25.10.2021 | Svátek má Beáta


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Szirotný 28.9.2021 20:15

Jestli zítra nakazíte svého otce, matku nebo mě, tak se stanu obětí vaší svobody volby. Máte přitom možnost udělat něco, co by ochránilo vás i mě. Ve jménu svobody přijdete s vážnou formou covidu-19 do nemocnice. Všechen personál se o vás bude muset postarat, možná místo péče o někoho jiného. Tomu se neříká svoboda, tomu se říká nezodpovědnost a sobectví.“

Naprostý souhlas s Macronem, kterého jinak mírně řečeno "nemusím". Jasně, že se mohou nakazit i očkovaní. Jasně, že mohou nakazit i někoho dalšího. Ale údaje z mnoha českých nemocnic jsou jasné - cca 90% hospitalizovaných jsou neočkovaní. Pokud ani taková statistika někoho nepřesvědčí, zaslouží si prožít covid v té těžké formě. A když umře ... byla to jeho svobodná volba.

V. Sember 28.9.2021 20:20

Tak jim tu svobodnou volbu, pane Szirotný, ponechte a jako Svědek covidův si nechte dát další dávku. Neočkovaní mezitím vymřou a vám se bude zase dobře dařit. Nebuďte sobcem:-P

V. Sember 28.9.2021 20:31

A ještě tohle, pane Szirotný: Předpokládám, že jste plně očkovaný a nosíte respirátor na veřejnosti. Takže o co vám jde. Vy a vám podobní jsou přece dobře chráněni. Dokonce můžete roznášet koronavirus, jak je vám libo.

J. Hrbek 28.9.2021 21:19

Naopak... "Máte přitom možnost udělat něco, co by ochránilo vás i mě" ... dle mého jde o totální demagogii, i to nejmenší dítě dneska ví, že COVID-vakcinace není kvůli infekčnosti (ochraně druhých) ale proti těžkému průběhu nemoci u očkovaného. Netestovaní očkovaní jsou v současnosti největší šiřitelé:-/

I. Teren 28.9.2021 19:02

Pre nejaky zvlazny dovod mnozstvo ludi veri vakcinam, ktore tzv. "Big Pharma" vyraba. Toto je zozman multimilionovych pokut, ktore tito podvodnici museli zaplatit. :-/

Big Pharma’s Big Fines (propublica.org)

J. Nový 28.9.2021 17:14

"Jestli zítra nakazíte svého otce, matku nebo mě, tak se stanu obětí vaší svobody volby. Máte přitom možnost udělat něco, co by ochránilo vás i mě. Ve jménu svobody přijdete s vážnou formou covidu-19 do nemocnice. Všechen personál se o vás bude muset postarat, možná místo péče o někoho jiného. Tomu se neříká svoboda, tomu se říká nezodpovědnost a sobectví.“"

Nemilý Macrone. Nakazit kohokoliv mohou samozřejmě i očkovaní a je smutné, že to nevíš nebo přímo manipuluješ s informacemi.

Do nemocnic přijdou s problémy i tací, kteří ve jménu svobody kouří, pijí alkohol, přejídají se, cpou se sladkostmi, jezdí na sjezdovkách, lezou po skalách nebo se věnují cyklistice, či jiným sportům. Tomu se také neříká svoboda, ale nezodpovědnost a sobectví? Možná ano, ale je důvod jim možnost výběru vzít? Čemu by se to podobalo víc, než bolševickým praktikám? Francouzi je možná přečtené nemají, ale my, z východního bloku jsme na ně dosti alergičtí. Alespoň někteří. Jiní už zapomněli...

Š. Hašek 28.9.2021 18:18

Souhlas.

L. Kubeš 28.9.2021 14:04

Připadá mě, že troubové kteří věří blábolům o škodlivosti očkování, by neměli mít ani volebné právo, protože dostatečně jasně prokázali svojí mentální neschopnost samostatně uvažovat.

Š. Hašek 28.9.2021 14:31

A co uděláte s těmi, kteří "pouze" upozorňují na neúčinnost chemizace (rozdíl mezi očkováním a chemizací je asi jako mezi Evropou a bruselí)?

Bude mít volební právo magistra čehosi, která nedá dohromady trojčlenku? A procenta jí počítá bankovní poradce?

