27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

EVROPA: Merkelová se Salvinim sjednotili Evropany

Minulý týden informovala evropská média o tom, že italský senát zrušil imunitu bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, který má být souzen za svou migrační politiku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 81, poslední: 17.2. 2020 12:04, přehled diskusí

J. Svarda 17.2.2020 9:04

Nevím kdo sjednocuje nesjednovatelné. Evropa přece není monolitní celek. Země, kde navazovaly na koloniální minulost jsou něco jiného, než Střední Evropa. Dobrodějové,země které se dostaly k masovému přijímání neadaptovatelných islámců sklízejí co zasely.A je křiváctví vnucovat chyby celé EU.

F. Žůrek 16.2.2020 20:55

ANO, nazývejme věci pravými jmény.

Proč máme brexit? Je opravdu ve Velké Británii tolik pomatených lidí, že nechápou výhody Evropské unie?

Snad to stačí pro zamyšlení.

A. Reček 16.2.2020 15:57

Systém vedení nynější sjednocené Evropy v EU je po loňských europarlamentních volbách dosti změněn. Komise EU v Bruselu již není ovládána levici a levicovými liberály jak tomu bylo téměř posledních 20 let. Opět se začaly nepřehlížet národní zájmy členských zemí, zvláště těch novějších ze středu Evropy.

D. Müller 16.2.2020 13:44

Paní Jandové i ostatním děkuji za doporučení knih od Petra Hampla... v týdnu si je seženu. Zkusím najít i něco od Honzáka, Koukolíka... Před časem se mi do ruky dostala kniha "Nejste tak chytří, jak si myslíte". Je to takový "popíček" z chování lidského druhu resp. jeho mozku, velmi mne to zaujalo.

Také jsem narazil na informaci o studii, kdy vzali skupinu levicově orientovaných lidí a druhou s pravicovou orientací. Vytvořily scénář úloh tak, aby obě skupiny dospěli ke stejnému řešení. Nasadili jim na hlavu elektrody a snímali mozek při řešení úkolů. Vyplynulo z toho, že každá ze skupin k řešení používaly jiné části mozku. Proto zřejmě nemůžeme levicově orientovaného člověka přesvědčit pravicovými argumenty a obráceně. Mám takový pocit, že taková hranice je mezi lidmi vstřícnými k muslimským imigrantům k a jejich odpůrcům. Problém dnešní doby, ale je, že "elity" mají dost prostředků zaplatit agentury, které mají lidské chování v malíčku. Znají všechny takovéto studie a vědí na jaké místo zatlačit, aby emoce narostly a rozum byl potlačen...Naše země je toho zářným příkladem. Nezůstal prostor pro diskusi, zůstalo jen divadelní show. Elity jsou tam díky nám, díky tomu, že málo užíváme rozum. Musí z nás mít legraci.A hlavně... peníze.

Ještě bych podotkl k diskusi o muslimských emigrantech. Jako národ máme zvláštní vlastnost, jsme neuvěřitelně tolerantní k lidským selháním. Nevadí nám nevěry politiků, nevadí nám vstřícnost k alkoholu a mnoha jiným neřestem, kromě jediné... když někdo ráno nevstane a nejde do práce nebo dělat něco na svém. To jsme celí vytočení. Když množina takových lidí začne krýt s určitými etniky, vypadá to navenek jako rasismu. Ale není. Nebo by se to dalo nazvat, že jsme "rasisti přes práci". Jinak je to všem fuk. Můžete být modří, kropenatí, mimozemšťan... je to drtivé většině fuk. Stačí ráno vstát a jít něco dělat. A o tom nás lidé vstřícní k imigraci z muslimských a afrických zemí nedokázali přesvědčit. O tom, že přicházejí pracovat.

J. Kalina 16.2.2020 10:11

tak je "ekonomický" imigrant z Ukrajiny, který zde chce pracovat. Někdy pracuje ilegálně. Vidíme v TV zpravodajství šťáry na stavbách i jinde a je jin stěžována u nás existence. Pak je "ekonomický" imigrant, který pracovat nechce a ten je podporován dokonce i úředníky státního aparátu.

