21.2.2020 | Svátek má Lenka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 246, poslední: 6.6. 2009 16:31, přehled diskusí

5.6.2009 10:16

Re: Je dobře, že Klaus vystoupil z ODS!

Jako vždy Astone,chápete vše úplně obráceně,ale na to si už zvykáme......:-D

5.6.2009 9:59

Á, hradnímu ješitovi

Šlápli na bébíčko.;-D;-D

5.6.2009 9:45

Klaus je šašek počmáranej,

to je přece naprostá nehoráznost, žvanit o "demokratickém deficitu" v EU a současně podrývat autoritu europarlamentu. Když zrušíme demokraticky volený europarlament a necháme to jen na úřednících a na kabinetních jednáních, tak to teprv bude ta pravá Klausova demokracie???

Samotného mne to překvapuje, ale Klaus mi čím dál tím víc vadí, začínám uvažovat o tom, že využiju svého práva na svobodu projevu a budu nějakým způsobem protestovat.

5.6.2009 11:44

Re: Klaus je šašek počmáranej,

Take me to zarazilo, ale treba Vam to nekdo vysvetli, ze to Klaus prece nemyslel tak, jak to rekl.

5.6.2009 9:32

Proč

by i pan Kouchner nemohl říci svůj názor ?

5.6.2009 9:48

Re: Proč

Pan Kouchner má v tomto případě naprostou pravdu. Měli bychom s tím něco začít dělat, dřív než bude pozdě.

5.6.2009 9:25

Vážený pane prezidente

vzhledem k Vašim názorům, které považuji za silně nacionalistické, už není podstatné zda LS je dobrá nebo špatná, ale Vaše neúnosné chování. Nerespektujete vůli parlamentu a tím většinovou vůli nás všech a šlapete po ústavě, když nechcete bezodkladně ratifikovat LS. To jasně vyjadřil předseda Ústavního soudu v televizním pořadu V. Moravce. Bylo tam připomenuto i Vaše další nedodržování demokratických zásad, jako je nerespektování rozhodnutí soudu tím, že odmítáte jmenovat soudního čekatele. Takové chování už považuji i za zlé.

5.6.2009 9:47

Uráží mne, že Klaus šlape po mém právu

demokraticky si zvolit svoje zástupce v Evropě. Podle něj je zřejmě lepší autokraci dle ruského střihu.

5.6.2009 10:00

Re: Vážený pane prezidente

Proč by měl jmenovat každého soudce, kterého mu někdo navrhne ? Když to má v pravomoci. Tak ať změní ústavu a jmenuje je třeba ústavní soud.  Ten čekatel se snažil dostat ke křeslu zuby nehty - pomocí žalob. A takový by soudce dělat neměl. A on je prezident podřízený nějakého soudu ?

5.6.2009 10:15

Re: Vážený pane prezidente

Pro upřesnění. Prezident neměl žádné odůvodnění pro nepřijetí návrhu. Kromě zdůvodnění, že ten člověk je podle jeho názoru příliš mladý. Ale takový důvod není nikde v postupech uvedený, že jej může prezident pro odmítnutí použít. Prezident si nemůže vymýšlet své vlastní důvody, k tomu není oprávněný. Proto byla žaloba. Ne primárně proto, že se znaží zuby nehty dostat ke křeslu (jak píšeš), ale proto, že prezident jedná nezákonně.

5.6.2009 10:35

Re: Vážený pane prezidente

Prezident není ze své funkce nikomu zodpovědný. V jeho pravomoci je jmenovat soudce, nic jiného v ústavě není - když někoho nejmenuje, tak prostě soudcem nebude. Pokud vím, tak už jmenoval všechny ty mladé soudce, kromě toho, který se s ním soudil. Podle mě, ten člověk nepředvedl žádnou pokoru a proto by soudce dělat neměl. Logicky je prezident nejvyšším soudcem, protože může milostí opravit výsledek soudu.

5.6.2009 11:11

Re: Vážený pane prezidente

přesně o tom to je. Na jedné straně hubu plnou keců o demokracii a na straně druhé uražená ješitnost na toho, kdo si dovolil se vzepřít. Ať Langera nejmenuje, ale ať mi to rozumně vysvětlí - už je mi přes třicet.

Protože jinak je to ješitný a urážlivý člověk bez sebereflexe.

Monarchu a diktátora za prezidenta nechci.

5.6.2009 11:17

Re: Vážený pane prezidente

Vřeke doporučuji přečíst v současném čísle RESPEKTU rozhovor s býv.ústavním soudcem dr Klokočkou.Naprosto přesně to tam rozebírá.

5.6.2009 11:24

Re: Vážený pane prezidente

Nemáš pravdu Ludvo, své rozhodnutí musí prezident dle výroku soudu  relevantně zdůvodnit, nebo jmenovat. On tento výrok Nejvyššího správního soudu ignoruje, to si nedovolil ani Kaiser. a to byl feudál ! ;-D

5.6.2009 10:38

Re: Vážený pane prezidente

Ještě bych dodal - to má být prezident jen ruka dávající razítko na všechno, co se mu předloží ?

