24.10.2019 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

EVROPA: Mladíci vs. mladíci

Stává se, že banální pouliční scénka sdělí o trendech ve společnosti více než lecjaký oficiální projev či analýza. Třeba ta z úterka, ze solidní berlínské čtvrti Prenzlauer Berg.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Grigar 24.4.2018 22:08

Konec kličkování...

Dámy a pánové, vážení diskutující,

je nejvyšší čas, abych zde veřejně prohlásil:

"..domnívám se, že naše společnost je v řiti..!"

Svou domněnku můžu odvolat pouze v případě, kdy někdo z vás (p.Janyška neéé..) otevřeně předestře realizovatelný způsob, jak se zbavit příčiny našich problémů..to jest přívalu nesnášenlivých agresivních darmojedů z nepřátelského myšlenkového prostředí.

J. Kanioková 24.4.2018 20:54

:)))))))))))

K. Janyška 24.4.2018 19:20

Re: Nás civilizované ohrožuje nevzdělání miliard lidí.

Aha, no toto. Ti hudebnéí skladatelé jsou ale nepracující dobytek... Dzp.

M. Prokop 24.4.2018 14:43

Re: Takže, dnešní západní Evropa se stává STEJNĚ

Teoreticky to máte správně, v praxi se to dost prolíná.

J. Urban 24.4.2018 14:38

Re: Hmm, Maďar Orbán hlásá tu nenávist, ovšem na Židy

No, snad mi to docvaklo: Orbán vyvoláváním nenávisti proti přistěhovalcům nutí islamisty, aby namísto v Maďarsku vraždili v jim přátelském Německu a Francii. Protože spravedlivé by přece bylo, kdyby vraždili ve všech státech EU rovnoměrně. A proto si Orbán zaslouží odouzení, když vyvolává tu miniválku jen v Německu a Francii, a ne v celé EU.

P. Vaňura 24.4.2018 13:05

Jinak, měl jsem kdysi v ruce jakýsi nacistický článek,

který "zdůvodňoval," proč se antisemitismus týká Židů a nikoliv Arabů. Protože jsem neměl ten masochismus, abych si to přečetl, tak to dodnes nevím. Ale bezpečně vím, že antisemitismus v pojetí nacistů byl čirým antijudaismem!

P. Vaňura 24.4.2018 13:02

V rámci "Antisionismu" byla většina popravených

v procesu se Slánským právě Židé. Co horšího by jim mohl provést Hitler, než je také popravit nebo jinak zabít???

V. Novák 24.4.2018 12:52

Re: Ehh ?? Nerozumím ...

Jenom jestli jste, pane, neztratil schopnost ironii a sarkasmus vnímat - postihlo to značnou část národa Havlíčkova a Haškova...

V. Novák 24.4.2018 12:50

Re: Hmm, Maďar Orbán hlásá tu nenávist, ovšem na Židy

On totiž veškerý Orbánův (resp. FIDESZ) "antisemitismus" se omezuje na kritiku jednoho finančního predátora, který je shodou okolností taky Žid...

A ten článek byste si měl přečíst ještě jednou. Autor to pomotané nemá.

J. Urban 24.4.2018 12:35

Hmm, Maďar Orbán hlásá tu nenávist, ovšem na Židy

se útočí v politicky korektním Německu - a taky ve stejně korektní Francii. Jsem tedy asi hodně nechápavý... nebo to má autor nějaké pomotané?

V. Novák 24.4.2018 11:33

Re: Takže, dnešní západní Evropa se stává STEJNĚ

Kecy!

Zakazují někde v Evropě zákony Židům některá zaměstnání, zakazují jim přístup do některých zařízen (třeba parků, koupališť, tělocvičen nebo kaváren), zakazuje se jim studovat nebo mít sexuální kontakt s lidmi jiné "rasy"?

Antisionismus není převlečený antisemitismus, antisionismus je doktrína politická namířená proti politice sionismu, zatímco antisemitismus je (popletený) odpor k Židům jako národu (pseudorase). Proč popletený? Protože není stejně namířen proti stejně semitským Arabům. A proč pseudorasa? Protože semitství je kategorie lingvistická, ne biologická.

