Diskuse
EVROPA: Modus moriendi evropských politiků
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Celkove nesouhlasim s tezi clanku
ze se lide nikdy nidentifikuji s vetsim celkem, nez rodinou a potazmo svym narodnim statem.
"Byly to práve krestanské obce, z nichž povstaly tak intenzivní evropské národy, a není pravdepodobné, že budou lidé nekdy milovat lidstvo více než svuj domov a svou rodnou zem."
Prece jde o odstupnovane 'milovani'. Nejde prece o to, aby lide vice milovali lidstvo jako takove, nez napriklad svou rodinu, nebo svuj rodny stat, ale jde o to, aby celek vetsi nez svuj stat milovali, byt o neco mene, nez ten rodny stat, a tento obratem zase mene, nez sve blizke, svou rodinu, potazmo svuj kraj atd., atd.
EU v dnesni podobe bohuzel cini vse pro to, aby ji lide nemilovali vubec, ale to je dane Unijnim socialismem, nikoli samou prirozenosti Unie jako takove. Vezmeme Ameriku - vsichni znaji americkou vlajku, ale skoro nikdo nezna vlajky jednotlivych Americkych statu. Jak je mozne, ze Americani si vyvesuji tu znamou vlajku prinalezici jim vsem, a nikoli vlajku sveho vlastniho statu, v nemz ziji? Proc Americane miluji a tak sermuji tou vlajkou spolecnou jim vsem a nikoli uz v takove mire svou statni? Proc se rodi Americane, ale uz nikoli Texasane, Floridane, atd.? Jiste neco takoveho mistne existuje, ale neni to moc sireji zname. Je to stejne jako jsou Kanadane a vsichni vyvesuji (tam se tedy to mavani vlajkou zas tak moc nenosi jako v USA, ale preci jenom vice, nez u nas v Cechach) kanadskou vlajku a ty provincni jsou tak obskurni, protoze jimi smerem do sveta zadny Kanadan nemava. Proto je taky predevsim a hlavne Kanadan, nikoli Albertan, ci Ontarian, atd. To jen my jsme Cesi a jak mame mavat unijni evropskou vlajkou, kdyz ani nemavame tou ceskou?
Za zlaty hreb tohoto komplikovaneho clanku povazuji tuto vetu: "Ochrana individuální svobody je tzv. neinvazní, zakazuje prekrocit státu jisté hranice soukromí, práva nároková vedou paradoxne k opaku – k poprení základních svobod, k masivní byt zpocátku zdánlive benevolentní expanzi státu." S tim plne souhlasim.
Re: Celkove nesouhlasim s tezi clanku
Existuje American z Floridy, ale uz nikoli Floridan z Ameriky. Proc asi?
V Evrope je to ale presne naopak, neexistuje Evropan z Ceske republiky, ale Cech z Evropy, a to jeste kdyz uz, normalne kdyz neni clovek nekde hodne daleko od Evropy, tak se k ni ani nehlasi a kdyz, tak jen kvuli lepsimu pochopeni cizincu co se geografickeho umisteni Ceske republiky tyka.
Ale nemyslim, ze je to neco nutne daneho, neco co nikdy nebude, nebo dokonce byt nemuze. Americane jsou dnes jednotni z titulu sve nekdejsi vetsi svobody (kvuli jejimu dnesnimu upadani se ovsem uz i v Americe zacinaji ozyvat hlasy nejednotnosti), jakou Evropane v takove mire nikdy nepoznali a odtud prameni ta dnesni nejednotnost Evropanu. Narodni rozdrobenost Evropy je dedictvi jeji nesvobodne minulosti, dedictvi, ktereho se Evropa dodnes nezbavila, protoze jeste nepoznala opravdovou svobodu.
Patriotismus, hrdost na vlastni zem, to mavani vlakou, to vsechno je, krome jineho, take vyjadrenim dobre vule panujici mezi lidmi toho ktereho naroda, celku. A dobra vule mezi lidmi je produktem svobodneho prostredi v nemz lide spolu ziji, nikoli produktem prostredi regulacne regimentovanym, ktere muze produkovat jen lidi, kteri jsou psy jdoucimi jeden druhemu po krku, kteri jen zavistive koukaji, co ma ten druhy v misce a zkoumaji jen, jak by se k tomu dostali a sezrali mu to.
