29.3.2024 | Svátek má Taťána


Diskuse k článku

EVROPA: Jak silné jsou evropské hodnoty?

Kdekdo se ohání evropskými hodnotami a vzniká tak dojem, jako by se jednalo o jakýsi kouzelný proutek. Prostě když jsou ve hře evropské hodnoty, tak jsme na správné cestě. Je ale spíše na místě ptát se, jak silné jsou evropské hodnoty ve srovnání s jinými hodnotovými systémy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Hamal 11.6.2018 23:02

Na kterém místě

v seznamu až dosud realizovaných evropských hodnot se nacházi kolonialimus, imperialismus, nacismus, fašismus?

J. Kanioková 11.6.2018 21:18

CO to vlastně je, ty "evropské hodnoty ?

Jak se shodují s našimi hodnotami ??? "Evropské hodnoty" - jak je možné, že "práva" cizinců mají přednost před právy evropských domorodců ???

"Na jedné z pražských demonstrací, která měla vyjadřovat postoj našeho národa k současnému dění, se objevil transparent, na němž bylo: ‚Podporuji: kavárníky, uprchlíky, neziskovky, kliniku, LGBT, Romy, feministky, Tibet a Hate free"... tohle ti pitomci neměli z vlastní hlavy... takže to "EU propaganda" !

Nejsem "Evropan", jsem Češka a se svými názory si dožiji.

Rozhodně odmítám manipulaci "elitami", jestliže toto jsou jejich hodnoty. Ani nechápu, proč se oni cítí být "elitami", jestliže pro ně není jejich národ zásadní hodnotou. Zdá se, že náš civilizační okruh si přeje a spěje k zániku. Takovou Evropu nechci a odmítám chápat, natož respektovat, omlouvat.

Evropa pod taktovkou Bruselu (tedy v podstatě Německa) je dnes v pozici komunistického "Tábora míru a socialismu" z let studené války. Podobná ideologie, podobné manýry a podobná parta zanícených, leč neschopných politiků. Jak to s nimi dopadne ???

M. Prokop 11.6.2018 21:31

Re: CO to vlastně je, ty "evropské hodnoty ?

Ten okupovaný Tibet si podporu docela zaslouží.

F. Farniente 11.6.2018 20:19

Pane Robejšku, píšete nesmysly. Evropská kavárna byla době studené války silně prosovětská. Sartre, Gide, Fischer atd. Níže o tom píše i P. Šustrová. O dámách z Greenham Common a velikonočních protipershingovskch kraválistech ani nemluvě.

K. Janyška 11.6.2018 18:23

Vůbec žádné tzv. evropské hodnoty neexistují.

Jedině ty, které vymysleli na papír rudočerní, zejména němečtí a francouzští, socialisté stejně jako kdysi ty sovětské rudí a tzv. lidská práva všichni nevzdělaní blázni světa... Dzp.

V. Student 11.6.2018 17:23

Ještě o jedné hodnotě bych věděl.

Teď jsem se dočetl už po několikáté jméno toho iráckého blba, co v Německu zabil čtrnáctiletou židovskou holku, aby si mohl zasouložit. Já opravdu nevím, proč mi pořád ukazují jeho ksicht a jméno, a proč neukážou fotku té holky. Rodina by jistě dala souhlas. Proč? Proč máme mít pořád před očima jeho obličej, a ne její? Jaká hodnota se v tom skrývá? Jak vypadala a jak se jmenovala? Proč tohle zazní jednou, zatímco desetkrát o zmetkovi! Je snad hodnotnější?

Nedávno někdo říkal, že naše posedlost kriminálkama, to už je na vědeckou studii. A má pravdu. Vrah! To je něco! Proboha, kdo zná celé jméno toho děvčete. Jméno toho kreténa známe všichni. Kdo zná její obličej?

S. Netzer 11.6.2018 17:47

Re: Ještě o jedné hodnotě bych věděl.

Asi "Vám ji neukazují" proto, že si neumíte patřičné informace vygooglit. http://archive.is/wzAts

V. Student 11.6.2018 18:08

Re: Ještě o jedné hodnotě bych věděl.

