18.8.2022 | Svátek má Helena


Diskuse k článku

EVROPA: Jourová – trojský kůň Bruselu ve V4?

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval místopředsedkyni Evropské komise Věru Jourovou k odstoupení. Podle Orbána se dopustila ponižování Maďarů a Maďarska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Adámek 1.10.2020 23:54

Vůbec nerozumím názvu článku. Eurokomisař není v komisi za svou zemi, ale za Komisi. Nemá tedy hájit zájmy své země, ale Evropské unie jako celku. Nemůže být tedy trojským koněm ve V4 o nic víc, než komisař státní příslušnosti třebas španělské nebo maltské.

P. Han 1.10.2020 23:57

Takže nerozumíte pojmu trojský kůň?

L. Novák 2.10.2020 7:30

A kdo určuje, co je EU zájem EU jako celku? Evropská komise? :-P ;-)

J. Jurax 1.10.2020 23:44

Ano.

Pí Jourová organicky zapadá do EK. Je jejím výtečným oudem.

Zdůrazňuju, že to nemyslím jako lichotku.

L. Novák 2.10.2020 7:32

Z české politiky byla do EU vykopnuta pro neschopnost. Jak jinak se takových lidí zbavit, že? ;-)

P. Han 1.10.2020 20:30

Karel Čapek pro Jourovou (která svou funkci zastává velmi dobře) a jejího rytíře Zeleného:

POVINNOST

Je to kouzelné slovo, tak mocné, že kdyby ho nebylo, byl by je musel Kant vymyslit. Dejme tomu, že nijak se vám nelíbí dostat ránu holí; kdybyste však obdržel z vysokého místa rozkaz pod nevímjakým trestem postavit se na rohu Můstku a každého kolemjdoucího uhodit holí, učinil byste tak patrně s dětsky čistým svědomím a po každé pořádné ráně, kterou byste uštědřil, měl byste téměř příjemný pocit: „Plním jen svou povinnost.“ Dejme tomu, že byste to ani nedělal pod trestem smrti, nýbrž pod radovským platem s postupem a penzí; i pak byste „plnil jen svou povinnost“. Nemusí to ovšem být primitivní a nedokonalé vraždění holí; jsou povinnosti krutější, elegantnější a méně namáhavé než tato, povinnosti, které splníte škrtem péra, slovem nebo kývnutím hlavy. Jsou tedy dvě mocnosti v mravní oblasti: „svědomí“, které mnohé nedovoluje, a „povinnost“, která dovoluje, co nedovoluje svědomí; tím je vyplněna palčivá mezera, kterou svědomí nechává ve světě činů. Povinnost je mocné a uklidňující slovo, jež uvádí do světa pořádek. Mistr popravčí není osobně zlý a nepřívětivý člověk, ó nikoliv; plní jen svou povinnost a jeho svědomí je čisté. Velmi, převelmi mnoho lidí má svědomí stejně čisté — co chcete ? Plnili jen svou povinnosti Snad vám jejich škrt péra, jediné jejich slovo, jediné kývnutí hlavy přineslo nesmírnou bolest; ale činili to jen proto, že plnili — A je k tomu třeba Shawovy špatnosti, aby jeho „pekelník“ Richard Dudgeon před svou popravou přerušil uklidňující výklad hrdelního soudce: „Mr. Dudgeone, upozorňuji vás, že to činíme jen proto —“ nefilosofickými slovy: „že jsme za to placeni.“

D. Píšťala 1.10.2020 13:52

Jourovou bych pověřil narovnávání okurek a banánů aby se mohly prodávat v EU, jinak je to zbytečnej a neužitečnej tvor jako celá ta komise! Takže má Babiš o hlas ve volbách méně, nechat takovou Milku dělat neplechu by laskavě neměl, už jí měl vykopnout dávno!

M. Moravcová 1.10.2020 18:30

Já bych ji pověřila rovnáním okurek do sklenic. Tam nemůže nikomu ublížit.

Z. Bureš 1.10.2020 22:52

..... já do vulvy - tam také nemůže nikomu ublížit .....

K. Zelený 1.10.2020 13:30

Domnívám se, že v diskusi pod tímto článkem ale i pod většinou čoklích kanálů by si psychiatr pošmákl na pestrém vzorku forem verbálního násilí. Není to pěkný pohled ale na druhou stranu, lépe když se frustrace vyleje do tohoto nebo jiného kanálu a zůstane na této úrovni, než kdyby povstal nějaký další Balda či Baldová. Takže potlačím nauseu a koneckonců, jsem za to Astonovi a jeho redaktorovi za výběr článků paradoxně vděčný.

P. Milan 1.10.2020 15:24

Ciwe Zelený, ono je to se soudružkami i soudruhy v Bruseli čím dál, tím horší, tak se připravte, že odpor se bude zvyšovat a bude vyjadřován i slovy nediplomatickými.

K. Zelený 1.10.2020 16:18

Jistěééé, pokud se nadává a vyhrožuje těm , kteří vám nevoní, o nic nejde, naopak. Konzervativní pravičák!!!

P. Milan 1.10.2020 16:45

Ciwe, vy jste konzervativní pravičák? To to tedy kamuflujte dokonale.

Já jsem liberál, ne ovšem zelený, městský, levicový čičo.

Prostě jen liberál, ještě jich několik existuje.

No a s tím nadáváním, popsal jsem, k čemu dojde. Zatím nadávají levičáci svým odpůrcům, mají na to podporu médií i politiků. Jenže to nejde do nekonečna, tak časem dojde i na ně. Co mi z toho voní a co ne, o tom víte prd.

