21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

EVROPA: Města absorbují právo šaría

Když před dvěma lety dobyl Islámský stát v Libyi město Syrta, tak se v této pevnosti islamistů objevily téměř okamžitě obrovské billboardy, které nařizovaly ženám nosit pytlovité šaty zakrývající celé tělo a zakazovaly jim používat parfémy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Grigar 5.11.2018 12:01

Re:

.. o průběhu mojí ZVS nevíte nic, což vám ovšem nebrání ve spekulacích. Mě nechtěli v dobách socialismu pustit ani na organizovaný zájezd do CCCP, v obavách ža bych potom na plnou hubu mohl říct, co jsem opravdu viděl. Proto si dovedu celkem přesně odvodit, nakolik jste muel být socialistickým režimem prověřený a uznaný za spolehlivého soudruha, když vás vyslali do "zakryté oblasti" CCCP vylepšovat holubičky míru.

R. Langer 5.11.2018 11:56

Re: Praktický dotaz.

Já mám takový pocit, že se na ty "pochody" dnes sjíždí do Prahy.

V. Student 5.11.2018 11:25

Re:

Já jsem tu ironii pochopil, až když jsem zaregistroval toho dvojitého smajlíka. Oni totiž existují lidé, kteří něco takového myslí smrtelně vážně.

Ale všiml jsem si, že muslimská invaze, jdoucí ruku v ruce s neschopností politiků řešit to důležité, o to více však přicházející s řešením pseudoproblémů typu unizáchody, feminismus, práva na třetí pohlaví etc., začíná konečně vyvolávat žádoucí odpor. Aby nebyl atomizovaný, tu jakési ohnisko v Itálii, tu v Rakousku, měl by se najít jakýsi sjednocující prvek, možná státní útvar. Dostatečně silný, aby vydržel tlaky levicových pokrokářů.

Jestli neschopní evropští panáci žádné rozumné řešení nenabídnou, to Rusko z toho možná vyplyne jako přirozený lídr. Bývalá komunistická země s bývalým příslušníkem KGB v čele coby hráz destruktivního západoevropského levičáctví a agresivního islámu...to jsou paradoxy, co, pane Havel?:-))

J. Anděl 5.11.2018 11:13

Jinak ok

U takovýchto článků a názorů mě mrzí jedna věc, a to zaměňování předmětu onoho "vězení" pro ženy, či jeho nejednoznačnost.

Vězením není volba "pytle" či šátku. Není to ten pytel. Vězením je zákonná povinnost jakéhokoliv modelu.

Aby bylo jasno, reaguji na větu ze závěru: "...jsou nyní zblázněné do oděvu z časů tmářství, oděvu, který drží ženy v přenosném vězení."

V. Student 5.11.2018 11:11

Re: Tento

No, bývávala doba, kdy jste alespoň pseudoargumentovala, (paní) Netzer. Teď už jen ironizujete, nadáváte a urážíte, a i vaše stále řidší pokusy o pseudoargumentaci čím dál slabší.

Buďte v klidu, vždyť vítězíte! Na celé čáře a v celé Evropě, s pár výjimkami samozřejmě. Ve všech oblastech, ať už genderových, levičáckých nebo islámských. Tak nás nechte pět naše labutí písně, a držte už konečně zobák. Tancovat na hrobech poražených se nemá. Nebo už ani tohle neplatí? Vlastně proč by mělo, že?

V. Student 5.11.2018 11:02

K té absorpci práva šaríja.

Kdyby šlo jen o oblečení! Tady se mluví o křesťanské ženě která dostala v Pákistánu trest smrti za rouhání. Byla léta v kriminálu, a nyní uspěla s odvoláním a měli by ji pustit. Muslimové spustili takový vřesk, že si to propuštění zase rozmysleli(!). Je o tom třeba tady: https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/pakistan-krestanka-trest-smrti-asia-bibi_1810310737_mat

Copak o to, muslimové nepřekvapili. Ale jak to, že neintervenují evropští političtí lídři? Že by jim k tomu nedali požehnání zdejší ochránci lidský práv? Asi nedali, takže politici tápou, jak se k tomu postavit. A hodně by mě zajímal názor takového Tomáše Halíka, který se poslední dobou, ač k tomu nikým nevyzván, angažuje v různých nábožensko společenských tématech, hlavně v otázce přístupu k muslimům nebo gender problematice!

