7.7.2020 | Svátek má BohuslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Kritika islámu je trestnáŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 94, poslední: 26.4. 2019 10:30, přehled diskusí

Jen u nás ...:
Autor: J. Heller Datum: 25.4.2019 15:15

"V něm tvrdila, že všichni teroristé v Evropě jsou muslimové" ... a co ten SPD důchodce u nás? To byl taky muslim? :D

Re: Jen u nás ...:
Autor: R. Neveselý Datum: 26.4.2019 10:30

Jo, pravda. Jen ty počty jste neuvedl...

......:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.4.2019 19:08

Islámský stát publikuje fotografii, která ukazuje 8 teroristů Srí Lanky - https://sux.cz/a4aa

Tady je i video. Abú Bakr je zřejmě živ. - https://twitter.com/Imamofpeace/status/1120726798814334976

Za všechno mohou muslimové, i za hloupé diskuse?:
Autor: D. Mach Datum: 24.4.2019 18:49

Je zajímavé, kolik nesmyslů a protichůdných tvrzení dokáže autorka napatlat do jednoho článku, a pro zvýšení "důvěry" vkládá odkazy na svůj jiný blog nebo nějaká nesmslná vyjádření propagovaná na youtube. To si myslí, že všichni čtenáři jsou hloupí jako členové Pitomiovi SPD?

Když bych se vrátil k úvodu článku, kde je odkaz na někoho, kdo tvrdil, že za všechno násilí v Evropě mohou muslimové, tak by mě zajímalo, v které části ten člověk žije. Finsko má asi smůlu, že se nachází v těsné blízkosti Ruska a jeho desinformačních kanceláří. Pak se může stát, že je vyhrožováno novinářům, kteří se snaží aktivně zveřejňovat pravdu, jako je například Jessikka Aro.

https://www.respekt.cz/tydenik/2019/5/moje-sezona-v-pekle

Re: Za všechno mohou muslimové, i za hloupé diskuse?:
Autor: P. Grigar Datum: 24.4.2019 19:20

"To si myslí, že všichni čtenáři jsou hloupí jako členové Pitomiovi SPD?"

Obviňovat někoho z hlupáctví a přitom sám spáchat gramatickou chybu na úrovni učiva prvního stupně ZŠ, to o čemsi vypovídá. Dokážete ji ve větě alespoň najít?

Petráček v tištěných Lidovkách:
Autor: M. Prokop Datum: 24.4.2019 17:50

Prý odplata. Mezinárodní terorismus? Ale kdež, islamismus!

Je to prý odplata za masakr na Novém Zélandu. Tak se po masakru na Šrí Lance vyjadřují na webu islamisté. Vsaďte se, že se na Západě najde dost lidí, kteří na to kývnou. Či aspoň řeknou, že na tom něco je. Že kdyby v březnu Brenton Tarrant nepostřílel 50 muslimů v mešitách novozélandského Christchurche, nezavraždili by teď džihádisté přes 300 lidí, z notné části křesťanů, v kostelích či hotelech Šrí Lanky.

Jenže takové úvahy skrývají demagogii a vposledku přispívají k neblahému trendu: čím víc se západní politici, intelektuálové i média zdráhají hovořit o problému islámu, muslimů a jejich vzorců chování tolerujících různé společenské zlořády (od postavení žen až po terorismus), tím víc poroste odpor „mlčící většiny“ Západu k islámu jako takovému.

Co se týče údajné odplaty, lze to říci i takhle. Dejme tomu, že na Šrí Lance šlo skutečně o odplatu za Christchurch. Ale nebyl v téže logice Christchurch odplatou za řadu předchozích islamistických útoků? I za útok z Egypta o Velikonocích 2017, kdy džihádisté zavraždili 45 křesťanů v kostele? Podíváte-li se na Wikipedii na heslo „Seznam teroristických útoků islamistů“, za 40 let od vítězství íránské islámské revoluce je jich napočteno 277. Jistě, většina jich mířila na „špatné muslimy“, jen menšina na křesťany, ale i tak – kdyby si křesťané nárokovali logiku odvety, Tarrant by byl jen jedním z mnoha odvetníků. Jenže to je logika neblahá a fakt, že nachází úrodnou půdu právě v muslimském světě, o něčem vypovídá.

