18.2.2020 | Svátek má Gizela


Diskuse k článku

EVROPA: Hořící katedrála Notre-Dame, podezřelé souvislosti

Notre-Dame, pařížský chrám Matky boží, křesťanský symbol v dnešní silně sekularizované multikulturní Francii, vzplál na začátku velikonočního týdne v pondělí 15.4.2019 večer kolem 19,00 hod.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 155, poslední: 23.4. 2019 0:49, přehled diskusí

J. Sedlář 23.4.2019 0:49

Re: Jak vznikl oheň?

Hromada ? A není to málo Antone Pavloviči ?

J. Vintr 22.4.2019 23:09

Re: Jak vznikl oheň?

Hromada plechovek s barvami nebo několik kbelíků nějaké hořlaviny by na zapálení asi postačilo.

J. Vintr 22.4.2019 23:07

Re: Blb - chytrolín

Mám pocit že jsem napsal to samé. Ovšem o těch klempířích se pořád učí i děti ve škole a obecně se to traduje.

J. Vintr 22.4.2019 22:43

Re: Už to pilně začíná

Zkuste se na ty záběry "letadla, narážejícího do mrakodrapu" pořádně podívat. Na internetu je najdete všechny i pohromadě v jedné kompilaci. A zkuste si říct, jestli by tohle byl nějaký problém vyrobit. Obzvláště "povedená" je ta animace, v níž poloprůhledné letadlo zmizí celé v budově bez sebemenšího náznaku zpomalení a destrukce. Jinak, dopravní leadlo sestává ze spousty kovových částí, které se nemohou rozbít na prach ani shořet. Trosky budov byly velmi podrobně prohledávány kvůli hledání částeček lidských těl na identifikaci obětí. Takže kdyby do těch budov opravdu narazila dopravní letadla, našlo by se tam toho z nich pořádná hromada. Tou by se zaručeně veřejnosti pochlubili. Místo toho ukázali jen motor (podle znalců že zcela jiného typu letadla) a podvozkové kolo, pohozené někde na ulici. Jo ještě nepoškozený pas Mohamada Atty (zřejmě ho stihl v poslední chvíli vyhodil z okénka). Jinak, i kdyby do těch budov opravdu narazila dopravní letadla, tak by v žádném případě nemohla způsobit jejich destrukci.

M. Mikulec 22.4.2019 22:33

Re:

Vsaďte na obvyklé podezřelé. V policejních spisech se vždycky po atentátech našla jména "známých firem" džihádistů.

J. Plachý 22.4.2019 22:24

Re: Jak vznikl oheň?

Dubové dřevo je velmi obtížné zapálit. Více než století se používalo dubové dřevo natřené dehtem na železniční pražce. Dehet, ve středověku známý pod názvem koudel je velmi hořlavou látkou. A pražce se nezapálily, i když vznikalo velké množství jisker od brzd vlaku, a navíc jezdily parní lokomotivy s otevřeným ohněm. Tedy ani prosté natření barvou nezpůsobí snadný požár dubového dřeva, natož nějaké pavučiny nebo hniloba. Navíc dubové dřevo je velmi odolné hnilobě a nechutná ani kůrovci. Na zapálení dřeva je třeba hodně úsilí, hodně vědomého úsilí.

M. Frank 22.4.2019 22:17

Re: Blb - chytrolín

Měl byste si ověřit fakta. Vina klempířů na požáru ND byla dávno a bez pochybností vyvrácena!

J. Vintr 22.4.2019 21:53

Re: Jak vznikl oheň?

Při opravách na střeše se nejspíš používaly nějaké barvy, které bývají obvykle dost hořlavé. Nebo se tam používaly nějaké jiné stavební hmoty, které se obvykle dodávají v dvacetilitrových plastových kbelících, takže by nebyl problém tam v takovém kbelíku propašovat nějakou hořlavinu. Zapálit se to dalo na dálku třeba pomocí upraveného mobilu.

