10.7.2020 | Svátek má Libuše, AmálieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Každý za sebe, nikdo za Evropu?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 111, poslední: 17.10.2008 15:31, přehled diskusí

Sjednocená Evropa:
Autor: Fleischer Datum: 17.10.2008 11:11

Bez sjednocené Evropy budeme jen shluk bezvýznamných státečků. Bezvýznamných politicky i hospodářsky. To se týká i Německa a Francie, kterých se tolik bojíte. 

Musíme také vzít na vědomí, že díky sjednocující se Evropě jsme již celé půlstoletí nepoznali válku. Historie nás učí, že v prostoru mezi Německem a Ruskem se musíme rozhodnout kam patříme. Historie nás také učí, že musíme mít spolehlivé mezistátní smlouvy hlavně se sousedními státy. EU je velmi dobrá mezistátní smlouva, takovou české země nikdy neměly!

Re: Sjednocená Evropa:
Autor: Jenda Datum: 17.10.2008 13:35

Padesat let bez valky se povedlo v historii evropy uz vickrat. A v dobe rozdrobenych statecku ovladla malicka Evropa prakticky cely svet. Vcetne obrovske uz davno sjednocene Ciny.

17.10. EVROPA: Občané EU si přejí omezit pravomoci Bruselu (NP):
Autor: Ladislav N Datum: 17.10.2008 2:06

17.10. EVROPA: Občané EU si přejí omezit pravomoci Bruselu   ;-P

Hybášková, to nemáš lepší fotku?:
Autor: J.G. Pašek Datum: 16.10.2008 23:41

?

Panebože, ať už jí skončí mandát:
Autor: Dušan Streit Datum: 16.10.2008 22:48

O ní jsem napsal toto:

http://streit.blog.idnes.cz/c/49462/Hybaskova-tradicne-tanci-na-spinavem-terenu.html

o finanční krizi a EU toto:

http://streit.blog.idnes.cz/c/53793/Financni-krize-ma-i-dobre-stranky-vystrizliveni.html

milostivá je:
Autor: honzak Datum: 16.10.2008 20:38

patrně postižena polétavým prachem, který objevil pan manžel. Možná by se jí ulevilo, kdyby místo socialistických keců občas utřela prach.

EU si zvolila radu moudrých,:
Autor: Niky Datum: 16.10.2008 20:16

která má 12 členů jsou vysloužilý politici,kteří v domácích volbách propadli.Mezi těmi 12 členy jsou skutečné perly,jako například Lech Walesa!

Sama mezi dobytkem:
Autor: Pedro Datum: 16.10.2008 20:05

Vážená paní Hybášková, jak se tak dívám na úroveň příspěvků některých "gentlemanů", neodbytně se mi vybavuje konec jedné písničky, kterou v "Dobře placené procházce" od Suchého a Šlitra zpívala Eva Pilarová "...sama mezi dobytkem".

Máme na vybranou pouze dvě možnosti:
Autor: Magor Milda, Mgr. etc. Datum: 16.10.2008 19:37

roztříštěná Evropa žijící v ideálech 19. století nebo se pokusit o integraci podobnou USA. Společná měna, společná obrana, centrální banka a parlament, který si toho jména zaslouží. V současnosti máme řadu fungujících spolkových států, jako Německo nebo Rakousko, proč tento princip nezbavit nacionalismu a učinit jej tak atraktivním pro všechny evropské obyvatele?

V USA k tomu byla nutná válka Jihu proti Severu, nám by měla na dlouho stačit ta druhá, světová.

Re: Máme na vybranou pouze dvě možnosti:
Autor: M. Datum: 16.10.2008 19:48

1) Protože Německo a Francie se nikdy nesmíří s tím, že by měli rovnou hlasovací váhu jako Estonsko nebo Portugalsko, byť jen v jedné parlamentní komoře po vzoru amerického Senátu. Respektive spíše Francie: jako eurofederalista form;který je právě pro svůj federalismus přesvědčen, že současá EU je zločinecká instituce, kterou je třeba rozpustit] bych se smířil i stím, kdyby Německo vystupovalo jako těch 15 nebo kolik spolkových zemí, ale to by falešná francouzská hrdost nesnesla už vůbec. Čili,

paradoxně, federální EU je možná a vítaná, ale bez šnekožroutů.