Nějak jste prořídli, malonacionalisti
Janyška, Kanoková ,Jurax, Vítek, Frauknecht,Plzák, Pavlis,...ještě někdo, bývalo Vás daleko více, když Vás vedl Klaus? Nechtěli byste si ho resuscitovat?
Proč, pane Tomský ?
Protože je nesmyslná samotná Evropská unie. Je nesmyslným socialismem... Dzp.
Hodně zajímavý článek,
byť pro ateisty a nefilozofy mírně sem tam špatně srozumitelný.
Ale s tímto souhlasím naprosto - "EU - Proto také likviduje vymezené území autonomie rodiny a národa (společenství svobodné vzájemnosti) a tím ničí i demokracii národního státu."
My byli vychováváni k "stupňům" zodpovědnosti - za sebe, za rodinu, za blízké, za svou zemi, národ, stát. K patriotismu.
Oligarchie bruselských autistů nás chce mocí mermo převychovat v poslušné a povolné nemyslící multikulti stádo ovcí. Manipulací, propagandou, lhaním. "Naštěstí" my starší máme v sobě z doby totáče imunitu - umíme číst mezi řádky a navíc s internetem přibyly zdroje informací. Proto EU ztrácí u lidí důvěru, respekt, uznání. Moje vlast je cosi, zač budu klidně ochotná i cosi obětovat, vždycky. Ale EU ? NIKDY !
" internetem přibyly zdroje informací",
Zdroje "informací" placené Kremlem, které vás tak nesmírně přitahují, protože jejich náplní jsou převážně poplašné zprávy a lži o EU.
Na vašem místě bych se zamyslela nad tím, kdo je ve skutečnosti ta nemyslící ovce. Přívrženci EU to rozhodně nejsou.
J. Jurax
Proč je téměř všechno, co Evropská unie dělá, tak nesmyslné.
Protože to dělá Evropska unie. It's elementary, my dear Watson ... :-)
P. Vítek
Voni jsou hlava pane Tomsky!
jsem zvedav, kdy to dojde ruznym lidovcum(a vericim).Oni jsou velka politicka sila,ktera by se dala vyuzit k demontazi nemoci zvane eurosocializmus.Skoda.Jsou to slusni lide.Oni jsou ale vetsinou slabe,nekreativni osoby(To citim,kdyz trpim pri poslechu krestanskych hudebnich skupin),a tak se od nich nejakeho nezavisleho myslenkoveho vykonu(tzn nejakeho prozreni)asi nedockame.
Obavam se,ze papez Benedikt do toho zacinal videt(i Duka)a proto "skoncil".Duka je na rade.Je to mozna tim,ze zna i rakouskou ekonomickou skolu a Michaela Nowaka(stejne jako p Maly) a citi,ze trh a Buh jsou spolu jedna "neviditelna ruka".Tim je pro socialisticke domyslive euroBohy,bojici se svobody jako cert krize,osoba nezadouci.
Uz blbnu koncim.Diky pane Tomsky!
P. Vítek
Re: Voni jsou hlava pane Tomsky!
a stejne si myslim,ze za vsim budou jen ty prozaicke dotace
J. Plzák
Podnětný článek
...a není pravděpodobné, že budou lidé někdy milovat lidstvo více než svůj domov a svou rodnou zem...
To je to rozhodující. Na rozdíl od USA, kam lidé odcházeli aby si vytvořili svou novou "rodnou" zem, dnešní Evropané nikam neodcházejí a svou rodnou zem už všichni mají. Nestojí o EU-zem, nebo eurozem.
Ne bezprostředně, ale tak říkajíc přes tři rohy, mne článek přivedl na myšlenku, jak spolehlivě omezit světaspasitelství a počet unijních orgánů.
Všichni funkcionáři unie a jejich poskokové, až k poslednímu překladateli, nechť jsou placeni v zemi svého původu. Přiměřený plat a k tomu diety, třeba jako když montér jede montovat kamsi vodní turbínu (to ale zas neodpovídá, protože tito lidé, na rozdíl od činovníků EU, jsou navýsost kvalifikovaní specialisté). Nejde o to aby naši lidé spali v Bruselu pod mostem a na jídlo chodili k Armádě spásy, ale neexistuje rozumný důvod, proč je přeplácet.
Kdyby to tak bylo, zástupy zájemců o činnost v Bruselu by určitě, k dobru nás všech, prořídly.
Re: hm,
Vám, osobo, nic. Můžete jít na europivo. Bude záhy unifikované....
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz