Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EVROPA: Maďarsko patří Maďarům a ne Bruselu

Od zahájení disciplinárního řízení proti Maďarsku už uplynul nějaký čas, ale mně stále nedává klidně spát. Přemýšlím, co tím Evropská unie vlastně sleduje.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JJ

14. 10. 2018 11:12
Každej Maďar

může za to, že je Maďar, jenom Janyška je kompozitér.

0 0
možnosti
JS

14. 10. 2018 17:56
Re: Každej Maďar

Každej magor může za to, že je magor, Jak se vám mezi nimi líbí?

0 0
možnosti
JP

J. Pospíšil 402

14. 10. 2018 6:12
V diskusích o připrchlících se furt mluví o penězích.

Prakticky nikde se nepíše o tom, že postupná kolonizace islámskými příchozími mění daleko důležitější věci, a to kulturu evropských zemí, chápání lidských práv, vzniká naprosto nesmyslný zmatek v pojetí rovnoprávnosti žen, kdy na jedné straně ženu degradujeme zaváděním dalších pohlaví, takže není jedním ze dvou, ale z desítek pohlaví a na druhé straně připouštíme u části dnes už trvale usídlených chování k ní jako neplnohodnotné a nerozhodující o svém těle a partnerovi či partnerech u stále větší části zde žijících muslimů. Máme už dvojí pravidla na to, jak humánně zabíjet zvířata, buď co nejšetrněji nebo halal, na mnoha místech se rozvolňuje právní řád, protože se část obyvatel řídí šarií. Mění se vzhled měst, některé čtvrti vypadají jak orient. Trpíme agresi tlup mladíků zejména vůči ženám, omlouváme zabíjení z důvodů víry a řadu dalších kulturních změn bereme jako "normální", když už tady žijí.

Další proud kolonistů a vysoká natalita bude tyto jevy akcelerovat. Necháváme si prostě předělávat naši kulturu na kulturu smíšenou, cím dál více cizí. A to od lidí, jejichž náboženství nepřipouští nic jiného, než postupné ovládnutí míst, kde žijí islámem a podřízení všech islámu.

A tak na to koukáme, neděláme proti tomu nic a už jsou přisluhovači, kteří říkají, že tak je to správně.

Není to správně.

0 0
možnosti
JF

14. 10. 2018 7:08

Souhlas... Snad neni pozde na obrat, v Americe s Trumpem jiz nastava, Madarsko, Polsko OK, probouzi se Rakousko a Italie. Merkel, Juncker, Macron tam stale nebudou....

0 0
možnosti
LD

13. 10. 2018 23:27
Je přeci dobré vidět, jak samozvanci z Brusele

odhaluji svoji pravou tvář.

Jen ať v tom pokračují, aby se i slepým Bruselofilům otevřely oči ke zjištění, jaká drzá a současně neschopná sebranka chce vládnout Evropě!

0 0
možnosti
MP

13. 10. 2018 23:54
Re: Je přeci dobré vidět, jak samozvanci z Brusele

Sice neschopná, ale ovládající "peníze z Brusele". A na to slyší kdekdo (kdo si neuvědomí, že jsou to jeho peníze, cezené přes Brusel).

0 0
možnosti
FH

F. Houžňák

13. 10. 2018 18:50
Ještě by nám měl ten pán od ODS vysvětlit,

proč si myslí, že Maďaři volící Orbánovu stranu ho "následují slepě". Zase chrlí eurosocialistické fráze.

0 0
možnosti
ŠH

13. 10. 2018 20:12
Re: Ještě by nám měl ten pán od ODS vysvětlit,

Pan radní nepíše upřímně. To pošklebování se Maďarům je tam znatelné (jak jste poznamenal).

Dále kritizuje štrasbrusel, že nás žene do náruče Ruska, problém bude jinde, nikoliv v té náruči.

Pan Míth jenom zjistil, že je nutno/možno opatrně brusel kritizovat. Začnou se množit!

0 0
možnosti
A

Adamzdenek

13. 10. 2018 18:47
bliskavka

Bla, bla, bla. Takže Maďaři dělají co chtějí, až na to že jedna strana ovládá vše, nepřipomíná vám to něco. Jarda má asi v hlavě slusnej chaos, radši si ji nabliskej barde a jdi se uklidnit do institutu vk

0 0
možnosti
PH

P. Han

13. 10. 2018 19:11
Re: bliskavka

Aha, už vím. Zase jedna reinkarnace Sohorové.

0 0
možnosti
MG

13. 10. 2018 18:05
To je důvod, proč už nevolím ODS.

