2.7.2022 | Svátek má Patricie


Diskuse k článku

EVROPA: Modlitby na veřejných prostranstvích

Před několika měsíci vypukla celosvětová mediální bouře, když polští katolíci uspořádali na hranicích své země masovou veřejnou modlitební akci. BBC tuto akci označila za „kontroverzní“ kvůli „obavám, že by mohla být považována za podporu politiky polského státu, který odmítá přijímat muslimské migranty“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kulheim 2.9.2018 18:05

Miroslav Šejna Datum: 1.9.2018

"...pokud Vám vadí, že se někdo veřejně modlí, pak je to projev Vaší netolerance."

Myslím, že jsem člověk dost tolerantní. Vůbec mi nevadí, když se muslimové modlí. Tam kde se narodili nech se modlí kde chtějí. Jsou muslimové stejně tolerantní jako my na Moravě? Mohl byste zkusit jak jsou oni tolerantní. Nebylo by od věci, kdybyste sebral pár svých kamarádů a šel do některého muslimského města a veřejně jste se modlil ke svému Marxovi a Leninovi nebo veřejné se vyjařoval v tom smmyslu, že žádný Pan Bůh ani Aláh neexistují a nikdy neexistoavali.

Nechejte Moravu na Moravě a Moravany, tam kde jsou a muslimy tam, kde se narodili. Muslimové mají dost mešit tam, kde se vyrůstali jejich rodiče a pokud nemají, tak nech si jich postaví kolik se jim zachce. Můžou se modlit i na dálnici. Pokud přijdou na návštěvu na Moravu přivítáme je tak, jak je u nás zvykem a když pojedou domů, tak jim popřejeme všechno nejlepší. Modlit se můžou ve svém soukromí.

Takové zvyky jako je opakované píchám nožem do lidí si musí nechat na doma.

M. Prokop 2.9.2018 22:43

Re: Miroslav Šejna Datum: 1.9.2018

Šejna je magor, ale tohle je taky mimo. Západ se dostal tam, kde byl a částečně ještě je (bohužel ustupuje) tím, že byl nejsvobodnější částí světa a k té svobodě vyžadoval taky zodpovědnost. Chceš se nějak modlit? Fajn, ale zapomeň na to, že bys zde chtěl vládnout. Vládnou, zodpovědnost mají ti, kdo jsou na Západě doma. Fungovalo to moc dobře, dokud byli domácí přesvědčeni o správnosti svého konání. Jakmile dostali pochybnosti a poskytují svobodu bez zodpovědnosti, jde to do kopru.

K. Janyška 2.9.2018 17:49

Náboženství jsou zkázou lidstva a rakovinou vývoje

lidského světa.... Dzp.

J. Krásenský 2.9.2018 18:50

Re: Náboženství jsou zkázou lidstva a rakovinou vývoje

No atheismus se jen za minulé století může pochlubit stem až dvěma sty miliony mrtvých. Tomu říkám osvěta!

K. Janyška 2.9.2018 19:10

Re: Náboženství jsou zkázou lidstva a rakovinou vývoje

Nejsem ateista. Byl bych stejný blbec jako náboženští fanatici. Nevíme, pak musíme připustit existenci jakéhosi Boha. Ale náboženství nikdy. Jsou to hloupé lidi strašící pohádky, vymyšlené lidmi... Dzp.

M. Prokop 2.9.2018 22:44

Re: Náboženství jsou zkázou lidstva a rakovinou vývoje

Ateismus? Sověti měli Lenina jako boha, Číňani Maa, Němci na pásku "Gott mit uns".

J. Schwarz 2.9.2018 16:55

No vidíte,

zalarmovalo to BRITSKÝ Guardian k tomu, aby se pozastavil nad katolickými modlitbami v POLSKU !!! Muslimské reje v Birminghamu progresivisty spíš rajcují.