Negooglím o tom. Čtu zprávy. Ale díky za odkaz.

J. Kernal 11.6.2018 15:01

Co si představit

pod pojmem evropské hodnoty? Máme měřítko, standart podle kterého můžeme naše hodnoty porovnávat a nebo je to fráze, kterou rádi požíváme. Podle čeho učíme naše děti životním hodnotám a modrosti? Nejvyspělejší země jako USA, Kanada,Australie a Evropa, jako celek vyrostly a společnost vybudovaly na křesťanských základech. Výuka a znalost Písma byla tou základní hodnotou pro prosperující společnost. To jsou trvalé a neměnné hodnoty, které hříšný člověk dostal od Boha a Ježíš, Boží syn je naplnil. Vše ostatní jsou filosofické představy člověka, které vyvolávají emocionální výlavy jednotlivců.

nikdo není rozumný, není, kdo by hledal Boha, všichni se odchýlili, všichni propadli zvrácenosti, není , kdo by činil dobro, není ani jeden ( Ř 3, 11-12)

M. Prokop 11.6.2018 17:25

Re: Co si představit

Ovšem prosperovat ty země začaly až když odkázaly boha, Ježíše i Písmo tam kam patří, do soukromí.

P. Zinga 11.6.2018 14:12

Já mám své.

A přiznávám, že leckde jsou od těch "evropských" od malinko až po "diametrálně" odlišné.

Sedumdesát let jsem si s nimi vystačil,měnit nebudu. Holt, starého psa nové kousky nenaučíš.

V. Molík 11.6.2018 11:26

Hodnoty demokracie za První republiky nebyly tak vysoké, jak si zde ohřívá polívčičku autor článku. Moji prarodičové žili v nouzi jako řemeslníci (konkrétně obuvníci) a přivydělávali si na poli místních sedláků (demokratických), kteří své pracovníky odmítali registrovat jako legální zaměstnance s pracovní knížkou! Brali je na práci na poli jen jako dobrovolné poddané. - Co je na tom demokratického? Může mi někdo trochu přiblížit, jak se obuvník za První republiky (demokratické) mohl uživit jako řemeslník v malé vesnici např. Nová ves nebo Mlčechvosty, že by jako ,,sekli" s poddanstvím u sedláka? Je zajímavé, že pak bolšoun po státní měně dal mojí babičce 220 Kč měsíčně a dědovi 360 Kč, poněvadž byl živitel rodiny s koncesí na opravu obuvi? -> To byly ty následky slavné demokracie!

A. Alda 11.6.2018 12:47

Nemohu nesouhlasit.

Velmi dobře si například pamatuji, jak v televizi v nějaké nostalgickém pořadu o dobách minulých ukazovali ples pražských trhovců za první republiky, a moje teta, nar. 1917, se rozplakala, že ve stejné době neměli její rodiče ani ne jídlo pro její bratry.

Pro mne není "1. republika" nic hezkého.

M. Valenta 11.6.2018 13:21

Re: Nemohu nesouhlasit.

Zato po 48. to bylo žůžo, že generále.

J. Kanioková 11.6.2018 21:21

Vy jste mimoň

M. Prokop 11.6.2018 13:44

Re:

Žádný stát vám nemůže zaručit dost zákazníků.

V. Molík 11.6.2018 19:09

Ptám se, co je demokratického na demokracii První republiky??? Neptám se jaký stát může zajistit dostatek zákazníků. Tak neodpovídejte na něco, na co jsem se neptal, pane Prokope? Jak souvisí slovo demokracie se zaručováním dostatečného množství zákazníků, že lidé MUSÍ dobrovolně pracovat jako nádeníci na poli pod bičem sedláka, aby přežili tu ,,demokracii"? CO JE MA TOM VŠEM DEMOKRATICKÉHO???

J. Kanioková 11.6.2018 21:23

No... neptal jste se, protože netušíte souvislosti

Nejspíš ekonomice nerozumíte

V. Molík 12.6.2018 2:14

Co neustále stupidně pletete do hovoru o demokracii ekonomiku??? Cožpak nechápete, že jsou to naprosto dvě různé věci, které spolu souvisí jenom aby se ukojil tzv. ,,alibismus" a potlačila demokracie?

