Úterý 22. dubna 2025, svátek má Evženie
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

EVROPA: Kvóty budou!

diskuse (44)

Pěkný dárek EU ženám k MDŽ

Letošní MDŽ (Mezinárodní den žen) je potřeba pořádně oslavit. A nebude to jenom nějaké rozdávání bomboniér a karafiátů, jako před rokem 1989 v bývalém komunistickém bloku. Evropská unie se rozhodla konečně "zatočit" s diskriminací žen a zavést opatření, která zajistí rovnost pohlaví všude v celé Evropské unii. Evropský parlament loni přijal rezoluci o nedostatečném zastoupení žen v řídících orgánech obchodních společností. Evropská komise se chopila práce a návrh na zavedení kvót je už na světě. Budou z toho mít ženy v Evropské unii radost? Pomůže to těžce zkoušenému evropskému hospodářství? Na tyto otázky se odpověď nehledá. Kvóty zkrátka budou.

Když se minulý rok v Evropském parlamentu hlasovalo o výše zmíněné rezoluci, tak jsem hlasoval PROTI. Rezoluce přesto velkou většinou hlasů prošla. Napsal jsem o tom blog s názvem "Ředitelé do výroby a ženy na jejich místa" ve kterém jsem předpověděl, že Evropská komise si nenechá tuto příležitost utéct a brzo začne připravovat konkrétní právně závazné předlohy. Jak se ukázalo, tak jsem to odhadl dobře. Úředníci v Evropské komisi zapracovali a návrh na zavedení kvót pro zastoupení žen v orgánech obchodních společností je na světě. V blízké době tedy budou všechny vlády členských států EU stát před otázkou: "Jste pro zavedení ženských kvót ve firmách nebo ne?" Čeká nás tedy opět "zajímavá" debata.

Základní parametry diskuse jsou známé a neměnné. Feministická filosofie a ideologie tvrdí, že zastoupení mužů a žen v jakékoliv společenské struktuře musí být stejná jako je podíl pohlaví v populaci t.j. 50% ku 50%. Pokud tomu tak není, tak je tento stav důsledkem "diskriminace", která musí být vládní akcí odstraněna a musí být silou nastolen stav kýžené rovnosti pohlaví. Zdravý rozum říká, že zastoupení pohlaví ve společenských strukturách je věcí v zásadě dobrovolné dohody a přirozené společenské dělby práce. Proto zdravý rozum velí tuto věc neřešit a nechat ji přirozenému vývoji.

Evropská unie se nyní staví jednoznačně na stranu radikálního feminismu a usiluje o to, aby se rovnost pohlaví prosadila silou prostřednictvím evropských směrnic, které nařídí kvóty pro zastoupení pohlaví. Konkrétně je na stole návrh týkající se obchodních společností. Zde se EU inspiruje zákonem, který již platí v Norsku. Cílem je dosáhnout toho, aby se podle stanoveného harmonogramu zvýšil podíl žen ve správních a dozorčích radách akciových a dalších obchodních společností zvýšil na 40%. EU tak chce zasahovat přímo do vnitřních poměrů soukromých subjektů a to navíc ještě pod hrozbou sankce spočívající ve zrušení celé firmy.

K čemu taková regulace povede? Pokud bude taková směrnice přijata, tak se poměrně značná část velkých evropských firem definitivně rozhodne z EU odejít do jiné jurisdikce, aby nemusela tento nesmysl zavádět. V těch firmách, které v EU zůstanou, bude směrnice mít za následek to, že muži v těchto pozicích budou postupně dostávat "padáka" a to zcela bez ohledu na jejich hospodářské výsledky. Naopak vznikne poptávka po velkém počtu žen-ředitelek, které budou dosazovány do uvolněných pozic. Jak to dopadne na hospodaření těchto firem nechť si každý odpoví sám.

Je s podivem, že v době, kdy hospodářství ve státech EU je vystaveno těžké krizi, pokračuje Evropská komise ve svých šílených feministických a globálněoteplovacích plánech. Zdá se, že je nepoučitelná. Co na to řeknou ženy při dnešní oslavě MDŽ?

Více na www.fajmon.eu

Autor je historik a politik, poslanec Evropského parlamentu za ODS

Převzato z Fajmon.blog.idnes.cz se souhlasem autora

Gita Zbavitelová
22. 4. 2025

Izrael a Židé byli z výroků a postojů papeže Františka rozčarovaní.

Aston Ondřej Neff
22. 4. 2025

Jeho Eminence Turkson má škraloup

Ai GROK
22. 4. 2025

Ptáme se umělé inteligence GROK 3

Jan Ferenc
22. 4. 2025

V přestávkách mezi jednáními mezi Ruskem a USA Rusko přitvrzuje.

Lika
22. 4. 2025

Aston Ondřej Neff
19. 4. 2025

Rusko nepřestane útočit a Ukrajina se nepřestane bránit.

Aston Ondřej Neff
21. 4. 2025

Dneska opravdu jen krátce, kdo by se o svátcích chtěl zabývat politikou.

Chechtavej tygr
19. 4. 2025

Ve vlaku cestuje kněz, rabín a šaman.

Aston Ondřej Neff
22. 4. 2025

Jeho Eminence Turkson má škraloup

SÝR ZDARMA
19. 4. 2025

Anglický ústavní soud potvrdil to, co ví každý normální člověk.

Martin Zvěřina
22. 4. 2025

Nebýt úmrtí papeže Františka, dalo by se tvrdit, že letošní Velikonoce ovládl europoslanec Filip...

ČTK, jhr Jan Hron
22. 4. 2025

Ozbrojenci zaútočili na turisty v indickém státě Džammú a Kašmír. Počet obětí se zvýšil nejméně na...

Lidovky.cz, ČTK
22. 4. 2025

Finanční správa opět zaznamenala případy, kdy daňovým poplatníkům přicházejí falešné e-mailové...

Robert Rampa
22. 4. 2025

Hokejová extraliga musí řešit problém. Antidopingová kontrola odhalila v průběhu semifinále mezi...

Josef Kopecký
22. 4. 2025

Pacienti by měli mít podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka z TOP 09 možnost připlatit si...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz