26.5.2022 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

EVROPA: Imigrace a mýty o vymírání

V mediálních komentářích k probíhající masové imigraci obyvatel třetího světa do Evropy se s úplnou samozřejmostí používá řada tvrzení, jejichž pravdivost je přinejmenším diskutabilní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. slavík 11.3.2015 15:02

Re: Dobře nakladená slova

Souhlas.........

J. Šimek 9.3.2015 21:16

Re: Demografická křivka je vyvrácena :o):o):o)

PS - může někdo z nadšených obdivovatelů článku uvést kvóty emigrantů pro ČR pro omlazení obyvatelstva? Nejsou k mání, co? Ale je to závažný problém :o):o):o)

J. Šimek 9.3.2015 21:13

Re: Autor má sice pravdu

Pro fašisty jo.

J. Šimek 9.3.2015 21:12

Demografická křivka je vyvrácena :o):o):o)

Počet seniorů roste na úkor ekonomicky činného obyvatelstva, ale to prý taky neva :o):o):o)

Seniorství obrovsky zatěžuje zdravotní a sociální výdaje, ale autor klidně předvádí kejkle s HDP a tahle rozhodující nákladová čísla jsou pod jeho rozlišovací schopností. :o):o):o)

Ono nejde o absolutní čísla počtu obyvatel, ale o jejich rozložení z hlediska financovatelnosti.

Š. Hašek 9.3.2015 20:28

Re: Umělé přistěhovalectví je nesmysl

Připojuji se.

Š. Hašek 9.3.2015 20:28

Re: Dobře nakladená slova

Souhlas.

J. Jurax 9.3.2015 19:54

Re: Európa by mala predovšetkým podporovať viacdetné rodiny

Hm - Vaše představa je dojemná, krásně sociálně inženýrská. A kdo by to všechno platil?

Domyšleno do důsledků by Vaše představa znamenala, že budeme mít nejpozději za půlstoletí cikánského prezidenta a životní úroveň na úrovni Bangladéše.

J. Jurax 9.3.2015 19:49

Re: Autor má sice pravdu

Nejspíš v případě nutnosti ano. Nicméně jaká je alternativa? Ono lze i zahynout kvůli vlastní přílišné humanitě přehlušivší pud sebezáchovy. Takto konající jedinec bývá zpravidla oslavován jako hrdina, ale takto konající společnost nebo stát páchají sebevraždu, u níž si sami asistují.

J. Jurax 9.3.2015 19:44

Re: Máte a nemáte pravdu.

Ad 1) bych doplnil, že by šlo nejen o pokles počtu extrémně inteligentních lidí, ale rovněž o snížení počtu extrémně blbých lidí. To je též matematický důsledek snížení počtu obyvatel.

J. Jurax 9.3.2015 19:40

Re: Evropě se logicky snižuje počet obyvatel, protože

Mlácení hubou není práce. Kdo nepracuje, ať nejí. Kdo nejí, zahyne. V biologii se tomu říká přirozený výběr. Zamezuje to degeneraci genofondu.

J. Jurax 9.3.2015 19:37

Re: Síla milionu je v nulách,

:-)))

J. Jurax 9.3.2015 19:36

Re: Umělé přistěhovalectví je nesmysl

Pravdivé, leč politicky nekorektní, ba kacířské ...

J. Jurax 9.3.2015 19:35

Dobře nakladená slova

ovšem bohužel jsou názory v tomto článku zatím ojedinělé. A politicky ignorované.

Doufám, že aspoň u nás politikové odolají nálepkám xenofobie i tlaku z brusele a nepřipustí masovou imigraci.

Z. Lapil 9.3.2015 18:19

Re: Kdo nezná teorii spontánního řádu lidské interakce neví

Pakliže se nedostává lidí právě v demokratických státech, pak jsem nucen konstatovat, že doba reálného socialismu byla tou nejdemokratičtější, kterou jsem zažil.

K. Janyška 9.3.2015 17:14

Re: Kdo nezná teorii spontánního řádu lidské interakce neví

Kdo nezná teorii spontánního řádu lidské interakce neví

nic ani o kalkulaci v životech, tedy neosobní funkci SŘLI v regulaci počtu lidských obyvatel Země. Bude jich tolik, kolik tato nesobní vládnoucí struktura určí je to dáno velikostí a podíly soukromých  majetků, který je k mání. Všichni vědí, že v tzv. demokratických státech se tzv. nedostává lidí a tam, kde nic takového, jako soukromé vlastnictví,  nefunguje je přebytek a dokonce jejich nadbytek. Lidé tam mají hodně dětí proto, že není co dědicky dělit a aby se někdo  o ně samotné ve stáří postaral. Malthusiánský problém přemnožení neexistuje a neplatí. Je jen problém pomalé civilizace lidí a jeich nevzdělanosti, až hlouposti... Dzp.