Soustřeďme se raději na logiku přízemnější. Třeba: proč západní elity nálepkují útok z Christchurche jako pravicový extremismus, ale ten ze Šrí Lanky jako mezinárodní terorismus? Pachatel na Zélandu byl zatčen a zanechal manifest, kdežto na Šrí Lance se muselo pátrat, ale přesto trvalo skoro dva dny, než média užila výraz „radikálové“. Zřejmě proto, aby se vyhnula tabuizovaným slovům islám, islamismus, muslim.

Re: Petráček v tištěných Lidovkách:
Autor: M. Prokop Datum: 24.4.2019 17:50

Za další. Po útoku v Christchurchi v Evropě zaznělo, že na vině je islamofobie a muslimové potřebují zvláštní ochranu. Konkrétně to požadoval Aiman Mazyek, předseda Ústřední rady muslimů v Německu. Leč při pohledu na čísla i události lze říci asi tolik. Za prvé: někteří muslimové, například Salman Rushdie, již zvláštní ochranu mají, jen ironií osudu před jinými muslimy. Za druhé: nezdá se právě v poslední době, že ochranu potřebují i křesťané?

Re: Petráček v tištěných Lidovkách:
Autor: D. Mach Datum: 24.4.2019 18:51

Ano, například ti pravoslavní na Ukrajině před jinými pravoslavnými z Ruska.

Takže muslimové ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.4.2019 19:10

Re: Petráček v tištěných Lidovkách:
Autor: P. Grigar Datum: 24.4.2019 19:23

.. podle vaší logiky je tedy ukrajinsko-ruský konflikt nábožensky motivovaný?

:
Autor: J. Fridrich Datum: 24.4.2019 12:40

Rimska rise padla na podobnou degenereci a nechut hajit se " zbrani v ruce " sve civilizacni HODNOTY...

Re: :
Autor: I. Vermis Datum: 24.4.2019 13:12

Římská říše skonala na ženy v politice a na křesťanství.

Re: :
Autor: J. Fridrich Datum: 24.4.2019 13:52

Ááááá - tak, tak to tedy bylo, pane Vermis... Studoval jste oficiální prameny historických odborníků ze světových universit ? Samozřejmě bylo těch důvodů více, toho jejich odchodu ze světové scény po téměř 1 000 roků trvající dominanci, ale byly to nejen ty vaše uváděné, co myslíte ?

:
Autor: J. Jurax Datum: 24.4.2019 15:40

No, když byste doplnil "také", mohlo by to být přesnější. Ovšem v Římě moc žen v politice nebylo, pokud mé znalosti historie stačí - vlastně si na žádnou nevzpomínám, ledaže by se počítaly císařské manželky typu Messaliny ...

Re: :
Autor: J. Heller Datum: 25.4.2019 22:32

no jo, já taky nejsem ochoten hájit civilizační hodnoty se zbraní v ruce. ale jestli chcete, braňte

Co se dá dělat, přestaneme kritizovat..:
Autor: P. Grigar Datum: 24.4.2019 11:06

.. muže zdobí skutky.

:
Autor: J. Jurax Datum: 24.4.2019 12:06

Jojo ... a v dané souvislosti bych se poťouchle zeptal - jaké že to skutky?

Re: :
Autor: T. Hraj Datum: 24.4.2019 14:15

My si ještě můžeme dovolit skutky pasívní a mírumilovné: zastáncům nepřátelské ideologie nevydávat povolení k dlouhodobému pobytu, trvalému pobytu nebo nedej bože občanství!

:
Autor: J. Jurax Datum: 24.4.2019 15:33

Quo usque tandem?

Jsme přece podřízená gubernie EU, která nám to může dát rozkazem, aniž bychom proti tomu mohli něco dělat. A navíc tento stát spravují eurohujeři servilně sklonění směrem k bruseli.

Re: :
Autor: P. Grigar Datum: 24.4.2019 16:28

.. vše má svůj čas, pane Juraxi. To, co vám dnes připadá nemožné, se může pozítří stát nutným a tedy běžným.

Praemonitus praemunitus.

Kritika islámu ....:
Autor: L. Harvánek Datum: 24.4.2019 10:52

Nedávno jsem v rozhlase zaslechl výrok jedné bývalé ministryně spravedlnosti o tom, jak náš právní řád je zaplevelen nepřehledným množstvím různých zákonů, předpisů, vyhlášek a prováděcích nařízení. Má jich být na dva milióny, což je číslo slušné, pro mnohé ale příliš abstraktní na to, aby si ono množství dokázali představit. Pro mne to je číslo docela konkrétní, neb ve své profesní kariéře jsme s tak nepatrnou hodnotou jako je milión často setkávali a s ní pracovali.

