16.10.2021 | Svátek má Havel


Diskuse k článku

EVROPA: Konec dějin se nekoná...

Evropská unie by měla už konečně vzít na vědomí, že řadu jejích dosavadních agend, mnohdy považovaných za prioritní, je nutné zcela opustit – a to nejen proto, že jsou zcela zbytné a obtěžující, ale naopak škodlivé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Teren 20.6.2014 18:33

Re: Čo chcel článkom básnik povedať?

Well, zufalstvo mnohych sa da chapat, ale obhajovat totalitu komunizmu je dost ubohe. Zanechala po sebe miliony mrtvych s viziou "lepsej" spolocnosti. Marxismus to v 1989 neprehral. Naopak ti ha_jzli to vyhrali. A ovce na obidvoch stranach Atlantiku kracaju k "novym a stastnejsim" zajtrajskom. Ako mnohokrat v minulosti.

J. Babička 20.6.2014 17:42

Re: Never nikomu, kdo je starsi 30 ti let,

Proste nejvice verite mladym homlesakum

P. Mach 20.6.2014 17:38

Každému kdo umí číst je jasné co chtěl autor říct.

A jen naprostý magor by proti tomu co autor článků říká  mohl něco namítat. Tys nezažil rusáky ani komunisty bIbečku, tys zažil akorát jejich prdeIe, ze kterých jsi doposud nevylez.

J. Kostelanský 20.6.2014 17:01

Čo chcel článkom básnik povedať?

Ruska sa nebojím, zažil som komoušov i ruskú okupáciu. Prežiť sa to dalo. Ale desím sa "pokrokových" myšlienok prichádzajúcich z Bruselu a Washingtonu - masové potraty, eutanázia - dokonca i detí, homo revolúcia, multi-kulti nezmysly.

Na komunistov som názor nezmenil, ale stále častejšie si hovorím: Zlatí komunisti. Zlatí rusáci...

Pre tých menej chápavých - súčasnú bagáž v Bruseli považujem za oveľa väčších magorov ako boli komunisti u nás... Oproti súčasným "pokrokárom" to boli pravicoví reakční spiatočníci...

P. Jakeš 20.6.2014 16:54

Re: poněkud slabší článek

Tak nevím co je na článku slabšího. Je lepší na dluh vyzbrojit a živit bojeschopnou armádu, kterou dříve nebo později budeme bohužel potřebovat, než živit armádu neschopných byrokratů a jiných parazitů které nikdo nepotřebuje už dnes. A to jak u nás, tak v Bruselu.

P. Vaňura 20.6.2014 15:25

Opak je pravdou, nevěř nikomu,

kdo se o sebe nechce postarat ani těm, kteří ho jsou ochotni živit z daní ostatních. A dokonce vytvářejí podmínky pro to, aby líni lempli mohli beztrestně krást.

KDO je horší, podnikatel, který třeba sám vydělá 2 miliony ročně, ale daně odvede jen z jednoho milionu nebo ten, kdo nedělá NIC a je z daní dotyčného ŽIVEN!

P. Dvořák 20.6.2014 14:24

Re: Never nikomu, kdo je starsi 30 ti let,

jsou slova Johna Lennona. Alespoň tak jsem to slyšel.

A já si k tomu přidávám: . . . a nikomu kdo má auto nad třista tisíc.

P. Lenc 20.6.2014 13:56

Re: Pravdivé,

Také trpím touto obavou.

P. Lenc 20.6.2014 13:55

Re: Ále, autor a jeho strana a aktuálnost...

Pěkné pane Houško, za jedna.

S. Rehulka 20.6.2014 12:57

Re: Ále, autor a jeho strana a aktuálnost...

Zdravím pane Houško : Pravdu řvals lve, ale ti vlci, v kůži beránčí dělají, že neslyší.....

M. Prokop 20.6.2014 11:22

Pravdivé,

bohužel neproveditelné.

Špína je příliš zažraná a kapři si rybník nevypustí.

R. Houška 20.6.2014 11:14

Re: Ále, autor a jeho strana a aktuálnost...

Mrázek, ty bys nepoznal inteligentního a vzdělaného, konzervativního člověka, ani kdybys do něj narazil. Ale v V. cenovejch, kde ty to znáš nejlíp, ho prostě nepotkáš. Kdyby v této zemi bylo víc Dr.Kubalčíků a méně Mrázků, Šejnů, a těch, co si tu říkají Nováci, nemuseli bychom žít v tom marasmu, ve kterém žijeme.

