17.10.2019 | Svátek má Hedvika


Diskuse k článku

EVROPA: Mini-krize před mini-summitem

Předseda EK Juncker svolal na neděli do Bruselu „mini-summit“ k otázkám migrace. Na klidné rokování to ale nevypadá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Grigar 24.6.2018 23:01

Re: Italové jsou komici

..to směřování přes Libyi má jediný důvod..není považována za bezpečnou zemi(myslím že záměrně..) a tím jaksi získávají možnost žádat o asyl. Bylo by přece nelidské je vracet do nebezpečné země, ze které utíkají. Cvak.. a kruh se uzavřel. Azylant z turisty navštěvované oblasti, to nezní tak dojemně.

J. Urban 24.6.2018 22:19

Re: Italové jsou komici

No vidíte, a zrovna já byl takový naivka (jistě by se dalo použít i jadrnější slovo), že jsem Lékařům bez hranic pravidelně přispíval. No, skončil jsem s tím, subvencovat tuhle "cestovku", tím pádem se mé peníze nedostanou tam, kde by třeba mohly pomoci. Ale vinu za to necítím, tu by měl cítit někdo jiný, kdo peníze dárců zneužil v této organizaci pro jiné (zcela pochybné) účely, než deklaroval.

J. Schwarz 24.6.2018 22:12

Italové jsou komici

se svým nápadem rozebrat si i nelegální migranty, které neziskovky přivezou do Evropy. Ne ne, ty ať si pěkně nec hají ti, co si chtějí dál hrát na "zachraňování trosečníků", ač je jasné že o žádné "trosečníky" nejde. Jejich domovské země se taky zrovna nepřetrhnou snahou vzít si "zachráněné" domů. Pokud vypluju na moře na nafukovací matraci, nejsem trosečník, ale vůl. Nebo vyčuránek kalkulující s tím že mne někdo vytáhne a dá mi zadarmo najíst. Už se někdo z těch krasoduchů a "začleňovatelů" namáhal vysvětlit, proč jdou migranti přes Libyi, suverénně nejvíc rozvrácenou severoafrickou zemi? Nejspíš proto, aby "humanistická" propaganda mohla masírovat veřejnost drastickými příběhy plnými znásilňování a otrocké práce. Nic z toho / kdyby to byla pravda / by jim nehrozilo, pokud by šli do Maroka, Tunisu, Alžíru či Egypta. Takhle to vypadá, že jse snad ti Libyjci platí za to že jdou ausgerechnet přes ně!

J. Urban 24.6.2018 22:12

Někdo by měl konečně přijít s koncepcí, jak

eliminovat šílence v čele EU. Je třeba je zbavit moci, případně internovat a hlavně nahradit lidmi, kteří budou žít realitou a problémy, které trápí normální lidi (ne menšiny a ne cizácké parazity). Pokud se to brzo nestane, nahradí šílence v čele EU a zemí, jeko je DE a FR, nějaký jiný šílenec, nějaká nová forma Hitlera. Politické strany všech členských zemí EU by si měly uvědomit svůj úkol, zadání a poslání! V roce 1933 (a předtím) v Německu však politické strany zcela selhaly!!!

D. Bystriansky 24.6.2018 19:39

Re: Ta naše "neúčast" poněkud připomíná bojkot R-U

Nemohu souhlasit - minisummit, bych přirovnal k stranické skupině KSČ za bolševika, tam se taky přijímalo jednomyslné většinové stanovisko.

D. Bystriansky 24.6.2018 18:49

Stranická skupina KSČ = mini summit

...tzv. mini summit je založen na stejném principu jako svolávání stranické skupiny KSČ za bolševika.

Při každém výboru, orgánu musela fungovat str. skupina KSČ, což byla vždy nadpoloviční většina členů výboru. Na str.skupině se zaujalo jednomyslné stanovisko, jež bylo tím pádem vždy většinovým při hlasování ve výborech, či jiných orgánech.

Dnes v EU funkci stranické skupiny KSČ plní staří/zakládající/členové EU/EHS/.

