20.10.2019 | Svátek má VendelínDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Kaskáda vyděšených a německá euroarmádaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 28, poslední: 29.8.2016 21:17, přehled diskusí

Euroarmáda je nesmyslem:
Autor: J. Schwarz Datum: 29.8.2016 20:50

v momentě, kdy neexistuje shoda stran jejího zadání, proti komu by byla nasazena a kdo by jí velel. Prozatímní ukázkou je "frontex" jehož síly namísto ochrany vnější hranice EU fungují jako námořní záchranná služba, která operuje až u libyjských břehů aby snad žádný z černochů na gumových člunech neunikl "záchraně" a přivezení do Itálie. Z televizních šotů to kolikrát vypadá tak, že je "zachraňován" kdokoli, kdo je objeven na moři na člunu. Nakrásně může být nádherné počasí a člun sám v dobrém stavu, "záchranáři" se tuží a "média" slzí nad ukázkami evropské "humanity".

Re: Euroarmáda je nesmyslem:
Autor: M. Prokop Datum: 29.8.2016 21:15

Ovšemže.

Ale vykládejte to Hujerům.

Slovensko :
Autor: J. Milota Datum: 29.8.2016 17:01

bylo těsně před či na začátku války spojencem Německa a podílelo se na rozbití ČSR. Pozdním "prozřením" bylo tzv Slovenské národní povstání, které Slovenský štát zachránilo před trvalou okupací SSSR. A možná že druhá slovenská republika je pořád ve válečném stavu s USA. Tož tak.

Po odchodu Británie zůstávají v EU:
Autor: A. Alda Datum: 29.8.2016 13:22

především bývali spojenci a přátelé Německa, pár neutrálů a velmi málo skutečných bývalých protivníků. Stačí se podívat, které státy z dnešních členů byli alespoň po část 2. světové války spojenci Třetí říše. A z kterých národů vznikly proněmecké legie Waffen SS. A které státy pomáhaly Německu po záminkou neutrality.

Uvážíme-li, že těsně před válkou bylo spojencem Německa (proti nám) i Polsko, pak jsme v té EU proti Německu skutečně velmi osamoceni.

Re: Po odchodu Británie zůstávají v EU:
Autor: F. Netopil Datum: 29.8.2016 14:15

Těsně před válkou byl německým spojencem i Sovětský svaz, že ?

Ale v tu dobu:
Autor: A. Alda Datum: 29.8.2016 14:21

jsme my už ve hře vůbec nebyli.

Re: Ale v tu dobu:
Autor: M. Prokop Datum: 29.8.2016 16:13

Ale byli, spojenectví se táhne cca od Locarna.

Sovětský svaz neexistuje a z těch, kdo ho tvořili, :
Autor: A. Alda Datum: 29.8.2016 14:33

byli spojencem Hitlera Litva, Lotyšsko, Estonsko, dnes členové EU. Ukrajina také chtěla, ale Hitler nechtěl. Z dnešních členů EU byly přímými vojenskými spojenci Hitlera i Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko, Slovensko, Rakousko, Itálie, Chorvatsko. Podporovateli bez vlastního vstupu do války byly Španělsko, Portugalsko, Irsko, Lucembursko. Z podmaněných států vzešla přímá občanská vojenská pomoc (nejen Wafen SS) z Dánska, Belgie, Francie (ale tu bych vyvinil, tam byl i velký reálný odpor), Nizozemsko, Slovinsko. Neutrálem bylo Švédsko, ale zas tak moc neutrálním ne a jeho obchod s Německo pomohl válku ne bezvýznamně prodloužit. Polsko bylo spojencem před válkou, neb Poláci netušili, že budou jednou z prvních obětí. Jak to bylo s Kyprem a Maltou, to nevím.

Skutečnými protivníky byli jen Spojené království a Česká republika, tehdy v podobě bezprávného protektorátu.

Z dnešních mimounijních evropských zemí bychom ovšem našli další protivníky Německa. Leč nejsou v EU. A Sovětský svaz neexistuje a Rusko a až na pobaltí většina bývalých sovětských republik není členem EU.

Takže Vaše polemika je hloupá.

Re: Sovětský svaz neexistuje a z těch, kdo ho tvořili, :
Autor: V. Novák Datum: 29.8.2016 15:59

Malta a Kypr byly britské kolonie a s koloniální zemí spolupracovaly. Zejména Malta si to dost odnesla německo-italským bombardováním.