U muslimů se sjedná spíše o antijudaismus, tedy nábožensky motivovanou nenávist vůči židům, ne Židům. Totéž platilo pro křesťanskou Evropu až do 2. Vatikánského koncilu. A pro mnohé platí dosud.

P. Vaňura 24.4.2018 10:49

Protože nevolíme většinově AfD, Le Pen nebo u nás

Okamuru! Pořád jsme ochotni naslouchat ZRÁDCŮM, kteří nám tvrdí, že je to fuj!

P. Vaňura 24.4.2018 10:46

Takže, dnešní západní Evropa se stává STEJNĚ

antisemitská, jako byla Třetí říše! Takže Třetí říše byla (před WW2, my ovšem zatím nejsme ve válce) vůči Židům stejná jako je EU, ve všem ostatním byla lepší nebo stejná, jako EU!

Nacistický antisemitismus byl HLAVNÍM argumentem proti režimu, pokud je antisemitismus (přejmenovaný už Stalinem na antisionismus) už oficiální doktrínou EU, pak tento argument padá...

S. Netzer 24.4.2018 10:35

Re: "Dá se s tímto rozporem něco dělat?"

Kdyby se byl autor díval na https://www.welt.de/vermischtes/article175702115/Anne-Will-Islam-Experte-Mansour-rechnet-mit-deutscher-Integrationspolitik-ab.html, tak by se to dozvěděl.

S. Netzer 24.4.2018 10:34

"Dá se s tímto rozporem něco dělat?"

R. Gramblička 24.4.2018 10:28

Re:

pokud ji nerespektuje část naši společnosti, těžko ji můžete vymáhat po migroších

R. Gramblička 24.4.2018 10:26

Re: Nás civilizované ohrožuje nevzdělání miliard lidí.

přesně tak. Fyzická práce člověka odnaučí dělat kraviny. Zvláště pokud jde o práci, kterou by normálně nikdo dělat nechtěl

M. Prokop 24.4.2018 10:25

Re:

Problém je, že orgány, které by měly to odebrání se jinam realizovat, se v lepším případě flákají, v horším svou práci přímo sabotují.

M. Prokop 24.4.2018 10:23

Re: Ehh ?? Nerozumím ...

Naopak, vzhledem k tomu, že to uveřejnil mainstream, tak se to autorovi velice povedlo.

Ale vám se to zřejmě nelíbí.

R. Gramblička 24.4.2018 10:22

Re: Ehh ?? Nerozumím ...

Je to napsáno opatrnickým stylem, ale já to pochopil jako kritiku západoevropské neschopnosti rozpoznat a pojmenovat příčiny společenských problémů

V. Novák 24.4.2018 10:17

Re: Nás civilizované ohrožuje nevzdělání miliard lidí.

Navrhuji hromadu kompostu použitou místo písku.

Pokud by tu hromadu kompostu museli dotyční útočníci ručně proházet (stačí kubík - dva), došlo by na kompostovou praxi... A jak účinnou!

P. Remeš 24.4.2018 10:07

Ehh ?? Nerozumím ...

Moc se to autorovi nepovedlo. Článek je psán tak divně, že mně není vůbec jasné, zda uváděné argumenty myslí autor vážně (pak je ovšem věcně naprostý "mimoň"), nebo jde o velmi nejasný sarkasmu, ironii a kritiku současného západoevropského politického korektivismu (pak je ovšem "mimoň" komunikační) ... ?o(

M. Pesat 24.4.2018 9:47

to je samozrejmne pokrytectvi

"Jsou to víceméně normální muslimští adolescenti, vyrůstající a socializující se podle jistých společenských vzorců chování, vzorců, jejichž dovoz v posledních letech zesílil. K těm vzorcům patří pohrdavý vztah k ženám, homosexuálům či Židům.