5.6.2009 11:25

Re: Vážený pane prezidente

Pokud to neodporuje ústavě tak ano. To je překvápko, co ? ;-D

5.6.2009 9:23

co je demokratická diskuze

Demokratická diskuze vycházející ze svobody slova umožňuje i výroky francouzských politiků kritizované českým prezidentem, zvláště pokud jsou přesvědčeni, že takové výroky je třeba říct v zájmu ostatních obyvatel Evropy. Ovšem prohlášení o demolici demokratické diskuze, stejně jako o mlčení je již neférové, protože naznačuje, že oponent má na svobodu slova menší právo.

5.6.2009 9:14

Děkuji pane presidente.....

mluvíte mě z duše.... hezký den

5.6.2009 9:07

Musím říci,

že mi pan president mluví z duše.

Zajímavé je, že všeobecně 9 z jeho 10 názorů opravdu sdílím. Bez ambicí na cokoli.

Proč vlastně všichni předpokládají, že pravdu má velká většina, a nejsou ochotni ani uvažovat o tom, že by Klaus, alespoň v něčem, měl pravdu? On i možná absurdní názory má vždy podepřeny raciem nebo pragmatismem.

Nikdo s ním přece nemusí souhlasit, ale proč se nad tím, co říká, nezamyslet? Nebo okřikování z Francie je snad krásné? Nebo se Vám líbilo chování předsedy EP v Praze na hradě?

V příspěvcích níže není moc věcných argumentů, jen osobní urážky a vyjádření toho, že Klus je neoblíbený. Zkusme se tedy raději zaměřit víc na obsah.

5.6.2009 9:13

Re: Musím říci,

máte pravdu, ale co se týká okřikování, tak na to je hlavní mistr pan prezident,

5.6.2009 9:48

Re: Musím říci,

Ale je osvěžující, že jako jeden z mála, ne-li jediný ,umí zareagovat na zpupnost evropských vizionářů. Třebaže často arogantně, sarkasticky, ale to je právě ta odpověď, která dojde sluchu! Máme prezidenta, který nekývá hlavou s houfem ovcí a hlasitě říká své názory a je v nich konzistentní. Třebaže je to díky jeho vlastní sebestřednosti, pýše a kdečemu dalšímu. A že je euroskeptik? No a?

5.6.2009 12:32

Re: Musím říci,

euroskepticismus by nevadil, naopak. Ale myslíte si, že třeba takový Schwanzerberg nebo Vondra přikyvují jako ovce?.

5.6.2009 12:47

Re: Musím říci,

Schwarzenberg to vidí tak, jako mocipáni v Evropě, ovšem obávám se, že Vondra jen kýve.

5.6.2009 9:02

Kroky a retorika pana Klause lze byt snadno

pochopena jako snaha o destrukci EU. Francouzsky ministr zahranici pouze nahlas rekl, jak je nas prezident v EU vniman. Nevidim na tom nic nedemokratickeho, zrejme si pan Klaus ovsem mysli, ze ma patent na kritiku a ostatni se maji pred nim plazit.

Mozna to pan Klaus mysli uplne jinak, ale pusobi dojmem jakym pusobi. Jednotlivy vyrok prirozene muze byt nepochopen, ale pokud se daji dohromady, tak to patrne ten obrazek, o kterem ten frantik mluvi dava.

5.6.2009 9:07

Re: Kroky a retorika pana Klause lze byt snadno

Není nejlepší vlastní dojmy vydávat za skutečnost.

5.6.2009 10:22

Re: Kroky a retorika pana Klause lze byt snadno

ale howno! Kušnýr řekl jen jak je Klaus vnímán francouzskou vládou. Chápu ho, že je to štve, neb jim Klaus rozhazuje ty jejich krásně srovnané hračky, ze kterých se po rozbalení stane kladivo na malé země!

5.6.2009 13:17

Re: Kroky a retorika pana Klause lze byt snadno

Výstižně řečeno!

5.6.2009 9:00

mně připomíná LS

postup zavedení ISO certifikace ve firmě. Jakože princip není špatný, ale všeobecně se to děsně přehání, absurdita detailů každého štve, no ale tak  to teda uděláme, když to po nás vedení chce, ať je klid a prémie. A pak když je krize, první, na co se každá firma vykašle, je udržovat ISO. Takže ono je to stejně jako s každou smlouvou -  jen načas. Dokud politici diskutují na summitech a poslanci v Bruselu vymýšlejí další paragrafy a normy, je to furt lepší, než kdyby nás hnali do války. Myslím si, že voliči na Maltě a ve Finsku a kdoví kde ještě si pan prezident myslí, že jsou takoví jednodušší, to mají spočítané docela dobře.    

    

5.6.2009 9:03

Re: mně připomíná LS

Je mi tě líto.

5.6.2009 9:10

Re: mně připomíná LS

realisty není potřeba litovat...