18.4.2024 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

EVROPA: Je možný brexit ne exit?

O britské premiérce Therese Mayové se během ročního nešťastného vyjednávání soudilo, že pokud by její úsilí vyjednat co nejlepší podmínky pro vzájemný obchod s Evropskou unií nemělo úspěch, tak by v případě nezdaru Británie vystoupila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chaloupka 22.7.2018 11:14

To je takový problém, dát Irům průkazky (hezky barevné),

které by ukazovali z okénka auta?

Ostatně byli jsme před EU, budeme i po ní.

V. Braun 22.7.2018 20:29

Re: To je takový problém, dát Irům průkazky (hezky barevné),

Stačí, když to vysvětlíte Irům, hlavně asi polovině těch Severních, a je to. Snadné, ne?

M. Prokop 22.7.2018 21:36

Re: To je takový problém, dát Irům průkazky (hezky barevné),

Jo, nic jiného nebude možné. EU si nemůže dovolit úspěšný únik svých oveček.

M. Mikulec 22.7.2018 8:42

Nic noveho

David Davies a Boris Johnson odvedli dobrou praci. Neustali okopavaci kotniku z EU prece musi Brity potrestat, aby si zadna jina zeme nedovolila z te skvele unie vystoupit. Pan Tomsky zna realitu dobre. Je to smutny pohled, kam az se Britanie dostala: misto hospodarske spoluprace aplikuje Brusel politicky natlak a ideologickou jednotu.

S. Sidlichovsky 22.7.2018 9:18

Re: Nic noveho

Ano, jenom všechny důvody, aby Britové "zvedli kotvy" tu už jsou od samého začátku. Ve snaze uchránit Evropu před ekonomickým Armageddonem, zašla "věčná usmiřovačka" Theresa May příliš daleko. (Dle prognozy IMF "no deal" Brexit sníží růst HDP až do roku 2030 o 1,5 %, bude stát EU 250 milliard Eur a jen v Irsku povede k likvidci 40 000 pracovních míst).

Nahlédněte do "Directiv EU pro jednání s UK o Brexitu". Už od vydání tzv. direktiv pro jednání o Brexitu bylo naprosto zřejmé, že EU jde především o trestání Britů a ty direktivy prozrazovaly strach EU, že by se Británii mohlo po Brexitu dařit. (z dokumentu: dohoda musí zajišťovat "level playing field" (něco jako rovnost šancí, příležitostí) zvláště v oblastech hospodářské soutěže a státní pomoci a z tohoto hlediska musí zahrnovat ochranu (pojistku) proti nespravedlivým soutěžním výhodám kromě jiného v oblastech daní, sociálních opatřeních, environmentálních opatřeních a regulatorních praktik).

Že by měl Brusel/Komise něco rozhodovat v UK v oblasti daní, průmyslové politiky atd. po odchodu UK z EU ... to je slovníková definice arogance.

Důvodem pro odchod byl i Junckerův výrok: "Británie musí sníst co je na talíři nebo odejít od stolu".

S. Sidlichovsky 22.7.2018 9:22

Re: Nic noveho

Eurojásalové si nechtějí připustit, že bolet to bude obě strany. EU má v obchodu s UK přebytek 80 miliard Eur a Commonwealth se už hlásí (snad s výjimkou Indie, která má jakési podivné podmínky). Často čtu v sekci komentářů Telegraphu, na letošní léto si musím koupit nové auto, vždycky jsem jezdil v autech německých, tentokráte to bude japonské nebo jihokorejské. (Británie spotřebuje každý týden 2 000 tun francouzských sýrů, 2 miliony lahví italského Prosecca každý měsíc a denně se prodá 600 aut Volkswagen). Junckera to ovšem už bolet nebude, ten příští rok skončí, vrátí se domů a asi bude pokračovat v budování toho daňového ráje, což provozoval téměř 20 let.

Aroganci EU a absenci vůle jednat seriózně dobře ilustruje i bod direktiv zabývající se Gibraltarem. EU požaduje, aby žádná smlouva mezi EU a UK neplatila pro Gibraltar bez předchozího souhlasu španělského králoství.

(V roce 2002 se v Gibraltaru konalo referendum zda by Španělsko a UK měly sdílet svrchovanost nad Gibraltarem. Výsledek: proti 98,48 % hlasů, s návrhem souhlasilo 1,03 % hlasů).