P. Grigar 24.6.2018 18:43

Re: Před časem

..inu já si rád počtu v jejích názorech, pokud se podaří v těch jejích odkazech vydolovat něco jí vlastního, tedy kromě urážek.. Ovšem nedávno tu někdo vyjádřil myšlenku, že může jít o prezentací Umělé Inteligence(UI). Z toho mě mráz obešel, no potěště koště za takový Centrální mozek lidstva, ale potom jsem si vzpomněl na dávnou reakci dělnictva na zavádění strojů do manufaktur(Liebig, Liberec..). V krajním případě by tedy na Netzer mohl stačit kbelík řádně osolené vody(to kvůli vodivosti) vylitý do obvodů. Jenom zjistit, ve kterém kumbále na ní někdo kutí..

M. Prokop 24.6.2018 17:07

Re: Ta naše "neúčast" poněkud připomíná bojkot R-U

Parlament je oficiální instituce, "minisummit" drbárna a přemlouvárna.

P. Aron 24.6.2018 13:44

Re: Před časem

Lepší je ovšem experiment Dr.Calhouna s myším rájem.

....Stali se z nich „the beautiful ones“ – krasavci. Tito žili absolutně odloučeni od společenství. Nepodíleli se na bojích ani neprojevovali zájem o páření. Věnovali se výlučně krmení a napájení a byli posedli krásou svého kožíšku. Od ostatní populace se odlišovali dokonalým vzhledem. Na jejich těle nebyly žádné jizvy po soubojích, byli bezchybní vyčesaní, krásní a zdraví. Avšak na rozdíl od ostatní populace byli velmi hloupí. Neuměli reagovat na vnější podněty, změny situace, nebyli schopni žádné interakce s okolím. Myší muži přestali ukazovat své charakteristické rysy. Tito samci přestali chránit své ženy a bojovat o svá území. Nechtěli vyhledávat ženy pro reprodukci a celkově se začali chovat velmi pasivně. Neplnili žádnou společenskou funkci.

Zdroj: https://ifenomen.cz/veda/dokonaly-zivot-zabiji-experiment-ktery-prekvapil

P. Aron 24.6.2018 13:40

Re: Je

No, jo. Ale nebýt té STB ani by nebyl Listopad 89. Kdo dovedl průvod studentů na Národní ? STBák Zifčák alias student Růžička. Inu to jsou paradoxy. A co zvláštní archiv ministra Sachera ?

P. Aron 24.6.2018 13:35

Re: Je

Přesně tak.

V. Pokorný 24.6.2018 12:52

Re: Je

Zdravím. Poznámka zřejmě ke mně. Víceméně nemůžu než tohle přijmout. Mějte se.

P. Zinga 24.6.2018 12:52

Re: Před časem

MIlko, ten "nějaký" televizní hlasatel je na rozdíl od tebe v Německu "někdo".

R. Chodovsky 24.6.2018 12:48

Re: Je

A kde to bijou ty černochy?

K. Janyška 24.6.2018 11:26

Re: Je

K Hitlerovi ne.

Ale je pravda, že ti dva jsou odpornými zjevy i pro mne... Dzp.

V. Pokorný 24.6.2018 11:10

Re: Je

Zdravím. Víte, mně pan Babiš není moc po chuti. Vím, že to bude znít trochu...obezličkově, jenže je přece jen, aspoň v některých věcech přímější než jiní politikové v Česku, kteří se domáhají vládnutí. Nedělám si žádné iluze o něm. Nikdy nevěř bohatému! I on je v politice posluha a je, podle mého vydíratelný a taky vydíraný, ze strany EU, a možná i jiných.

Pokud jde o prezidenta, tak pan Zeman mi, jako prezident, vůbec nevadí. Naopak. Mohl být, podle mne, v čele státu horší prezident. Nebudu jmenovat který. No, Masarykův národ? Nějak tomu významu nerozumím. Ale to i já se tak mohu ptát, a přesto jsem, víceméně, názorově jinde, než Vy. Co naděláte? Mějte se.