Bude mít volební právo ten občan, který není na povel televize? Dokonce ji ani nevlastní!

Budou vyhozeni ti lékaři, kteří nedoporučují chemizaci, provádí ji pouze na výslovnou žádost? A důrazně upozorní na závažné věty z toho cancu, co se podepisuje?

Kouknou, Kubeš, kolik vlastně mají to IQ? Ale politickej drive, to teda maj.

V. Braun 28.9.2021 19:24

Co je to "chemizace"? Můžete to více definovat?

Š. Hašek 28.9.2021 19:48

-Vstříknutí nějakého chemického preparátu do lidského těla. Preparátu, který byl vymyšlen, vyroben, vyzkoušen za dva měsíce.-

Zkuste mi to vyvrátit. Ale nehlasujte u toho. Ve škole jsme se učili, že výsledky pokusu se neřeší odhlasováním, ale opakováním pokusu se shodným výsledkem.

Je to na Vás zu moc složitý?

Tu definici chemizace jsem moc nepiloval, definice se někdy pilují i desetiletí. Chemizace je fertig hned.

Je to na Vás zu moc složitý?

V. Braun 28.9.2021 20:08

Tak jak to popisujete tak chemizace zákonitě nemá s vakcínami proti koronaviru nic společného, o co se tedy dle vás jedná?

Jen malé vysvětlení proč to nemůže mít nic společného. Důvody jsou dle mého soudu dva, za prvé vakcína je biologický materiál, nikoli chemická sloučenina, a za druhé RNA vakcíny se zkoumají od devadesátých let.

Více třeba zde https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7987532/

Jen nevím, zda to na vás nebude moc složité.

Ś. Svobodová 28.9.2021 16:23

Otázka víry je věc ošemetná. Někdo věří že po očkování umře a jiný že neumře. Pravdu mohou mít oba a oba se mohou mýlit. Co to má společného s volbami?

Š. Hašek 28.9.2021 17:00

Je to vychytralý, docela ale hloupý zoufalec! Ti jsou nejhorší. A mnohdy nejpotřebnější.

Po zákazu cestování budeme testování u voleb. Samozřejmě (2021) přeháním. Ale kdo správně odhadl, v roce 1936, co bude v roce 1943???

M. Moser 28.9.2021 13:55

Musíte si uvědomit jednoduchou pravdu danou Gaussovou křivkou: polovina populace je blbá.

Pak si musíte uvědomit co dělají ti co jsou prokazatelně chytří (statisticky, ne jednotlivci), například že většina doktorů nebude hloupých (nevystudovali by) a většina doktorů je očkovaná.

No a pak si tyto dvě informace musíte spojit dohromady.

Š. Hašek 28.9.2021 14:36

Co to je většina lékařů? K čemu to je? Ta většina. Výsledky neověřeného pokusu se odhlasovávají?

Máte maglajs z Gausse a televizních blondýn. To nebejvá dobrý. Možná v hospodě. U zdraví ne.

M. Moser 28.9.2021 18:30

Hašek má za 5 a doučí se, aby nebyl za blbce.

Š. Hašek 28.9.2021 19:54

Uznávám, že jsem skoroblbec.

Ale pamatuju si, že experimenty se dokazovaly opakováním pokusu se shodným výsledkem.

Z tohoto osobního experimentu mi vyšlo, že když se Vám jednou povedou ředkvičky, tak chcete být v televizi.

Ale neříkám, že to máte za 5.

Pro kolik těch polívek jste si došel s kastrůlkem? Asi pro dvě. Vymejte si kastrůlek.

M. Moser 28.9.2021 20:10

Promiňte, ale.s blbečky si nehraju...

V. Braun 28.9.2021 20:11

A tam, kde je určitá pravděpodobnost ale ne stoprocentní jistota se pracuje se statistikami. To jen k vaší poznámce o experimentech.

J. Sedlář 28.9.2021 20:12

Vaší logikou poslední věty dedukuji že jste b1b3C. Každý třetí jím je. A já i kolega Hašek to nejsme. Zbylo to na vás.

M. Moser 28.9.2021 20:49

Bez šance. Taky za 5 a doučit.

J. Jirka 28.9.2021 20:49

Pokud nějakého lékaře dobře znáte, zkuste se ho zeptat, zda je očkovaný, nebo zda má jen vystaveno potvrzení.

