29.3.2024 | Svátek má Taťána


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 29.4.2011 9:30

Výborný článek

Skutečnost, že v okamžiku zhroucení "říše zla" dozrála k moci amorální generace západních "osumašedesátníků" je krutým paradoxem dějin, neštěstím pro západní svět, evropský projekt a (v tuto chvíli) nejvíce pro východní Evropu. Oni totiž nic nezapomněli, jen se trochu v neokolonialistických finesách (i na nových členech EU) vycvičili.

M. Jelínek 28.4.2011 20:05

:-)

souhlas je to šílená

EU

J. Kanioková 28.4.2011 13:12

Dobře napsáno,

je tam i dost ironie. EU své limity již dávno překročila, i když to určitě byl dobře míněný projekt, jen se ho postupně ujímali čím dál odloženější opotřebovaní politici "za odměnu" odeslaní ze svých zemí. Euro to dorazilo, levicoví "ekonomičtí specialisté" naprosto nedomysleli, že jednotná měna pro různě vyvinuté a prosperující lokality bude mít hrůzný dopad. Totéž zvyšování regulací, tlak na prosazování jednotných předpisů k energetice a podobně. O zemědělství ani nemluvím, dotace nám změnily krajinu na lány FV panelů a řepky. Prostě rudé kolektivistické a zelené šílenosti dostaly přednost před zdravým selským rozumem. Na to nemusí být člověk ing. ekonom, aby neviděl, že EU s kopce nejede, ale už se řítí samospádem.

Jen s tou kolektivní vinou mám problém, velký. Ale máte pravdu, autore, že je v tom kus svatouškovství, že je to mnohdy hodně složité. Souhlasím s vaším příspěvkem v 10,06

M. Moravcová 28.4.2011 11:51

Přesně popsáno.

Sami neví, co povídají a hlásají světu. Žijí ve skleněném domě, opití vlastní důležitostí a my jsme pro ně jen lejna u cesty.

J. Kos 28.4.2011 21:43

Re: Přesně popsáno.

Myslíte, že naši politici vědí, co povídají a hlásají nám občanům  ? Žijí ve skleněném domě.............a my jsme. ..............u cesty !!!!

S. Netzer 28.4.2011 9:50

"Duše milovníků marxismu" :-))))

Tak tragikomicky to dopadá, když se bolševik snaží kritizovat EU z pozice, kterou pokládá za "pravičáckou".

Tato snůška bezsubstančních žvástů, je důkazem toho, že žádný bolševik není schopen pochopit dnešní evropskou realitu, se v ní orientovat, natož ji objektivně ohodnotit.

Mír, svoboda, prosperita a bezpečí, které nám přinesla evropská integrace, jsou hodnoty, které v bolševické vizi světa nečítají.

J. Pazderka 28.4.2011 9:59

Re: "Duše milovníků marxismu" :-))))

souhlasím s vámi do posledního písmene. Václav Vlk se od bolševiků téměř ničím neliší,  pouze snad  patologickou servilitou k" Nevyššímu". A výrazy jako "východní Němka" z něj dělají pavlačového bojovníka proti němectví a cizáctví vůbec.

M. Bezouška 28.4.2011 10:22

Re: "Duše milovníků marxismu" :-))))

pane Pazderko a paní Netzer (alias E.Čubíková), ani jeden z vás praděpodobně, vlastně docela určitě, neví, co v pravém i přeneseném smyslu znamená slovo "bolševik". Zacházíte s tím výrazem jako batole s břitvou včetně následků - pořežete se sami. Výraz "východní Němka" je prostě stejné označení jako třeba "jihočech", včetně všeho, co k tomu patří. Jenom v hlavách eurohujerských zmatenců je jedno, zda má někdo kořeny křesťanské, islámské nebo nějaké jiné. Jejich představa je, že EU se svými jakoby integračními a ostatními ambicemi rázem změní svět k obrazu postmoderních naivků a snílků je nejen nesmyslná a hloupá, ale v důsledcích naprosto zničující. Přesně stejná, jako byla ta, kterou měli vaši bolševici: zničíme buržoasii zostřeným třídním bojem, znárodníme všechno včetně veřejných záchodků, kulaky rozkulačíme, proletáři všech zemí se spojí a nad lidstvem se rozklene duha všeobjímající internacionální štěstí. Jak to dopadlo víme všichni - tak si to v pojetí eurohujerském pěkně zopakujeme. (Zdalipak víte, že EU výdobytky, jako například volný pohyb osob, byly ještě před nedávnem, zhruba do 2. světové války, něčím docela běžným?) Jo, a nazvat pana Vlk "milovníkem marxismu" je jako vysrat se při soirée na stůl.