Re: Máme na vybranou pouze dvě možnosti:
Autor: M. Datum: 16.10.2008 19:53

2) Protože jednotlivé národní státy znamenají spoustu starodávných tradic, sentimentů a závazků (i vůči vnějšímu světu), které prostě nelze jen tak odhodit. Uznávám, monarchové se mohou vyplatit poslat do důchodu (jako to s německými knížátky učinil Bismarck) a Britské společenství národů je jen slupka; co ale s Francouzským společenstvím, které pořád funguje a stojí spoustu peněz (intervence Legion Etrangére v různých afrických zemích...) a co s francouzkými zímořskými územími mezi nimiž, na rozdíl od těch britských, jsou i ne úplně bezvýznamné země (Fr. Guayana, N. Kaledonie, Fr. Polynézie)? Jak jsou staré sentimenty nebezpečné je ostatně vidět z franc. nápadů se Středomořskou unií, kterou kromě šnekojedů nechce vůbec nikdo.

Prostě, největší překážkou je opět ta nejhujerštější země. 

Re: Máme na vybranou pouze dvě možnosti:
Autor: Anezka Sejbalova Datum: 16.10.2008 21:10

Hlupacku, uz jsi to vubec ochutnal ?

Asi to nebyla nahrávka na mně, ale přesto odpovím:
Autor: Magor Milda, Mgr. etc. Datum: 16.10.2008 22:21

ty šneky jsem opravdu ve Francii jedl, kousek tuhého masa, spíše šlacha, ve výborném másle s bylinkami. Ty šneky si mohu odpustit, bylinkové máslo je ale opravdu super! Ale zde jde o názor, Francouzi opravdu nejsou zrovna příklad tolerance a solidarity. Légion Étrangere není Armáda Spásy, spíše zničení, nelze jim však upřít, že na sobě pracují a s Německem se docela dobře snášejí. Naši milovníci Francie od dob pana Daladiera dost prořídli, není divu, Francie byla kolaborantským státem s národně socialistickými Němci. Chybí nám užší spolužití, do Francie nás jezdí málo, u nás těch Francouzů uvidíte také jenom pár. Snad se to časem zlepší. Zdá se mi, že se spíše shodneme s Angličany, ti stále ještě vzpomínají našich pilotů, kteří jim hodně pomohli s obranou proti německé invazi, pana Chamberlaina vyhodili velmi krátce po Mnichovu a pana Churchilla s jeho doutníkem všichni starší protektorátníci dobře znají, byl to zástupce plutokratů, námi milovaných. Nelze však přehlédnout, že i mnozí Němci byli obětí režimu, srovnatelného s naším totáčem, takže přinejmenším s mladou generací najdeme mnoho společného. I v USA kdysi byly oběti na straně Jižanů i Seveřanů, čas vše zhojil. Jenomže dnes toho času až tak moc nemáme.

Re: Asi to nebyla nahrávka na mně, ale přesto odpovím:
Autor: Fleischer Datum: 17.10.2008 11:02

Nejčastěji jezdíme do Německa a Rakouska. Nejen proto, že jsou nám geograficky nejblíže, ale Němci nám jsou nejblíže i kulturně.

Re: Asi to nebyla nahrávka na mně, ale přesto odpovím:
Autor: Jenda Datum: 17.10.2008 13:33

Engó mymochdéM dyš s´ v´s z´ptá jak se nekam dostat zabozrout tak nevyparsujete ani nazev toho mista kam se chce dostat. Takze nemuzete ani mavnout rukou smer, ukazat na prstech na kolikaty krizovatce odbocit a ukazat kterym smerem. Jak je mozno u nemcu nebo treba madaru.

Re: Asi to nebyla nahrávka na mně, ale přesto odpovím:
Autor: Karel Datum: 17.10.2008 15:31

V africké zemi, v jakékoliv krizové situaci typu občanská válka nebo státní převrat, by jste změnil názor. Legionáři by Vás jakožto bílou hubu dostali ven, do bezpečí Evropy. Vnímal by jste je jako poslední šanci na záchranu života a viděl raději než vlastní matku. Vůbec by jste nezkoumal jejich metody a charakter.

Vážená paní poslankyně,:
Autor: jarda Datum: 16.10.2008 19:28

podívejte se na seriál Ano pane premiére a tam se dovíte vše o EU. Politickou naivitou by neměl trpět člověk, kterýchce zastupovat druhé, to mi připadá až nebezpečné.

Evropská unie = pokus !:
Autor: F.VÍZEK 88.100.57 Datum: 16.10.2008 18:06

Evropská unie je pořád ještě byatole, pořád ještě v "plenkách".  A učí se za pochodu! Co je to 50 let v dějinách Evropy?  Jde o nadějný a pořád ještě POKUS uspořádat  Evropu jinak, protože období tzv. suverénních států zcela zklamalo.  Kdykoli si mocný zamanul,  bylo po suverenitě a navíc tekly potoky krve.  Poprvé v dějinách se i ten nejsilnější (= Německo) dostává "pod kontrolu" dokonce i těch menších než malých.  Opakuji: EU je POKUS, který by mohl vyjít...