Tak pane Halíku! Do toho! Já chci vysvětlení, proč jako křesťanský duchovní nejdete do alespoň mediální obrany té nešťastnice, která si dovolila upřednostnit Bibli před koránem!

F. Kusák 5.11.2018 10:37

Má žena (já nikoliv)

si všimla, jak se mění oděv moderátorek a vůbec žen, které se objevují na obrazovkách ČT. Upjaté, delší šaty, dost často jednobarevné a žádné dekolty nebo něco, co by mohlo být považováno za sexistické. Nevím proč, když někteří politici tvrdí, že migranti z muslimských zemí u nás nejsou. Jenže, co platí od nás na západ, musí platit i u nás. Snad ještě žádný hidžáb nehrozí. Já se už těším, jak si uděláme s rodinou zase krásné křesťanské Vánoce i s návštěvou mše a adventního koncertu v kostele.

L. Popovský 5.11.2018 10:33

Dvojí metr...

J. Fridrich 5.11.2018 10:13

Ano, vim sve.. Ale hlavne vim - a nejen ja, kam to tahne naseho Zemanka s jeho Kremelskymi zrudickami - pardon poradci.... Srdci holt neporucis... Vychod je vychod - tam jsou ti hodni ( hezky ztvarneno vcera na TV1 mladym Svehlikem-pilotem na Zapade, ze s. GRIGARE ? No a Zapad je ten zlyyyyyy, ze vam to tak rikali politruci na zakladni vojenske sluzbe.. Jiste jste mel same jednicky.

I. Schlägel 5.11.2018 9:56

Re: Co se děje na chorvatské hranici?

Tak co se tam děje? Xenofobní Chorvaté brání protiprávně v cestě za štěstím syrským lékařům?

P. Grigar 5.11.2018 9:51

Re:

.. jo,jo, o kvalitách východních zbrojních systémů víte svoje, když jste je osobně pomáhal zdokonalovat v uzavřené oblasti.

Z. Lapil 5.11.2018 9:49

Re:

Ani já nejsem pan Fridrich a tuto ironii jsem nejen nepochopil a nepostřehl, ale nevidím a nechápu ji ani po upozornění. I když je pravda, že jsem se podivil, co to pana Holíčka tentokrát posedlo.

P. Grigar 5.11.2018 9:48

Re:

.. a já. Jenže nepochopil ani p.Fridrich. Díky, srandy nikdy není dosti. Vsadím si, že teď už se ozve..

V. Loula 5.11.2018 9:40

Re: V USA zase cenzurují Playboy

Tady jsem si vzpomněl na jeden vtip.

Žid vidí za výlohou krámu hodinky, zalíbí se mu a chce si je koupit. Vejde do krámu, že chce koupit hodinky z výlohy, a tam mu řeknou, že hodinky neprodávají, že tam provádí obřízku.

A proč máte ve výloze hodinky, diví se Žid.

A nevědí, co si tam máme dát, ptá se prodavač.

Takže at si Playboy dá na titulní stránku Pannu Marii nebo snímek z Jupitera.

M. Prokop 5.11.2018 9:36

Re: Tento

Svoboda je nebo spíš bývala opravdu pilířem západní civilizace. Včetně svobody zobrazování.

V. Loula 5.11.2018 9:34

Praktický dotaz.

Takže tyto metropole se na nátlak muslimů "odsexualizovávají" . Ale mohou se v nich konat pochody hrdosti gayů a lesbiček? Vždyt právě tyto pochody jsou u nás vydávány za projev vítězství pravdy a lásky, za pravý a nejpravější projev demokracie a svobody.

Takže, jak je to s těmito poichody v těchto metropolích na Západě?

P. Han 5.11.2018 9:30

Re: Tento

Ale blbost. Podle vás je systém cenzury, příkazů a zákazů jedním z těch pilířů?