Poláci nejen netušili, že budou mezi prvními obětmi - Poláci se pokoušeli nabídnout Německu spojenectví proti SSSR a ztroskotalo to na dvou věcech - polské nenažranosti co se týče požadavku na území SSSR a polské vojenské neschopnosti, kterou si Němci dobře uvědomovali.

Re: Sovětský svaz neexistuje a z těch, kdo ho tvořili, :
Autor: M. Prokop Datum: 29.8.2016 16:15

On je hloupý hlavně ten (váš) nápad o spojencích Německa.

Zabolelo Vás to, co?:
Autor: A. Alda Datum: 29.8.2016 16:35

Historická fakta mohou být potlačována, zamlčována, změnit se ale nedají.

Re: Zabolelo Vás to, co?:
Autor: M. Prokop Datum: 29.8.2016 21:17

Nezabolelo, na různé více méně alternativní interpretace (o tom, co je fakt fakt nerozhodujete vy) jsem dost zvyklý z dob mládí a i teď už se objevují různí "alternativci".

Nemění, po svém interpretují.

Re: Po odchodu Británie zůstávají v EU:
Autor: J. Milota Datum: 29.8.2016 17:03

Spojencem Německa proti nám (ČSR) bylo i Slovensko, náš "bratr".

Jo, Prouza.:
Autor: I. Schlägel Datum: 29.8.2016 12:51

Svazák se vším všudy. Akorát rudou nahradila modrá s hvězdičkami.

Společná Evropská armáda:
Autor: M. Rastislav Datum: 29.8.2016 12:33

Společná Evropská armáda je nereálná dnes. Jestliže Evropská armáda by mohla být vyslána do akce jedině až po souhlasu všech 25 členů a Rady bezpečnosti, tak není akceschopná. Jestliže na svoji obranu dávají země EU do 2% HDP (ČR 1,1%), ale USA i Rusko ~ 4% HDP, tak se nedivme, ale styďme, že při konfliktu Ukrajiny s Ruskem se 500 milionová bohatá Evropa dožaduje od 300 mil. Američanů vojenské ochrany před 150 mil. Rusů.

NATO = USA + Kanada + Turecko + 25 Evropských států /resp. společná Evropská armáda 25 států, Odvolávat se na dualitu NATO a Evropské armády a tříštění vzájemných sil je alibistické, neboť to lze logisticky zvládnout. Armáda se nepořizuje jen pro případ obrany, ale i proto, aby odradila případné útočníky od vpádu. Evropská armáda ale musí být akceschopná a musí platit, že napadení jednoho, je útokem na všechny.

Dnes máme řadu výmluv. Proč budovat společnou Evropskou armádu, když máme NATO? Proč budovat společnou Evropskou armádu, která vede k „společnému Evropskéu státu“? Proč máme poslouchat třeba německé generály? Proč máme mít na svém území radar, na který mohou být zaměřeny ruské rakety? Proč máme dávat více peněz na svoji obranu, když peníze potřebujeme jinde? Proč ...? Buďme vyčůraní tj. ať výdaje na obranu zaplatí jiní a když budeme napadení, nechme se osvobodit a ať padnou jiní.

USA zklamaná malou podporou svých evropských spojenců, dlouhodobě přesouvá pozornost do Asie a Tichomoří (Čína, Severní Korea, Afganistán,..) a začíná si hledět vlastních zájmů; proto migranti do Evropy je tolik nezajímají. Z historie víme, že Evropani se před nebezpečím zvenku dokázali často spojit pod jediným vedením. Proto máme dvě volby: Buď prohloubit zahraniční bezpečnostní politiku, spoléhat se především sami na sebe tj. vojensky ubránit svobodu a suverenitu Evropy nebo být dál „vyčůraní“. Nejsem voličem ČSSD; pamatuji jeho zamítavé stanovisko k žádosti NATO o 55 vojáků na nějakou akci v Africe; prostě nechci patřit mezi „vyčůrané“.

