabedněnosti :-)

T. Krystlík 8.7.2017 19:14

Re: Běžte do pihele s dotacemi !

Pitomost diskutujících zde přímo vyráží dech.

J. Václavíková 8.7.2017 19:19

Re: Běžte do pihele s dotacemi !

Fandím Vám, ale nevěřím, že tohle dlouho vydržíte :-)

M. Moravcová 8.7.2017 20:04

Re: Běžte do pihele s dotacemi !

Všechny dotace jsou ten největší zločin - korupce a nátlakový, vyděračský prostředek.

M. Rubáš 8.7.2017 9:39

Vystoupit z EU hned

Nic dobrého nelze čekat od neomarxistické Evropské unie a jejich lídrů. Stejně jako od Macrona a Merkelové. Bylo by chybou zařazovat se do hlavního proudu EU. Hlavní proud teče do kanálu. Naopak bychom měli okamžitě vystoupit.

http://www.epshark.cz/clanek/100/bezdetni-evropsti-lidri-nas-jako-namesicni-vedou-do-katastrofy

V. Kain 8.7.2017 9:52

Re: Vystoupit z EU hned

Být v tvrdém jádru je blouznění hlupců jako je Sobotka a jemu podobných.Západní země nás jako dosud budou mít jenom jako toaletní papír.

P. Rada 8.7.2017 10:24

Re: Vystoupit z EU hned - A co dál?

Chcete vystoupit a následně se opevnit v Českém dolíku? Nebo vystoupit a následně se připojit k někomu jinému? Co by asi tak následovalo - mělo následovat?

Putin by si to takto otevřeně jako Vy netroufl formulovat. Něco jiného je jeho přání ba řekněme povinnost zachovat se ku prospěchu tzv "národních zájmů" a tedy podle toho jednat.

EU má jednu zásadní a opomíjenou výhodu. Dokázala totiž eliminovat války na svém teritoriu. přitom ty dvě doposud nejničivější odsud vzešly.

EU má i nejeden nový společný problém a tím je nikoliv jen nedosatek ale dokonce naprostý deficit klíčových surovin pro zde zbudovanou infrastrukturu společný celému teritoriu. Evropa se tak stala strojem jedoucíím na cizí suroviny a to jak energetické tak nerostné. Omezit jejich transfer uvnitřsystému je proto jen o urychlení propadu vitality až o navození kolapsu.

Můžeme tedy s EU vystoupit a připojit se k někomu silnějšímu a surovinami lépe zásobenému - napadá Vás někdo? Máme s tím nakonec i historickou zkušenost. Jen narůstá nejistota, zdali k nám i do budoucna bude např. východní velký direktivně cepovaný bratr tak vstřícný a ohleduplný jak doposud.

M. Moravcová 8.7.2017 10:55

Re: Vystoupit z EU hned - A co dál?

to co neustále opakujete "Chcete vystoupit a následně se opevnit v Českém dolíku? Nebo vystoupit a následně se připojit k někomu jinému?" Co takhle být svéprávnou, hrdou, pracovitou a spolehlivou zemí k žití? Šikovné lidi máme, jen se nesmíme spoléhat na vychcané zlatokopy, kteří by nás rádi prodali za pár šupů a vychcandíry, kteří se na ty první nabalují, aby sezobali, když něco odpadne. Nespoléhat na ty, kteří nevidí dál, než do rychlého, bezpracného zbohatnutí.

J. Kanioková 8.7.2017 12:20

Souzním,

nechápu ty jedovaté komentáře, co se mohou zalknout argumenty typu - buď EU, nebo Putin..

Pitomci ! Černobílé myšlení..!

J. Zima 8.7.2017 11:17

Re: Vystoupit z EU hned - A co dál?

Můžete mi vysvětlit z čeho vyplývá, že se v případě vystoupení z EU musíme připojit k někomu jinému? Ostatně my připojeni jsme, protože jsme členy NATO.

V letech 1990 - 2003 jsem nebyli členy EU a Rusko nás nespolklo.

Jinak nechápu co to žvaníte o těch surovinách. Státy mající suroviny mají zájem je prodávat, tak vždycky bylo (snad kromě válek). Proč by to mělo být najednou jinak?

Samozřejmě, že spolupráce evropských států zabraňuje válce, jenže na to není potřeba EU s Lisabonskou smlouvou. To fungovalo už od 50. let s EHS. Ostatně zdrojem válek v moderní historii bylo vždy soupeření Německo-Francie. Jiné státy samy o sobě žádné války nezačínaly. V okamžiku, kdy si podali ruce de Gaulle a Adenauer žádné nebezpečí nehrozí.

J. Tolman 8.7.2017 11:58

Re: Vystoupit z EU hned - A co dál?

V letech 1990 - 2003 Rusko nebylo schopné polykat, protože tou dobou vrhlo. Nebyly prachy. Pak přišla drahá ropa a Rusko je opět připraveno polykat. Zatím to zjistilo Čečensko, Gruzie a Ukrajina. Čečensko bylo spolknuto, Gruzie a Ukrajina byly okousány a odloženy na pozdější dobu.

J. Zima 8.7.2017 14:06

Re: Vystoupit z EU hned - A co dál?

Vy nevidíte rozdíl mezi Gruzií nebo Ukrajinou a státem, jenž je členem NATO a s Ruskem ani nesousedí? To vás tedy lituju.

A ostatně ropa je opět levná a Rusko má dost svých starostí se sankcemi.

J. Václavíková 8.7.2017 19:24

Re: Vystoupit z EU hned - A co dál?

Díky Bohu! A to bylo povyku proti sankcím! Navíc nikdo neříká, že nás Kreml chce obsadit. Tedy vojensky. Jemu stačí loutkové vlády. Ála Janukovyč.

Z. Lapil 8.7.2017 23:15

Re: Vystoupit z EU hned - A co dál?

Asi vás to překvapí, ale pořád jako byste předpokládal, že nás jako stát či národ někdo bude živit.

Věc se má samozřejmě tak, že živit se musí každý člověk/stát/národ sám. Například tak, že ze zakoupených surovin vyrobí něco, co dokáže prodat s takovým ziskem, že za utržený zisk koupí další suroviny a ještě mu zbyde na kus toho žvance. Což se dá dělat samostatně nebo ve spolku s někým, kdo vás respektuje. Což opravdu není synonymum pro "poslouchá na slovo". "Já pán, ty pán" je asi nestručnější formulace toho, co mám na mysli.