P. Vaňura 9.3.2015 15:51

Jedná se o to, že bezdětný

neobstarává další potřebné vojáky a daňové poplatníky! Pokud mu v množení nebrání zdravotní důvody, je to proto parazit.

Tady bych zmínil bezdětné zrůdy, ženy, které se "realizují v excelu" namísto v rodině.

Když si představím, že spousta jiných žen absolvuje třeba opakovaně kvůli možnosti otěhotnění bolestivé operace, které nejsou vždy úspěšné, je mi z takovýchto individují na blití. Mimochodem, ty operace ze stejného důvodu podstupují i muži, ač je to mnohem méně známo.

J. Vintr 9.3.2015 15:49

Re: Autor má sice pravdu

"Důsledná ochrana hranic" by znamenala natahat ostnaté dráty a nasadit pohraničníky se psy ...

J. Kanioková 9.3.2015 14:48

Skvělý článek i bezvadná diskuze...

V. Podracký 9.3.2015 13:47

Umělé přistěhovalectví je nesmysl

ať už je děláno organizovaně, nebo pasivním přijímáním uprchlíků. Pokles porodnosti ovšem má jiné nezanedbatelné účinky. Vysoké školy počty absolventů nesníží, naopak je budou stále navyšovat. Je dávno prokázáno, že v takové zemi potom chybí řemeslníci a dělníci. Tito obvykle přicházeli z východní Evropy. Ze středního Východu žádný pracovník nepřijde, pouze jen vyžírač sociálních fondů.

Není nebezpečný rozumný pokles obyvatelstva, ale degradace dalších generací. Ti jsou stále lenivější, drogově závislejší, špatně vychovaní k práci, neschopní snášet nepříznivé podmínky, obvykle jen spotřebují majetek nashromážděný rodiči a prarodiči. Rodí se děti vyloučeným skupinám a kvalitní lidé děti nemají. To je záležitost různých sociálních programů, které jsou v tomto zhoubné.

J. Hlubek 9.3.2015 12:56

Re: Európa by mala predovšetkým podporovať viacdetné rodiny

Evropa a státy vůbec, by neměly podporovat vůbec nikoho. Každý snad uváží, kolik dětí může kvalitně uživit. Pokud by se děti staly pro notorické pobírače dávek, po jejich zrušení, nerentabilní, i oni by na to přišli. Na druhou stranu by to ulevilo na daních produktivním občanům a ti by si těch dětí mohli dovolit víc. Velmi stručné.

P. Vaňura 9.3.2015 12:42

"Žádné náklady na sociální

smír, nejsou příliš vysoké, pokud sjednotí národ" (c) Adolf Hitler. WW2 sice prohrál, ale z jiného důvodu, než z neloajality obyvatelstva vůči státu.

Má li stát zajistit PRÁVO NA ŽIVOT, potřebuje armádu a proto MUSÍ podporovat reprodukci kvalitního obyvatelstva.

Podotýkám, že i takové věci, jako všeobecné volební právo vycházely primárně z povinné vojenské služby. Pokud jdeme do minulosti, ve starověkém Římě se hlasovalo podle setnin, vzestup občanských práv ve starověkém Řecku souvisel s tím, že aristokratickou jízdu nahradili těžkooděnci ze středních vrstev a demokracie v Athénách byla důsledkem služby nejchudších občanů ve válečném loďstvu coby veslařů.

Ve starověku vůbec právo na vlastnictví nesouviselo ani tak s tím, že člověk něco vyrobil, jako spíše s tím, že to dokázal ubránit se zbraní v ruce!

Mimochodem, i politika appeceamentu z části spočívala v nepříznivém demografickém vývoji v předválečné Francii ve srovnání s Německem!

P. Vaňura 9.3.2015 12:28

Ekonomicky na tom prosperují

jen PARAZITUJÍCÍ organizace, zabývající se "integrací imigrantů" což se jim ostatně nedaří a nedaří...

P. Vaňura 9.3.2015 12:22

Autor má naprostou pravdu

ALE ještě je tu třeba zmínit obranyschopnost Evropy jako něco absolutně nejdůležitějšího. Obranyschopnost pochopitelně nezvýšíme imigraci páté kolony nepřítele, ale ozbrojením obyvatelstva a posílením jeho vůle bojovat.