Strašné, rádoby konzervativní kecy. Možná by si autor mohl uvědomit, že žádný "Brusel" Maďarsku nic nevnucuje. Maďarsko dobrovolně vstoupilo, stejně jako Polsko, do společenství evropských států a zavázalo se plnit základní normy demokracie, a nedělá to, stejně jako Polsko. Takže - Maďarsko nepatří Maďarům, ale jen těm správným Maďarům. Totéž je v Polsku Tyhle státy rády využívají výhod členství (Orbán a jeho spřátelení podnikatelé, napojení na dotace, by mohli vyprávět), ale nerady plní to, k čemu se zavázaly. Myslím, že kdyby dnes EU rozhodovala o vstupu, Maďarsko, Polsko a také možná my, by neměli šanci, a že civilizované západní země dnes litují.

0 0
možnosti

V. Čermák 376

13. 10. 2018 18:25
Re: To je důvod, proč už nevolím ODS.

Ale, ale. Maďarsko i Polsko dobře ví, k čemu se Zavázalo a k čemu Ne. A vaše Menšinové řečičky na tom nic nezmění...

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

13. 10. 2018 15:33

"Proč si europoslanci myslí, že jsou chytřejší než maďarští voliči? Proč si myslí, že vědí lépe, co je dobré pro obyvatele Maďarska?"

No proč - protože jsou to hlavy bruselem pomazané ... čím, to napsat nelze, censor by se rozčílil ...

0 0
možnosti
MP

13. 10. 2018 20:28
Re:

Hovno projde.

0 0
možnosti
JK

13. 10. 2018 14:26
1*****

naprostý souhlas s autorem. Kritika EU je naprosto logický důsledek toho, v co se EU změnila. Proti Maďarsku zasáhnou protože prý "ohrožuje demokracii". Česko se musí v EU ve vlastním zájmu postavit za Maďarsko, protože nadutost EU institucí, arogance a samolibost je nebetyčná. To z EU se stala = destrukce demokracie - autoritářským a vůdčím molochem evropské unie !!! Jestliže odstup mezi rétorikou a realitou ve veřejném životě existuje vždy a všude, tentokrát se z něj stal významný, možná nejdůležitější, nástroj politiky samotné. Vytváření kódované pseudořeči, totálně kontrolované mocí. V Evropském společenství, později Unii, se od té doby vžil postup, že se o tom, co je důležité, nemluví, že se věci ZÁSADNĚ nenazývají svými pravými jmény a že se postupuje postranními manévry. Rétorika v kódované evropské novořeči přitom hraje rozhodující roli. Vedoucí orgány, parlament a státníci, kteří je ovšem sami v evropských instancích ukuchtili, se potom tváří nevinně a tvrdí, že jsou „nuceni" přizpůsobit instituce a sociální a státoprávní fungování ve svých zemích těmto „imperativům". Veřejnému mínění je pak předepsána role vše pasivně spolknout.

Kritika Maďarska svědčí o podpoře ilegální migrace, o tom už nelze pochybovat.

Globální pakt - Ministr zahraničí Hamáček z ČSSD: Globální pakt o uprchlících je už schválen a my jsme ho podpořili - https://www.euportal.cz/Articles/19865-ministr-zahranici-hamacek-z-cssd-globalni-pakt-o-uprchlicich-je-uz-schvalen-a-my-jsme-ho-podporili.aspx?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk

Takže ... "MY" jsme to podpořili, fuj !

0 0
možnosti
JK

13. 10. 2018 14:37
Re: 1*****

Schengen v troskách? Státy zavírají hranice před uprchlíky, Brusel už TOHO MÁ DOST - https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/237192-schengen-v-troskach-staty-stale-prodluzuji-hranicni-kontroly-brusel-uz-toho-ma-dost/

Evropská komise (EK) dnes vyzvala šest členských států schengenského prostoru, aby přestaly prodlužovat kontroly na svých hranicích. Evropský komisař Dimitris Avramopulos před jednáním ministrů vnitra EU v Lucembursku řekl, že si návrat k Evropě se zavřenými vnitřními hranicemi nedokáže představit. Kontroly na některých úsecích svých hranic v reakci na migrační krizi z roku 2015 zavedly Německo, Rakousko, Francie, Švédsko a Dánsko. Přidalo se k nim i Norsko, které není v EU, ale je v Schengenu. Platnost dočasného opatření plánovaného na půl roku ale země už několikrát prodloužily.

Šmarjájozef, taková drzost těch evr. zemí, že ?

0 0
možnosti
ŠH

13. 10. 2018 13:37
Jen nevím,

zda Fiala a Němcová mají stejný názor s Vámi.

0 0
možnosti
FN

13. 10. 2018 12:20
Zcela obecný dotaz na obdivovatele pana Orbána

Ve kterém okamžiku třicátých let min. století bylo podle vás už dovoleno kritizovat politiku Německa za kancléřování demokraticky zvoleného Adolfa Hitlera a do kdy to bylo ještě zasahování do vnitřních záležitostí ? Dá se ten okamžik nějak definovat ?

0 0
možnosti
MG

13. 10. 2018 18:07
Re: Zcela obecný dotaz na obdivovatele pana Orbána

Velmi dobře napsáno.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz