20.9.2021 | Svátek má Oleg


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Pakosta 1.8.2021 22:21

"Ceterum autem censeo..." tam má být, paní Lhotská. A kde jste přišla na všechny ty diakritiky - ocásky a přehlásky? Ty, pokud vím, latinská abeceda neměla.

J. Berka 2.8.2021 19:32

Tato diakritika je v pořádku. Ačkoliv ji nenajdeme v originálních latinských textech, je např. v učebnici latiny Július Špaňár, Emanuel Kettner "Latina pro I.-III. ročník středních všeobecně vzdělávacích škol", v česko-latinských slovnících i čítánkách a také třeba zde, na anglickém webu pro časování sloves:

https://latin.cactus2000.de/showverb.en.php?verb=laudare

V. Němec 1.8.2021 11:27

EU drží v ruce jeden obrovský trumf, i když setsakramentsky falešný. Je to zkorumpovanost téměř všech EU dotacemi všeho druhu, neboť celá čerpačská obec se domnívá, že je vyčarovává "Brusel".

Speciálně u nás EU Goebelsové zdůrazňují, o kolik jsme od roku 2004 více získali než zaplatili. O dalších kanálech toku stovek miliard ročně ven, pocházejících z Totaleinsatz ve vlastní zemi, se toho moc nezveřejňuje.

P. Milan 1.8.2021 14:49

Jen tak pro ilustraci, pokud by mi někdo nabídl, že pošlu-li mu stovku, vrátí mi nějakých ± 130 Kč, ale bude chtít rozhodovat o jejich použití, držel bych se té stovky ve vlastní kapse.

O tom, že za nějakou, dost krátkou dobou, bude sice nadále chtít zasílat tu stovku, ale nevrátí se ani ta, nemluvě.

P. Milan 1.8.2021 14:49

Čím více oklik cesty peněz, tím více korupce.

Š. Hašek 1.8.2021 14:59

Tentokrát mi mluvíte z duše.

Z. Velínský 1.8.2021 5:42

Myslím, že tak zle nebude. Ze zkušeností z minula. Biosložky do paliv EU odpískala 2 roky poté, co to nařídila. Změnu střídání letního a zimního času jakbysmet, také zjistili, že nařídit je jedna věc, ale provést je věc druhá. Podobně to dopadne se zákazem automobilů na spalovací pohon. Ona totiž, přinejmenším v západní Evropě, ještě pořád funguje demokracie. Lidé nakonec viditelné nesmysly nedovolí.

Ale dobře, že autorka napsala tento negativní alarmistický příspěvek. To k tomu patří. Bez podobných článků by EU skutečně mohla být byrokratickou diktaturou.

R. Langer 1.8.2021 6:17

A ty biosložky se už do toho paliva přestaly přidávat? Když jsou tedy "odpískané"? Ani ne, co? :-P

P. Dvořák 1.8.2021 8:24

Pokud vím, tak to "odpískání biosložek" spočívá v tom, že u nás letos neprošlo jejich zvýšení ;-D

K. Wágner 1.8.2021 8:48

Tak nějak R^:-)

J. Berka 31.7.2021 21:49

Prošel jsem si celou diskusi a musím konstatovat, že je poněkud jednostranná. Kde je pan Rada?

Š. Hašek 31.7.2021 22:24

Je diskuse a "diskuse".

Občas se "nedostaví opačná strana", protože diskutéra s názorem, že "můchomůrka zelená je smrtelně jedovatá", nelze utřít nějakým (bruselským) plkem.

J. Berka 31.7.2021 23:39

Beru zpět. Lekl jsem se, že pan Rada třeba onemocněl nebo na nás zanevřel, ale s potěšením zjišťuji, že se již rozpovídal v diskusním foru k článku

https://neviditelnypes.lidovky.cz/klima/klima-strategicka-hrozba-pro-zapad.A210729_095608_p_klima_wag

takže je živ a zdráv a můžeme se těšit na další jeho příspěvky.

R. Langer 1.8.2021 6:23

Jeho hnusné prolhané bolševické lži netřeba opěvovat, stejně jako jeho zdraví. Ani z legrace. Až bude v koženém kabátě konfiskovat nezákonné elektrické spotřebiče, pochopíte proč. ;-€

Š. Hašek 1.8.2021 8:36

Ty bestie nemusejí ani konfiskovat. Prostě nakážou/nakázali vyrábět "nové, jiné, lepší".

Neb starej, poctivej vysavač, o výkonu cca 1200 W, nevydrží věčně.

Horší než Rada, je rada blboušků v brusele.

Osobně se divím tomu, že ještě stále může vylézt nějaký blbouš Bursík stran toho, že elektřina z Dukovan a Temelína je škodlivá. Ta elektřina je Made in Škoda/SSSR.

J. Nový 1.8.2021 9:37

V každé diskuzi se objevuje nějaký "Rada", který plamenně hájí neomarxistické výmysly EU. Ovšem vždy jsou ti "Radové"v menšině. Kdyby byla v EU demokracie, nemohou takové názory vítězit. Většina dělá někde chybu.

J. Berka 1.8.2021 13:08

Vaše obavy chápu, ale pokud někdo naši svobodu omezí, nebude to on, ale jeho ideoví soukmenovci z řad pirátů a z řad bruselské oligarchie. Ty je třeba brát vážně, protože je to jejich neznalost problematiky v kombinaci s pocitem duchovní nadřazenosti a neochoty respektovat základní demokratická a etická pravidla. Viz donášení do Bruselu. Ti jsou skutečným nebezpečím.