Nejvíce mne berou takové ty kydy, že i od nás emigrovali lidé na západ a tudíž i my bychom měli ....! Připomněl bych, že těmto lidem komunisté sebrali životní styl (to v lepším případě), který byl společný u nás i na západě a že tito tedy utíkali za tím v čem dosud žili u nás. Ti byli zcela kompatibilní s životním stylem a postoji lidí na západě. Bylo jim BRÁNĚNO opustit režim, který jim nevyhovoval, dokonce byli trestáni za pokus opuštění.

V. Kolman 16.2.2020 10:20

Napsal jste to přesně pane Kalino!

V. Petr 16.2.2020 12:20

Souhlas

J. Kanioková 16.2.2020 19:15

Souhlas, 1*****

M. Jandová 16.2.2020 7:18

Ty knížky doporučuji panu Mullerovi

P. Aron 15.2.2020 19:33

Věřím, že přijde den, kdy ti co teď chtějí postavit pana Salviniho před soud, budou sami sedět na lavici obžalovaných. Pro vlastizradu a plánování genocidy Evropanů.

V. Církva 16.2.2020 13:25

Čím dřív, tím líp pro nás všechny, i je samotné. Nacisty po prohrané válce věšeli i lynčovali. Teď by to ještě proběhlo civilizovaně, korektně a bez velkých trestů.

P. Aron 15.2.2020 19:28

Pane Robejšku, napsal jste to velmi hezky a výstižně. Teď ještě jen aby se těm sjednoceným Evropanům podařilo porazit ty vládnoucí neomarxistické elity. Zatím se brání zuby nehty.

D. Polanský 15.2.2020 16:14

Momentálně máme v zemi minimálně 500 000 migrantů. A nic se neděje ... Asi se čeká až to najednou rupne.

J. Schwarz 15.2.2020 17:53

Nicdméně my tu máme především ty migranty, které jsme si sami pozvali - na práci. A jsme s nimi spokojeni. Narozdíl od těch, které by tu nejraději viděli naši "sluníčkáři" a které nám sem cpe euroestablishment. A ti sluníčkáři by je tu nejraději viděli aby předvedli svou "solidaritu" právě s tím euroestablishmentem, aby si u něj šplhli a "byli přijati". Navíc jde o hyperpokrytce - ta "solidarita" by je totiž buďto nic nestála / to jsou ti, co bydlí na "dobrých adresách" /, nebo by na ní ještě dokonce vydělali /ti, co se živí takzvanou "pomocí potřebným" /...

M. Hartmann 15.2.2020 18:33

Bravissimo, pane Schwarzi! Netřeba nic dodávat.

P. Aron 15.2.2020 18:58

Přesně tak !

J. Jurax 15.2.2020 19:08

Ano.

P. Aron 15.2.2020 19:30

Pane Polanský jste schopen chápat psaný text a o čem je v článku řeč ? Pokud jste si chtěl rýpnout, což jste evidentně chtěl, tak to bylo dost hloupé. Už jen proto, že pan Robejšek mluví o Evropanech.

P. Dvořák 15.2.2020 20:10

Všímejte si jeho příspěvků. Čiší z nich, jak správně říkáte, hloupost. Provokaci bych téměř vyloučil.

J. Kanioková 16.2.2020 19:19

1*****

J. Fridrich 16.2.2020 6:55

Soudruh Polanský píše - " Momentálně máme v zemi minimálně 500 000 migrantů. A nic se neděje ... Asi se čeká až to najednou rupne." -

Panu Polanskému už to RUPLO - ale v jeho hlavě. On neví, že není imigrant jako imigrant. On neví, že Ukrajinci, Slováci, Vietnamci nejsou MUSLIMOVÉ. On jistě také neví, že ty statisíce Poláků, Čechů, Slováků, Mad'arů a dalších emigrantů kteří po 40 roků utíkali ze zadrátovaného komunistického koncentráku na Západ za Svobodou tam šli najít nový domov a PRACOVAT, tedy NEROZVRACET jejich země a nenechat se dobře živit..

Ale neříkejte mu to, utrpěl by silný ŠOK..

J. Kanioková 16.2.2020 19:20

Podle jakého zdroje ?

