21.9.2021 | Svátek má Matouš


Diskuse k článku

EVROPA: Hrozí nám islamizace?

Sýrie se zmítá v ozbrojeném konfliktu. Povstalci, vládní jednotky, hrdlořezové Islámského státu a mezi tím spousta nevinných civilních lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Slavíková 4.12.2014 18:00

Re: No, jako nadšení hlupci jsme do EU vlezli

Naprostý souhlas, také jsem byla proti tomu abychom vlezli do EU ale copak se obyčejných lidí na to někdo ptal? Nejenom že nám EU diktuje, co smíme a nesmíme vyrábět, jak se to může jmenovat atd.

Ještě se budeme dělit o imigranty kteří nás až jich bude hodně budou vyhánět z našeho vlastního státu. Doufám že se toho nedožiju...

J. Jurax 3.12.2014 23:36

Re: Ono je to tak, že žrádlo pro Palestince

No, zbavovalo - muselo je vypráskat armádou ...

J. Jurax 3.12.2014 23:32

No, jako nadšení hlupci jsme do EU vlezli

a teď musíme nést následky.

Dřív byl car v Moskvě, teď je v bruseli. Gubernie vzdavší se samostatnosti musí poslouchat.

B. Rybák 3.12.2014 22:22

Těch problémů bude mnohem víc!

Kromě už mnohokrát konstatovaného nebezpečí islamizace EU, by při přidělování kvót imigrantů jednotlivým státům vznikl problém jak je donutit, aby žili v méně bohaté (štědré) zemi s jazykem, jemuž vůbec nerozumí.

Buď by imigranti museli být za mřížemi, nebo by se museli opět "zadrátovat" na hranice států EU, nebo by jim musela být vyplácena jednotná EU-podpora, která by byla buď pod úrovní sociálního minima v zemích bohatých, nebo vyšší než minimální či dokonce průměrná mzda v zemích chudých! V každém případě by byl brzy "oheň na střeše"!

Č. Punčochář 3.12.2014 21:02

Re: Romsko-islámsko-česko.

To česko brzy vypadne, bude zde romskoislámský kalifát.

J. Kanioková 3.12.2014 19:52

Ano, souhlas..

Západ cvičil jejich "hodné" oponenty-rebely i dodával zbraně.

O. Roldán 3.12.2014 19:23

Islám

a jeho nositelé jsou v principiálnim rozporu např. se svobodou vyznání (čili naším ústavním pořádkem), a tudíž by neměli vůbec mít možnost občanství získat. Jakmile někde islám získá převahu, zavede šaríu a to je konec demokratické společnosti.

A "díky" tomu, že islám zotročuje ženy do podřízeného postaveni, může dosahovat vysší porodnosti a populačně převálcovat jakoukoliv jinou kulturu a společnost.

Islamizace je reálná a v mnoha zemích i akutní hrozba.

E. Slavíková 3.12.2014 19:22

Romsko-islámsko-česko.

Za současnou a budoucí skladbu obyvatelstva může pouze náš stát !!!

Celé roky se podporují romové aby se množili jako veverky,bílí se nechávají živořit když potřebují pomoc,berou se jim inv.důchody a

nechávají se ,,žít´´ v chudobě. Zdravotnictví silně omezilo platby

lázní nem.lidem a lázně aby nezkrachovaly dávají zavděk cizincům-Rusům,Arabům atd. Ti se tu postupně zabydlují a ještě jim stát jako

bonus povolil stavění mešit zde, kupování domů, pozemků atd.Co se asi od tohoto všeho dalo čekat? Obávám se že brzy budeme Romsko-islámsko-česko. :-(

L. David 3.12.2014 17:45

Přijímejme v rozsahu možností pronásledované křesťany.

A budeme-li tak činit, už nám určitě nezbudou síly na přijímání muslimů, byť mnozí z nich nejsou přímo hrdlořezy a trpí velice. Jenže všechny ani tak nezachráníme.

A ještě něco: Slib věrnosti České republice

podle § 12 zákona č. 40/1993 Sb. pro získání českého občanství je nesmírně vágní.

Měl by být neprodleně novelizován do velmi přesných a přísných podmínek, které by byl imigrant povinen dodržovat nejprve v kategorii hosta po dobu nejméně 5 let. Přičemž nedodržování podmínek by znamenalo vyhoštění z republiky.

