18.4.2021 | Svátek má Valérie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
BOMBON 19.7.2007 13:09

to je des

udrzeni hrubeho domaciho pokroku, zamestnanost... faktys vsichni zblbnou, kdyz se dostanou k lizu? to je eklhaft..

zlodej, satraje v me kapse a hledaje penezenku s mymi penezi, si rovnez mysli, ze si zlepsi zivot... nezlepsi, rozhodne ne dlouhodobe. mne ho vsak zhorsi, nebot v penezence mam i doklady (jejichz znovuziskani znamena vicero olizovani urednich riti), coz spolu s pocitem ze vsichni kolem jsou svine vyrazne zmeni muj vztah k okoli. zacnu budovat plot, instalovat alarm, zjistovat podminky ziskani zbrojniho prukazu...

je-li zlodejem ctihodny obcan, ktery nechca nebo nemohouc opatriti sobe chleb vezdejsi vlastnimi silami, poveri satranim v mych kapsach uredniky a policajty. ploty ani alarmy nepomuzou, odpor je marny. tomu se pry rika solidarita ve spolecnosti.

je-li zlodejem skupina neschopnych ci nechtejicich, vymezena nejakym teritoriem, neunikne bystremu oku evropskeho byrokrata, vyhledavajiciho smysl sve existence. slouzit, slouzit, slouzit, to je to, co jej zene kupredu. mne ukradene penize pak svedomite rozdeli mezi nebohe chudaky, kteri alespon formalne spravne projevi zajem o prijeti penez. tomu se rika snizovani rozdilu (nikoliv mezi mestem a venkovem, to rikali tupi bolsevici!) mezi regiony.

nu, nezbyva nez poprad panu vlasakovi, stejne tak jako vsem ostatnim uzitecnym lidem, zijicich z mych penez - ABYSTE SE TEJDEN NEMOHL VYS*AT!!!

Claudio 19.7.2007 14:25

Re: to je des

 To se mi móc líbí. O doklady s penězi jsem přišel už pětkrát. Státní úředník mě vždy za to spokutoval. Měl jsem si dávat na lidi bacha, že.

 V Unii jsme prý pro výhodnost takového úvazku. Jen tu výhodnost stále více postrádám. Vidět už jsem ji měl možnost. V chudinské čtvrti našeho města, ve čtvrti, kde jsou přestěhovaní neplatiči, městské zastupitelstvo(ČSSD KSČM) nechalo opravit silnice, chodníky, parkoviště, kanalizaci i domy za EU dotace. Takovou nádheru jsem viděl naposledy ve Švýcarsku. Zámková dlažba i v parkovištích, každý byt má dvě parkovací místa + šest mimo ulici bezbarierové chodníky s perfektně splývající se silnicemi a kanalizací, vysvahování proti vodě a vysázené vzrostlé stromy. Denně i v noci tam projíždějí hlídky městské policie a hlídají potácející se feťáky a ožraly. Asi aby si neublížili při vykrádání aut bohatších spoluobčanů nebo tam v malých firmičkách pracujících. Tedy pracujících přespolních, od tamtud snad nepracuje nikdo.

 Naproti tomu kolem mého bydliště, jako skoro všude ve městě cesty, chodníky rozbité a jen přepychové přechody pro slepce září novotou. Slepce jsem však v městě ještě neviděl. Na rozbitých parkovištích města je přeplněno a draho, leč jiné možnosti parkování není, protože se měštští strážníci mohou přetrhnout s pokutováním.

 Takže peníze od Unie jsou, ale pro chudé neplatiče. Pro nás "bohaté" je jen dřina a starost o platbu státu a Unii. Nově se těším na další tentokrát ekologické daně. ;-D

Alfred 19.7.2007 15:37

Re: Re: to je des

Proč probůh volíte do městské rady socany a komouše? Copak je tam navolili ti cikáni a socky z té opravené čtvrtí? Měli bychom si konečně zamést před vlastním prahem a přestat volit profláklé darebáky. A evropské dotace? Stejně, jako naše dotace škodí cikánům, kteří se snaží z marasmu vymanit, i ty evropské tu podporují jenom lemply a zlodějnu, poctivé občany korumpují a znechucují.

Honza42 19.7.2007 14:26

Také se říká: "Kéž by se jim lejno stalo ježkem."

BOMBON 19.7.2007 15:29

Re: Také se říká: "Kéž by se jim lejno stalo ježkem."

;-)

Liberta 21.7.2007 23:09

Re: to je des

Pane Machu, fakt se Vám to nepovedlo...Lidi ten článek bude iritovat. Je to medvědí služba jinak dobré věci :-(...

Claudio 19.7.2007 11:08

Bezzubé tváře na Sicílii.

 Kdo byl na Sicílii, určitě si všimnul sociálního rozdílu mezi našimi sociálními případi a jejich běžnou chudou populací. Bylo pro mne až šokující vidět bezzubé tváře jinak šťastně vypadajících venkovanů, či rybářů. Rozhodně tedy nebyli nějak frustrovaní tím, že si nemohou leccos dovolit oproti bohatším Sicilanům nebo Italům. Říkal jsem si, že tohle kdyby viděli naši sociálně slabší spoluobčané, tak by v EU Česko nebylo. U nás je zdravotnictví, potažmo dentální opatera daleko dostupnější všem. Že se na zuby leckdo vybodne je u nás ne otázka kapsy, ale přístupu k životu.