R. Houška 20.6.2014 11:10

Re: poněkud slabší článek

Když už chtějí, Šejna, někoho školit, tak si napřed o té historii posledního čtvrtstoletí něco nastudujou. Před čtvrt stoletím, sahalo rusko-bolševické panství až k Aši. Když viděli, že si s Amerikou a celým NATO, i přes neustálé bojkoty Francie, nevědí rady, že jsou, i s koloniemi typu ČSSR, hospodářsky na chvostu světového vývoje, rozhodli se vytvořit na Západě vzdělanou vrstvu kágébáků, a rozprostřít jí po celém světě tak, aby, financovaná z Kremlu, tudíž s neomezenými finančními prostředky, mohla infiltrovat veškeré západní, hospodářské i politické, demokratické struktury. Nazvali to politikou uvolňování, a Západ jim na to, bohužel, skočil. Plody sklízí dnes Putin, který si může anektovat na co si ukáže, a Západ se zmůže maximálně na plané sankce. A autor má plnou pravdu, že když z Putinovy expanze nevyvodíme dnes důsledky, a neklepneme jej pořádně přes prsty, tak už zítra bude pozdě. S jídlem roste chuť, a Rusák je duší agresor, schopný bořit, ale neschopný stavět. Rusové jsou jak Cikáni. Když na něco nemám, tak si to vezmu. Berou to jako přirozenost.

V. Venc 20.6.2014 10:28

Aby se vyplnila přání

Aby se vyplnila přání autora článku, tak by se euročinovníci museli sami nejdříve zrušit. A potom by začal úplně jiný příběh!

K. Janyška 20.6.2014 9:02

Nevím, nevím, zda rozpad SSSR je tak jednoduchý, jak píšete,

autore. Ve hře je více, než jednoduché odsuzování a poměřování mezinárodní právem. SSSR byl zločinecký moloch a hranice jeho států byly stanoveny zločinci... Dzp.

P. Zeman 20.6.2014 8:56

Re: poněkud slabší článek

Nevím jak vy, milý Šejno, ale to, že bolševické impérium někam sahalo ještě neznamená, že ostatní by raději nepatřili do impéria tehdejšího protivníka. A rusové to nepochybně pociťovali taky. Pobaltské země se nikdy zcela nesmířily s ruskou anexí o Česku, Slovensku, Polsku a dalších nemluvě (byť jsme nebyli přímo součístí SSSR). Nikdy jsme jim zcela nepatřili. Je mi teď úplně fuk, jak se rusové cítí. Dělají si to sami!

M. Šejna 20.6.2014 7:33

poněkud slabší článek

zadlužovat se nesmíme, ale zbrojit musíme. A to zborejení budeme financovat jak, autore? Nejspíš na dluh, že?

A dokonce prý z expanze Kremlu je nutno vyvodit důsledky. Aha.

Před 20 lety sahalo ruské (sovětské) impérium až k hranicím Slovenska, Polska, Rumunska. Na severozápadě patřilo tomuto impériu celé baltské pobřeží od Kaliningradu až po Petrohrad.

Za těch 20 let v tomto teritoriu expandovala pouze EU a NATO. Dovedl bych pochopit, kdyby v Moskvě seděl nějaký Ivan Kubalčikov, který by tvrdil, že je třeba vyvodit důsledky z expanze EU. Ale strašit v Česku expanzí Ruska mi připadá, jako neznalost historie a geografie posledního čtvrtstoletí.

J. Babička 20.6.2014 6:51

Re: Ále, autor a jeho strana a aktuálnost...

Jak to hlasala pokrokova mladez na americkych universitach. Never nikomu, kdo je starsi 30 ti let.

J. Mrázek 20.6.2014 5:57

Ále, autor a jeho strana a aktuálnost...

Chcete toho moc, navíc poněkud archaický jazyk vypovídá o osobě vyššího věku a tudíž značně časově zamrzlé ...

P. Dvořák 20.6.2014 1:18

Zase jsem nedával pozor.

Zaujala mě věta : "Dávám k úvaze podpořit v nadcházejících volbách do EP ty kandidáty, kteří nejen slíbí, ale jsou i zárukou toho, že výše uvedené myšlenky budou prosazovat."

Kdy že to budou ty nadcházející volby?