Pokud se někde na půdě EU zmíníte o tom, kdy Španělsko vrátí Maroku ty své enklávy na jeho území, tak to je totéž, jako když se necháte pozvat na svatbu a tam pronesete řeč o předchozích

S. Sidlichovsky 22.7.2018 9:47

Re: Nic noveho

Tu šarádu,kterou lze jen těžko nazvat "jednáním" přesně definuje 51 stránková zpráva francouzského senátu. Tato komise, vedená bývalým francouzským min. předsedou Raffarinem, říká. "Británie - mimmo EU - na tom nesmí být lépe".

S. Sidlichovsky 22.7.2018 10:11

Re: Nic noveho

I Mark Carney - Kanaďan,který nyní šéfuje britské centrální bance (Bank of England) a který se vždy angažoval na straně těch, kteří jsou proti Brexitu, nyní říká, že "no deal" bude více bolet EU.

A to tu na NP čtu takové výplody magorů jako "Britain, fuck off" (Británie jdi do prdele) nebo ať jí mí (EU) představitelé podojí, co se do nich vejde, co je mi po nich.

Yanis Varoufakis měl pravdu:

“You won’t always know exactly who to talk to and that is deliberate.“My advice to Theresa May is to avoid negotiation at all costs" If she doesn’t do that she will fall into the trap of [Greek PM] Alexis Tsipras, and it will end in capitulation.”

“When you make a moderate proposal, they will react with blank stares and look at you as if you were reciting the Swedish National Anthem. It is their way of stonewalling. They will suddenly suspend talks claiming the need for more fact-checking."

P. Grigar 22.7.2018 18:05

Re: Nic noveho

.. celkově jde o známou a lety osvědčenou praxi levičáků, připomíná léta studené války, kdy postupně selhávaly pokusy o komunizaci zemí třetího světa, kdo se se odloučil od kursu, stal se náhle nepřijatelným. Potkalo to Izrael, Egypt a mnohé další. "Kdo nejde s námi, jde proti nám!"

S. Sidlichovsky 22.7.2018 10:40

Re: Nic noveho

sexuálních zkušenostech panny nevěsty

L. Písařík 22.7.2018 21:59

Re: Nic noveho

Sýr, auta a víno vyrábějí i jinde než ve Francii a nakonec, ty komodity nevyváží stát Francie, ale obchodníci a divil bych se, kdyby nenašli cestu.

Jedna židovská: potkají se Kohn a Roubiček a R. se ptá: Kam jedou Khon? Do Českoskovenska. Tam nejezděj, tam je teď třídní boj. Kohn: Tři dni to vydržím, ale kšeft je kšeft.

M. Mikulec 22.7.2018 9:47

Re: Nic noveho

Je to bohužel tak. Navíc tak jako byli Britové strašeni Cameronovou vládou, aby nevystupovali z EU, teď je na veřejné scéně slyšet jen "remoaners", včetně baziliška Blaira. Nemluvě o cizincích, co mají v Británii své kšefty a zájmy.

EU dělá všechno pro to, aby lidé uvěřili, že život mimo EU neexistuje. Británie předložila na jednací stůl 76 návrhů. Barnier je smetl ze stolu, některé ani nečetl, a stále si stěžoval, že to nestačí a mlel cosi o neprofesionalitě. Když noblesa narazí na neotesanost a sprostotu, dohoda možná není.

J. Kanioková 21.7.2018 13:50

......

Budovatelská víra v politicky sjednocenou Evropu už dlouhodobě vymírá. To JE nezvratný fakt.

Takže vydírání bude jen a jen sílit. Uúúúžasné..

A indoktrinace mladých generací.. Povinně..

F. Netopil 21.7.2018 12:02

To už opravdu přestává všechno !

Tak ti eurofanatici při jednání s VB hájí zájmy EU ? To si dovolili hodně ! Aspoň podle soudruha Tomského. Kam jenom ten svět spěje ?

Dnešní svět je plný paradoxů. Tak např. prezident Trump kritizuje EU za údajnou manipulaci s kurzem eura, a je za své chování chválen celým Institutem Václava Klause. A tentýž Klaus odmítá přijmout euro, abychom mohli sami manipulovat s kurzem koruny jak se nám hodí.

To jsou paradoxy, pane Vaněk !

M. Šejna 21.7.2018 12:18

přesně tak, pane Netopile

je to podobné, jako kdybychom kritizovali expremiéra Klause za to, že při dělení Československa tvrdě hájil zájmy Česka místo toho, aby vycházel maximálně vstříct požadavkům Slováků.

Je ale pravda, že i tehdy se našlo mnoho pitomců, kteří tvrdíli, že za odchod Slováků ze společného státu mohou byrokrati z Prahy.

J. Pospíšil 21.7.2018 17:09

Re: přesně tak, pane Netopile

Ale Klaus vycházel maximálně vstříc požadavkům Slováků.