 Nejen u nás je dost sociálně slabých, kteří by si zasloužili EU peníze na přilepšenou. Jsou vlastně všude, v každém EU státě. Ale smysl dotací EU je úplně jiný. Týká se potřeb rozvoje jednotlivých regionů. Aby byl možný, musel by se vynechat stát, jako ten kdo rozhoduje a regiony by měly mít právo nezávisle na státu o dotace žádat. Podle mně by měla EU fungovat pro jednotlivé regiony bez nároku na rozhodování vlády toho státu. Pak by se teprve dalo předpokládat, že peníze budou včas a beze zbytku vyčerpány a účelně(ne účelově) využity. Pak by měla i smysl dosud nesmyslná byrokracie EU.

Liberta 21.7.2007 22:57

Pomoc EU je naše právo a její čerpání naše povinnost

Souhlasím s Vámi, že smysl dotací EU je jiný než dotovat ty, kteří "si zaslouží peníze na přilepšenou". Není to žádný dar,  je to celé byznys. Evopa jako celek se bude ekonomicky povznášet jen potud, pokud bude CELÁ schopna takového rozvoje. Budou-li ji některé (chudé) státy, oblasti nebo regiony brzdit, pocítí to i ten nejbohatší stát v EU. Proto si v ní musíme být i ekonomicky co nejrovnější. Proto jsme 15 let čerpali předvstupní pomoc (Phare, Transition Facility) - aby pomohla položit základy základů.

Naopak nesouhlasím s Vaším viděním dostupnosti pomoci pro jednotlivé regiony. Právě na regionálním principu je pomoc v zásadě založena. Vždyť například proto Praha nemůže čerpat ani cent ze strukturálních fondů určených pro "zaostalejší" oblastí (tj. pro regiony ČR). Stát se musí účastnit této pomoci, ale jinak, než píšete. O udělení projektů se rozhoduje v Bruselu (nikoliv v Praze), ale stát se musí postarat o to ,aby příslušný region měl prostředky na spolufinancování, bez něhož se projekt neodehraje. Spolufinancování pak je zároveň měřítkem (důkazem) udržitelnosti pomoci - to znamená, že se pomoc "neprojedla", nýbrž investovala. - Jsem u některých projektů a vím, že systém je nastaven DOBŘE, i když uznávám, že byrokracie s ním spojená (v Bruselu i v republice) je obludná.

Aleš 19.7.2007 10:10

Brusel

Nepamatujete se, jak se jen jmenoval ten film kde banda fotbalových chuligánů když chtěla svým protivníkům vzkázat "teď se na vás sesype pohroma", tak řvala jdenoduše BRUSEL!!! BRUSEL!!!

Sice to tenkrát mysleli jako připomenutí toho masakru na bruselském fotbalovém stadionu, ale dnes mi to čím dál tím víc sedí i na eurounijní byrokrady.

Honza42 19.7.2007 6:31

Jediným rozumným řešením je evropské peníze zrušit a přestat tak daňové poplatníky vysávat.

Moji osobní zkušenost co se staví za evropské peníze:   tenisové kurty na vsi, kde tenis hrají jen čtyři lufťáci,    aquaparky,     sjezdovka za desítky milionů v nadmořské výšce 550mnm,   ............. , 

Když si představím, že podobné opičárny se za moje daně budou teď stavět v Rumunsku a Bulharsku, tak mně je na blití.

Pokud by měla být EU myšlena vážně, pak by musela stát na volném obchodu a volném pohybu pracovní síly. Víc lidé pro budování svého úspěchu a štěstí nepotřebují. Ani ČR nikdy žádné dotace ve skutečnosti nepotřebovala a nepotřebuje. Jenže svobodný trh už EU dávno rozvrátila a nahradila ho tímto šíleným rozhazováním cizích peněz.

jochap 19.7.2007 9:28

Re: Jediným rozumným řešením je evropské peníze zrušit a přestat tak daňové poplatníky vysávat.

Zcela souhlasím.Bylo by též potřeba celý ten moloch v Bruselu značnš personálně zeštíhlit!Zredukovat o polovinu počet europoslaců.O kvalitě/někdy morální nemluvím/.Je to pro normálního smrtelníka  nepochopitelné,že to jde celé vůbe ufinancovat!Co jsme si tam zvolili - to máme.

Liberta 21.7.2007 23:07

Jaké daně platíte do evropských peněz?

Nekritizujte Brusel za věci, o který si rozhodujeme sami.;-O Dobře víte, že v Bruselu vydávají jen tématický rámec (tj. obor, na který se peníze smí použít) a co konkrétního se za ně pak u nás postaví, o tom se rozhoduje přímo na místě  >- - v té Vaší obci (ani ne v Praze, abyste zase nenadával na pragocentristy)! Směřujte kritiku na vlastní radnici! ;-OBuď vaši zastupitelé nevědí, co lidé skutečně potřebují, nebo je to celé o umělých kšeftech pro spřízněné firmy (stavějící tenisové kurty nebo akvaparky), jimž se musí dát vydělat... To je teď móda házet to všechno na EU, nebo co...(Y)?

Láďa 19.7.2007 0:13

korupce

Jednim z duvodu proc se do oblasti jako Mezzogiorno nebo Recko muze nasypat jakkekoliv mnozstvi penez aniz by to prineslo vysledky je tamni rozsah korupce. Zdroje jsou tam vesele prosustrovany na projektech nazyvanych "white elephants". Honosna sidla obvykle zbytecnych uradu jsou peknym prikladem.