M. Prokop 11.6.2018 21:33

Re:

Stát první republiky nikomu nenařizoval, kde má pracovat. Pletete si politiku a ekonomiku.

V. Molík 12.6.2018 2:20

To máte pravdu, že nenařizoval... Ale znovu: Co ke demokratického na tom, že vlastně ,,demokratický" stát vzal lidem konkrétní subjektivní možnosti ve výběru práce, že ten lidem nezbývalo nic jiného, než nádeničit u sedláka, který v systému ,,demokracie" fungoval jako otrokář???

M. Varadinková 11.6.2018 15:26

Re:

Pletete si pojmy s dojmy. Demokracie není synonymem pro blahobyt. Sice vede k prosperitě mnohem lépe než všechny verze socialismu, ale určitě ne automaticky hned a pro všechny. Vždycky záleží na tom, co dotyčný dokáže na trhu nabídnout a jestli někdo jeho produkt/práci poptává. Pročpak prarodičové nešli dělat třeba k Baťovi, ten přece platil lidi slušně!

J. Kanioková 11.6.2018 18:49

1*

V. Molík 11.6.2018 19:17

Paní Varadinková, všichni nemohou dělat tu věc, která je zrovna lukrativní na mzdu. To zavání parazitismem chudých na úspěšných podnikatelích. Nehledě na to, že Baťa byl ve Zlíně a zmíněný region mých předků byl v severních Čechách s kořeny i předky v tom místě. Tenkrát neexistovala taková pracovní fluktuace za prebendami jako je tomu dnes. A cestovat za prací nebylo tak jednoduché s celou rodinou jako je tomu dnes...

J. Nový 11.6.2018 19:18

Re:

Tak vám dám provokativní otázku. měl se v demokratické první reopublice lépe běžná dělník nebo zemědělec, než v totalitě kolem osmdesátých let?

J. Kanioková 11.6.2018 21:29

Proboha, přestaňte míchat demokracii

s ekonomickým systémem. Demokracie = volební, politický systém. Ekonomický systém je o soukromém podnikání, nebo kolektivistickém.

Soukromé vlastnictví / "společné", státní, které se už tolikrát ukázalo jako neprosperující, protože zničilo to základní, co pomáhá prosperitě - konkurenci. Soutěž.

V. Molík 12.6.2018 2:33

Vy máte asi dost vymyto, že? V té ,,totalitě", kterou máte na mysli jste dostal možnost bydlení od státu, dostal jste práci s takovým platem, že jste dokázal z toho platu platit komplet náklady na bydlení (nebyly mobily a počítače - to je pravda...) a uživit rodinu a nikdo Vám nevyhrožoval vyhazovem z práce z důvodů vnitřních problémů zaměstnavatele, kdy jste se ocitl na ulici ne vlastní vinou bez prostředků. A totalitní bylo v tom jen to, že pokud jste v práci sabotoval výrobu, tak Vás dali na práci horší a hůře placenou Vaší kvalifikace. -> V tom byla potlačována ta demokracie. To je pravda...

A teď mi popište První republiku. Třeba jako spisovatelé, kteří napsali o té době romány jako je ,,Siréna"!

J. Chaloupka 11.6.2018 11:04

A že se nás neptali dříve, než ty migranty přijali.

Pokud vím, tak Německo a možná i Rakousko nám 10 let po vstupu do EU bránili v příchodu na jejich pracovní trh. A dnes chtějí solidaritu? Nas...!

J. Nový 11.6.2018 11:08

Re: A že se nás neptali dříve, než ty migranty přijali.

Z našich pracovníků měli strach a na ty asijské a africké se těšili?

Jsou to pokrytci a žvanilové. V čele s Merkelovou, Macronem a Junkerem :-(((

R. Fiala 11.6.2018 12:27

Re: A že se nás neptali dříve, než ty migranty přijali.

Nejsou to pokrytci a žvanilové - jsou to zločinci!