P. Zinga 5.11.2018 9:25

Re: Tento

Ten článek berlínských novin není vůbec ironický!Že Berlínu vládnou idioti, to si cvrlikají už i vrabci na střeše. Ale podívejme se na Lipsko:

https://www.deutschlandfunk.de/leipzig-keine-sexistische-werbung-mehr-im-oeffentlichen-raum.1769.de.html?dram:article_id=419506

Milka,jako obyčejně, vypouští fekálie.

J. Kavalír 5.11.2018 9:23

Re:

No, pokud jsou to stále ti samí (cca 70 - 80 let), tak je to jen počátek stařecké demence. :-)))

S. Netzer 5.11.2018 9:19

Re: Tento

Podle autora je zřejmě zobrazování žen jako „krásné, ale slabé, hysterické, hloupé, bláznivé, naivní nebo ovládané svými emocemi“ (Berlin), v sexistických pózách (Paříž) nebo jako anorektických vyzáblin (Londýn) jedním z pilířů, na kterých stojí západní civilizace.

P. Zinga 5.11.2018 9:06

Re: Co se děje na chorvatské hranici?

https://www.tichyseinblick.de/daili-es-sentials/was-passiert-an-kroatiens-grenze/

https://www.krone.at/1801367

S. Netzer 5.11.2018 8:55

Re: Co se děje na chorvatské hranici?

Ani Gaby Kraal neví, na kdy se ono proražení hranic očekává?

S. Netzer 5.11.2018 8:54

Re: Tento

Snad nejkouzelnější na tomto hloupém článku je link na ironický komentář v berlínském liberálním Tagespiegelu - https://www.tagesspiegel.de/berlin/bezirke/friedrichshain-kreuzberg/verbot-von-sexistischer-werbung-wie-bei-den-taliban/9419772.html - který autor očividně nepochopil, a který vydává za důkaz že "Berlín plánuje" zakázat zobrazení ženy jako „krásné, ale slabé, hysterické, hloupé, bláznivé, naivní nebo ovládané svými emocemi“.

P. Zinga 5.11.2018 8:45

Co se děje na chorvatské hranici?

Podle vyjádření rakouského ministerstva vnitra se na bosensko-chorvatské hranici připravuje asi 20 000 mužů k proražení chorvatské hranice.Z velké části se jedná o Pakistánce. Hlady či jiným nedostatkem netrpí, neboť jsou vybaveni platebními kartami EU a OSN. Přispívá taky Soroš. Karty lze jednou měsíčně dobíjet. Šťastné držitele lze vidět v úvodu článku:

https://schluesselkindblog.com/2018/11/03/un-eu-und-soros-bieten-migranten-prepaid-debitkarten-an-um-ihre-reise-nach-und-durch-europa-zu-finanzieren/

P. Han 5.11.2018 8:44

Re: Tento

Musíte trpělivě vysvětlovat, zdejší lidé věří novinám a nemají vaše zevrubné znalosti. Rozveďte, prosím, v čem autor lže a které z jím uváděných článků světového tisku jsou lživé.

M. Krátký 5.11.2018 8:40

V USA zase cenzurují Playboy

nahaté holky nesmí být na titulu - dekadence naší civilizace

S. Netzer 5.11.2018 8:38

Tento

propagandististický článek je ještě stupidnější než bývá u Gatestone lžiinstitutu zvykem.

J. Fridrich 5.11.2018 8:30

Ano, at to myslite jakkoliv, tak je to tak.. Ale my se niceho bat nemusime, nas Milos se odletel k cinskym soudruhum doucit v druhe lekci jak" stabilizovat spolecnost " - oni ti jeho mili pratele to umi i za pomoci tanku - a nas Zemanek je ucenlivy zacek.....

S. Netzer 5.11.2018 8:28

Re:

Co říše-země Británie-Anglie, ta se ještě neprobouzí?

S. Netzer 5.11.2018 8:27

Re: Čest výjimkám,

Tak co, Zinga, na kdy očekává Philosophia perennis ono proražení chorvatské hranice 20 000 migranty (95% mužů, převážně ozbrojených noži), které jste včera večer oznámil?