P. Dvořák 3.12.2014 17:18

Re: Pro mne je věc jasná:

Vy a z něčeho se vzpamatovat? Až tady budou 42 let muslimáci, tak už čtyřicet let se nebude mít kdo vzpamatovávat.

M. Pechr 3.12.2014 17:02

Re: Je jediné řešení,vystoupit z EU a

...stojí-li naše kultura mj. na židokřesťanských základech, tak pomoc bližnímu svému je nasnadě... ...kdo je tedy můj bližní? ...v bibli je mj. psáno "miluj bližního svého, jako sebe samého"...to může být vodítkem, rozhodně ovšem není většinou smysluplné pomoci způsobem, který spustí naší vlastní záhubu...

E. Erat 3.12.2014 16:27

Je jediné řešení,vystoupit z EU a

hlavně se schengenského prostoru.Jinak se tomu nedá zabránit.Nemáme žádnou morální povinnost pomáhat ekonomickým uprchlíkům z třetího světa.Česko nikdy v dějinách nebylo koloniální zemí.Nikdy jsme tyto země neokupovali,nepostavili jsme svoje bohatství na základech drancování nerostného bohatství,lidského potencionálu atd.Ano,státy jako VB,Francie,Belgie atd. mají tuto morální povinnost.Morální povinnost ČR je pomoc bývalým krajanům a politickým emigrantům z jakýhkoliv států,tak jako západní země pomohly našim pronásledovaným občanům.

P. Dvořák 3.12.2014 15:16

Re: Kurňa chlapi

Když si to tak představím, tak mnohonásobně dřív rozpižlám několik štanglí salámu, než ohřeji jeden jediný hrnec s vodou.

Což znamená, že když už z Evropy nebudou ani cáry, ti hajzli si budou lebedit v teplé lázni.

Což je k vzteku!

Š. Hašek 3.12.2014 14:59

Pokud

tzv. uprchlík prokáže, že jest křesťan/žid/vietnamec/ukrajinec (rozumíme si) v desátém koleni, pokud ihned začne zametat listí na návsi, jeho děti budou mít výtečné (skoro samé) je možno po zkušební době udělit statut "hosta". Dále jako ve Švýcarsku.

Zjednodušeno. Něco jako když někdo z Kolína/Šumperka utekl po 1938/1948/1968 do Grazu/Ottawy.

Francie může ještě přijmout vyžíračů! Ať jim tam třeba opět podpálí Bastillu.

P. Kmoníček 3.12.2014 14:55

Re: Tady se pořád píše, jak Klaus či Zeman

Génius promluvil.

J. Boleslav 3.12.2014 13:50

Re: Chovanec

Zrádce Chovanec je typický socan. Svůj ministerský post si přece vydobyl právě onou známou zradou Ovarovců.

J. Boleslav 3.12.2014 13:48

Re: Myslím, že nemáte pravdu

Vidím to velmi podobně.

J. Boleslav 3.12.2014 13:46

Re: Pro mne je věc jasná:

Děkuji nechci. Už to tady 42 let bylo a dosud se z toho těžce vzpamatováváme.

J. Boleslav 3.12.2014 13:45

Re: Ono je to tak, že žrádlo pro Palestince

Mají s tím své neblahé zkušenosti z minulosti. Kdysi třeba Jordánsko poskytlo azyl arabským uprchlíkům z Palestiny a pak se jich velmi rádo zbavovalo.

J. Boleslav 3.12.2014 13:43

Re: Syrští uprchlíci jsou například

Je to tak. Bruselanti jsou (nejen) v tomto ohledu naprosto padlí na hlavu.

J. Boleslav 3.12.2014 13:41

Re: Nejenže nám hrozí islamizace,

Přijímání maximálního počtu imigrantů, a tedy nejvíc z Arábie, je dosud oficiální politikou EU. Jinak bychom prý vymřeli. :-(

R. Langer 3.12.2014 13:38

Re: Zcela nekorektně.

Byla jste někdy v Albánii? :-P

P. Vaňura 3.12.2014 12:34

Myslím, že nemáte pravdu

V Lybii se to teď sice pere, ale do Evropy se Lybijci nehrnou. Problém v Syrii vznikl tak, že díky Putinovi, který tam má námořní základnu, se tam Asad pořád drží. Umírněnou opozici mu bylo dovoleno zlikvidovat a tak se postupem bojů vygenerovala armáda islamistů.