J. Nevrkla 15.2.2020 13:18

Opatrnost s Číňany je v pořádku, všichni to chápou, opatrnost s muslimskými migranti se nazývá predsudecnou nenávistí.

J. Nový 15.2.2020 14:14

A proto by mne velmi zajímalo, kdyby se najednou na cestu vydalo milion mladých čínských chlapců ve věku kolem 18-20 let s tím, že utíkají před komunistickým režimem, zda by se k nim Evropa zachovala stejně vstřícně jako k muslimským nelegálním migrantům A pokud by se někdo na diskuzích ozval nesouhlasně vůči této čínské intervenci, zda by byl také okamžitě onálepkován jako nenávistný xenofob, rasista nebo nacista.

Opravdu moc by mě zajímalo, jak by to probíhalo

No a poté by Čína vyslala další milion a pak další (pro Čínu kapka v moři, pro Evropu ohromné problémy.

Ale dobře, ne dnes, kdy by se odpor proti číňanům schoval za strach z koronaviru. Ale v době, až bude klid.

No a potom by ještě mohli do Evropy poslat milion mladých chlapců Rusové, že utíkají před špatným Putinem. To snad musí každý chápat, ne? :o)))

V. Kučer 15.2.2020 21:45

Číňanů se bát nemusíte. Když jsem byl mladý tak se říkalo že nás ubijí čepicemi ale Čína populační explozi vyřešila. Zato obyvatelstvo zemí odkud k nám proudí migranti přibývá geometrickou řadou. Těch milion Rusů už dávno na západě je.

P. Nešvara 15.2.2020 10:20

Až do současnosti ilegální migranti táhnoucí na člunech přes Středozemní moře mohli způsobit opravdu velkou škodu jenom ve velkých počtech. Ano, milion migrantů muslimů nebo černochů ze Sahelu zamává i Německem. V malém množství reálnou škodu moc nenadělají. Ano, může se jich deset nastěhovat do letadla a picnout nějakou věšákovou barabiznu. Ale to reálný problém není.

S "pivním" corona virem se to změnilo. Čína sice dokáže obklíčit oblast s deseti miliony lidí, ale to určitě žádná Africká země nedokáže. A včera probleskla zpráva, že coronu mají už v Egyptě. Jak jednou projde Káhirou, tak to už nikdo nezastaví.

Fajn. A co teď s čluny plnými Afričanů ve Středozemním moři? Jestli bude v Africe řádit corona, tak jediný člun s jediným nakaženým má potenciál zopakovat velký mor nebo Španělskou chřipku a v Evropě zajistit desítky milionů mrtvých.

Co neziskovky? Jsou práva migrovat do EU ráje pro pár desítek Afričanů ve člunu silnější, než práva desítek milionů Evropanů na přežití? Protože nemylme se, takto bude stát otázka kdy ž ne teď, tak možná za pár dnů či týdnů. Obrovskou výletní loď v Japonsku vězní v přístavu. Jsme ready uvěznit všechny ty lodě neziskovek a nafukovací čluny plné Afričanů stejným způsobem, když v Africe vypukne epidemie?

L. Kubeš 15.2.2020 12:48

Pan Nešvara má naprostou pravdu, koronavirus v Africe a Středozemní moře plné uprchlíků je opravdová hrozba. A lodě blbých neziskovek navíc....!

V. Kolman 16.2.2020 10:27

Podle vašeho názoru pane Nešvaro, malý počet připrchlíků z Afriky (či odjinud) nevadí. Nechme stranou, nakolik je tento předpoklad správný.

Dodal bych k tomu ale velmi důležité slovíčko ZATÍM! Vzhledem k vysoké porodnosti těchto osob se počty brzy zmnohonásobí a pak už to určitě bude problém "až na půdu".

J. Kanioková 17.2.2020 12:04

To si pište, že ta epidemie už do Afriky došla

J. Novák 15.2.2020 10:09

A zase po desítkách let tu jsou političtí vězni začali t tím progresivisté ve Švédsku, navázali Španělé, Germáni, Frantíci, Britové a nyní Itálie. Vše tak zvaná neomarxistická a neoliberální část Evropy, která si neváží své svobody.