Mimochodem, za časů mojí babičky měl kluk, který neabsolvoval vojenskou službu jistý handicap při hledání partnerky, protože "ani na vojnu ho nevzali..."

To platilo i o něco později, jeden můj strýc byl nešťastný, neodvedli ho, protože mu do "vojenské míry" chyběl jeden centimetr.

V. Kain 9.3.2015 11:33

Re: Bravo!

Ti kompetentní s tím začnou něco dělat,až se to bude dotýkat jich samotných.Dokud budou ve svých zlatých klecích chráněni jak novorozenec v inkubátoru,tak se jede dál stejnou cestou.

V. Kain 9.3.2015 11:29

Re: Evropě se logicky snižuje počet obyvatel, protože

A vy byste jistě chtěl býti mezi těma dvěma miliardama.V Evropě je tisíce organizací kteří na imigraci parazitují.Stejně je i obrovský počet politiků,kteří si na imigraci založili živnosti.Pak tady jsou různí podnikatelé,kteří zaměstnají imigranty za poloviční mzdu.Je to obrovská masa která  žije díky imigraci.Co by chudáci dělali,když většina z nich než mlátit hubou nic jiného neumí?

A. Alda 9.3.2015 11:28

Děkuji.

Dokud nám bude umožněna diskuse s spor, máme šanci. Až nám to elity znemožní (což nemusí být jen přímým zákazem nebo vypnutím diskusí či cenzurou internetu - formy znemožnění mohou být mnohem záludnější), pak si budeme moci nadávat zase jen v té hospodě.

A. Alda 9.3.2015 11:26

Reagoval jste příliš zbrkle.

ad 1: Zkracují se křídla (Feynman), tedy je méně extrémně inteligentních lidí. Ti jsou přitom tvůrci základních inovací - proto také se vědecký a technologický pokrok zrychluje s růstem počtu obyvatel.

ad 2: no a to je právě průšvih - pro výrobce. Příklad: starý i marnotratný a rozmařilý člověk má boty na zimu a boty na podzim a boty na léto a ty mu vydrží. A kalhoty a kabáty a košile mu vydrží. Dítě všeho toho potřebuje několikero na jedinou sezóny. A tak je to samozřejmě i s jiným spotřebním zbožím.

3. Máme stále více nemohoucích stařenek a stařečků, o čemž nejlépe svědčí to, jak velkým byznysem se stalo zabezpečování služeb pro ně. I když se prodlužuje aktivní věk, smyslové schopnosti organismu se neprodlužují a výkon celé řady povolání starými osobami je mimořádně riskantní - nejlepší příkladem je řidič autobusu, tramvaje, vlaku...

Před sto lety kdo se dožil sedmdesátky, byl obvykle ve stejném tělesném a duševním stavu jako dnešní sedmdesátník. Většina lidí se ale tohoto věku nedožila, protože zemřeli mnohem dříve na INFEKČNÍ nemoci.

L. Severa 9.3.2015 10:41

Síla milionu je v nulách,

proto vítejme imigranty ať jsou jací jsou ! Hlavně, že nás bude víc!

Z. Švrček 9.3.2015 10:32

Jedno je jasné.

Lidská populace si ve své civilizační evoluci povede právě tak, jak se jí zachce a dle toho, jak se adaptuje na dynamiku tohoto vývoje. Evropa (protože o tu nám jde nyní nejvíce) se dlouhodobě snaží o znásilnění přirozených procesů formou budování další utopie (bože, kolikáté již v pořadí na tomto božím světě), dalšího socialismu a proto se sune do konfliktu s oním přirozeným spontánním řádem. Známky tohoto konfliktu můžeme najít všude, kudy jen koukneme - v ekonomice, v demografickém vývoji, v soužitím s přírodou, v kultuře, v přesunech a prolínání kultur, zkrátka kdekoliv, kam plivneme. Kdybychom se nesnažili evoluci ohnout a znásilnit pitomými a zločinnými pokusy vše a všem v životech řídit a moderovat, pak bychom z toho vyšli s míň šrámy a s menšími bolestmi.

H. Balzám 9.3.2015 9:49

Re: Evropě se logicky snižuje počet obyvatel, protože

Je to tak, osobně bych dal přenost Zemi osídlené cca dvěma miliardami lidí, kde každý najde své uplatnění, než dvanáctimiliardovému stádu zvěře.