F. Svoboda 28.4.2011 10:43

Re: "Duše milovníků marxismu" :-))))

Pane Bezouško, chápu Vaše znechucení nad příspěvkem multikulti Netzerové. Souhlasím s Vámi, nicméně sebeobsáhlejší oponentura k příspěvkům dotyčné je házením hráchu na zeď, také házení perel sviním ( je to pouze obrazné, netvrdím že Netzer je svině ). Je  patrné, že dotyčná vůbec nereflektuje obsah odpovědí na její předešlý příspěvek. Z nich plyne  zcela jasný názor většiny zde diskutujících. Stálé zdraví a pevné nervy přeje F.S.

M. Prokop 28.4.2011 11:46

"jako například volný pohyb osob, byly ještě před nedávnem"

Před první válkou, jinak souhlas.

M. Prokop 28.4.2011 11:45

Re: "Duše milovníků marxismu" :-))))

Nejen bolševík už tu "dnešní evropskou realitu" soudruhů z Brusele nechápe.

Mír, svobodu a bezpečí nám přineslo NATO, strach z CCCP, drženého na uzdě hlavně USA a pozvolné liberalizování evropských trhů a vznik trhu celoevropského.

To vše je minulost. Strach ze SSSR zmizel a velké státy EU už zase přemýšlejí, jak se navzájem vyšachovat s pomocí Ruska. Politicky je ten spolek soudruhů v Bruseli k smíchu, viz "rrudá baronka" a "resident" EU, fungující v nejlepším jako obsluha telefoní ústředny.

Ekonomicky to jde do kopru jednak z důvodu pokračujícího socialismu v Bruseli, druhak z důvodu zavedení Eura i tam, kde nejenže nepomáhá, ale škodí.

Takže průsery už začínají a z důvodu demokratického deficitu EU nebudou řešeny včas, ale naopak umocňovány dalšími škodlivými regulacemi. Škoda, prožil jsem v bolševismu tolik času, že se mi do dalších let bolševismu bruselního už nechce.

J. Kanioková 28.4.2011 12:42

Naprostý souhlas

D. Streit 28.4.2011 12:51

Re: "Duše milovníků marxismu" :-))))

Bolševické manýry kvetou v EU!

B. Hudzieczek 30.4.2011 0:03

Re: "Duše milovníků marxismu" :-))))

Mír, svoboda a bezpečí malých národů za prosperiu národů německého a francouzského - to je podstata EU.

J. Tejkl 28.4.2011 9:49

kolektivní vina

"A to že zákaz kolektivní viny je sice brán v psaném právu jako nepřekročitelný axiom, že to však zároveň neznamená, že toto právní pojetí předem vyviňuje z hromadně páchaných činů a že nemá a nemůže mít faktické následky. Třeba, abychom se podívali na sebe, ať byl důvod hromadného příklonu obyvatel ČSR po válce k levici a KSČ jakýkoliv, i logický, nelze tuto skutečnost a její dopady odmaterializovat či zpětně zrušit"

Zákaz kolektivní viny v psaném právu přece nikoho nevyviňuje, ale má zabránit, aby za zločiny, třeba "hromadně páchané", byli odsouzeni jen ti, kteří je spáchali, a ne nevinní lidé. Tím, co jste napsal, jinými slovy říkáte, že je tento axiom nadbytečný, a že odsouzení za  "hromadně páchané činy"  formou koletivní viny je v podstatě přípustné. Což je, nezlobte se na mě, hodně odporné.

