5.8.2020 | Svátek má KristiánDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Macron apeluje - zbystřeteŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 100, poslední: 8.3. 2019 18:32, přehled diskusí

Netzerovi chybějí i jen základní informace a vzdělání.:
Autor: K. Janyška Datum: 7.3.2019 21:33

To je pak težké s ním aspoň pokecat... Dzp.

nechci nelegální migraci všeho druhu:
Autor: J. Kalina Datum: 7.3.2019 19:31

protože je nelegální a speciálně nechci imigraci do České republiky ze zemí kde se vyznává islám a zvláště pak mix šíitů a sunnitů v jednom státě. Mám totiž obavu, že by se jim mohlo u nás něco stát. Řežou se mezi sebou a kdyby ještě nějací xenofobní a nenávistní Češi, no byl by to maglajz. Soudím, že hlavní příval přijde ze západu až to tam rupne.

Nekrofilní úředníček :
Autor: Š. Hašek Datum: 7.3.2019 19:26

diktuje. Zbystřeme, jsou u nás politici, kteří se každé ráno modlí k brusele. Říp je moc nízký, že?

Naposled tady byl malíř pokojů posedlý tisíci lety. Jak přes kopírák.

Zkráceno.

Hitler nebyl malíř pokojů, ale malíř obrazů!:
Autor: V. Petr Datum: 8.3.2019 18:32

Jinak souhlas.

Skvělé a brilantní myšlenky, děkuji za ně!!! 👏👏👏👍:
Autor: P. Klíma Datum: 7.3.2019 17:20

Macron pracoval v administrativě zločineckého Bilderbergu a :
Autor: K. Janyška Datum: 7.3.2019 14:59

jen plní jeho zadání. Ano, z Evropy se má stát jeden stát, ovládaný právě touto zločineckou skupinou rudočerných nejbohatších socialistů světa. Nezajímá je, bohaté hlupáky, že to nejde. Už na SSSR a Evropu za Německa, kdy mu šéfoval Hilter, zapomněli a myslí si jen, že to dělali v Rusku a za Hitlera špatné. Teď se to už prý stoprocentně povede.

Nic se nepovede, nejde to. Lidský svět řídí nás, lidi, ne my jeho. Ani ti nejbohatší to nedkáží. Jen ho svojí zločineckou snahou o to kazí.

Musí vznikout světové hnutí za zákaz tohoto zločineckého "slejzání", zejména pak za odtajnění výsledků jejich zločineckých dohovorů. V malém to bohužel tak funguje u nás za Babiše a Zemana... Dzp.

Re: Macron pracoval v administrativě zločineckého Bilderbergu a :
Autor: S. Netzer Datum: 7.3.2019 15:25

Je zajímavé, že se ohledně Macronovy činnosti před nastoupením politické dráhy, rozcházíte s druhým geniálním myslitelem tohoto fóra, Církvou.

Ten zase tvrdí, že Macron pracoval u "Rozchielda" a zbohatl na privatizaci lokomotiv "TGM".

Jsem si ale jistá, že byste se shodli na tom, že dotyčný je gerontofilní úchyl. Víc angažovaný vlastenčík nepotřebuje vědět.

Re: Macron pracoval v administrativě zločineckého Bilderbergu a :
Autor: Š. Hašek Datum: 7.3.2019 20:11

Jste fakt číslo/kr-va, kupujete/vaříte i zápražku podle Macrona?

Vyprovokovala jste mě. Ev. všechno zapřu a hodím to na "momentální hnutí mysli".

Moje žena říká,:
Autor: P. Zinga Datum: 7.3.2019 14:50

že chlapa (Macron), který se vezme o tolik starší ženu, aniž by šlo o prachy, není normální. Neříká "nemůže být", říká "není".

My z toho cirkusu-pokaváď se nezmění orchestr, musíme ven. A ti západní blbci ať se třeba uláskují.

Re: Moje žena říká,:
Autor: Š. Hašek Datum: 7.3.2019 20:06

Vidím to stejně.

Laciné kverulantství p. Holáska:
Autor: J. Svoboda Datum: 7.3.2019 13:59

Pan Holásek mj. volá o "starání se o naše (české) hranice". Pokud je to pro něj natolik dominantní téma, tak bych se ho rád zeptal, co on chránil a kde byl, když se ty hranice -nejspíš už za života pana Holáska- několikrát dost znatelně smrskly. A taky, kde byl páně Holáskův mocný protestní hlas, když se tato zemička už asi čtyřikrát nebo pětkrát přejmenovala? Ovšem dnes, na internetu, to se to nadává, kritizuje, poučuje , zesměšňuje a uráží, jen co je pravda, pane Holásku, co? :-D

Re: Laciné kverulantství p. Holáska:
Autor: J. Vlček Datum: 7.3.2019 14:38

Pane Svobodo, správně jste postřehl, že na internetu dnes může plácat blbosti každý, kdo umí ťukat do klávesnice, tedy každý blbec, dokonce i vy. Proč byste se tedy žinýroval, že.