Silna trojka:
Autor: J. Sinnreich Datum: 29.8.2016 11:25

Jednani tri mocnych politiku na italske letadlove lodi Garibaldi bylo asi na stejne urovni, jako tato "letadlova" lod. Je to v podstate hracka na ktere mohou pristavat vrtulniiky a kolmo startujici, dnes uz vyslouzile Harriery. Kdyby ji italske namornictvo vyuzilo k zastaveni prilivu ilegalnich migrantu do Evropy, tak by urcite lepe plnila svoje poslani.

Pro Gotta! copak armáda jsou jenom jaderné zbraně?!?:
Autor: V. Novák Datum: 29.8.2016 10:37

EUarmáda je nesmysl - ovale šem ne proto, že by měla málo jaderných zbraní. EUarmáda, která by se skládala z vyčleněných jednotek jednotlivých zemí - a mohla by být složena z nejlepších takových jednotek, které každá země EU může dodat - by mohla fungovat. Stačila by politická vůle a stanovené pořadí velení.

Jenže ono není vcelku z čeho vyčlenovat, když armády zemí EU (a mimoamerických členů NATO), jsou šmahem podfinancované, nedoplněné lidmi i technikou, natož spotřebním materiálem.

O politické vůli kupříkladu chránit vnější hranice schengenského prostoru nemluvě...

Merkelové poskok Sobotka:
Autor: P. Maleček Datum: 29.8.2016 8:58

Sobotka v hrůze z debaklu u voleb přestal podporovat povinné přerozdělování islámských nájezdníků a tak aspoň své domině Merkel dělá radost propagováním EU armády.

Je otázkou k čemu by byla použita. Nedá se vyloučit, že zřejmě pod německým velením k násilnému vnucení německého islámského balastu dalším EU guberniím s ČR v čele.

A Sobotka to schválí už jako, za odměnu od Merkel, nějaký ten EU komisař.

Řekl bych, že :
Autor: K. Janyška Datum: 29.8.2016 8:45

od Hitlera... Dzp.

Je naprosto zřejmé,:
Autor: K. Frauknecht Datum: 29.8.2016 8:35

že autor je filosof a s politologií nemá mnoho společného. Jen mě trochu zaráží jaký nastolil prosťoučký postoj. Třeba vztah Ankara - Moskva (ona součást "agresivní osy" :-)))) není vůbec jednoduchý. Nikdy nebyl a skoro jsem si jist, že v dohledné době ani nebude!

Jinak souhlas s tím, že EUarmáda je blbost a přes nevyzpytatelnost vládnoucích jelit, v její vznik nevěřím. Jedině snad nějaká euro pohraniční stráž.

Re: Je naprosto zřejmé,:
Autor: P. Lenc Datum: 29.8.2016 8:46

Přesné.Ona ta "osa" Ankara- Moskva vydrží pouze do té doby, dokud bude výhodná pro Rusko.On milý Erdogan nutně potřebuje Evropě ukázat, že má silného spojence, jenom si neuvědomuje, že mlýnské kameny jsou vždy dva.A že EUarmáda je nesmysl neví snad jen Sobotka.I když se domnívám, že tato Sobotkova "armáda" je pouze mlžení, aby ukázal jak je aktivní, než přistoupí na kvóty.

Re: Je naprosto zřejmé,:
Autor: V. Novák Datum: 29.8.2016 16:01

Každé spojenectví vydrží jen tak dlouho, dokud je výhodné pro obě (všechny) strany.

Překvapení:
Autor: P. Princ Datum: 29.8.2016 7:51

Včera na ČT24 : v jednání o vzniku evropské armády bude Sobotku podporovat Viktor Orbán.

hmmm:
Autor: P. Švejnoch Datum: 29.8.2016 7:31

"agresivní ruská blízkovýchodní osa Moskva-Teherán-Damašek"

Ach jo.

Re: hmmm:
Autor: M. Prokop Datum: 29.8.2016 8:30

Vzdycháte nad její existencí? To bych docela chápal.

Re: :-)):
Autor: K. Frauknecht Datum: 29.8.2016 8:38

Propaganda muší bejt. Kdo je zlej pan Bednář zmíní i kdyby psal o opylování pícnin :-))).

100% souhlas!!!:
Autor: O. Zuckerová Datum: 29.8.2016 0:24

Výborný, každému srozumitelný článek. Díky!

Re: 100% souhlas!!!:
Autor: P. Lenc Datum: 29.8.2016 8:11

Nevěřte že každému.Ale také dík.