J. Nový 2.9.2018 16:19

Zkoušejí

Zkoušejí a budou zkoušet, kde mají ateisté a křesťané hranice. Díky našim dobretrusům a "bojovníkům za právaů se ty hranice budou čím dál více posunovat tam, kde je muslimové chtějí jít. A jestli si myslí naši dobrotrusové-sluníčkáři, že to Evropě a jejím původním obyvatelům přinese něco dobrého, tak se šeredně pletou.

Občas si myslím, že si to ani nemyslí. Že nechtějí přinést Evropě nic dobrého. Právě naopak. Proč? Nevím, nechápu je. Ovšem podobně jsem nechápal ani nacisty, ani komunisty a přesto nadělali mnoho zla a majíruce samou krev. Taky se jim občaníé nedokázali včas postavit. A teď to děláme znovu.

V. Klepetko 2.9.2018 9:11

Zakazovat

předem ohlášené veřejné modlitby k známým i neznámým bohům náš západní systém prostě neumí. A možná je to dobře! Je to totiž jedna ze základních věcí, kterou se odlišujeme od různých teokratických diktatur a východních satrapií!

Můžeme místo těch zákazů udělat něco jiného - musíme sami ovládnout veřejný prostor a ubránit si jej svou vlastní vitalitou, natalitou, vlastní modlitbou nebo osvíceným sekulárním úsměvem! :-)) Hlavně ale nesmíme připustit, aby proaktivní muslimofilní imigrační politika EU uměle zvýšila počet muslimů v naší zemi tak, že bychom něco takového vůbec museli řešit!

Proč asi něco takového nemusí řešit v Tokiu nebo Soulu?

M. Prokop 2.9.2018 15:31

Re: Zakazovat

Určitě je to dobře.

V Tokiu a Soulu zřejmě nemají tak bohaté dávky pro migranty.

J. Kombercová 2.9.2018 16:11

Re: Zakazovat

Teď pár dní zpátky jsem v čt viděla reportáž z Jižní Korei... nasáčkovala se jim tam pod záminkou turistického zájezdu tisícovka muslimů (a teď nevím přesně, odkud, ale zdaleka asi ne) a požádala poté o azyl. No a Korejci spustili petici a demonstrace proti jejich přijetí, na transparentech byla hesla, že nechtějí dopadnout jako EU.

V. Klepetko 2.9.2018 20:00

Re: Zakazovat

V Japonsku jsem byl, Milane, už hodně dávno. Ale pamatuji, jak mě v oblasti gejzírů, v Hakone, překvapil nápis před vchodem do hotelu :

"Drahý cizinče! Tvá přítnost je v našem hotelu nevítaná":-)))

Přitom se jednalo o velmi slušné, vlídné a nesmírně vstřícné lidi, kteří neznámému cizinci věnovali čas i praktickou pomoc. Jen přespání v tom hotelu bylo tabu. A kdybych řekl, že chci mezi nimi bydlet, byl by to nejspíše velký problém...Pro obě strany.

M. Prokop 2.9.2018 22:45

Re: Zakazovat

Na mě fakt trochu xenofobní.

V. Klepetko 2.9.2018 22:58

Re: Zakazovat

Ano, a v tom jsou si s nimi Korejci velmi podobní...

Možná že "xenofobie" zde není to správné slovo - hned vedle je hotel, "určený pro cizince" a ve velkoměstě - Tokiu - jsem se s něčím podobným nesetkal...Spíše "kulturní odstup" - žádný "strach" se mě nìkdo neměl...

No nic, lezu zase do jakéhosi ČSA letadla :-))) a dal bych si raději doma pivčo... Dobrou noc!

J. Schwarz 2.9.2018 17:00

Re: Zakazovat

Jediné rozumné řešení je kulomet. Závodit s muslimy v porodnosti je šílenství, deset milionů obyvatel v Česku je až až. Kdyby nás tu bylo milionů čtyřicet, stálo by to za starou belu bez ohledu na to jaké náboženství by tu převažovalo...

V. Klepetko 2.9.2018 19:40

Re: Zakazovat

Pane Schwarzi, vsadím se s Vámi, že na kulomet nedostanete zbrojní průkaz...