Sympatické je to, že se ona původní bohatá patnáctka rozhodla postupně přibírat chudé a  nejchudší, přestože hmatatelný a okamžitý prospěch z toho čekat nemohla.  Svým principem solidarity a faktickým vyrovnáváním rozdílů je EU dokonce kvalitativně o poschodí výš, než  jsou USA. Přitom platí ono sympatické: Jednota v rozmanitosti (čili ne uniformita, ne vojenský krok, ale respekt k rozdílnostem a tradicím). 

Ještě se mnoho chyb a omylů stane, ještě mnoho nedorozumění vykvete, ale projekt EU je prima projekt  pro 21.století - aby se to nejhrůznější století v dějinách lidstva (=20.století) už v žádné podobě neopakovalo.

Re: Evropská unie = pokus !:
Autor: Niky Datum: 16.10.2008 18:52

Soudruhu Vízku,druhá světová válka začala právě proto.že si soudruh Hitler umanul sjednotit Evropu pod Německý prapor z hákovým křížem!

Studujte, člověče !:
Autor: F.VÍZEK 88.100.57 Datum: 16.10.2008 19:29

Možná Vám uniklo, že "soudruha" Hitlera smetl z povrchu země "soudruh" Stalin.   Realizace přesunu Čechů na Sibiř z prostor, kde "ostatně nemají co pohledávat" (= slova "soudruha" Heydricha) se tudíž nekobala a Evropa si vydechla.

PS: Dokonce i Churchil - jak známo - se proti Hitlerovi spojil se Stalinem. Totéž udělal ostatně i Roosevelt, že?   To byl tehdy americký prezident, víme?

Re: Studujte, člověče !:
Autor: Bořek Datum: 16.10.2008 21:12

Pane Vízek,použiji stejný nepříliš slušný výraz "víme",že dříve než se spojil Churchill a Roosevelt se Stalinem,si notovaly Ribentrop a Molotovem a rozparcelovaly si Polsko?Proč vždycky argumentujete jednostranně?

A co je nejdůležitější?:
Autor: F.VÍZEK 88.100.57 Datum: 16.10.2008 19:32

Ke sjednocování Evropy dochází DOBROVOLNĚ, nikoli válkou např. "Severu proti Jihu" . Někde se dokonce koná referendum. Všiml jste si, že i bylo i nás? 

Re: A co je nejdůležitější?:
Autor: PetrM Datum: 16.10.2008 19:46

Dobrovolne :) lol No zajimava to dobrovolnost, kdyz tam bud jste nebo Vas hospodarsky "zariznou:"

Re: A co je nejdůležitější?:
Autor: Bořek Datum: 16.10.2008 21:15

Tedy s tímto argumenten jste tedy přestřelil.

Re: A co je nejdůležitější?:
Autor: Jenda Datum: 17.10.2008 13:25

Tak tak. Nekdy se dokonce kona i referendum. Kdyz maji poblitici pocit, ze je to bezpecne. No a prinejhorsim se proste kona jeste jednou. Po usilovne masazi.

Vízek,:
Autor: jarda Datum: 16.10.2008 19:22

poslouchaj,  pokud někdo chce společnou Evropu, tak  by neměl při prvním problému koukat jenom na sebe a snažit se problém hodit na druhý. To se musí Francie a Němci teprve učit ? A kdoje to naučí ? A že hned pérvní jednání vedly státy Mnichovské dohody a bez nás, to je teda síla. To se těžko okecává.

Ano, jsme poučeni...:
Autor: F.VÍZEK 88.100.57 Datum: 16.10.2008 19:47

Nelze jen tak zapomenout, že "soudruha" Hitlera smetl z povrchu země "soudruh" Stalin.  Hrozba realizace přesunu Čechů na Sibiř z prostor, kde "ostatně nemají co pohledávat" (= slova "soudruha" Heydricha) se tudíž nekonala a nejen Češi, ale celá Evropa si vydechla.

Projekt EU je dějinný pokus, který by měl vyjít.  Je to v našem zájmu.

A co je důležité...:
Autor: F.VÍZEK 88.100.57 Datum: 16.10.2008 19:51

Důležité je, aby v 21. století měla Evropa takové uspořádání,  které zaručí, že už nebude nikdy potřebovat žádného "soudruha" Hitlera a ani "soudruha" Stalina.

Re: A co je důležité...:
Autor: Ladislav N Datum: 16.10.2008 20:58

Ani soudruha Vízka.

Re: A co je důležité...:
Autor: Bořek Datum: 16.10.2008 21:21

Chápu,byl jste mladý,možná plný ideálů komunizmu,ale co naplat,pomáhal jste instalovat zločinný režim.Proto být Vámi,byl bych opatrný při kritice Stalina,který byl pro komunisty "pánembohem".