Re: Laciné kverulantství p. Holáska:
Autor: J. Svoboda Datum: 7.3.2019 19:16

Hloupě urážet ostatní, to vám jde. Napsat dopis Husákovi kvůli Rusy ukradenému území, to jste se žinýrovali vy, co, dědci... Ještě že nám EU pomohla se zavedením internetu, aby i takoví zapšklí šmoulíci v penzi měli kam hňácat písmenka, když už jim někdo další strčil svobodu a demokracii až pod frňák..

Re: Laciné kverulantství p. Holáska:
Autor: R. Langer Datum: 7.3.2019 19:21

Tak určitě! :-D

Re: Laciné kverulantství p. Holáska:
Autor: J. Vlček Datum: 7.3.2019 20:32

Jak jsem řekl, blbec.

Re: Laciné kverulantství p. Holáska:
Autor: P. Han Datum: 7.3.2019 20:37

A vy jste psal Husákovi nebo spíš Brežněvovi?

Re: Laciné kverulantství p. Holáska:
Autor: B. Hančl Datum: 7.3.2019 15:13

Demence? V alzheimercentru je ještě misto pro dementy. Ale pro vás již asi jen Bohnice.

V každém případě komu jde o dobro EU:
Autor: V. Církva Datum: 7.3.2019 13:54

Měl by Macronovy návrhy jasně, jednoznačně a viditelně odmítnout. Toto je cesta do záhuby EU. Pokud ale někdo chce urychlit rozpad EU a zkombinovat ho s přestřelkou, pro toho jsou Macronovy návody na cenzuru a centristickou diktaturu darem.

Re: V každém případě komu jde o dobro EU:
Autor: P. Sinclair Datum: 7.3.2019 16:20

Tak ty návrhy jasně, jednoznačně a viditelně odmítněte a hned budete mít klid v duši. Adresu presidentského paláce a překladatele si jistě dokážete najít sám.

Argumenty pro a proti Evropě. A nejen CO, ale také KDO mluví:
Autor: M. Pivoda Datum: 7.3.2019 13:38

Neviditelný pes by měl štěkat. Od toho existují psi, ať fyzičtí nebo metaforičtí. Ale ten pes by měl štěkat na obě strany plotu. Tím by si český čtenář měl kriticky krystalizovat své myšlení a dojít tak ke svému vlastnímu, lépe obhajitelnému názoru.

Neviditelný pes není Wikipedie. Tam se nepokoušejí nutně štěkat, ale integrovat existující protichůdné názory, aby tam nakonec dospěli k zajímavému závěrečnému sdělení pro čtenáře. Dnes na Wikipedii prakticky neexistují popírající názory na fyzikálně ověřitelné skutečnosti, tzn. například, že voda vře při 100 stupních Celsia, nebo že země je skutečně kulatá. Na politiku a historii jsou na Wikipedii názory ale už hodně kontroverzní a hodně četné. Například do článku ohledně života a přínosu kontroverzní Margaret Thacherové přispělo 11,813 editorů!!! A výsledný článek byl skutečně zajímavý pro všechny čtenáře, tj. na obou stranách plotu.

A teď zpět k tématu současného článku na Neviditelném psovi. Samozřejmě není důležité jen to, CO se říká, ale také KDO to říká. Pochybuji ale o tom, zda podtitulek u Holáskova článku, tj., že "Nafoukaný a drzý francouzský elitář chce udávat tón Evropě", snad nějak přidává nějaký argument proti setrvání v EU.

Re: Argumenty pro a proti Evropě. A nejen CO, ale také KDO mluví:
Autor: P. Zinga Datum: 7.3.2019 15:00

Pane Pivodo, ani těch 100°C není vždy pravda.

Peterovi Zingovi uniká smysl diskuzního příspěvku.:
Autor: M. Pivoda Datum: 7.3.2019 21:58

Vážený pane Zingo, diskutujeme na blogu, který se zabývá přednostně politikou, nikoliv fyzikou. Toto není technologický blog!!! Neztrácejte proto čas nepodstatnými připomínkami.

Já jsem původem inženýr, který měl hodně vysokoškolské výuky ve fyzice i v thermodynamice.

Podstatné je to, že o takových fyzikálních tématech se ve Wikipedii nediskutuje, protože jsou to prakticky ověřitelné události a fakta.

Největší bitvy na Wikipedii jsou o ideologie. Tam se dokonce nasazují boti (roboti), aby ihned přepsali opačný názor protivníka.