Takže jestli chcete prospět dobré věci, mnohem schůdnější pro Vás bude přispět ke zvýšení té natality :-)). V nejbližších deseti letech potřebujeme z demografických důvodů zachovat současné migrační saldo, to je cca + 3-6 tis. lidí ročně. Naštěstí to dnes v podstatě "vykr6vají" Ukrajinci. Pak ale se situace začne zhoršovat, pokud se nebudete náležitě činit :-) - a budeme potřebovat ročně postupně až 15tis., vycházím přitom z modelu, který zachovává současný počet obyvatel ČR. Ukrajinský rezervoár indigenních tuláků není bezedný - takže pane Schwarzi, ještě jednou Vás prosím -

"Běžte a množte se a zalidněte naši budoucnost!" :-)

V. Církva 1.9.2018 20:02

Británie si asi musí vzít příklad ze Švédska

Včera na psu jeden šílenec popisoval jak ve švédsku Muslimové příliš aktivní věřící nejsou.

Tak buď si musí Britové vzít příklad ze Švédska, nebo byl pan inženýr ignorant, který by se měl podívat do Británie, ať ví do čeho Švédové jdou.

Za mně, jsou to naivní blázni, Islám patří do Arabistánu, v ČR jej nechci. Švédsko jsem nikdy nenavštívil, ale white out znám z USA. Je to příšerné ustupování civilizace zločincům či pravěkým kulturám.

M. Mikulec 1.9.2018 21:02

Re: Británie si asi musí vzít příklad ze Švédska

Všude, kde vyroste mešita, je problém. Hnízda nenávisti. Mešity nejsou a nemohou být pod kontrolou, navíc mohou být financovány ze zahraničí, třeba od Saudů.

J. Cervenka 1.9.2018 17:15

ani slovo

ani slovo o ceskych muslimech, jako by neexistovali. Jen tajne a tise cekaji? ( a je jich pres 10,000.)

L. Popovský 1.9.2018 22:37

Před rokem se uváděl odhad přes 20 000 s tím, že se jejich počet za posledních 5 let zdvojnásobil. Můj tip je, že se u nás jejich počet každých 5 let minimálně zdvojnásobí.

J. Kanioková 1.9.2018 12:12

Birmingham, podobně Luton

UK: Opět srovnání! Britské město Luton včera a dnes! - https://twitter.com/OnlineMagazin/status/1035503970083586049

A. Nový 1.9.2018 14:57

Re: Birmingham, podobně Luton

Birningham, 4.7.2016

https://www.youtube.com/watch?v=5w-ZF3c1bQ8

J. Kanioková 1.9.2018 15:45

Jo, jo,

Namachrovaný mohamedán si po verbálním napadení ženy ještě otevírá hubu na policajta

Uff ... skutečně "evropské hodnoty", brr

M. Šejna 1.9.2018 15:47

Re: Birmingham, podobně Luton

tohle je klasická ukázka neschopnosti britské policie. Kdyby si toto dovolilo to muslimské hovado v Praze na ulici, tak by ho český policista umravnil nejprve penderekem a poté by ho zatkl pro podezření ze spáchání trestného činu verbálního útoku na úřední osobu.

M. Prokop 1.9.2018 16:11

Re: Birmingham, podobně Luton

A proč asi je ta britská policie neschopná?

J. Kanioková 1.9.2018 16:15

Přesně !

J. Kombercová 1.9.2018 19:10

Re: Birmingham, podobně Luton

Stejně jako španělská v Ceutě.

M. Prokop 1.9.2018 20:45

Re: Birmingham, podobně Luton

Asi tak. Schopnost a plnění úkolů by bylo po zásluze potrestáno.

M. Mikulec 1.9.2018 10:12

K protestům domorodců

zde je výborný komentář Alexandra Tomského k Chemnitzu a tzv. neonacistům. https://www.novinky.cz/komentare/482002-komentar-neonaciste-v-saske-kamenici-alexander-tomsky.html

M. Šejna 1.9.2018 11:25

Re: K protestům domorodců

to jsem netušil, že Chemnitz leží v Birminghamu.

:-D