6.12.2022 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

EVROPA: Má Fiala plán B pro předsednictví?

Když se premiér Fiala ve čtvrtek vracel ze summitu NATO převzít předsednictví v EU, v rozhovoru pro Seznam Zprávy si liboval. Panuje prý nebývalá jednota.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hák 7.7.2022 13:52

Spíš smutné, že tohle plánuje vláda, která by měla stát na zemi...

M. Malovec 7.7.2022 13:41

Nejsem odborník na válku, ale selským rozumem jsem došel k tomu, že Rusko nemůže prohrát. Na to jsou Rusové příliš hrdí, zamenalo by to pro ně nepřijatelné přiznání slabosti a obrovské ponížení. Představuji si hrnec s gulášem a kolo dva hladoví. Platilo dosud, že jeden hladový nepoužije velkou lžíci, i když ji má. Když však začne guláš docházet, proč by čekal, až mu ten slabší guláš sežere, to je nepředstavitelné. Tak ji prostě použije. A tak to je a bude.

V. Novak 7.7.2022 13:25

A jak jinak nazvat režim, který největší menšině zakazuje používat rodný jazyk ve veřejném prostoru, ve školách, v tisku, ve vysílání - ale také u lékaře? Režim, který zakazuje knihy, protože jsou v "nesprávném" jazyce nebo je napsal "nesprávný" autor? Ještě knihy nehoří - "jen" jsou zakazovány.

Jak nazvat režim, který uzákoní, že na Ukrajině žijí jen Ukrajinci, Krymští Tataři, Krymčáci a Karaité - ání Rusové, žádní Rumuni, žádní Maďaři, žádní Rusíni - ti na Ukrajině nejsou, tudíž nemohou mít ani žádná práva...

IMHO je označení "nacistický" oprávněné. Když navíc ještě ten režim oslavuje své nacisty, staví jim pomníky, muzea a jejich pamětní desky umísťuje na školy, aby se děti správně indoktrinovaly od dětství.

L. Šimon 7.7.2022 13:21

👍👍👍

F. Ogáv 7.7.2022 13:21

LIDOVKY, jděte do háje. V příspěvku jsem nikoho neurážel, nikomu nenadával, nepoužíval neslušných slov. Jen jsem chválil soudruha Čermáka a jemu podobné. On o pozadí USA psát může? Co tím myslí. Aljašku ? P.del?

REDAKCE LIDOVKY.CZ SI NEPŘEJE, ABY SE VÁŠ PŘÍSPĚVEK OBJEVIL V DISKUSI, PROTOŽE JE V ROZPORU S PRAVIDLY PRO DISKUTOVÁNÍ NA TOMTO SERVERU. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. IDENTIFIKAČNÍ ČÍSLO NEPOVOLENÉHO PŘÍSPĚVKU JE: 113872812. PŘEČTĚTE SI PRAVIDLA PRO DISKUTOVÁNÍ.

V. Novak 7.7.2022 13:12

Rusové členy bývalé ukrajinské správy rádi zaměstnávají, pokud jsou ochotni pracovat a pokračovat ve spravování příslušné vesnice, města nebo vyššího celku.

Ti, kteří utekli, se na správě pochopitelně nepodílejí a ani podílet nemohou, takže je nahrazují místní amatéři.

Lidé potřebují vodu, elektřinu, mít kde nakupovat a za co nakupovat, když (někteří) zaměstnanci bank "evakuovali" hotovost. A také potřebují ochranu před kriminálníky, které ukrajinská vláda vypustila a vyzbrojila s tím, že budou bojovat za Ukrajinu - a oni (logicky) se vrhli na méně riskantní činnost - začali olupovat neozbrojené občany a přepadat konvoje obchodníků na Krym, odkud dopravují potraviny.

V. Čermák 7.7.2022 13:12

Trauma vám asi vlezlo na mozeček. Ta snaživost udělat z nositele jiného názoru Komouše je opravdu, ale opravdu úsměvná, tedy kromě té primitivní jednoduchosti.;-D Já jsem komoušům jel cinkat z Brna na Václavák. Já se řitím vyhýbám, to Vy jste až po uši v EU USA řitce...;-DRv

V. Čermák 7.7.2022 13:06

Proč by tam měli Rusové pouštět Nepřítele? To je opravdu,ale opravdu úsměvné...;-D

V. Novak 7.7.2022 13:05

Banderismus "táhl" už majdan na Majdanu - a to bylo před autonomismem na východě Novorossije.

Vlastně už Juščenkovu vládu - právě Juščenko udělil Banderovi a Šuchevčovi tituly "Hrdina Ukrajiny".

Tak neračte tak lháti, prosím.

V. Čermák 7.7.2022 13:03

Pokud ji ovšem zrovna vytáhne z pozadí USA...Rv

V. Čermák 7.7.2022 13:02

Tak kromě soduružského Tykání máte ještě nervy na pochodu. Ukrajina především Neplnila Minské dohody a Chybovala a Chybovala. Za to nyní platí. Mimochodem, já jsem nikdy v Rusku nebyl a dokonce jsem nikdy neznal jediného Rusa. Nicméně mám Jiný názor než Vy a ten si ponechám....;-DRv

J. Vintr 7.7.2022 13:02

Ta politika nebyla chybná, oni ten konflikt rozeštvávali řadu naprosto úmyslně.