J. Vlček 24.6.2018 11:04

Re: Před časem

A koho myslíte, paní Netzerová, že zajímají vaše názory, kterými nás tu denodenně obšťastňujete? Názor vemene z kvočny totiž nezajímá nikoho. Obveselujte jimi pisatele v diskusích u vás v Německu. Třeba se rádi pobaví, ale nejspíš vás s nimi pošlou do hajzlu.

I. Břízová 24.6.2018 10:48

Re: P.S.

Opravdu dlouho jsem už vás osobně neoslovila. Tak vás moc zdravím paní Sybille Netzer. Máte radost? Pro vaši radost se ráda obětuji.:))... UPKZ

S. Netzer 24.6.2018 10:34

Re: Je

Hlavně že vám nevadí estébák v čele vlády a nedůstojná hlava státu.

Kam to Masarykův narod jen dopracoval!

V. Pokorný 24.6.2018 10:25

Je

dobře, že s tou tupou sebrankou ve vedení EU v neděli nebude Česko přímo. Minisummit? K smíchu. Setkání neschopných a vydíratelných, odposlouchávaných a řízených lidí. Svazačka Merkelová, žabožrout Macron, podporovatel daňových rájů Juncker, představitelé degenerovaného myšlení západní Evropy. Fuj.

S. Netzer 24.6.2018 10:20

P.S.

Velmi si cením příspěvků jazyka- (a nejenom toho) neznalých důchodkyň, které nemohou odolat nutkání přispět k obohacení diskuse duchaplnou poznámkou.

Doufám, že mi budete i nadále věrná a nepřestanete se lepit ... PSP.

S. Netzer 24.6.2018 9:44

Re: Před časem

"Nepokusila", nýbrž dokázala že význam slova je jiný než jsi mu přisuzoval ty, nechutný vepři Zingo.

A názory nějakého televizního hlasatele mě zajímají zrovna tak jako ty tvoje. To znamená že vůbec ne.

R. Stary 23.6.2018 20:28

Re: Před časem

"Wohlstandwewahrlosung" dovolim si to prelozit do nemciny: "Wohlstandsverwahrlosung". Je to trefny vyraz,ktery bych pouzil taky. Vase "Milka" si neco precetla v internetu.

J. Chaloupka 23.6.2018 20:08

Ta naše "neúčast" poněkud připomíná bojkot R-U

parlamentu z konce 19. století. Kde nejsme, nemůžeme ani říci, s čím nesouhlasíme.

I. Břízová 23.6.2018 19:55

Re: Před časem

Tak na to se Vám asi neozve. Jedině, že by objevila nevhodně použitý otazník.

J. Fridrich 23.6.2018 19:32

Re: Ajaj, ten první odkaz blbne,

Kurz je OK, Macron Makrela jsou paka...

P. Zinga 23.6.2018 18:53

Před časem

se pokusila "Milka" Netzer zpochybnit mé znalosti němčiny tím, že tvrdila, že slovo "Wohlstandwewahrlosung" (zpustnutí z přepychu, nebo zblbnutí z přežranosti) se v němčině neužívá a když, tak pouze v souvislosti s výchovou dětí. Zde důkaz, že neznalost (nebo záměr?) prokázala Milka:

https://www.tichyseinblick.de/feuilleton/buecher/peter-hahne-wortmuell-als-wohlstandsverwahrlosung/

" Slovní odpad jako zblbnutí z přežranosti".

J. Kombercová 23.6.2018 11:29

Re: Ajaj, ten první odkaz blbne,

Pokud má stále na zřeteli, proč byl zvolen, uhýbat by neměl.

J. Kombercová 23.6.2018 11:28

Re: Hlavně by premiéři V4

Prezenční listina, podpis, zúčastnila jsem se. Ale, jak píšete, všechno jde jinak.

T. Hraj 23.6.2018 10:42

Re: Ajaj, ten první odkaz blbne,

Zdá se, že Kurzovy principy nejsou na prodej. To je povzbuzující. Doufejme, že si na EU summitech neobrousí hrany jako mnozí jiní před ním. Zatím je má konzistentně ostré.

Děkuji za pěkný odkaz.