R. Langer 22.7.2018 19:25

Re: přesně tak, pane Netopile

Fakt?

J. Kanioková 21.7.2018 13:12

Ana.... "soudruh" Tomský..

Vám se líbí, jak Brusel háže klacky pod nohy každému, komu se nelíbí Bruselský vydírací systém ?

M. Šejna 21.7.2018 14:12

klacky každému?

Brání snad EU Británii v odchodu z EU? Nebrání.

Brání se snad EU volnému pohybu zboží a pracovní síly mezi EU a Británií? Nebráni.

Tak kdo tady hází klacky pod nohy? Britové odmítají volný pohyb zboží kapitálu a pracovní síly, tak tu nevykládejte o házení klacků ze strany EU.

J. Pospíšil 21.7.2018 17:14

Re: klacky každému?

Ano, Britové i nadále odmítají volný pohyb osob. Docela volný nebyl ani v době, kdy neodcházeli. A o volném pohybu zboží se v systému kvot EU v zemědělství, hutním průmyslu a i jinde nedá vůbec mluvit.

J. Svoboda 21.7.2018 19:09

Re: klacky každému?

V tom vašem guláši si udělejte trochu pořádek! Jste hrozný eurohujer.

J. Svoboda 21.7.2018 19:06

Re: To už opravdu přestává všechno !

Soudruhu Netopile, pan Vaněk by vám měl vysvětlit, že blábolíte nesmyly.

O. Zuckerová 21.7.2018 11:38

V českém slovníku chybí jedno slovo,

a to "pravdofobie". Je to jakási lidská psinka; vyznačuje se vyskakováním, štěkotem, vrčením a poňafáváním po každém, kdo situaci pravdivě popíše, pane Šejno! Naštěstí NP - navzdory psímu jménu -ještě není tak zamořenou lokalitou jako např. ČT.

S. Netzer 21.7.2018 11:49

Re: V českém slovníku chybí jedno slovo,

Ještě že existují nositelé pravdy jako vy!

M. Šejna 21.7.2018 12:14

přesně tak, pravdofobko Zuckerová

poštěkla jste na mě opravdu dokonale. Přitom stačilo moje "lži" o hustotě osídlení Británie a dalších zemí vyvrátit tou Vaši "pravdou".

Také byste mohla popsat, jak vypadá ochrana vnitřního trhu v připadě, že má stát pasivní bilanci zahraničního obchodu. Jistě mi pravdofobně vysvětlíte, že ochrana spočívá v nezcelním volném pohybu zboží.

J. Svoboda 21.7.2018 19:24

Re: přesně tak, pravdofobko Zuckerová

Pane Šejno, nechte už konečně rozhodování o britských věcech Britům! Starejte se raději o Babiše a jeho katastrofální a kolosální střety zájmů.

J. Kanioková 21.7.2018 13:09

Přesně, taky nechápu, že přesné pojmenování

problému je některými lidmi tak nenáviděno. Je to ubohost.

M. Šejna 21.7.2018 14:09

jo aha

takže Tomský přesně pojmenoval problém. Ten spočívá v tvrzení, že Británie je přelidněná a že chce obchodovat bezcelně z EU,zatímco EU to nechce.

A teď ještě tu o Karkulce, paní Kanioková.

J. Kanioková 21.7.2018 23:04

Takže vy jste fakt eurohujer až běda,

no a já přesně opačně. A článek p. Tomského považuji za výborný. A nesleduji přepečlivě každičký detail, jestli přesně sedí.

Že se Brusel za Brexit mstí a háže klacky pod nohy, o tom nikdo nepochybuje. O "dobrých úmyslech" bruselského ÚV víme už každý své..

M. Šejna 21.7.2018 10:32

pan Tomský je eurofob ...

pan Tomský je eurofob a z toho plyne i jeho hodnocení EU a Británie.

Británie má velmi deficitní bilanci zahraničního obchodu s EU. Každá země s deficitní bilancí zahraničního obchodu má snahu chránit si svůj vnitřní trh. Řeší to buďto zavedením cel a dovozních barier, nebo devalvací národní měny.

Z uvedeného plyne, že snahu o ochranu svého vnitřního trhu má hlavně Británie a nikoli EU. Británie by prostě chtěla do EU vyvážet bez omezení, ale dovoz by potřebovala omezit. Na tohle samozřejmě EU nemůže přistoupit a proto to vypadá, že dojde k tvrdému Brexitu, jehož výsledkem bude buďto oboustranné zavedení cel, nebo další devalvace britské libry.