Takže se nedivím, že v naší právní soustavě se skoro nikdo nevyzná a pokud existují specialisté, tak ovládají jen příslušný úsek. Že v jiných oblastech platí ustanovení, který těm prvně uvedeným odporují, se ani nedivím. Proto je naše justice tak pomalá a jednotlivé výroky si odporují.

Právo "šaria" určitě tak složité není a tak se nedivím, že jej použít v některých sporných případech je jednodušší než studovat jednotlivá ustanovení právního řádu našeho (kde ano znamená ano jen někdy a s ne je to obdobné).

Re: Kritika islámu ....:
Autor: J. Lepka Datum: 24.4.2019 10:56

Možná se mýlím, ale všechny evropské státy mají ve své ústavě zaručenu svobodu projevu.

Re: Kritika islámu ....:
Autor: P. Grigar Datum: 24.4.2019 11:08

.. a svoboda po projevu je tam také? ;-)

:
Autor: J. Jurax Datum: 24.4.2019 15:46

Ale to nejspíš ano, papír snese všechno, podstatné je, jestli se ta svoboda po projevu reálně dá uplatnit ... a to v případě některých nesprávných projevů se začasté nedá ... třeba Thilo Sarazin ...

:
Autor: J. Jurax Datum: 24.4.2019 11:40

Jistě.

Ale jestli se svobodně projevíte kritikou islámu a muslimů, byť opřenou o citace z koránu a praxi či činy muslimů, dostanou Vás na porušení náboženské svobody. A tady svoboda projevu končí.

Dobře to mají ti moslemíni vymyšlené. Prohlásit se nacismus za náboženství a NSDAP za náboženskou společnost, máme ho tu dodnes a napořád.

Je na čase se vykašlat na posvátnou krávu svobody vyznání a islám aspoň v EU postavit mimo zákon, resp. neuznávat jej jako náboženství, nýbrž jen jako spolek s ideologií nám nepřátelskou.

Není-li muslim, není ani problém s muslimem "radikalizovaným".

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 24.4.2019 11:51

Problém je, že jakmile začne někdo omezovat svobodu (což politici i úředníci dělají velice rádi), tak je to k nezastavení.

IMHO by stačilo využívat stávající obecné zákony, týkající se některých projevů. A to tak, že důsledně. Pokud chybí vůle k i tomu, nepomůže ani postavení islámu mimo zákon.

:
Autor: J. Jurax Datum: 24.4.2019 11:58

Furt narazíte na svobodu vyznání. A stávající obecné zákony, jakož i jejich uplatnění, se mohou jít klouzat, i kdyby se je někdo vůbec troufl je proti muslimům prosazovat.

Re: :
Autor: R. Brzák Datum: 24.4.2019 13:17

Jestliže jedna svoboda (vyznání) popírá druhou svobodu (slova), je namístě vyhodnotit, která z těchto dvou hodnot je základní - a tu druhou té základní podřídit. Jsme sekulární stát - takže svoboda slova má přednost. Kdo se ale naopak ohání svobodou vyznání a potlačuje svobodu slova, ten nakonec nebude mít svobodu žádnou.

Re: :
Autor: J. Anděl Datum: 24.4.2019 13:37

Jde myslím o to, že se jednotlivé svobody nemohou navzájem popírat, jen doplňovat, a to vše v rámci platné legislativy.

Svoboda slova nepopírá svobodu vyznání. Mé slovo neomezuje nikoho ve víře.

Různá náboženství mají v sobě integrovány různé příkazy. Žádný náboženský příkaz však člověka neopravňuje k jednání, které není v souladu s obecným právem země. Tak je svoboda vyznání (i slova, btw) "omezována" už dnes, nemusíme k tomu ani přijímat nové zákony. Už podle těch stávajících nesmějí žádní věřící vraždit (diskriminovat, bít, věznit, mučit, znásilňovat ... ...) žádné nevěřící či jinověřící psy, kočky, krávy, ba ani lidi.

Re: :
Autor: T. Hraj Datum: 24.4.2019 14:28

Nenarazíte. Je na to pamatováno ve stávající legislativě. Stačí ji používat. Listina základních práv a svobod, hlava druhá, oddíl první, článek 16, §4:

"Výkon těchto práv (tj. svobody projevu a náoženského vyznání) může být omezen zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu veřejné bezpečnosti a pořádku, zdraví a mravnosti nebo PRÁV A SVOBOD DRUHÝCH."

Neboli islám eliminovat lze.