K. Zelený 1.10.2020 18:26

Takže ne pravičák ale dle samohodnoceníl liberál bez přívlastků, rovněž dle samohodnocení vzácný druh. No když se tak vidíte... Diskutujeme pod článkem a mezi příspěvky, ve kterých většinu tvoří hrubé nadávky a vyhrožování úřednici, která dělá svou práci, po mém soudu dobře. To jsem kritizoval, což vás vyprovokovalo k mimóznímu věštění budoucnosti, ve které vám nekonvenující počiny EU vyvolají nadávky. Nadávky a výhružky paní Jourové jste vysklil, asi to bude nějaké to bezpřívlastkově liberální pojetí slušnosti, vychování a respektu.

No a k těm nadávajícím levičákům - viz má reakce na phána.

J. Nový 1.10.2020 19:18

Zelená! Co jste pil?! A nezapírat! Je to z vás cítit na sto honů!8-o

K. Zelený 1.10.2020 19:20

I kdybych byl vožralej, tak se z toho vyspím, vy ovšem ze svého stavu ne.

P. Han 1.10.2020 20:42

Tak dobrou noc, nepoblijte si postel.

M. Moravcová 1.10.2020 18:32

Konzervativní pravičák, mě až zaskočilo ;-D;-D;-D. FÓR DNE.

K. Zelený 1.10.2020 19:03

Tak doufám, že už vám zase vyskočilo protože to nebyl podpis. K těm nadávkám a vyhrožování něco máte nebo kdo mlčí, souhlasí?

L. Novák 2.10.2020 7:34

Zelený blb. Nic víc...:-P

J. Jurax 1.10.2020 23:48

No jistě. A Vám pí Jourová voní?

Napište o ní a EK vůbec něco hezkého, abyste vyrovnal to verbálního násilí verbální něžností.

P. Han 1.10.2020 15:57

Balda je pomatený jedinec. Extinction rebelů je víc a kdy ohrozí životy, je jen otázka času.

K. Zelený 1.10.2020 16:20

Ale mamí, voni jsou taky sprostý tak já můžu taky, nééé? Další pravičák s "hodnotama"!

P. Han 1.10.2020 18:36

Vy můžete všechno. Ve vašich kruzích je to normální, kdežto Balda je pomatený jedinec. No nic, stejně to nepochopíte, i kdybyste si přečetl své příspěvky rok zpátky. Máte pocit, že vy jste oprávněn určovat pravidla, která se ovšem na vás nevztahují.

K. Zelený 1.10.2020 19:07

Jak malej harant na pískovišti, včetně toho poukazování na jiné a včetně toho "nepochopení" když nevíte kudy kam. V tomto případě mám pocit, že lidi mají respektovat pravidla, ke kterým vývojem dospěli a mezi které patří slušné vychování a respekt. Takže k těm nadávkám a vyhrožování něco máte, nebo jako Prokop a Moravcová a všichni ti dobytkové pod vámi?

P. Han 1.10.2020 19:55

K nadávkám a vyhrožování nemám nic, dokonce je ani nepoužívám. A vy si zkontrolujte své starší příspěvky, jak už jsem vám psal. S tím pískovištěm - no, máte-li pocit, že vtrhnete-li na pískoviště jako první a začnete ostatní osočovat, máte pravdu, pak to opravdu stojí za přezkum psychiatrem. A že vám pak ostatní odpovídají ve smyslu "na hrubý pytel hrubá záplata" se zkuste nedivit. Takhle obvykle ti samozvaní arbitři a oprávci mravů dopadají.

K. Zelený 1.10.2020 20:00

Jak malej harant na pískovišti, nebo to "nepochopení", že se ptám na urážky kterými zde místní dobytkové počastovali Věru Jourovou nehrajete? Jeden u vás nikdy neví.

P. Han 1.10.2020 20:18

Víte, soudruhu dobytku, abych použil vaše slušné a nepochybně eurokorektní oslovení, nepročítám veškeré příspěvky, takže jsem si urážek, kromě teď těch vašich, patrně nevšiml, nebo je nepokládal za urážky. Pokud je jakási subalterní magistrátní úřednice povýšena do funkce, na kterou očividně nestačí a kde se chová jako slon v porcelánu, jen aby se zavděčila své šéfové, která je na tom zrovna tak, tak se nemůžete divit, že schytá kritiku. Občas patrně slovy nevybíravými, které urážejí váš libocit - aspoň v případě, jsou-li cíleny do vašich řad.

K. Zelený 1.10.2020 20:26

Lidem, kteří vůči ženě používají takovéto výrazy: 3,14ča...kráva...Milka ...kopnout Jourovou do zadku...Jurodivá...améba...hajzlovství...sociopat...měla tam (v arestu) zůstat...žoldák...drzá slepice...zcestné myšlení odporující zdravému rozumu...vrozené intrikářství...vřed...Zlatokopka...svazačka...vyšeptaná škeble - u vás říkáte jak? U nás dobytku, u vás kritiku?

Vaše puzení veřejně se ztrapňovat u vás hraničí se masochismem. Ovšem pro futuro je užiteční zvědět, že nějaká ta 3,14ča na jakoukoliv adresu s vaším libocitem nic nedělá. Tak zase někdy.

P. Han 1.10.2020 20:35

Jo, vy bráníte obecně Ženu a ne Jourovou? Ženu bez ohledu na to, co dělá, prostě tu esenciální ženskost? Tak to teda jó. Přihlaste se znova, až se bude psát o Martě Gottwaldové. Nebo třeba Ilse Kochové. Ne, že bych mezi ně dělal rovnítko, ale vy byste mohl.