J. Vintr 7.7.2022 13:00

Pro Fialu je nejdůležitější mít k dispozici stále dost lubrikantu, aby mohl papalášům v Bruselu strkat hlavu do pozadí ...

V. Novak 7.7.2022 13:00

Rusové nechtějí Ukrajinu dobít. Ba nejspíš ani dobýt.

Prozatím to vypadá, že Putin chce vrátit Leninův dáreček Ukrajinské sovětské socialistické republice - Novorossiji. Tedy území, které Rusové dobyli na Tatarech a Turcích, zcivilizovali, z Divokého pole udělali obyvatelnou zem s městy, průmyslem a obchodem (ne s jedinou komoditou - otroky).

Dalo by se říci že probíhá konečná fáze debolševizace Ukrajiny. Dekomunizace dosud ne...

P. Hák 7.7.2022 12:56

Ještě bych se zeptal, zda plán, že české firmy budou rekonstruovat Luhanskou oblast, je plán A.

Jestli ano, tak upřímnou soustrast.

V. Čermák 7.7.2022 12:56

Ale houby Opimasi, 5tiSvědku, já Putinovi sice nyní fandím, ale hlavně kvůli takovým propagandistickým nemehlům jako jste Vy. Prioritně ovšem nemám rád USA, současnou říši Zla, co do počtu Vále i co do počtu Mrtvých. Už Chápete, už Rozumíte?;-D

V. Novak 7.7.2022 12:55

Lžete - a sprostě lžete.

V. Novak 7.7.2022 12:52

Ukrajina se jednou z nejzaostalejších a nejzkorumpovanějších zemí v Evropě stala zejména po majdanu na Majdanu. Poté, co přišla o benefity spolupráce s Ruskem - tedy poté, co se jich s výrazem hnusu vzdala - se propadla na poslední místo v Evropě v HDP/osobu.

J. Ptáček 7.7.2022 12:50

Jak souvisí seriál Chalupáři, na které se stejně nedívám ani jednou, s ukradeným územím, tomu fakt nerozumím. Třeba díky nějakénu záhadnému zkratu ve Vaší hlavě.

V. Novak 7.7.2022 12:49

Ve svobodných volbách z nichž byly některé strany a někteří kandidáti vyloučeni...

V. Čermák 7.7.2022 12:48

Co to tady šplouchá? Neodtékají vám nervy, Opimasi, 5tiSvědku? Ježatec měl raději řešit přemigrovanost, než válčit. A Jestli myslíte Babiše, tak ten jenom nebyl zvolen...;-D

P. Diviš 7.7.2022 12:37

Chyba je, že uvěříte každé ruské lži o základnách. Že byste je zvládl sám vymýšlet, to nepředpokládám.

P. Diviš 7.7.2022 12:36

A tohle vše těm zlým Američanům zařídil jejich agent Putin! :-P

P. Diviš 7.7.2022 12:34

Bodejť by nebyla, když tam dlouhá desetiletí poroučelo Rusko.

S tou finlandizací je to těžké: Musí s tím občani jakž takž souhlasit a musí to agresivnímu sousedovi stačit. Takže to bylo prakticky nemožné.

P. Diviš 7.7.2022 12:32

To máte marný. Šachystoš, Svědek Burešův, Svědek Putinův, je do Putina zamilován (nebo Putinem zaplacen). Nepochopí.

P. Diviš 7.7.2022 12:30

Nadstandardně dobré, pokud tam vládl nějaký ruský agent, jak se občas stalo. Nadstandardně mizerné, pokud někdo spíše prozápadní.

Majdan ty vlády agentů ukončil, tak ho pochopitelně ruští kolaboranti, tamní i zdejší, různě pomlouvají.

Rusko je čím dál, tím stejné: Paranoia, mesiáštví, imperialismus.

P. Diviš 7.7.2022 12:28

A přijde někdo jiný a bude válčit a válčit až doválčí, šachystoši, Svědku ...

Tak to v demokraciích chodí, konec konců i zde Bureš válčil a válčil, až doválčil. Jen Putina budou muset odstřelit, majznout cepínem nebo nechat chcípnout v zamčené cimře, jak je v kraji zvykem.

F. Navrátil 7.7.2022 12:22

Mír samozřejmě možný je, pokud USA dovolí Ukrajině, aby se vrátila k plnění Budapešťské deklarace a Minských dohod. V Budapešti se zavázala, že bude nejaderným a neutrálním státem a v Minských dohodách se zavázala, že bude dodržovat civilizovaně práva menšin a bude s nimi jednat o jejich statusu. Bohužel USA potřebuje konflikt s Ruskem a pranic jim nezáleží na územních, ekonomických a lidských ztrátách Ukrajiny.

V. Církva 7.7.2022 12:22

Ukrajina byla jednou z nejzaostalejších a nejzkorumpovanějších zemí v Evropě.

Je tak logické, že nějakou změnu udělat museli. A mezi to patří i vyvléct se z ruského obětí.

Přesto myslím, že o určitou finlandizaci se měli se skřípnutými zuby pokusit.

V. Církva 7.7.2022 12:17

Cílem by nemělo být ukončení konfliktu, ale minimalizace obětí. Až Rusové dobijí Ukrajinu, konflikt ukončí. Což nutně neznamená co nejmíň obětí.

Další velmi složitou možností je, že Rusy zaženou do kouta.