I zodpovědní obvoďáci očkují trotly, kteří si nedají říct po dobrém, čistým fyziologickým roztokem a Pfizerovou šmakuládou nakrmí skrz hajzl rybičky...

M. Moser 28.9.2021 20:51

No tak vy stě slušně mimo. S takovyma se s prominutím nebavím.

A. Koukolík 28.9.2021 12:56

Především mi připadá ,že autor fandí neočkovaným. Budiž. Ale mám tak dvě poznámky. 1.Jestli má lid prostý právo na svobodu rozhodování (a to podle mně má) kde je svoboda pro lid, který chce bez rizika žít běžný život? Ti kdo se nechtějí očkovat, naopak brání normálnímu životu. Nutí stát bezdůvpdně vydávat obrovské prostředky na zdravotnictví, na podporu lidí nemocí postižených, na firmy, které nemohly pracovat. Je to bezohlednost stejnáí, jako když člověk s chřipkou jde klidně do práce, do treamvaje, do restaurace. Ne, ať si každý rozhoduje jestli se chce očkovat. Ale ani na krok z domu, bez čerstvého negativního testu, který si bude platit sám. Svobodná společnost není povinna platit mu jeho svobodu.

2. Mohl by mi někdo říct, jaké navrhují tito odpírači očkování, roušek a podobně řešení. Chodit všude bez roušek, nebýt očkován, nechat umírat hlavně staré lidi, ale i mladší, zahltit zdravotnictví a pohřební ústavy. Stačí vzpomenout na Itálii, Španělsko a další. To co tito lidé chtějí, nemná se svobodou nic společného. To je chaos, anarchie česky se tomu říká bordel. A odpovědnost jedince? Nula. Tohle je demokracie, kterou chceme???

Ś. Svobodová 28.9.2021 16:18

Co to? Jak přesně brání neočkovaní očkovaným žít normální život? Není to přesně naopak?

Buď je vakcinace účinná a pak se očkovaný nemusí bát neočkovaného a mohou si dát spolu v hospodě pivo bez testu. Nebo účinná není a pak si spolu nemůže dát v hospodě pivo bez testu nikdo. Nutit někomu svou vůli v tak osobní sféře, ve jménu společného dobra, to není demokracie ale socialismus.

A. Koukolík 28.9.2021 19:59

Hádám mladý věk, nepamatující socialismus a buďte ráda. I když se bojím, že ho brzo zažijete v ještě větší síle, než moje generace. Už se přece prokázalo, že i očkovaný člověk může vyjímečně nemoc chytit. Vakcinace by jej měla naštěstí chránit před těžkým průběhem. Ale prostě budeme nosit roušky, dokud všichni (většina) nepochopí, že svoboda jedince končí tam, kde začíná svoboda dalšího člena společnosti.

Ś. Svobodová 28.9.2021 22:06

V sociku jsem dospívala. V tom mírnějším, co mi v baru kontoloval občanku zda pracuji pro blaho společnosti a nikoliv své. V tom, který mě přeřadil na podřadnější místo abych nekazila morálku ostatních, protože jsem z okna kanclu zapískala, když pod koněm zatýkali Havla. A ten nastupující, ten mi neuniká. Teď mi v baru budou kontrolovat covidpas a zjišťovat, zda jsem se dala pro blaho společnosti očkovat a z práce mně možná ani nepřeřadí, ale rovnou vyhodí jako odpírače. Covid jsem prodělala, protilátek mám po 8 měsících na rozdávání. Přesto jsem neposlušný, tedy druhořadý občan.

A. Koukolík 28.9.2021 23:14

Ale houby druhořadý. Tenhle termín používají podle mně hloupí novináři, aby budili emoce. To je hnus. Za zapískání máte můj palec nahoru. Ale nastupující socialismus Vidím ve věcech nebezpečnějších než covid. A pokud jste ho prodělala, a bez problémů, tak prima. Já se ovšem bojím vlastním pár nemocí, úplně hubenej taky nejsem, tak si říkám, že na mně by si smlsnul.

Tak dobrou a ať se daří.

J. Nový 28.9.2021 17:17

A proč nevyžadovat ten negativní test i od očkovaných. Vy si myslíte, že nemohou být pozitivní?! Tak to jste buď zaspal nebo přímo lžete.