Je to něco, nač je krátká policie i stát (s výjimkou nejkřiklavějších případů)."

to je samozrejmne pokrytectvi, na vse v clanku popsane velice dukladne reaguje trestni zakonnik a to sazbami vice nez vysokymi a natvrdo. Problem soudruha Petracka a obecne cehunskych/zapadnich "novinaru"/mainstream medii spociva politicke korektnosti=cenzure=tzv. doporucenim z Bruselu/EU.Desitky let se pod koberec zametaji fakta o rustu/radikalizaci politickeho islamu o no go zonach v zapadni Evrope .Pokud uz se vubec da hovorit o nejakych hodnotach, potom bych rekl, ze tou nejvyssi/nejdulezitejsi je odkaz francouzske revoluce, tedy Ustava/obcansky princip; zadne muslim/katolik/homosexual/cikan/spartan/banikovec, zkratka OBCAN, se svymi PRAVY a !!!! POVINOSTMI, rovny pred zakonem, zadne panbickarske/klanove/zednarske "zakony" nadrazene nad USTVU/zakon dane zeme.

Cest :-(

M. Malovec 24.4.2018 9:45

Kdo je dnes IN

kopne si do orbána, Trumpa, kačinského a Klause. Jsem zvědav jk dlouho vám to, sluníčkáři, vydrží.

P. Lenc 24.4.2018 9:38

Re: Je neuvěřitelné, co se v Evropě 73 roků po II. světové

Přesné, není co dodat.

Z. Lapil 24.4.2018 9:30

Re: Nás civilizované ohrožuje nevzdělání miliard lidí.

Fajn. Nějaká konkrétnější aplikace vhodná proti zapalování synagog?

Z. Lapil 24.4.2018 9:29

Re:

Ne že bych s vámi všema deseti nesouhlasil, podobné názory sem píšu opakovaně.

ALE: v článku je nové sousloví: "vzorce chování". Ano, ve státě platí zákony a kdo je nedodržuje, budiž k tomu donucen. Jelikož je ale policajtů vždycky míň než lidí (policajtům se omlouvám, ale neodolal jsem), je jaksi nutné zachovat i původní způsob, a sice respektovat obecnou slušnost: vždycky se našla nějaká dozorčí babička, která zpoza plotu hrozila holí a volala "To se přece nedělá".

Nehorázně teď pominu současný stav, kdy zákon naprosto nehorázně stanovuje i takovou věc, jak tvrdý chleba můžeš použít, když někdo po tobě kamenem */ a skočím rovnou do vznikající budoucnosti: dovážen je mj. vzorec chování "Židy fackovat povoleno". Ve chvíli, kdy tohle považuje za správné podstatná část lidí, jsou zákony i policajti bezbranní, protože se nenajde žádná babička, co by hrozila holí a volala příslušnou průpovídku. Nebojí se, jen ví, že "se to dělá".

*/ Na sebeobranu znám jednu zcela nezákonnou myšlenku. Obávám se, že je jediná, se kterou má napadený šanci: "Hajzl se nejspíš umí prát líp, než ty. Takže ho prašť první a dej do toho všechno".

K. Janyška 24.4.2018 9:03

Nás civilizované ohrožuje nevzdělání miliard lidí.

Nevzdělání kompozitivní teorií, která je kompletně k mání, je to vždy nejváše možné vědění lidstva, ale zablokované zejména rudými a černými, které naházela do jednoho zločineckého pytle... Dzp.

J. Karlík 24.4.2018 7:49

Re:

Protože je nutné respektovat jejich kulturní odlišnosti. Jinak by mohli být frustrováni.

J. Fridrich 24.4.2018 6:45

Je neuvěřitelné, co se v Evropě 73 roků po II. světové

Je neuvěřitelné, co se v Evropě 73 roků po II. světové válce děje. Za této války se stali Židé cílenou skupinou k vyvraždění šíleným agresorem. Generál Dwight David Eisenhower, velitel spojeneckých vojsk nechal nahnat německé obyvatele a novináře do osvobozeného koncentráku s větou - " Aby po létech nějací darebáci neříkali, že se tato zvěrstva neděla " - ten by se nyní divil.

Odchod Židů z Evropy je pro skvělý Izrael velmi dobře, ale pro Evropu velmi zle..

Skvělý izrael.....PŘELOŽIT -

https://www.israelnationalnews.com/Articles/Article.aspx/22012