J. Vintr 22.4.2019 21:47

Re:

Před časem bylo experimentálně ověřeno, že "špatně uhašený oheň klempířů" nemohl zapálit krovy Národního divadla. Takže to nejspíš bylo tak, že to zapálil někdo úmyslně, ale kvůli tomu, aby se nerozhořely protiněmecké vášně se to svedlo na ty klempíře. Taky dostali jen symbolický trest.

D. Stirský 22.4.2019 21:34

Naprostý souhlas s tím, ze článek je na úrovni blábolů Karla Gotta. Autor by byl strašně rád, kdyby požár způsobili muslimové. S tetelivým chvěním spřádá konspirační teorie. Kdyby mělo jít o dílo muslimů, nebyli by tak hloupí, aby se sápali na střechu a tam podpalovali. Požárů je den co den na stovky a holt také někdy začne hořet známá budova. I kolem požáru Národního divadla se vyrojily různé konspirace, neboť špatně uhašený oheň klempířů byl moc prozaický.

P. Han 22.4.2019 20:29

Re: Souvislosti

Napsal jsem něco takového?

Ale když se o tom zmiňujete, Brusel z toho hodlá udělat bramboračku.

J. Kraus 22.4.2019 19:39

"Pařížský prokurátor

Rémy Heitz v úterý potvrdil, že protipožární alarm hlásil anomálii už v 18:20, ale příslušný pracovník žádný oheň nezaznamenal. Podle zdrojů listu Le Parisien se tak mohlo stát proto, že kvůli počítačové chybě alarm nahlásil špatný sektor. Ztraceny tak byly cenné minuty. Hlásič se nově rozezněl v 18:43, a to už byly vidět plameny v úrovni krovu."

Nechce se věřit, že by tam neměli sprinklery. V rámci projektování nových budov i rekonstrukcí starých existuje samostatná profese Elektrická požární signalisace. Funkčnost EPS je pravidelně kontrolována podle příslušných požárních předpisů, citlivé prvky mohou být preventivně vyměňovány. U důležitých staveb majitel doplňuje EPS podle technického vývoje a doporučení výrobce. Tolik to zase nestojí. Pokud se něco zanedbá a dojde k požáru, je to důvod k neplnění pojistné smlouvy. Bývalý kolega, který se v tom vyzná, říká, že není možné, aby EPS selhala takhle obludným zůsobem.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektrick%C3%A1_po%C5%BE%C3%A1rn%C3%AD_signalizace

https://www.tzb-info.cz/pozarni-bezpecnost-staveb/2017-pozarni-bezpecnost-i-sprinklerove-hasici-zarizeni

J. Nový 22.4.2019 18:17

Re: Zcela jistě

A kde je Putin?!

R. Vacek 22.4.2019 18:16

Re: Denacifikace proběhla úspěšně,

Máte pravdu, že s nacismem se taky dlouho nic nedělalo. Nikomu se nechtělo proti nim vystupovat. Nacisté získávali další země pod svou sféru vlivu a tehdejší velmoci s nimi kolaborovaly, nebo je tolerovaly. A kdyby Hitler tak nespěchal, mohl pomalu dál rozšiřovat svou říši zla.

J. Nový 22.4.2019 18:16

Re:

A ty desítky mulimů, které znáte patří mezi sunnity nebo šíity?

V. Pavelka 22.4.2019 18:15

Sova

Sova jděte do pr.ele s těmi žvásty.

J. Nový 22.4.2019 18:14

Re: Na Srí Lance

Kdoví jestli on a jeho děti patřili k podporovatelům nelegální migrace nebo odpůrcům. Jen tak pro zajímavost.

J. Nový 22.4.2019 18:13

Re: Žádný učený z nebe nespad,

Nad čím jásáte, když píše o vás a vám podobných? :)))

J. Nový 22.4.2019 18:12

Re: Tenhle infantilní článek

Takových lidí tady máme, co žijí ve strachu a nenávisti k Zemanovi a jeho voličům, Okamurovi a jeho viličům, Babišovi a jeho voličům, komunistům rusákům, číňanům, Trumpovi a jeho voličům, atd., atd.