Re: Argumenty pro a proti Evropě. A nejen CO, ale také KDO mluví:
Autor: P. Han Datum: 7.3.2019 16:44

Teplota varu vody NENÍ 100°C. Musel byste udat tlak, přépadně nadmořskou výšku. V papiňáku vře voda při 120-130°C, na vrcholu Sněžky při necelých 95°C. Což se patrně v předmětu Inovace neučí.

A rozlišovat nejen CO, ale i KDO to říká, to je starý koncept, víceméně srovnatelný s tvrzením "raději se budu mýlit s (někým), než mít pravdu s (někým jiným)". Tedy že pravda je podružná, záleží na ideologii.

Argumenty pro a proti Evropě? Žádné nejsou, to najdete i v té Wikipedii. Evropa prostě existuje. Zhruba od té doby, co se rozpadly superkontinenty. EU existuje podstatně kratší dobu a ještě kratší dobu je v jejím vedení současná toxická garnitura. Takže se snažte rozlišovat a nehodnoťte články podle autora nebo podle podtitulku. Obzvláště když to podtitulek není. To je tzv. perex a obvykle ho píše redaktor, nikoliv autor článku.

Re: Argumenty pro a proti Evropě. A nejen CO, ale také KDO mluví:
Autor: J. Svoboda Datum: 7.3.2019 19:00

Vypadá to, že si potrpíte na detaily. V hovorové řeči se taky často myslí Amerikou USA, byť USA nejsou kontinent a existují zlomek času trvání amerického kontinentu. Totéž v bleděmodrém EU a Evropa. Pochopitelně, kromě BiH, Srbska, Moldávie nebo Běloruska znamená EU prakticky celou Evropu. A pokud jde o "současnou toxickou garnituru" v čele EU - nevím, co provedlo vedení EU vám osobně, ale obecně tito politici Evropanům zajistili dramatické snížení imigrace do Evropy (o 90% oproti roku 2015), značný růst životní úrovně, zaměstnanosti, pomoc krizí zmoženému Řecku atd. Radil bych nasadit podobná měřítka, jaké máte na nás Evropany v EU, na Latinskou Ameriku, Rusko nebo Čínu! :-DD,

Re: Argumenty pro a proti Evropě. A nejen CO, ale také KDO mluví:
Autor: R. Langer Datum: 7.3.2019 19:21

A proč?

Re: Argumenty pro a proti Evropě. A nejen CO, ale také KDO mluví:
Autor: P. Zinga Datum: 7.3.2019 22:10

Pane Svobodu, Rusko, které jste opominul, takže tedy -a pouze jeho evropská část-je větší, než EU.

A ta Vaše argumentace o vděčnosti za snížení počtu migrantů je -opatrně řečeno-směšná. Ale co-je to pitomost na kvadrát.

A zrovna tak blafete o životní úrovni Evropanů a zaměstnanosti (mládež např. ve Španělsku nezaměstnanost vyšší 20%).

Anebo to je ironie?

Re: Argumenty pro a proti Evropě. A nejen CO, ale také KDO mluví:
Autor: P. Han Datum: 7.3.2019 22:23

Až tu bude článek o Latinské Americe, Číně nebo Rusku, budu se k nim vyjadřovat také. Tento článek je o EU a o čem je Pivodův příspěvek, Bůh suď.

A vaše reakce je slušně řečeno směšná. Za "řeckou krizi" si mohou Řekové sami, ovšem s vydatnou pomocí právě EU. "Dramatické snížení imigrace" mi připomíná praktiky některých obchodních řetězců, které napřed nasadí na zboží ceny ve výši několika set procent cen obvyklých, aby je pak snížili o 30% a vydávali to za převratnou změnu. Co kdybyste srovnával současnou imigraci se stavem PŘED rokem 2015, tedy před "Wir schaffen das"?

Shodou oklností:
Autor: M. Zima Datum: 7.3.2019 13:37

včera opakovali rozhovor s krajanem prof. Glotzem. Vyjádřil aktuální západní mínění o problémech EU:

Praha a Budapešť jsou sice evropská města, ale do Evropy nepatří. ....

To, že Češi na Evropu nemají ukazují každý den, ne vždy to činí tak blboučkými výstupy, jakými exceluje Holásek, ale to také není potřeba, méně blbosti stačí.

Re: Shodou oklností:
Autor: P. Grigar Datum: 7.3.2019 13:46

.. tož to se nedá nic jiného dělat, než okamžitě Čechy i Maďary exkomunikovat ze spolku lepších států. Možnost případné likvidace, v rámci konečného řešení(Endlösung) otázky nekompatibilních států budoucí Velké Evropy, zatím ponechat otevřenou..

:
Autor: J. Jurax Datum: 7.3.2019 14:43

Čtvrtá říše už konečné řešení najde ... a po konečném vítězství neprodleně aplikuje.