Dále: Komunisté, spolu se sociální demokracií získali ve volbách v. 1946 151 mandátů a to, co následovalo v r. 1948 bylo sice hanebným, ale  jenom logickým završením jejich volebního úspěchu, bylo to, jak píšete, oním "důsledkem hromadného příklonu obyvatel ČSR po válce k levici a KSČ".Komunisty jsme si tedy přivedli k moci de fakto sami, takže za tuto "skutečnost a její dopady" nemůžeme vinit nikoho jiného, než sami sebe. Oproti tomu Sudetští Němci byli státní mocí, aniž by někdo zkoumal jejich osobní vinu na rozbití ČSR, plošně zbaveni občanských práv, majetku a posléze vyhnáni za hranice státu. V tom je trochu rozdíl, nemyslíte?   

V. Vlk 28.4.2011 10:06

Re: kolektivní vina

To je velice složitá otázka, neskládající se jen z otázky viny či neviny ale z otázek vnitřní bezpečnosti státu a tedy občana, z možnosti vůbec potrestat viníky zločinů, je li jejich množství tak obrovské, že to není nejen technicky možné ale i neproveditelné. Představte si, že by po II.světové válce byly odsouzeny statisíce Němců - za konkrétní spáchané zločiny. Kdo by je soudil? Kde by byli uvězněni, Kdo by je hlídal? jaký by to mělo dopad na Německo samotné? Dodnes si s tím nevíme rady- Rwanda, Jugoslávie, Argentina , Kambodža...tak vidíte, ono to není tak jednoduché. A musíte započítat, že vyhnaná skupina hromadně prováděla a s velkým souhlasem zločiny řádově strašlivější a jako skupina z nich těžila. To co povídáte je , prominete li, obvyklé svatouškovství, ke kterému se uchyluje mozek, nezná li sám žádné dobré řešení. Možná by stálo za to něco o tom napsat.

 

J. Tejkl 28.4.2011 11:20

Re: kolektivní vina

To, o čem mluvím není žádné svatouškovství, ale pouhý cit pro spravedlnost. Jen mi potvrzujete to, že považujete princip kolektivní viny za přípustný. Co je to za nesmysl že:  "vyhnaná skupina hromadně prováděla a s velkým souhlasem zločiny řádově strašlivější a jako skupina z nich těžila? Na jakém základě identifikujete viníky?   Protože v roce 1935 velká část z nich volila SdP? ( mimochodem regulerní politickou stranu, obdobně jako byla strana komunistická v r.1946, tady by bylo Vaše srovnání případné)   Ale snad uznáte, že zpětně odsoudit někoho za to, jak hlasoval před 10 lety je absurdní.   

Pokud chcete znát můj názor,  bylo by logické a spravedlivé bez soudu (na základě prezidenských dekretů) odsunout členy NSDAP, SdP, protože se prokazatelně identifikovali s nacistickou ideologií, druzí pak se vědomně podíleli na rozbití ČSR. Dávám Vám za pravdu, že jde o statisíce lidí (členů NSDAP bylo v sudetech 520 - 540 tisíc, ovšem velké množství  z nich padlo na frontě v uniformě Wermachtu)  Aktivní nacisty nebo jiné osoby německé národnosti, kteří se přímo podíleli na zločinech, pak odsoudit. V tom případě by šlo nikoliv o statisíce lidí ale tisíce) K odsunu lidí, kteří nebyli členy uvedených organizací, ani prokazatelně nepáchali zločiny, neexistoval jediný důvod, kromě snahy etnicky vyčistit území ČSR od německého (a maďarského) prvku. Pokud máte rád alternativní historii, zkuste se zamyslet nad tím, jak by dopadly volby v r. 1946, kdyby na území ČSR zůstalo kolem 1,2 milionu Němců. Myslíte si, že by volili komunisty? 

 

.

    

M. Prokop 28.4.2011 11:50

Re: kolektivní vina

Souhlas.

Dá se jakž takž pochopit, že se (povětšině lumpenproletaroát) dle principu kolektivní viny choval (skuteční bojovníci protio nacismu většinou ne), ale ne uzákonění toho a už vůbec ne současné obhajování.