Nejste vy jeden z nich?

J. Nový 22.4.2019 18:10

Re: Denacifikace proběhla úspěšně,

Tak, tak. Přesně jste to definoval. Kdoví jak by to dnes vypadalo, kdyby se nějakým způsobem podařilo mezi náboženství zasadit i nacismus. To by se asi dnešní dobrotrusové velice kroutili. Nebo by se nakonec bili za práva všech věřících, tzn. i nacistů. To by byla situace :)

J. Václavíková 22.4.2019 18:10

Re: Žádný učený z nebe nespad,

Bingo!

V. Pavelka 22.4.2019 18:08

No

A co ty útoky po celém světě,vás nechají v klidu , ku.va jaké ještě potřebujete důkazy ,asi jste musulman nebo idiot..

J. Kombercová 22.4.2019 17:50

Re: "lepší je nepochybovat"

Nejsem s vámi ve při. Ovšem to jste jaksi odklonil od tématu.

V. Loula 22.4.2019 17:50

Re: Denacifikace proběhla úspěšně,

Problém je v tom, že nacismus byl prohlášen za zločinnou ideologii a jako takový zakázán zákonem. A pokud se nějaký Němec otevřeně hlásil k nacismu, tak šel do báně nebo byl jinak potrestán. A děti se ve školách učili o zločinnosti nacismu, uváděla se jim fakta. A to samé v Japonsku.

S islámem je to horší. Jde o náboženství - alespon oficielně - a přímo v lidských právěch je stanoveno, že žádné náboženské vyznání se nesmí potlačovat nebo zakazovat.

J. Plachý 22.4.2019 17:48

Jak vznikl oheň?

Zapálit dřevo je docela kumšt. Nejprve je zapotřebí navrstvit na vhodný papír s buničinou smrkové nebo borové třísky (ne dubové), v závětří papír zapálit a doufat že třísky chytnou nebo si to několikrát zopakovat. V obchodech se prodává podpalovač PePo aby si méně šikovní byli schopni oheň rozdělat v kamnech. Oheň nejčastěji chytá od uschlé trávy nebo mechu, od jisker ani od plamínku dřevo nechytne, ani smrkové. Dubové dřevo se ostatně používalo na formy do kterých se odlévalo tekuté sklo. Takovou má odolnost proti žáru. Zkuste dát dřevo do trouby s pečícím masem zda shoří. Neshoří. Co tedy mohlo způsobit požár Notre Dame?

Mohlo to být od zapáleného plynového hořáku namířeného na dřevo. Plamen není ostatně moc vidět. Vzápětí ale vzniká štiplavý kouř který je cítit všude. Na požár by se přišlo okamžitě. Leda by na střeše již nikdo nebyl. Takže někdo před koncem směny třeba zapálí hořák, namíří na dřevo, nevšimne si že dřevo doutná a jako smůla není nikdo kdo by jej upozornil. A vzápětí sleze ze střechy a neví co zapomněl.

Je to mnoho náhod najednou.

V. Církva 22.4.2019 17:36

Muslimové to byli určitě

Ať už Macron, Emma Smetana, nebo jiní Francouzi - tedy Muslimové. :)

D. Mach 22.4.2019 17:17

Re: "lepší je nepochybovat"

Jasně, o dění ve světě mám informace. Na východě Ukrajiny přes deset tisíc mrtvých a v Sýrii přes třista tisíc mrtvých. A docela výraznou stopu tam zanechávají naši bývalí okupanti. O té Sýrii se zmiňuji, protože jsem tam kdysi dávno byl a co tam Al-Asad provedl, to mě fakt sere!

R. Chodovsky 22.4.2019 15:49

Re:

Máte ještě dvě možnosti.... zatlačte.

R. Chodovsky 22.4.2019 15:43

Re:

A kolik provedli atentátů?

R. Chodovsky 22.4.2019 15:40

Re: Žádný učený z nebe nespad,

Takže jste to přišel koncentrovat... děkuji.