Pokud jde o Irák, můžete mít pravdu, ale ani tam by myslím nebyl klid, Saddam Hussain by se věčně neudržel.

Nevím třeba proč by Američané chtěli odstranit Mubaraka. Pokud jde o Lybii, tam přece dlouho nikdo nezasahoval, ač počet obětí šel do desetitisíců. Pak se do toho namontovala Francie ale ta zjistila, že její síly na to nestačí. A tak museli zasáhnout Američané.

Jinak, četl jsem názor, že za celým "Arabským jarem" bylo ve skutečnosti výrazné zdražení potravin.

P. Vaňura 3.12.2014 12:24

Ono je to tak, že žrádlo pro Palestince

platí EU, zatím co muslimské státy se "specializují" na dodávky zbraní. A sami si je nevezmou domů do svých zemí, ač starostí o ně mají plnou hubu!

V. Kain 3.12.2014 12:21

Re: Tady se pořád píše, jak Klaus či Zeman

Žádnou berlínskou zeď není nutno budovat a ani to není možné.Byly to především USA kteří zlikvidovali diktátory co tu rozjívenou muslimskou partu drželi na krátké oprati.Co si navařili by si měli sežrat.Jenže oni jsou za vodou a problémy za ně bude řešit a řeší Evropa se svými multikulturními vymaštěnci jako je u nás Halík,Schwarzenberg,Bursík a další.

F. Lesniak 3.12.2014 12:03

Nejenže nám hrozí islamizace,

ona už začala. A je s podivem, jak k tomu evropští politici blahosklonně přihlížejí. Že by na pokyn USA? Protože pro Američany je rozvrácená Evropa dobrá Evropa.

A. Alda 3.12.2014 11:57

Pro mne je věc jasná:

Raději nadvládu pravoslavných Slovanů než mohamedánských Arabů, Turků a Berberů atd.

A. Alda 3.12.2014 11:56

Ať jim pomohou jejich bratři ve víře.

Saudská Arabie i Arabské emiráty spojené i nespojené jsou mnohem bohatší, než nějaká Česká republika. A místa mají také dost. Ať se o uprchlé muslimy ze Sýrie postarají muslimové v bohatých muslimských zemích.

A. Alda 3.12.2014 11:54

Syrští uprchlíci jsou například

křesťané v počtu 400 000 a jezídové v počtu 600 000.

Proti přijetí křesťanů bych nebyl. Křesťanství je společný hodnotový základ, na kterém se dá stavět. A křesťanství způsobuje i v zásadě podobný životní styl (nemají zakázaná jídla, pracují i v pátek a nepracují v neděli, slaví stejné svátky jako my a vánoční stromeček na náměstí je neuráží...), O křesťany by se navíc mohly začít starat - co do inkulturace - jednotlivé křesťanské farnosti a sbory. Začlenění do společnosti a postupná bohemisace takovýchto imigrantů by byla možná a dokonce by mohla být pro náš národ přínosem.

Žel, v ústavě máme napsáno, že stát se neváže na žádné náboženství a je sekulární a nábožensky zcela neutrální, takže vláda nemůže prohlásit, že přijme z uprchlíků jen křesťany. A když toto neprohlásí a projeví ochotu k přijetí uprchlíků, nacpe nám sem Brusel především muslimy, z nichž řada bude ve skutečnosti falešných uprchlíků: islamistů, kteří sem přijdou vytvářet základ pro pozdější džihád proti nám.

J. Křížek 3.12.2014 11:42

Hrozí nám islamizace?

To si pište, že jo. Copak to nevidíte kolem? V Belgii kvůli nim ani nevztyčili vánoční stromeček. Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Asi tak vidím tento problém, a kdo je tím čertem je jasné. "Naroubovat" muslima do naší civilizace je nesmysl. A ti dobráci, co oponují tím, že ani křesťanství nebylo vždy mírumilovné, nevědí o čem mluví. Ale jak říká vedoucí autoservisu ve filmu "Jáchyme, hoď ho do stroje!" Je to marné, je to marné, je to marné!