Kolektivní vina byla, je a bude vždy svinstvo.

D. Streit 28.4.2011 12:53

Re: kolektivní vina

Jste směšný. Volby by nic nezměnily na Jaltských dohodách.

M. Prokop 28.4.2011 14:09

Re: kolektivní vina

Co Rakousko a Finsko?

D. Streit 28.4.2011 10:22

Re: kolektivní vina

Nesmíme zapomenout ani na status quo, nastolený "právem" vítězů. Jeho revokace by vedla k novému měření sil, tedy i k možnosti nové války.

Kolektivní vina není sice pojem, na němž by stálo právo, ale stojí na něm evoluce všech soudržných systémů, tedy i vývoj národů. Nemáme přece všichni stejné podmínky, ale "zdědili" jsme výchozí postavení. 

J. Tejkl 28.4.2011 11:36

Re: kolektivní vina

Myslíte, že nám Bavorsko vyhlásí válku, když uznáme, že odsun byl nemorální?

S. Ševeček 28.4.2011 12:49

Re: kolektivní vina

Důl, kdo by vám vzal důl ?

To byste se divil ...

D. Streit 28.4.2011 12:50

Re: kolektivní vina

Nemorální byla 2. světová válka.

Jak k tomu Češi přišli, že jsme po ní spadli do chřtánu SSSR? Vudíte, taky důsledek kolektivního osudu - a bez soudu.

J. Tejkl 28.4.2011 12:58

Re: kolektivní vina

Za to, že jsme spadli do chřtánu SSSR, si můžeme sami. Kdo to volil v r. 1946 otevřeně prostalinistickou KSČ? Kdo to naprosto selhal v průběhu únorového puče? Tahle ohraná alibistická pohádka o chudáčcích Češích, kteří nejprve spadli do moci Hitlera, potom zase spadli do chřtánu SSSR... ach jo.

D. Streit 28.4.2011 13:26

Re: kolektivní vina

O Jaltě a Postupimi nevíte nic...ach jo.

M. Prokop 28.4.2011 14:11

Re: kolektivní vina

Právě že vím, dost na to, abych jimi neomlouval místní selhání.

J. Tejkl 28.4.2011 17:15

Re: kolektivní vina

Přesně tak..

J. Pašek 28.4.2011 16:07

Re: kolektivní vina

Já to vidím takhle . . .  Kdyby čeští Němci neječeli a neblbli na kvadrát že chtějí domů, , Hitler a Němci seděli doma na zadeli a nemašírovali, prezident Beneš by dál prezidentoval,  KSČ a karlínští hoši by byli na politické periférii, Rusáci nás nemuseli osvobozovat a vlézt nám do kožichu na 40 let, čeští Němci mohli bydlet tam kde žili a prosperovali,a dnes, kam by se hrabalo Švýcarsko . . .   Mů táta nemusel být za okupace na Pankráci a za komoušů kopat uran v Jáchymově a já v USA . . .  Tož tak. 

J. Tejkl 28.4.2011 17:14

Re: kolektivní vina

No dobrá, když zjednodušit tak zjednodušit.

Já to vidím takhle: Kdyby v r. 1918 Češi nezbourali RU monarchii, Ve Vídni by seděl císař Karel, který by se nechal korunovat na českého krále, vznikla by silná federativně uspořádaná středoevropská konstituční monarchie, na způsob VB,  čeští Němci by "neblbli na kvadrát", že chtějí domů,  protože by nemuseli žít ve státě, který nechtěli, Německo by nikdy nezačalo válku, Němci by "seděli doma na zadeli a nemašírovali", prezident Beneš by sice neprezidentoval ale  KSČ a karlínští hoši by  na politické periférii určitě byli, Rusáci nás nemuseli osvobozovat a vlézt nám do kožichu na 40 let, čeští Němci mohli bydlet tam kde žili a prosperovali,a dnes, kam by se hrabalo Švýcarsko . . .co  Vy na to? 

Jo, a mého pradědu nemuseli popravit v gestapácké sekyrárně r. 1942, a můj děda a strýc rovněž nemuseli za komoušů kutat v Jáchymově uran....Tož tak