J. Berka 31.7.2021 21:23

Ceterum autem censeo baronessam esse klystýrandam.

Š. Hašek 31.7.2021 20:39

Domnívám se, že brusele se již naprosto vyčerpal tímto:

1. Zajistil jednoduchým jedny bankovky v peněžence, pokud vyjedou za humna. To je sakra málo, šetřit hlavinku jednoduchoušům u móře.

2. Pokud si koupím sardinky v konzervě, jsem bez obav - tyto rybičky mohu nabídnout od Portugalska až po Vilnius. Značný pokrok.

3. Pokud nemám na něco peníze, sousedi to nehodlají zaplatit, napíšu nějakou žádost na dotace. Docela na přesdržku.

4. brusele se domnívá, že celou planetu Zemi lze řídit pomocí deseti hejhulů z nějaké kanceláře. Tohle nebylo ani za Stalina.

5. brusele se domnívá, že všechny parlamenty a senáty okolo jsou banda nýmandů a Vystrčil s Němcovou čekají, s čím se probudí Jourová. Tohle by nebaštil ani můj spolužák z devítky, který měl furt čtyřky.

Celou činnost brusele dříve zajišťovali "obyčejní" ministři a několik referentů. Někdo se snaží někomu namluvit, že bez brusele se nehne ani kolo!!!

Věřte, že vystoupení z toho spolku by vytočilo jenom ČT09. A Halíka. A takovou tu bandu slouhů, kteří zapřou i svoji matku z Prčice po Blaníkem.

A volněji by se dýchalo.

V. Chrastina 1.8.2021 13:32

Lze se práevm domnívat, že czexit by nebyl oproti setrvání v EU dražší, nicméně ztráta suverenity, která nám evidentně při setrvání hrozí, by byla pro národ krutá a nevratná. Ztráta Kč a češtiny. !!

Š. Hašek 1.8.2021 15:02

Asi tak!

Pokud dospělý syn opustí matinku, oklepe se za půl roku. A potom nic nebrání tomu, aby mu matinka občas přivezla bábovku. Pokud předtím zatelefonuje, aby jako syna nerušila v dospělosti.

P. Molík 31.7.2021 20:21

Současné vedení EU je největším nepřítelem evropské civilizace. Green deal je velký podvodný projekt s kolosálním škůdcovským potenciálem. Uhlíková neutralita se stala svatým grálem gretensko-eurohujerské klimatické věrouky. Vedení EU se stalo centrem evropské hlouposti. Podvodný projekt Zelený úděl v lepším případě odsune na globální mocensko-politické scéně na periferii. Evropa už teď pod taktovkou současného vedení EU ztrácí glanc a své své postavení ve světě.

Š. Hašek 31.7.2021 20:42

Určitě.

Evropa ale není jen brusele. Tedy Evropa neztratí glanc. Domnívám se, že Petrohrad (a okolí) neztrácí glanc.

P. Milan 1.8.2021 9:59

Glanc možná ne, ale svoboda je v prdeli víc než v Bruseli.

Š. Hašek 1.8.2021 17:53

Co si představujete pod pojmem svoboda?

Něco jako brusele?

V. Chrastina 1.8.2021 13:52

Ono ve skutečnosti glanc nikdy pořádně nemělo, jedním nikým nevoleným lídrem byl trapný potácivý alkoholík, nula, která navíc ničemu nerozuměla, a tou nynější jedničkou je vpodstatě dvojitá nula, která nakonec přivede svým rudozeleným údělem celou EU na buben, a tím ji strká Číně zdarma do chřtánu, aniž by dokázala pochopit, co provedla za lidskou katastrofu. Nebudeme mít čím svítit a ke všemu z nás budou hotoví žebráci. Děsivá vyhlídka!!

J. Novák 31.7.2021 20:16

A kdo z nás udělal ekonomické a politické vazaly Brusele? Byla to ODS za vlády lampasáka Topolánka, kdo odsouhlasil a podepsal lisabonskou smlouvu.

M. Těhanová 31.7.2021 21:48

Topolánek nebyl žádný lampasák. Kvůli svému špatnému třídnímu původu byl na vojenské střední škole. Pak absolvoval Vysokou školu báňskou . Ta už neměla s armádou nic společného. Lampasáci byli příslušníci armády a to on nikdy nebyl. Zato to byl jeden z velmi mála schopných politiků, které naše země měla. Ale takoví se musí odstranit, to by tak hrálo, aby v politice byli lidi, kteří umí mít a vyslovit vlastní názor, že ano?

Š. Hašek 31.7.2021 23:19

Topolánek nebyl politikem, ve smyslu "zásadová politika pro zemi a na delší dobu". Pokud slyším jeho dnešní komentáře, potom jsem rád, že byl brzy smeten.

Byl chytrým lapačem nabízené šance v politice. V čase a místě.

Srovnávám relativně, našli by se větší (a prázdnější) šíbři.

Vojenská škola nevadí, i vojna. Plkají jen ti, co neumějí ráno včas vstávat, utřídit si program, nemají rádi pravidla. Poznal jsem minimálně pět vojáků, tedy jako lampasáků, kteří to měli v hlavách srovnané. Nikoliv do komínků a povelu "Vlevo hleď".

M. Těhanová 31.7.2021 23:33

Tak to bych ráda věděla, co se vám nelíbí na jeho dnešních komentářích. Že je prázdný, to o něm řekl Klaus, ale to jen dupal nožičkama, že nebylo po jeho.

Je vidět, že o Topolánkovi nic nevíte a jste jen ovlivněn tím, co o něm píšou. Ale to je většina lidí.